Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BPD 100 fölött! Természetes szülés vagy császár? fórum

BPD 100 fölött! Természetes szülés vagy császár? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. katie_rose (válaszként erre: 29. - 001269bfc9)
2012. okt. 29. 11:45

Húúú, ez nagyon kemény! :)

De sikersztori :)

30. katie_rose (válaszként erre: 28. - Nirvi)
2012. okt. 29. 11:43

Köszönöm, drága vagy! :)


Kezdem összeszedni magam! :)

29. 001269bfc9 (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 11:39

Akkor olvasd el ezt :D

[link]

28. Nirvi (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 11:36

Nem tudom, hogy az első hozzászólásomat olvasta-e.. egyébként az első kisfiam 4 óra alatt lett meg (mondjuk ő "csak" 3890g volt) a másodikkal pedig épp csak beértem a kórházba :D Az első fájást 23:40-kor éreztem, de még nem fájt...nem is voltam benne biztos, hogy az.... a kórházba 01:45 körül értünk be és 2:10-re lett meg a kis óriásbébim :):)

Úgyhogy ne izgulj! Akár ilyen simán is mehet minden :)


Csak hogy legyen még sikersztorid :D Hátha segít egy picit legalább lelkileg felkészülni :D

27. katie_rose (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2012. okt. 29. 11:32

Még,még!

Ha elég ilyen "sikersztorit" olvasok,akkor talán lassan összeszedem magam! :)


Egyébként szerintem minden anyuka egy hős! Akár császárral,akár természetesen szül! :)

2012. okt. 29. 11:29

Szerintem az EDa pont, hogy lassítja a tágulást.


Most a bpd-re pontosan nem emlékszem, de amikor megszületett a fiam akkor 39 cm a fejkörfogata ami igazán nagynak számít. Ráadásul szűk volt a szülőcsatorna. De simán megszületm eda meg bármi nélkül.

Ja és 4290-el született.

Igaz, Én 18 órát vajődtam, de másnap az aranyeren kívül semmi más bajom nem volt:) Még a gátmetszés sem fáj, mármint a helye.

Ilyenkor az ember egy hősnek érzi magát, mármint szülés után. Az ilyen fájdalom meg se kottyan. Mármint a gátseb meg ilyenek:)

Kívánom, hogy csodás szülésed legyen.

25. katie_rose (válaszként erre: 22. - Fda026287f)
2012. okt. 29. 11:09

Fájni fog. Nincsen rózsaszín köd... tudom,hogy a szülés nem nyaralás. :)

Köszönöm! remélem gyors és könnyű lesz,amennyire a körülmények megengedik :)

24. katie_rose (válaszként erre: 21. - 001269bfc9)
2012. okt. 29. 11:09

Elvileg "sétáló EDA-t adnak" ott. tudsz mozogni, érzed a lábaid és a fájdalmat is. Csak mondjuk 10es skálán 5ös erősségűre csökkentik. Persze nem tapasztalat,csak amit összeolvastam azoktól,akik ott szültek.


Nem akartam ezt az utolsó másfél hetet végigaggódni :/

23. fda026287f (válaszként erre: 22. - Fda026287f)
2012. okt. 29. 11:07
Én csak infuzióban kaptam gyorsított semmi mást nem kaptam ..... a gáz szívása rosszabb volt mint akármi 2 percig se ment.
22. fda026287f (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 11:05

:) Kemény a szülés akárhogy is vesszük mindannyian tudjuk hogy fáj is az...de akkor és ott az orvosokon kívül és a nővéreken kívül Te és a Baba a fontosak...A fonalat sosem szabad elveszíteni annál nincs rosszabb én már csak tudom mikor a fájdalom felemészt és már nem tudok odafigyelni....

Én viszonylag ami ilyenkor lehetséges gyors és fájdalom mentes szülést kívánok :)

21. 001269bfc9 (válaszként erre: 20. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 11:04

Ha belegondolsz, hogy elzsibbasztanak, és nem érzel szinte semmit, akkor honnan tudná a tested, hogy mit kell csinálnia?

Nem volt EDA-m sem (a doktornő pont külföldön volt, pedig meg volt "rendelve", de utólag nem bánom :D), így nem tudom, pontosan milyen érzés, de a szüléstörténetekben gyakran azt olvasni, hogy nem is érzik, mennyire tágultak ki, nem érzik a kitolási ingert, azt sem tudják, mikor kell nyomni, csak a doki mondja, mikor nyomjanak! Ja, és mivel lezsibbasztanak, általában fel sem kelhetsz az ágyról :p Akkor szerinted mennyire mehet könnyen és természetes úton a tágulás ezek után?

20. katie_rose (válaszként erre: 17. - 001269bfc9)
2012. okt. 29. 11:00

Na igen, ha elhanyagolnak annak előnye és hátránya is lehet. Azt nem szeretném ha nagy magányomban baja esne a babának. :(

EDA-t egyébként eredetileg vészhelyzet esetére fontolóra vettem.

amúgy én azt olvastam,hogy gyorsítja a tágulást. De akkor ezek szerint mégsem?

19. katie_rose (válaszként erre: 16. - Sara1986)
2012. okt. 29. 10:58

Én úgy voltam vele mindig,hogy első a természetes szülés és komplikáció esetén jöhet a császár,mert nem vagyok önmagunk ellensége.

De az,hogy már előre pedzegetik a császárt eléggé megrémít.

18. katie_rose (válaszként erre: 15. - Sara1986)
2012. okt. 29. 10:57

A dokim már az elején szólt,hogy nem tud ott lenni, viszont nagyon bízom benne és nem mentem át máshoz.

De akkor még nem sejtettem,hogy egy kiselefánt van bennem :)

17. 001269bfc9 (válaszként erre: 15. - Sara1986)
2012. okt. 29. 10:54

Dettó :(

De talán ha ügyeletesnél fogsz szülni, azok jobban magadra hagynak majd, és nem akarnak mindenáron vágni. A szívhangot meg úgyis monitorozzák gyakran, ha bármi baj lenne, úgysem hagynák, és vinnének műteni. Egyébként ha bírod majd, szerintem EDA-t se kérj, mert az is visszavetheti a tágulást :p

16. sara1986 (válaszként erre: 12. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 10:54

igen sajnos. Én be sem tenném oda a lábam. CSászárpártiak és sajnos a finanszírozás miatt.


Én abben hiszek, hogy egy baba nem nő annyira meg, hogy az édesanyja ne tudja megszülni. Csodálatos a testünk, de csak akkor, ha ahgyják működni. Nem hiszem, h a mávban hagynak majd alternatívan vajúdni, testhelyzetet változtatni, valószínűleg nyomják majd az oxit, ami növeli a méhrepedés kockázatát és az oxigénhiányos állapotot a babánál. Én háborítatlanság párti vagyok. Nyomós indok kell nálam a beavatkozásra...

15. sara1986 (válaszként erre: 8. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 10:50
ha ilyen a dokid, akkor nem sok reményt fűzök a természetes szüléshez :(
14. Nirvi (válaszként erre: 3. - Nirvi)
2012. okt. 29. 10:48
Az első kisfiam is közel volt a 4 kg-hoz, és egyébként mindkettőt "könnyen", természetes úton, gátvédelemmel szültem. De nálunk a családban a nők könnyen szülnek :D
13. katie_rose (válaszként erre: 10. - Fda026287f)
2012. okt. 29. 10:46

Akkor te vagy előttem a jó példa! Örülnék,ha nekem is így sikerülne!

A gátmetszés még belefér. Amiatt nem is aggódom. Csak belül nem szeretnék szakadni meg repedni.

12. katie_rose (válaszként erre: 9. - 001269bfc9)
2012. okt. 29. 10:45

A MÁV egyébként császárpárti...

Jobban szeretnék természetes úton szülni, de nem bármi áron... sérült gyerekekkel foglalkozom, szóval nem kockáztatnám azt sem,hogy a makacsságom miatt oxigénhiányos legyen a baba,mert látom micsoda szenvedés ez a szülőknek.


Nagyon tanácstalan vagyok. :/

11. fda026287f (válaszként erre: 10. - Fda026287f)
2012. okt. 29. 10:39
Pedig nálam azt mondták hogy válaszoljak az UH-adatokra mi valós és mi nem hogy alig lesznek 3.5 kgsak.
2012. okt. 29. 10:38

Szia!


Én is 100 feletti Bpd-vel szültem a két fiamat. 4150gr lett a második szülésnél a fiam a harmadik pedig 3850gr, és mind kettőt vágás és varrat nélkül gátvédelemmel szültem.

9. 001269bfc9 (válaszként erre: 7. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 10:38

De abba is gondolj bele, hogy régen hogyan szültek? Az anyát fölfektették egy ágyra hanyatt, leszíjazták, ha nagyon mocorgott, nyomták a gyógyszereket ész nélkül, aztán csodálkoztak, hogy nem megy minden természetes úton!

Most már sokkal jobban hagynak sétálni, labdán lehet hintázni, kádban vajúdni, sokkal könnyebben megy a tágulás, ha nyugodtan, békésen zajlik az egész.

Nem tudom, olvastad-e már, de létezik egy bizonyos zselé, amit vajúdás alatt lehet használni, és segíti a tágulást és a kitolást, sokaknál még gátmetszés sem kell. Mi nem használtuk, mert sajnos elég drága, de lehet, hogy én is megúsztam volna a gátmetszést :p

2012. okt. 29. 10:34

Az lemaradt,hogy a MÁV-ban szülök. Illetve a doki már az előző 95ös BPD-nél felhozta a császárt.

Ugyanahhoz a dokihoz járok az elejétől,de a szülést nem tudta vállalni, szóval az ügyeletes orvos jöhet csak szóba. :/

2012. okt. 29. 10:32

Fizikálisan lehet menne a dolog. Végső soron bent nem maradhat. De úgy sem szeretnék járni,mint az édesanyám, aki 13 óra vajúdás után megszült engem a 4500 grammommal és repedt a méhe, majdnem elvérzett, kétoldali hüvelysérve lett,amit már többször kellet műteni és a gát a gátmetszés ellenére csillag alakban repedt. :/

Szóval igen,régen is megszülték...de ha tudták,volna hogy ekkora vagyok,akkor lehet nem hagyták volna szenvedni.


Abban én is reménykedtem,hogy csak elmérték... de már a többedik uh mutatja,hogy nagy a baba. Pedig a hasam egyáltalán nem nagy. Teljesen átlagos méretű.


Azt,hogy téraránytalanság van-e, vagy hogy mennyire tágulok azt nem tudom hiszen első baba.


Aranyosak vagytok,hogy biztattok!!!

6. 001269bfc9 (válaszként erre: 1. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 10:27

Ha elhiszed, hogy meg tudod szülni, akkor menni fog.

Ha már most azon aggódsz, hogy nem fog menni, akkor nem fog menni :p

Szerinted régen, amikor még nem volt ultrahang, hogy szültek az anyák? Ösztönösen! Neked is menni fog! Az ultrahang csak arra jó, hogy beparáztasson, mert köztudott, hogy pontatlan! Nekem is nagy babát jósoltak a méretek alapján, mégis csak 3190 g-os lett a lányom!

Az a lényeg, hogy nyugodtan tudj vajúdni, hagyjanak neked elég időt a tágulásra, Te pedig hidd el, hogy menni fog! Nézd meg a Szülés című filmet (ha eddig még nem tetted), abban szépen bemutatják mi megy végbe! Nem kell tőle félni, nem kell előre "programozni", hogy úgysem fog menni, mert akkor minden esély megvan arra, hogy tényleg nem fog :p Higgy a saját testedben, hidd el, hogy tudja mi a dolga!

2012. okt. 29. 10:20

ez összetett, attól is függ, hogy tágulsz, hogy illeszkedik be a baba feje stb.. sokan simán szülnek nagy babát van aki meg a kicsit sem tudja simán.


nekem indították a fiam és simán próbálta volna a doki annak ellenére, hogy uh-n nagynak látták a fejét aztán végül császár lett mert nem tudott beilleszkedni a feje, fennakadt a csípőcsontomban mert nagyon kötött és nem tágult semmit. ezt nevezik téraránytalanságnak, nekem azt mondta a doki ezt előre nem tudják csak szülés közben derül ki.


a császár nem vészes én gyorsan felépültem, másodszorra már én kértem az legyen. a baba érdekében, inkább vegyék ki mint az elhúzódó vajúdás miatt nehezen jöjjön ki és oxigénhiányos legyen vagy bármi más baja legyen .

2012. okt. 29. 10:14

Nyugodj meg! Ezek az értékek sem pontosak, inkább "jó becslések".

Nekem folyamatosan azt mondták, h 4 kg felett lesz a gyerekem, már a 30. hét után, mert ha ugyanolyan ütemben fejlődött volna, mint előtte, igazuk is lett volna!:)

Ha aggódsz, beszéld meg a dokiddal, hogy mi a gyakorlat náluk, ill. ha majd megvizsgál, kérdezz rá, hogy mekkora az esély a természetes/császáros szülésre!

De ne felejtsd: az emberi, jelen esetben női test csodálatos! Ha azt veszed, mekkora egy tampon, és mekkora még egy "kisebb fejű" baba feje...:))))

Menni fog, ne aggódj előre feleslegesen!:))

2012. okt. 29. 10:12

Szia!

Most a második kisfiamnál a 36-37. héten volt a BPD 95mm.


Természetes úton született (szupergyorsan:D) 4560g-mal.


De ez tök egyén függő. Attól, hogy nekem ilyen simán ment, lehet másnak kínszenvedés lett volna :)

2012. okt. 29. 10:10
nyugodtan próbáld meg a természetes szülést. Én nem hiszem, hogy bármilyen komplikáció fellép, ha hagynak normálisan vajúdni és nem siettetik a kitolást. Ez fontos. Mert ha sietettetnek, nem lesz ideje a szöveteidnek tágulni. Hol szülsz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook