Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bukós a babám fórum

Bukós a babám (beszélgetős fórum)


2009. jún. 6. 19:48

Kinőtte! Kb. 8-9 hónaposan.

Néha, nagy ritkán még előfordul, ha nagyon mozog, rossz szögben tartja magát, vagy nyomja a hasát közben, és úgy büfizik.

2009. ápr. 6. 08:32
túleteted,semmi baj.
2008. szept. 30. 04:55
Ja és a bukós babót azért célszerű oldalra vagy hasra forditani,mert igy elkerülhető a félrenyelés,aspiració!!
2008. szept. 30. 04:51

Sziasztok!!


Én csecsemő és gyermekápoló vagyok!!!

És gastroenterológián dolgozom,rengeteg bukásos babát láttunk itt ez megszokott!!

a matrac megemelése nagyon jó,de igy van ha sokat mocorog ,nem tul hatásos.

Tápszerváltást is javasolnak a dokik,pl.antirefruxos tápszert tehát AR-t.

Ez maga sürübb mint a többi.

És igen használják a nutritont is amit célszerű evés elött legalább fél órával egy -két kiskanállal adni.Nem nagyon szeretik,de semleges izű és meg lehet szokni.

de ha igy nem megy akkor tápszerbe tenni.

De akinek bukós a picije az szánjon rá egy napot és nézze ,érje a bukásait.(mérjen le tisztán egy tiszta textilpelúst és bukáskor is nézze meg)

Általában elenyésző a különbség!!

Ha sokat bukik célszerü azért a gyerekorvosnak megemliteni!!

21. ZiZi81
2008. szept. 28. 10:08

Helló:)


Mi is ezzel küzdünk:(Nekünk a doki a Nutrilon nevű port ajánlotta, amit gélnek kel elkészíteni és szoptatás előtt 2 kiskanállal adni neki-Luca öklöndözik tőle:( vagy a tápszerbe keverni. Próba szerencs. . .

20. Leoborta (válaszként erre: 19. - Gabi0630)
2008. szept. 25. 08:49
Az a matracmegemelés addig működik csak, míg el nem kezd forgolódni, kúszni a kiságyban, aztán már begurul a gödörbe, esetleg fejjel lefelé is lehet. Ez nálunk max. 2 hónapig működött.
2008. szept. 23. 12:15

Sziasztok!


AZ én fiam is bukós volt, majdnem 1 éves volt már, mire elmúlt nála.

Igazából attól kezdve javullt a dolog, hogy már evett szilárd kaját, legyen az pép vagy gyümölcs. Viszont a tápjába 1 éves koráig sűrítőt kellett tenni, mert különben visszajött. Nutriton a neve (nem kifejezetten a táp, annak egy alfaja)doki tudja kiírni.

Ami apró praktika, és segített, az ágy megemelése fej résznél 45 fokban, illetve babakocsiban is megemelve volt, miután már nagyobb lett.

2008. szept. 23. 10:09
Most megint enyhül a dolog, és utóbbi időben már nem megy a jókedv rovására. Megtanultunk vele élni.
17. barnim (válaszként erre: 14. - Leoborta)
2008. szept. 23. 07:38
Nagyon szorítok, hogy minél hamarabb kinőjje a babád. Nagyon kellemetlen tud lenni, és nem azért, mert sokszor kell átöltöztetni. - ez legyen a legkevesebb. Mondjuk mindig zizis voltam, amikor valaki meg akarta dajkálni Barnit, és nem azért, mert féltettem, hanem mert attól rettegtem, hogy leköpi az illetőt. Engem nem zavart, de nincs mindenki így ezzel... Mindig volt/van nálunk papírtörlő, mert előfordult olyan is - de hányszor...-hogy éppen áruházban voltunk, és a kövön toccsant. Szóval ez nagyon kellemetlen. De ennél nagyobb gond volt, hogy szemmel láthatóan megkínozta a dolog. Én most gyors lekopogom: kopkopkop, tejesnélkül már semmi gond nincs. Mondjuk a kamillatea is megkavarta a gyomrát. A különbség az, hogy tejes után három órával is bukott, kamillatea után meg szinte azonnal...
2008. szept. 22. 08:46
Előbb is egy tenyérnyi loccsanósat büfizett szopás után, de most jó a kedve.
2008. szept. 21. 14:08
De tényleg nagyon sok a tejfehérje-allergiás és a laktózérzékeny gyerek is mostanában. Jó odafigyelni. A tünetek pedig nagyon sokfélék lehetnek. Pl. csak láz, általános gyengeség, orrfolyás, hasmenés, kis súlygyarapodás stb.
2008. szept. 21. 14:05

Már próbáltam, de nem találtam összefüggést.

Múltkor már kb. 2 hétig alig-alig csinálta, most meg 4-5 napja újra, és elég sokat. Lassan, de javul a helyzet, habár vannak visszaesések.

A két nagyobbal is volt ez a reflux, de nem ennyire. És később sem mutattak ki semmilyen ételallergiát nekik, ki voltak vizsgálva. Sitty-sutty kinőtték 4 hónapra.

Várok... majd jobb lesz. Ha eddig kibírtuk... Ismerőseim körében van rosszabb is.

13. barnim
2008. szept. 20. 20:05
Figyeld meg, mikor bukik jobban! (mit eszel előtte)
12. barnim (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2008. szept. 20. 20:02
A barátnőm kislánya tejallergiás. Ő csak szoptatott.Ő se ivott tejet, de tejtermékeket igen, mint jughurt tejföl sajt -sütikbe is lehet tej, vaj, vagy éppen tejszín. Az ő kislánya nem bukott, hanem állandóan taknyos volt, meg nyűgi. A lényeg, hogy a barátnőm semmilyen tejterméket, tejtermékkel készített ételt nem ehetett amíg szopiztatott. Már nem szoptat, kislánya elmúlt egy éves, odafigyel az etetésére. Én nem okoskodok, és persze egyáltalán nem biztos, hogy a kicsidnek is ilyen baja van, csak én annak idején nem hallottam ilyenről.
2008. szept. 20. 18:52

3. gyerekem 5,5 hónapos, és bukós (elég sírós is) szintén. Még most is! Csak szopott eddig. Néha már azt hiszem, múlóban van, de újra-újra előjön, habár azért javult a helyzet. Vannak napok, mikor minden evés után többször, de evés előtt is jön vissza belőle. Néha úgy tűnt, a hasijában alig maradt. Ő sem szereti, ha visszajön, olyankor nyűgösebb is. Én nem próbáltam semmit, várok, majd csak elmúlik. A nagyobbak is hasonló cipőben jártak, de nem ennyire, és nem voltak nyűgösek, sírósak.

Hát nem könnyű, várom a csodát. Majd kinövi.

Ja, és én sem iszom tejet!

10. jolie
2008. szept. 20. 14:53
Szia! Nagyon érdekes amit írtál. Bár nekem még nincs gyerkőcöm, de érdekel ez a téma és biztos vagyok benne hogy sokan vannak így ezzel és sok leendő anyukának segítettél. Köszönjük! Jó egészséget Neked és a babának is!
2008. szept. 20. 14:28
A jókívánságokat nagyon köszönjük! És hasonló szépeket kívánunk nektek!
8. barnim (válaszként erre: 5. - 025c5b6977)
2008. szept. 20. 14:25
Azért remélem nem értettetek félre! Az én fiam egyike volt azoknak a babáknak - remélem az egyedüli, akinek nem a záróizmával volt gond. És biztos sok babának elég az AR-es tápszer. Én csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy ha már mindent megpróbál egy anyuka, és még mindig bukik, akkor nem árt, ha a tejallergia felé is vizsgálódik. Én ilyenre nem is gondoltam. A tejmentesség ilyen korban szerintem azért még nem is annyira nagy gond a babának se, és anyának se. Úgyhogy én egyelőre kivizsgálásra sem viszem a fiamat.
7. annelly (válaszként erre: 1. - Barnim)
2008. szept. 20. 14:21
Szia! A tej különböző (esetleg több) összetevőjére való érzékenységet kivizsgáltathatod. A laktózérzékenységet magad is ellenőrizheted, ha megpróbálsz neki laktózmentes tejet adni.
6. 127f14054c (válaszként erre: 1. - Barnim)
2008. szept. 20. 13:53

Hmmmm..erdekes amit irtal..szerintem sok anyuka elgondolkodik majd.Nallunk nincs ilyen problema tehat nem tudok a temahoz hozzaszolni de minden erdekel ami altalaban a babakkal kapcsolatos..emiatt olvastalak el.

Minden jot kivanok nektek..remelem idovel alakul az allergia..olyat hallottam, hogy "kinotte" de igazabol nem tudnek okosat mondani neked.

2008. szept. 20. 13:51
Én én babám is bukos volt, és ar-es tápszert kellett adnom neki, aztán valami gélt kellett a kajcsiba keverni amikor már evett, de aztán egyik napról a másirka elmúlt nála. Azt mondják a refluxot ki szokták nőni, nekem legalábbis, bár azért voltunk kivizsgáláson, de nem találtak semmi aggodni valót. Ha zavar akkor kérj beutalot abba a korházba ahová tartoztok és ott megvizsgjálják. Szerintem a doki néni meg a védőnő is segít ebben. Hisz azért vannak.
4. katácskák (válaszként erre: 3. - Katácskák)
2008. szept. 20. 13:51
bocsánat 2x
3. katácskák (válaszként erre: 1. - Barnim)
2008. szept. 20. 13:50
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.Jó egészséget, boldogsággal Nektek.
2. katácskák (válaszként erre: 1. - Barnim)
2008. szept. 20. 13:45
Kösz, hogy megírtad a tapasztalataidat. Jó egészséget,boldogsággal NEKTEK.
2008. szept. 20. 13:42
Kisfiam 10 hónapos elmúlt. Két hónapig tudtam szoptatni, akkor is csak pótlással. - Mindent megpróbáltam, bánt is a lelkiisemeret emiatt, de ez egy másik történet. Tápszeres, aztán elkezdtem a hozzátáplálást, ahogy elő van írva. Tejet tejtermékeket nem kapott, csak a korának megfelelő tejpépeket, babajoghurtokat. Szépen fejlődött testileg. Talán csak egyszer volt még lázas, akkor a torka is fájt.Soha nem volt kiütéses. Jó étvágyú, sokat alvó, türelmes baba. Egyetlen tragédiánk a bukás. Át is tértünk AR-es tápszerre. Ettől függetlenül sokszor, és sokat bukott. Kérdésemre a doktornő azt mondta, hogy nem záródik rendesen a gyomrocskája, emeljük meg a fejét...-és majd kinövi, legyek türelmes. Ezzel nem volt baj, mert ha kell, ezerszer átöltöztetem, kimosom az ágyneműjét, csakhogy fiam arca szinte eltorzult, mikor jött föl a büfi. Volt, hogy már a következő etetés előtt bukott. Hónapok teltek el így, és vártam, hogy mikor növi ki. Aztán valahogy úgy alakult, hogy Barni szívesen, sőt jobb izűen kezdte el enni a darabos ételeket. Ekkor már egyre kevesebb tejpépet adtam neki, és hát a tápszer is csak ébredés, és lefekvés előtti lett. Egyre kevesebbet bukott, és én nagyon boldog voltam. Voltak napok, hogy szinte semmi se jött ki belőle. Egy alkalommal túrós rétes is sütöttem, és ebéd után egy kis túróval megkínáltam. - Kövezzetek meg ezért, de utólag áldom az eszemet, hogy megkínáltam a túróval. Szinte sugárba jött belőle minden. És aztán elkezdtem gondolkodni. Ahogy visszagondoltam, egyre tisztábban láttam a helyzetet. A kisfiam bukós volt. De nem a rosszul záródó gyomor izmai miatt. Már másnap tudatosan figyeltem a fiamat, és mindent kizártam az életünkből, ami csak tejes lehet. Így a tápszert is! Lássatok csodát, azóta a fiam egyetlen egyszer se bukott. A tápszert lecseréltuk HA-T-re. Kivizsgáláson nem voltunk, de meggyőződésem, hogy a tejre allergiás a fiam. A bukással kapcsolatban mindent elolvastam itt a neten. Rendszeresen hordtam orvoshoz, a védőnőnk is tudott a bukósságáról, én nem gyanakodtam, hisz biztos a záróizmai... Nem vagyok orvos, nem vagyok egészségügyi dolgozó, csak anya. Így aztán olyan dolgok jutottak eszembe, ami előtte különösebben fel se tűnt. Nem tudom van-e összefüggés a dolgok között, egy biztos, az én fiamnak szinte tocsogós volt a tenyere, még akkor is, ha hűvösebbek voltak a napok, izzadt a tenyere. A fülét nem győztem tisztítani, időnként szinte folyt belőle a barnás fülzsír. Állandóan szorulása volt.Még egyszer mondom nem tudom van-e ok okozati összefüggés, de a lényeg, hogy amióta kiiktattam mindenféle tejes dolgot (babáknak való tejesre gondolok, mint a tejpép, tápszer)ezek a tünetek megszüntek, sőt, a bukás teljesen megszűnt. Mindezt csak azért írtam le, mert bánt a lelkiismeret, hogy 9 hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy rájöjjek, mi okozza a bukásokat. Lehet nem jó helyen keresgéltem, de ilyen fajta tapasztalatokról nem olvastam - és nem is gyanakodtam. Hátha tudtam valakinek segíteni. Egyébként pedig, mindenféle véleményt szívesen fogadok ebben a témában, hisz én csak anya vagyok, és csak a tapasztalataimat írtam le.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook