Bőrgomba (beszélgetős fórum)


2009. szept. 8. 15:50
Köszönöm, most jöttem haza az orvostól. Felírta a Canesten mellé a Lamisilt, de már nagyon szép a "seb". Már látszik az eredeti bőr és nem is viszket, se nem szúr. Mindenesetre elkezdem kenni a lábamat is...ártani nem árt.
4. pista55 (válaszként erre: 3. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 7. 19:45

Inkább talán lábról kézre terjed. Csak hozzáérsz a lábujjadhoz fürdés alkalmával. Valamikor régen nekem is volt hasonló. Az ujjaim közt kis hólyagok keletkeztek ami iszonyatosan viszketett. Hámlott a bőr és sima fényessé vált a felülete.

Én is elcsodálkoztam mikor a doki a lábamujjára volt kiváncsi de valóban volt ott is probléma, bár én azt nem éreztem. Főleg a kislábujjak között. Akkor írt valami ecsetelőt és elmúlt.

Ha elmúlik, nem szabad azonnal abbahagyni a kezelést mert kiújúlhat.

Sok sikert.

2009. szept. 7. 18:12
Köszönöm, de mostmár nagyon úgy tűnik, hogy kezd múlni. Egyébként hogy terjedhet kézről lábra? Én azt hittem, hogy ez nem belsőleg terjed, hanem egy nem alapos kézmosásnál, fertős kádba lépésnél, sokat használt szappan fogdosásánál...
2009. szept. 6. 20:41

Ez valószínűleg bőrgomba lehet. Az is valószínű, hogy a lábujjaid között is van. Próbáld ki a lamisil krémet de ne csak a kezedre hanem lábujjaidra is.

Vagy menj orvoshoz.

2009. szept. 6. 14:47
Nekem augusztus közepén kezdődött egy vörös, viszkető, szúró folttal a középső és gyűrűsujjam között. Eleinte azt hittem, hogy valami vegyszer miatt jött ki allergiaként, így elkezdtem kenni körömvirágkenőcsel, de mikor már 2 hét után sem múlt el (nem vagyok egy kapkodó típus ^^), elmentem vele az orvosomhoz. Felírta nekem a Canesten kenőcsöt és azt mondta, hogy ha elmúlik, akkor bőrgomba, ha nem, akkor ekcéma. Nos, már az első használat után javult az állapota és nagyjából 5 nappal később, már össze tudtam csukni az ujjaimat...Ezután eltűnt. abbahagytam a krémezést (talán ez volt a legnagyobb hibám) és szombaton arra ébredtem, hogy Ásóka kistesója ismét befészkelte magát az ujjaim közé. Elkezdtem kenni a Canestennel még aznap, de még mindig szúr és viszket és nem úgy néz ki, mint ami nagyon távozni akarna, sőt mostmár a tenyerem is viszket, bár ott még nem piros...Mi ez? :(

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook