Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bukós baba fórum

Bukós baba (beszélgetős fórum)


2013. márc. 7. 12:25

A bukás néha ijesztő tud lenni, mert a gyomornedvekkel keveredve sokszor úgy néz ki, hogy többet bukott, mint amennyit evett. Az én lányom nagyon bukós volt, még uh-n is voltunk vele, hogy nincs-e elzáródás a gyomorszájnál, de nem volt. Annak ellenére a bukás sokáig megvolt, még a hozzátáplálás idején is (öröm volt mosni meg folttisztítózni). De ha nem minden etetésnél jön vissza a cucc, akkor biztos nincs elzáródás sem. Nekem az jött még be valamennyire,hogy szopi közben tartottunk egy kis szünetet és büfiztettem, utána folytattuk, így kicsit kevesebb lett a buki. Szerintem is hülyeség tápszert adni a gyereknek, ha egyszer van tej. Nem kell minden tanácsot megfogadni, amit a védőnő mond, sokszor könyvszagú hülyeségeket beszélnek, én is megszívtam többször is, hogy hallgattam rá.

A cumival kapcs meg, van olyan baba, akinek tök mindegy, olyan is, aki csak egy fajtát fogad el és olyan is, aki semmilyet. Az én lányom a legutóbbi kategória, több márkát és formát kipróbáltunk, mindegyiket kiköpte fél percen belül. Végül megtalálta az ujjacskáját és a mai napig az a cumija:)

2013. márc. 7. 10:53

Én is mindenképp a szoptatást javaslom de az nem normális dolog hogy egész nap cicin a gyerek.

Kisfiam a kórházba kapott cumit mert ő is állandóan cicin akart lenni.

Mondta a csecsemős hogy vannak ilyen babák.

Maga a szopás nyugtatja őket.

Van olyan gyerek aki semmiféle cumit nem fogad el de van amelyik válogat.Pl.van aki csak a cseresznye alakú cumit fogadja el.

Mi nekünk avent cumink volt-van és egyből elfogadta a fiam.


A kislányunknak aki májusban érkezik is aventet fogok venni.Nekem ez a márka vált be.


Ha fent van és sír lehet csak téged akar.Fogd vagy feküdj mellé pihenőszékbe is rakhatod vagy kapcsolj neki zenélő körforgót már ha van neki.Ne érezze magát magányosan.


Hidd el alakulni fog ez ahogy telik az idő egyre jobban megismeritek egymást egyre jobban összehangolódtok.

5. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - *MysticMyra*)
2013. márc. 7. 09:04

Szia!


Azt az idétlen védőnőt gyorsan felejtsd el!!!!

Még ilyen hülye tanácsot, van sok tejed, és tápszert javasol :(


Te pedig csak nyugalom! Nem a babád éhen halni, és nem sok sírni sem. Majd kialakul a dolog. Fő a nyugalom! Tedd cicire ahányszor csak kéri! Ha csak attól nyugszik meg, akkor attól, ne próbálkozz mással! Pici még, szokja világot. Az sem baj ha bukik, sok tejed van, örülj neki nagyon, és rakd újra cicire! Azért bukik mert növekszik szépen, változnak az arányok a testében, ami eddig jó volt, most változik.

Tehát ha megteheted, hagyd nyugodtan a cicin, hadd szopjon!

Én volt, hogy a fotelben aludtam vele, ő a cicin aludt. És? Nincs ezzel semmi gond :D majd kialakul.

4. *MysticMyra* (válaszként erre: 2. - Bea0124)
2013. márc. 7. 08:34

Nem, nincs letapadva a nyelve, és nem is szopik lassan. Csak sok a tejem és eleve sokat eszik.

Szívesen etetném csak három óránként, de már próbáltuk, hogy etetés után ha 20-25 perccel megébred és megint sír nem cicizik, hanem megpróbáljuk vissza altatni, de torka szakadtából üvölt, egészen addig míg cicire nem teszem.


Nyílván azért adtam neki tápszert, mert én, aki első babámat szültem, totálisan tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Így a védőnő tanácsára tökéletesen elhittem, hogy valóban nem laktatja a tejem, csak eltelíti, mert sok van.

Az eleje meg ahogy írtam is, láthatóan nagyon vizes.

Nem is baj, hogy nem alszik folyton, délelőtt mindig is fent volt, mióta csak itthon vagyunk, de akkor nem sírt, nem üvöltött, csak nézelődött, bámészkodott.

Nem tudom hogy várhatnám ki a két három órát ilyenkor, mikor annyira bestresszeli egy idő után magát, hogy levegőt alig vesz és bármit csinálunk nem csillapodik... :(


A szopit bár kihagytam, ugyanúgy lefejtem a tejcsit, és ment a fagyasztóba.


Ezt a túl etetés dolgot nem tudom. Hamarabb el sem engedi a cicit, csak ha jól lakott, addig szinte vákumként szívja.

Ha még is leveszem róla, szintén sír...


Cumiból Nukk-ot használunk, ebből két fajta is van, legkisebbeknek való, de meg nem tudom mondani milyen fajta, mivel a doboza már nincs meg.


Nem, nem tűnt kioktatónak, egyszerűen nekem nincs tapasztalatom és a semmiből jött elő ez az egész bukós dolog.

Eddig is ennyiket evett, már a kórházban is 4 naposan 60-95 grammokat, és sem ott nem volt bukós, és egy hétig itthon sem, pedig ugyan ennyi ideig szoptattam, csak akkor nem sírt folyton ciciért és nem kellett többször rátenni.

2013. márc. 7. 08:17

Ja cumi próbáltál több félét neki?milyet próbáltál?

Remélem nem kiokositó az írásom nem annak szántam.

2013. márc. 7. 08:15

Én nem vagyok orvos és nem is volt a fiam bukós.De arra nem gondoltál hogy túl eteted és fáj a hasa azért nem alszik?

Nem minden kisbaba alszik folyton.

Szerintem szoptasd meg rendesen majd két három óra múlva adj csak neki újra.Így szerintem ahogy most csinálod csak rosszat csinálsz.

Tápszer ha van tejed minek adsz neki a védőnőd se normális már bocsánat.

Nem ellenzem a tápszert de minek ha van tej?

Azzal hogy ki hagysz szopit csökkenni fog a tejed és nem fog úgy termelődni ahogy kell.

A picidnek a nyelve nincs lenőve?

Én a hosszú szoptatás miatt kérdem.Meg így nagyon összefolynak a szopik,nem tud pihenni a pocakja.

2013. márc. 7. 07:51

Sziasztok.

Ma 15 napos a kisfiam. Az ötödik nap jöhettünk haza.

Az első itthon töltött egy hétben egyáltalán nem voltak gondjaink az etetéssel.

Szerencsére sok tejem van, mindig szépen evett, nagyjából három óránként kelt, egyedül délelőtt volt fent végig, de akkor is nézelődött.


Szívesen írnék napokat, de már teljesen össze folynak... Szóval valamikor a napokban arra lettünk figyelmesek, hogy nagyon sokat van fent. Evett, közel 80-120 grammot, elaludt, letettük, de fél óra múlva fent volt és sírt. Cicire kéredzkedett, megint evett egy picit, de igazán éhes sem volt, inkább csak szívott pár kortyot, aztán megint bealudt. És ez így ment öt-hat órákon át... Estére már olyan nyűgös volt, hogy mindenért sírt. Próbáltuk a cumit, de nem tud cumizni. Öklendezik tőle, megszívja, kilöki a szájából, pedig már tartottam is neki, simogattam közben.


Felhívtam a védőnőm, hogy ez mitől lehet, mire a válasza az volt, hogy sok a tejem, az eleje pedig mindig hígabb. Viszont mivel jó adag van mindkettőben, mire az egyik ciciből eszik, addigra teljesen eltelítődik, de csak telítődik, kb. mint a folyadékkal, mert mire elérne a zsírosabb részhez, már nem éhes.

Szerinte ezért ébred meg és nem alszik el mindig.

Viszont ha leszívom az elejét, le jön közel 150 mili, a kettőből persze, de ez úgy, hogy spriccel a tejem. Amint csöpögős lesz és lassan jön, rá hagyom.

Ilyenkor viszont másfél-két órákat szopizik és még is ugyanúgy megébred.

Erre megkaptuk azt a tanácsot, hogy estére kapjon tápszert, és a déli etetésre is...

Hát a gond csak az volt, hogy cumisüvegből sem tudott inni. Nagy nehezen a három közül az egyiket "elfogadta", de utál belőlem cumizni, üvöltés az egész.

Viszont ez után hat és fél órát aludt... De én inkább a kimerültségre gyanakszom, nem a tápszerre.

A "gondok" itt kezdődtek.

Másnap a déli etetésnél szintén adtuk volna neki a tápszert az utasításra, hogy ezzel jót teszünk, viszont sugárba vissza bukta az egészet.

Ezután szopizott, az nem jött vissza. Az ezt követő etetés szintén szopi volt, az is egy az egyben vissza jött.

Este megint jött volna a tápszer, sugárban megint vissza az egész...

Itt megint inkább ciciztettük, az ezúttal bent maradt. Éjjel kétszer ébredt, mindkétszer cicizett, semmi gond nem volt.

Reggeli cicizésnél viszont megint minden vissza jött. Szó szerint sugárban bukta vissza az egészet. Utána kb. fél órával megint megpróbálkozott a cicivel, szintén vissza jött az egész.

Most próbálunk mindjárt újra neki rugaszkodni.


A kérdésem az lenne, hogy a tápszer válthatta ki nála a bukást? Vagy esetleg beteg lenne? Mit lehetne ilyenkor csinálni?

Büfizik rendesen, de van, hogy még szopizik, szívja a cicit, és egyszer csak azt veszem észre, hogy jön vissza az egész...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook