Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BPD 100 fölött! Természetes szülés vagy császár? fórum

BPD 100 fölött! Természetes szülés vagy császár? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Nirvi (válaszként erre: 60. - Katie_rose)
2012. okt. 30. 19:45

Én sem az Istvánhoz tartozok területileg, mert Komárom-Esztergom megyében lakok, mégis ott szültem mindkét fiam :):)


Hát nagyon sajnálom, hogy egyből ilyen véleményen vannak orvsok..végül is nekik mindegy, hogy hogyan szül a nő...:/

Nem azt mondom, hogy minden áron természetesen úton kell világra hozni egy babát...de..,na mindegy...

Órákig lehetne erről beszélni, de most már felesleges mélyen belemenni a dolgokba. Hamarosan úgyis megszületik :)

Kívánom, hogy minden nagyon jól alakuljon! Könnyű szülést! :)

60. katie_rose (válaszként erre: 59. - Sara1986)
2012. okt. 30. 18:20

Ezt most nem a saját dokim mondta, hanem a szülészet főorvosa. tehát már két császáros "szakvéleményem" van. A főorvosnak nem mondtam mit mondott a másik doki, csak a legutóbbi leletem mutattam meg első körben és kapásból ez volt a válasza.

Az Istvánban nem szülhetek,mert nem oda tartozom területileg. :/

59. sara1986 (válaszként erre: 52. - Katie_rose)
2012. okt. 30. 18:11
ne haragudj, de én ennek a dokinak úgy búcsút intettem volna, hogy csak na. És lehet h meg fogod bánni utólag, h ebbe belementél. Sok vékony nő szül nagy gyereket. Ezt a lekicsinylő bizalmatlanságot a tested felé. Ha ebben a kórházban maradsz semmi reményed. És váltani sosem késő. Bátorság! Magatokért megéri más véleméynét is kikérni. Boros Judit az István kórházban pl. legalább szakvélemyént kérnék mástól is.
58. katie_rose (válaszként erre: 57. - Zebra25)
2012. okt. 30. 15:59
Elvileg minden terhességgel nagyobbak lesznek a babák,de általában előbb is érkeznek szóval nem biztos,hogy a gyakorlatban is megtapasztalja az ember. :)
57. Zebra25 (válaszként erre: 56. - Zebra25)
2012. okt. 30. 15:33

bocsi csak közbe jöttek

szóval nem tudom, hogy ez mennyire genetika.

Én csak attól félek, hogy a 2. babánknak a feje még nagyobb lesz(bár ez szerintem már lehetetlen, vagy nem tudom) és a súlya is még több lesz.

56. Zebra25 (válaszként erre: 46. - Be749d73f9)
2012. okt. 30. 15:31
Látod ez érdekes mert anyukám 5 gyereket szült és mindannyiónkat könnyen. Én meg 18 órát vajúdtam. De megérte:)
2012. okt. 30. 15:30

Én a legjobbakat kívánom Neked és a babádnak. Hátha megkaphatod a lehetőséget a sorstól és megszülheted a babád mindenféle komplikáció nélkül, de ha mégis az orvosok úgy látják akkor pedig megcsinálják a császárt és minden rendben lesz.

Sok sok erőt kívánok:)

54. katie_rose (válaszként erre: 53. - Zebra25)
2012. okt. 30. 15:11
A MÁV kórházban sajnos nem lehet szülésznőt fogadni. :/
2012. okt. 30. 15:09

És nincs szülésznőd, hogy esetleg Ő is mondana valamit?

Sokszor többet tudnak mondani meg segíteni mint egy orvos.

Persze a legfontosabb az egészségetek.

2012. okt. 30. 13:43

A főorvossal sikerült beszélnem.

Azt mondta,hogy ha olyankor szülök,amikor ő vezeti az ügyeletet (minden másnap), akkor 100%, hogy megcsászároznak. szerinte túl vékony vagyok ahhoz,hogy ebből a baba és én is jól jöjjünk ki.

Ez van... :/ Pár nappal a szülés előtt már nem nagyon van mit tenni vagy nem tenni.

Innentől erre kell készülnöm.

Beni súlya egyébként normális elvileg. Kb 3500-3600 gramm szerinte,de annyira deltás és kerek fejű,hogy nem enged természetesen szülni.

A CTG szuper lett.

2012. okt. 30. 08:24
kitartás!
2012. okt. 30. 08:08

Hajnlaban egyébként (az este elfogyasztott tonic után...bár lehet semmi köze hozzá...de egy próbát megért) 8-10 perces jóslóim voltak. Most olyan 15-20 percesek vannak de nem elég erősek ahhoz,hogy rendes fájások legyenek. Legalábbis azt hiszem.

Mindjárt indulok a dokihoz.

BKV-val másfél óra majdnem, 4 átszállás csak oda...

Drukkoljatok,hogy ha esetleg történik is valami,akkor az ne a metrón vagy a villamoson legyen. :)

49. katie_rose (válaszként erre: 46. - Be749d73f9)
2012. okt. 30. 08:06

Én örülnék ha a súlya hármassal kezdődne azért. :D Pl. 3999 gramm :D

A csípőm egyébként nem annyira keskeny. Ha épp nagyon vékony vagyok akkor is 100 cm fölött van. Bár nyilván attól a medencémben még lehet szűk a hely.


Rohamos szüléstől is megijednék amúgy!

Kiegyezek egy 4-6 órás szülésben a gyerkőccel :)

48. katie_rose (válaszként erre: 47. - Yankees)
2012. okt. 30. 08:04
Nekem mindig csak annyit írnak,hogy KPF és kész. Fejvégű...de nem részletezik :/
47. yankees (válaszként erre: 37. - Katie_rose)
2012. okt. 30. 07:58
fejvégű volt, de amíg le tudott volna szállni, akkor nem akart, amikor meg már szeretett volna leszállni, akkor meg már akkorára nőtt a feje, hogy a medencémbe nem tudta magát bepasszírozni. A császár után mondta a dokim, hogy igaza volt, jól látta az UH-n, ha meg is próbáltuk volna, alap, hogy mindketten sérülünk, és csak rohanás lett volna a műtőbe a vége...
46. be749d73f9 (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2012. okt. 29. 23:43
Az én kisfiam is ekkora buksival született, de "csak" 4.200 g-mal. És én simán szültem meg pillanatok alatt, rohamos szüléssel. Igaz, nálam ez nagyrészt genetika volt, anyum is így szült mindkettőnket, gyorsan és könnyen tágultam.
45. be749d73f9 (válaszként erre: 23. - Fda026287f)
2012. okt. 29. 23:39
Érdekes, mennyire különbözőek vagyunk. Én mindkettőnél gázt kértem/kaptam és nekem nagyon jó volt. Nem voltam tőle rosszul sem, ahogy sokan mondják.
2012. okt. 29. 21:03

Akkor drukkolok:)

Férjemnek az volt a parája, hogy éjszaka fogunk szülni meg éjszaka fog elfolyni a magzatvíz.

Január 1-én hajnali 1-kor elfolyt a víz és csak este fél 8-kor született meg a fiam.

Majdnem bejött teljesen a félelme:)

Nekem meg így volt a legjobb.

43. katie_rose (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2012. okt. 29. 20:39

Írok majd! :) amint lesz lehetőségem. :)

Ma éjjel jó lenne ha történne valami.

2012. okt. 29. 20:33
írhatnál
2012. okt. 29. 20:33
Akkor már nagyon a végén vagy. A legjobbakat kívánom. És sok sok erőt a szüléshez és jó babázást. rhatnál ha megszületett a babád, hogy milyen volt.:)
40. katie_rose (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2012. okt. 29. 18:54
Így másfél héttel a szülés előtt már nem variálok.
39. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 18:11

Nincs lehetőség máshol szülnöd?

az nem jó ha ennyire szeretnek vágni. Nálunk hála a jó égnek nem. Csak ha már nagyon nagyon muszáj.

38. katie_rose (válaszként erre: 36. - Zebra25)
2012. okt. 29. 17:35
Ez a kórház elvileg jó, mert annyi botránya (hálapénz, fizetős EDA, ügyeletben indított szülés) volt az elmúlt pár évben,hogy most nagyon nem mernek semmit sem kockáztatni. Ettől függetlenül nagyon magas a császármetszések aránya. Olyan,mint ha attól félnének,hogy baj lesz,ezért gyorsan vágnak inkább.
37. katie_rose (válaszként erre: 35. - Yankees)
2012. okt. 29. 17:33
Az,hogy nem illeszkedett be a buksija mit takar pontosan? Nem fejvégű volt a fekvése vagy az volt, de mégsem illeszkedett be rendesen?
36. Zebra25 (válaszként erre: 34. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 17:26
Ilyet jó korházban nem csinálnak elhiheted. Én január 1.én szültem. Mondjuk Nekem volt orvosom.
2012. okt. 29. 17:24
nekem is itt körül volt a BPD, ráadásul be sem tudott pont emiatt illeszkedni. Előre látta a dokim, programozott császár lett belőle. A gyors felépülés titka, hogy amint felkelhetsz a műtét után mászkálj!! kicsit pihensz és sétálsz újra. Semmi gondom nem volt császár után, nyilván érzékeny volt a helye, de nagyon gyorsan felépültem.
34. katie_rose (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2012. okt. 29. 17:19

Az apás szülés bizonytalan. Ha éjjel jön a baba,akkor igen ha nappal akkor nem.

Operatőrként dolgozik a párom és sajnos nem állhat miatta egy egész stáb. :/

De van B és C terv is (anyum vagy tesóm). :)


Most már tényleg csak attól félek,hogy az ünnep és hétvége kapcsán ne azért vágjanak fel,mert nincs kedvük kivárni,míg megszülöm.

33. Zebra25 (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2012. okt. 29. 13:41

Mármint úgy ne félj, hogy ne rettegj azért.

Mert egy kis félelem van az emberben az biztos.

32. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. okt. 29. 13:39

így igaz, minden anya hős aki gyermeket hoz a világra. Bárhogy is szülessen a gyermek.

Hidd el, hogy életed legnagyobb élménye lesz a szülés.

Én már alig várom, hogy újra babát várjak és újra átélhessem a szülést. Pedig a kisfiam még 10 hónapos sincs.

Szóval hajrá és ne félj.

Apás szülés lesz?

Én amit sajnálok az az, hogy nem ülhettem bele a kádba mert idő előtt elfolyt a víz és a ferőzésveszély miatt nem engedték:(

Nagyon vágyam volt a vízben szülés id de itt ebben a kórházban nem lehetséges.


Amit tanácsot tudok adni, az az, hogy ne félj a szüléstől.

Én nagyon sajnálom, hogy úgy mentem szülni, hogy rettegtem. Minden féle szörnyűséget mondtak, pedig direkt nem akartam olvasni semmit, de kéretlenül jöttek a rosszabbnál rosszabb tanácsok meg történetek. Sőt, volt aki azt mondta, hogy kérjem meg az orvosom, hogy legyen programozott császár mert Én azt tuti nem leszek képes végigcsinálni.

És végig csináltam simán.

Nagyon de nagyon fájt, de 10000000000x is végigcsinálnám, akár most azonnal:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook