Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok egészségesen főznek az oviban? fórum

Nálatok egészségesen főznek az oviban? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 28. 15:02

[link]


érdekes!

29. drnéni (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2010. jan. 28. 14:51
Én készséggel fizetnék többet a kajáért, ha lehetne a sima oviban.
2010. jan. 28. 14:50
Inkább az ízre helyezik a súlyt.
2010. jan. 28. 14:24
Én inkább azt láttam addig a gyerekeim ovijaiban , iskolákban , hogy az odajáró gyerekek nagy része alapból elutasítja az egészséges ételeket 8tisztelet a kivételnek). A teljes kiörlésű kenyeret otthagyják, csak felfújt zsemlét eszik. Ha barna rizs volt, akkor húzták a szájukat. A teljeskiörlésű tésztát szinte az egész csoport félretologatta- mert csak nagyon kevesen esznek otthon ilyesmit. A fiam szendvicsét, ami saját sütésű zsemlével volt lefujjózták. Sajnos ez az átlag. Sok szülő az oviban is reklamált az egészséges étkezésért- de pl. pont annak a gyereke nem avett meg semmi egészségeset. És sajnos az is igaz, hogy kevés pénzből jelenleg nem tudnak egészséges ételeket venni- mindenből a legolcsóbb kerül a gyerekek asztalára. Ugye a vaj amio egészséges sokkal drágább mint a kocka ráma és így tovább...
26. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2010. jan. 27. 17:57

normál oviban ezt találod, bárhová mész


Vagy magánovit választasz és fizetsz a minőségért.

2010. jan. 27. 16:52
szerintem nagyon egészségtelenül főznek a legtöbb oviban.telenyomnak mindent ízfokozóval,fehér cukorral.a legolcsóbb alapanyagokból főznek.
24. Lucy72 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. jan. 27. 16:32
Szerintem azért nem biztos h mindent meg fog enni. Most az új oviban elég jó a kajcsi, de ha néha becsúszik 1-1 édes étel pl. diós-tészta azt már nem eszik meg. A diót imádják...magában, de nincsenek édeshez szoktatva, édességet sem esznek. Ha eléjük raksz 1 szelet tortát meg sem akarják kóstolni.
23. drnéni (válaszként erre: 21. - Katus3)
2010. jan. 27. 16:28
Nálunk viszont nagyon (ld. lent), és én nem szeretném, ha mások lustasága, szarrágása vagy pénzéhsége miatt a gyerekeim egészségtelenül étkeznének. Mint ahogy azt sem, hogy a kislányom valami macskaasztalnál dobozból enne.
22. benvik (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. jan. 27. 16:22
Az én lányom extra válogatós. Eléldegélne gyümölcsökön meg párolt zöldségen ha tehetné. Ha valami egy pici zsírt is megneszel, akkor szájzár. Ugyan ez a helyzet a rántással készült ételeknél. Ha más nem, szemenként kieszi belőle a zöldséget a többit otthagyja.
21. katus3
2010. jan. 27. 16:20
Azért valljuk be,nem sok mindent lehet tenni. Még mindig úgy látom,nálunk nem is olyan szörnyű a helyzet.
20. drnéni (válaszként erre: 19. - Benvik)
2010. jan. 27. 16:15
Á, nem fog. Az oviban a ritka válogatós gyerekek is betörlik a kaját. Én pl. otthon szinte semmit nem ettem meg, az oviban csak nagy néha fordult elő, hogy otthagytam valamit. Igaz, akkor még sokkal jobb étel volt. Az én lányom se egy zabagép, de én pont attól félek, hogy meg fogja enni azt a szemetet.
19. benvik
2010. jan. 27. 16:08
Ezek szerint az én lányom éhen fog halni az oviban. Ő ezeket ugyanis meg nem enné semmi pénzért.
2010. jan. 27. 15:58

Én azt gondolom, hogy miközben mindenki arról papol, hogy egészségesen kell táplálkozni, hogy felelősek vagyunk a gyerekeink egészségéért, stb. (ami igaz is), felháborító, amit az óvodában-iskolában eléjük tesznek, mint ételt. Márpedig 7-ből 5 napon, a napi 5 étkezésből 3-at ott költenek el, úh. nagyon nem mindegy. Egyrészt nem várhatják a szülők, hogy fillérekből megoldják az étkeztetést, hisz otthon sem úsznák meg annyiból, mint amennyibe az oviban kerül; másrészt viszont rengeteg dolgot meg lehetne változtatni ilyen feltételek mellett is, hogy csak kettőt mondjak: levesek, főzelékek sűrítése rántás helyett saját anyag pürésítésével, 2 db TG virsli lecserélése egy db tojásra, stb.

Nem igaz, hogy ennek így kell lennie. Hisz megfeszülhetek itthon, hogy egészséges táplálkozásra neveljem a gyerekeimet, ha az oviban, iskolában meg sz.rral tömik, már bocsánat!

17. drnéni (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2010. jan. 27. 15:50

Örülök, hogy azért jó tapasztalat is van.

Mondjuk én biztos vagyok benne, hogy az ovisok nagy része nem eszi meg, ha csak úgy kezébe nyomnak egy almát, szintén nem eszik meg a káposztasalátát meg ilyesmit. Nem is nekik való.

2010. jan. 27. 15:39
Na most kemenyen beijedtem az ovitol... :-(((
15. vajola
2010. jan. 27. 15:28
ha en elmeselem nalunk mi van uzsonna, mrt nallunk 8 tol fel 1 ig vannak .mindeg margarinos kenyer!
2010. jan. 27. 15:23

Nálunk is mindenki egyszer gyümölcsnapos egy hónapban, akkor visz 2 kiló valamit.

Így az oviban minden nap, minden gyerek kap gyümölcsöt.

2010. jan. 27. 15:20

A lányaim ovijában havi 7000-7500 a kaja fejenként (a hétköznapok számától függ az adott hónapban) és szerintem a lehetőségekhez mérten egészséges a menü.

A legtöbbször van leves, illetve hetente többször főzelék. Ha hús van, akkor az szárnyasból vagy halból készül és időnként látok rozs, illetve teljes kiőrlésű pékárut reggelire vagy uzsonnára kiírva.


Szerintem ennyi pénzért ennél többet lehetetlen kihozni, ez is fullos.

Plusz még mi szülők viszünk be időnkét zöldséget-gyümölcsöt, ami egész nap ki van rakva, bármikor ehetnek előle a gyerekek.

Itthon viszont ügyelek rá, hogy egészségesen étkezzenek, mindennap gyümölcs vagy zöldség, illetve nálunk az én inzulinrezisztenciám miatt alapból csak rozs, tönköly vagy teljes kiőrlésű pékáru és tészta van.

12. cony4
2010. jan. 27. 15:19
Nálunk spórolósra fogják.Egy példa:Borsófözelék esetében meg tudom számolni a borsót a két kezemen ami egy tányérba jut.A többi rántás.Ez kiscsoportban.Egészségez táplálkozásról szó sincs.
11. Lucy72 (válaszként erre: 2. - Megryan)
2010. jan. 27. 15:15
Sziasztok, hát a magánovikban sem mindenhol egészséges a kaja. Én 2 nap után hoztam el a gyerkőcöket a hiper-szuper, nem olcsó (72e/gyerkőc) oviból. Reggeli, uzsonna: vajas v. lekváros v. mézes kenyér toast-kenyérből (amiben min. 5 db "E-betűs" dolog van), semmi zöldség és semmi joghurt v. gyümi. Ebéd: székelygulyás, kakaósfánk, töltöttkáposzta, vaníliáscsiga. Csak az első két nap amit láttam. Harmadik naptól nem voltam hajlandó odavinni a gyerkőcöket.
2010. jan. 27. 15:14
Nálunk mindig van gyümölcs.Minden nap.Szoktunk mi is vinni,de amúgy is van.És szerintem az lenne a normális.Egyébbként a lányoméknál a suliban minden nap kapnak egy almát.És erről a tévében is volt szó,hogy a sulikban ezt bevezetik.Meg is történt.Nálunk reggelire szokott lenni tea,de inkább tej,kakaó,vagy ez a karamelles valami.Az ebédhez mindig van savanyúság.Szoktak olyat csinálni,hogy nyers zöldségeket pucolnak az óvonők,és azt kollektíven eszik a gyerekek.És elmondják,hogy mi az amit esznek.Van saját kertjük veteménnyel,gyümölcsfával.A gondnok bácsi gondozza,és be szoktak segíteni a gyerekek.
9. katus3 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2010. jan. 27. 15:10
Igen,az.
2010. jan. 27. 15:09
Reggel nálunk is általában van tea,tej,vagy kakaó,zsemlével,meg valami felvágottal. A gyümölcsöt szülők hordják,havonta kell vinni egy kilót,bármilyet. Hozzáteszem,az asztal mindig tömve van almával,banánnal,naranccsal,ebből kapnak vegyesen,mindenki azt eszik,amit akar. Ma lányomnak volt tavaszi zöldségleves,paradicsomos káposzta,sült virsli. Ízlett neki. Uzsonna rozskenyér,margarin,sovány sonka,retek.
7. drnéni (válaszként erre: 4. - Katus3)
2010. jan. 27. 15:04
És ez sima önkorm. ovi?
2010. jan. 27. 15:03
Bocs,főzelék.
2010. jan. 27. 15:03

Íme, egy heti menü a mi körzetes ovinkból, ahová a lányom szeptembertől járna. Az ebédet ki is próbáltuk, mert van elhozós opció is. Katasztrofális: zöldség szinte nulla, legrosszabb féle TG virsli, bolonyai löncshúsból, minden berántva, sóval-vegetával teletömve. Tízóraiban, uzsonnában zöldség vagy gyümölcs nem szerepel, Nutellás kenyér ellenben igen. Mit lehet tenni ez ellen? Éthordóval járjon oviba? El vagyok keseredve. Vagy van, ahol normális az étel?



hétfő ( 2010.01.25-2010.01.29 )

t: Citromos tea, soproni, vaj-zsemle

e: Karfiolleves

- Serpenyős burgonya

u: Vaniliás túró, kifli

kedd

t: Kakaó, kalács

e: Paradicsomleves

- Rántott hal rizs tartár

u: Tavaszi, vaj, rozskenyér

szerda

t: Gyümölcs tea, sajtkrém, zsemle

e: Zöldbableves

- Borsos marha tokány, tarhonya

u: Nutellás kenyér

csütörtök

t: Karamell, vajas lekváros kenyér

e: Zellerleves

- Töltött káposzta

u: Zalahús vaj zsemle paprika

péntek

t: Citromos tea, kenőmájas, kifli

e: Májgaluskaleves

- Gránátos kocka

u: Kakaós csiga

2010. jan. 27. 15:02
Sziasztok! Én nem panaszkodhatok! Havi 8400 a kaja,minden nap van leves,sok főzekék,és gyümölcs is. Az uzsonna barna kenyérből készül. Lányom szereti.
2010. jan. 27. 15:00
Szia.Hát szerintem nem ez a reformkonyha van,de a fiam szereti.
2010. jan. 27. 15:00
Szerintem csak a magánovikban főznek egészségesen, (havi 60-ért) mert a normál oviban napi 260 ft-ból nem lehet egészséges 3x kaját alkotni.
2010. jan. 27. 14:58
Nálatok egészségesen főznek az oviban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook