Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budai Péter nagy menza reformja, nálatok az oviban, suliban milyen a menza? fórum

Budai Péter nagy menza reformja, nálatok az oviban, suliban milyen a menza? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 16. 20:15

Nálunk EHETETLEN a menza. A régi sulinkban normális volt, de itt pocsék. Kiszámoltam, ha a büfében eszek ebédet napi 250-300 Ft-ból bőven kijön ( sőt olcsóbb is )abból a kb. 5000 Ft-ból, ( kedvezményezetteknek kb. 2500 Ft )amit azért a szarért kell adni. 40 éves recepteket főznek a gyerekeknek, amiből alapanyagok hiányoznak: pl.: tej helyett csak víz, és minden ételnél 30%-os hígítás. Minél olcsóbb, minnél több haszon.Ezeket az embereket nem érdekli, milyen moslékot adnak a gyerekeknek, csak a pénz. Íme a vélemények:

ÓVODÁSOK: amit nem szeret a gyerek, nem eszi meg. Az óvodásoknak normális vagy jó ennivalót adnak, szoktak is repetázni.

ALSÓSOK: Mivel az 1.-2.-osok nem vihetnek pénzt magukkal, kénytelenek a menzán enni. Itt normál ételt kapnak. Itt is csak a nem szeretem ételeket nem eszik meg. A 3.-4.-esek sem panaszkodnak a menzára, de egyre több a nem szeretem étel, amit csak a menzán nem szeret, de a nagyiét vagy a mamáét igen ugyanabból a fajtából.

FELSŐSÖK: Az 5.-8.-osoknak ( 6osztályos gimiseknél 5., 6. )ha egy barátja kijelenti a gyereknek, hogy ez az étel szar, mind a 30 szarnak tekinti majd, csak a nyomik eszik meg. pl.: ismerősöm barátja válogatós, így hogyha ő ( vagy bárki ) kijelenti, hogy fúj, ez moslék, akkor nem eszi meg, hanem a büféből esznek normális melegszendvicset, minipizzát, ... . Az általános iskolákban még normális ételt adnak. Sajnos bevezették a 20 perces ebédszünetet, ami kevés a normál, egészséges evésre.

GIMNÁZIUM: a 6.-12.-esek szó szerint utálják a menzát. Itt már rosszak az ételek.Itt is 20 perc alatt kell magadba tömni a moslékot. Egyre több gyerek nem fizeti be az anyja által adott pénzt a menzára, hanem a büfében ebédelnek. Én itt 2 hónap után nem akartam éhesen hazamenni,a bőségtálamban egy kis csoki, vagy valami finom étel után kutatni, vagy az egész zsebpénzemet az ebédemre költeni.12 órát nem bírok ki az uzsimmal. Így megmondtam, hogy ebben az iskolában nem akarok a menzán enni. Az óta a büfében eszek. Kisebb koromban( 3-12 )szerettem a menzát, de nyilván 9-12 évesen nem kérdezik meg, hogy jó volt e, mert ha eddig jó volt, most is jó. Vedd a bátorságot, és mondd meg, hogy nem ízlik az étel.

KOLLÉGIUM: Szó szerint pocsék minden, így az étel is.

Összesen a tapasztalat: A kisebeknek finomabb ételt adnak. Így felvetődik a kérdés: Miért kapnak jobbat a kicsik? Ez nem igazság.

Sajnos ezt ne tőlem kérdezzétek, de én is szeretném tudni a választ.

2010. febr. 5. 10:25
A fiam középiskolája (Kőbányán található)már rég szakított a Juniorral és egy vállalkozónak adta ki a menzát. A vállalkozó pedig ízlésesen felújította az éttermet és konyhát és kb. napi 320 Ft-ból 3 fogásos ételt tálal a gyerekeknek. Ha nincs leves, ivólé helyettesíti. Gyakran kapnak gyümölcsöt, főzeléket, a húsételek mellé vitamindús salátákat.nasi is jut néha még pluszban a gyümölcshöz. Tisztelem az igazgatót, aki mert budapesti közétkeztetés gurujával szakítani. A szülők pénztárcáját kímélendő olcsón ízletes ételhez jutnak a gyerekek és a mennyiség is elegendő, pedig az én fiam jóétvágyú.
2010. febr. 5. 10:19
Nálunk az iskola honlapján megtekinthető az aktuális étlap.Én személy szerint meg vagyok elégedve vele,a változatosság terén.Eléggé kitesznek magukért.Az viszont tény hogy drága.Ált.10.ezret fizetünk havonta,ugye ez a hiányzástól függ.Az ebéddel úgy gondolom azzal nincs gondunk,de a tízóórai és az uzsi hagy kifogásolni valót maga után.....mennyiségileg.Bár talán ezt kompenzálja,hogy a sulink bent van 1 programban,azaz minden nap du. kapnak iskolatejet.
2010. febr. 5. 10:02
Én is hallgatom,vagyis most lett vége.Hallásra finomak lehettek az ételek,elég jó arányban voltak azok a gyerekek,akiknek ízlett.Sajna mire pl hozzánk eljönnének a változások,addigra a fiam már nem tudja élvezni,max a tesója,akit most várok:-)
2010. febr. 5. 10:00
Én is hallgatom, és nagyon örülnék, ha ez megvalósulna és akiknek van rá lehetősége (márpedig sokan vannak), pénzügyileg, és mindenügyileg segítse Budai Pétert, mert a gyermekeinkről, unokáinkról van szó.
3. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Kormi1985)
2010. febr. 5. 09:56
hát én is...de ez még odáig egy nagyon hosszú folyamat lesz,az tuti....de nagyon sokan támogatnák a kezdeményezést....
2010. febr. 5. 09:54
Kíváncsi vagyok mit tud alkotni, és hogy fog-e változni az étkeztetés ennek hatására...
2010. febr. 5. 09:40

ha valaki hallgatja azt a bizonyos kereskedelmi rádiót,amit épp most én is hallgatok,akkor arról van szó,hogy Budai Péter mester szakács a fejébe vette,hogy megreformálja az iskolai menzát,ami sokszor ehetetlen ételeket ont magából,hiába fizetünk ki súlyos pénzeket havonta,a gyerek mégis éhesen jön haza az iskolából,és panaszkodik,hogy már megint ehetetlen volta kaja...de ha mégis ehetőre sikeredik,akkor meg olyan keveset adnak,hogy egy gyomorbeteg papucsállatkának sem lenne elég...

az én lányom egy kis létszámú falusi iskolába jár,azt mondja finom a kaja és bőségesen adnak is,nekünk szerencsére nincs okunk panaszra,de ahova tavaly járt suliba,ott sokszor mondta,hogy ehetetlen volt a kaja,és emlékszem az ovira,(ugyan onnan volt az étel,mint a suliban),ott is voltak súlyos kaja csaták...

pl az uzsonna egy darab baba piskóta volt,vagy egy falat mogyoró krémmel meg ijesztett kenyérke,vagy egy negyed banán...

egy alkalommal az egyik kisfiú,akinek azért látványra is látszott az étvágya,felkelt,és megette a fél csoport uzsonnáját,akkor is baba piskóta volt,fejenként egy darab....:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook