Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások! Egy igazi "rombolóval" mit lehet tenni? fórum

Cicások! Egy igazi "rombolóval" mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
5. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 3. - Puritan)
2010. nov. 12. 11:39

az a baj, hogy nekünk nem saját rendes családi házunk van hogy bármikor bejöhetne..

egy többlakásos társasházban lakunk, csak van egy kis kert is..

én attól félek, hogy től kajla.. meg annyira nem fél semmitől, hogy simán egy autó alá szaladna..


A többi cicák, akik anyuékkal laknak (Boci és Kitty) már idősebbek, Kitty világéletében kinti cica volt, Boci meg mindentől retteg, nála nem félő hogy egy autó vagy kutya akár csak megközelítse :)

anyuéknak amúgy van cicaajtójuk is, nagyon bevált..

4. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 2. - Falcngate)
2010. nov. 12. 11:36

alig várom, hogy megkomolyodjon kicsit :)

a többi cicánk, akikkel felnőttem, és anyuéknál laknak, csak úgy élnek a fejemben mint félig behunyt szemű éppen sziesztázó kis szőrgombócok :) soha semmit nem tettek tönkre, élből nem mentek fel a konyhaasztalra, nem voltak ilyen hiperaktívak.. :)

ez a kis szaros meg orcátlanul amortizálja a lakáskánkat..


a vizipisztolyt anyukámék is alkalmazzák szomszéd cicákkal szemben, hogy ne jelöljenek a bejárati ajtónál.. lehet hogy kipróbálom..

bár Ribizli még zuhanyzáskor is odajön :) bolond :D

3. puritan (válaszként erre: 1. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 12. 11:34
hát nem tudom...mi is forgalmas út mellett lakunk, mégis végelgyengülésben múlt ki az előző macsekunk...a mostani is bent növögetett, nemrég lett kinti macska, bármikor be tud jönni a garázsba macskaajtón keresztül, ennek már három hónapja és még nem ütött el semmi...nyugodtan engedd ki a kertbe, eleinte úgy, hogy vele vagy, de hám nélkül...nem fog elkószálni...aztán engedd ki egyre többet...hámba kivinni egy olyan igazi vadászt a kertbe, mint a macska...na az nem valami jó ötlet...
2. falcngate (válaszként erre: 1. - .fbpojzondpt.)
2010. nov. 12. 11:32

Szió,

nekem 4 éves a cicám, szintén szobacica, sokmindenen átmentem már..:D

Nekem két dolog vált be nevelési célból: szájharmonika, vizipisztoly. Ha következetesen használod mikor rosszat csinál és mondod neki, h "nem', hidd el idővel meg fogja tanulni.

Enyém se volt könnyű eset kicsinek...:S Nagykorukra azért megkomolyodnak ám.:)

2010. nov. 12. 11:30

Sziasztok!

Egy 5 hónapos cicalány - Ribizli - boldog gazdijaként azért megemlíteném kapcsolatunk árnyoldalait is..

Valamiért a tündéri és nyugodt két hónapos cicánkból egy még mindig tündéri, de elég nehezen tolerálható szokásokkal rendelkező 5 hónapos lett.

Szösszenetek:

- nagyon vad lett, harapós, karmolós (persze ha ő is akarja lehet simizni meg szeretgetni, ez azért pozitív)

- valami hihetetlen módon destruktív.. 16 éve osztom meg cicákkal az életemet de egyik sem volt ilyen... Ribizli egy igazi negatív sztereotípia, ha macskákról beszélünk : függönyt szaggat, zacskót darabol, képet lever, kanapét cincál és mindent rág..

- újabban, lassan két hete minden reggel pontban negyed hétkor elkezd nyávogni és szimplán nem hagyja abba. nem kaja kell neki, nem simit akar.. nem segít ha ignorálom, mint ahogy az interneten olvastam.. gyanítom hogy ki szeretne menni a kertbe.


Szobacica. Kérlek, attól kíméljetek meg, hogy macskát bent tartani kegyetlenség, ésatöbbi. Szerintem tökéletesen el tud lenni egy cica bent is, kint is.. nem hiszem hogy ezzel van a gond..

Amikor időnk engedi ki szoktuk vinni a kertbe hámmal.

Azért nem engedem ki csak úgy, mert forglamas úthoz közel lakunk és féltem.


Röviden ennyi... van valami tanácsotok arra nézve, hogy hogyan lehet eredményesen hatni egy cicára?..

Elsősorban most a reggeli nyávogásról szeretném valahogy leszoktatni, de ha a vadsággal, illetve antikrisztus-üzemmóddal kapcsolatban is tudtok tanácsot adni, hát nagyon szívesen veszem :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook