Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bőrbetegségek kutyáknál fórum

Bőrbetegségek kutyáknál (beszélgetős fórum)


2010. jan. 31. 20:03

Sziasztok!


Nekem van két havanesem, két szuka, egy alomból lettek vége! Jelenleg 6hónaposak!És folyton vakaróznak, a bőrük tiszta seb , a szőrük nagyon hullik és rágják magukat! És nem tudom mi lehet a bajuk! Ha vkinek volt olyan kutyusa ,akinek hasonló tünetei voltak vagy ha van vkinek tippje ,hogy mi okozhatja ezt kérem írjon!Én már számtalan orvoshoz elvittem őket és semmi eredménye nem lett! Vettek bőrkaparékot megállapították ,hogy nincs bennük atka! Vettek vért pajzsmirigyre azzal sincs semmi gond! Kezeltük őket gombára és étel allergiára,de ettől sem jöttek helyre! Sajnos:( Szerintetek mi okozhatja ezt ? Láttam panka 1965 levelében,hogy a

kutyusával hasonló problémák voltak,ha esteleg elolvasod a levelem kérlek írj,hogy mi lett a kutyusoddal!


Előre is köszönöm a segítségeteket!!!!

Üdvözlettel: Vivi

15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Panka1965)
2009. márc. 17. 21:30
És kinti növényekre nem nézéték meg kajákra, mert az a leggyakoribb. Ha nem bolhás tuti nem attól van.Bőrkaparékot néztek már nem e valami atka vagy ekcéma is lehet.
14. panka1965 (válaszként erre: 12. - Zsikee)
2009. márc. 17. 19:38
A kutyám tünetei a következő.Erősen vakaródzik piros a bőre és apró pattanásszerű kiütések jelennek meg és korpás.
13. panka1965 (válaszként erre: 12. - Zsikee)
2009. márc. 17. 19:34
szia Tünde vagyok nagyon örülök ,hogy megtaláltam az oldalt.nekem van egy nagyon édes bolognese szuka kiskutyám és sajnos közel másfél éve vannak bőrproblémái.voltunk már számtalanszor orvosnál ,szerintem minden létező szert,szereket kiprobáltun ,sajna eredménytelen volt.vérvizsgálatot is csináltattam nála, mégpedig olyat ami abent élő kutyáknál fordulhat elő.Pl.atka,bolha stb.megjött az eredmény hogy bolha allergia.Nehéz volt elhinni mivel soha nem volt bolhás és mindig kapta a cseppeket.Ez a vizsgálat 20-ezer Ft ba került.kerdésem a következő lenne ha tudnál segíteni megköszönném.
12. Zsikee
2007. dec. 28. 21:53
Örömmel tudatom minden hasonló cipőben lévő kutyatulajdonossal , hogy a csupán 400 Ft-os Homoktövis krémtől nagyon szépen gyógyul a kutyusom makacs Dermatitise , amit több ezer Ft-os gyógyszerek meg stb.- vel nem tudtam meggyógyítani. :):)
11. Zsikee (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2007. dec. 2. 00:20

Igen láttam ,nagyon szépek. Amikor mi vettük a kutyánkat, filoztunk hogy vizsla vagy bigli legyen a kis házikedvenc. Attól féltem hogy a biglire jellemző szomorú szemek miatt mindenki betegre fogja etetni majd. A sportos vizsla mellett döntöttünk. Vele járjuk az erdőt nap mint nap. Fél éves volt mikor majdnem elpusztult egy kullancstól. 6 nap kórház.. , de életben maradt.

Nagyon köszönöm az étkezési tanácsokat. Hétfőn utána járok hol tudom beszerezni őket.

10. Bcicus (válaszként erre: 9. - Zsikee)
2007. dec. 1. 22:58

Nekem beaglejeim vannak. Az öregem allergiás, de ilyenkor jól van, mert neki szezonális allergiája van (parlagfű) és régen húsig kirágta magát, demióta kapja a desezenzibilálást sokkal jobb.

(adatlapomon vannak fotók.

9. Zsikee (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2007. dec. 1. 22:34

Csak a fenekét szokta néha rágni, tisztítani. Egy egész nagy vizes folt szokott lenni ilyenkor a fekhelyén. Ma szép a hasa alja . A fülét kellett lefertőtleníteni, mert összeugrott egy szomszéd kutyával. Hiányzik a füle hegye, nagyon vérzett neki.

Neked milyen kutyusod van. Most éppen hogy van?

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Zsikee)
2007. dec. 1. 01:07

Egy tuti, nem növény allergia, az csak szezonálisan jön ki.

Rágja is magát, nagyon?

Bőrkaparékot vettek belőle? Mert nekem ez nem tűnik tipikus allergiának, bár azért nem is kizárható.

7. Zsikee (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2007. nov. 30. 22:40

Sajnos egész évben. Tavalyi telünk szörnyű volt. Teljesen lekopaszodott a hasalja, a két hátsó lábainál a belső comboktól, köldök vonaláig. Egymerő vörös , tüzes , hámló kopasz bőre volt. Vakarta egész nap. A herék bőre is tiszta sebes lett.


Ekkor kezdtük el a kálváriát... Most sokkal jobban van. A szőr kinőt ezeken a területeken, csak éppen vörösen hámló, viszkető még mindig. Ezért rendszeresen kenem valamivel. Most éppen homoktövis krémmel. De ha néhány napot kihagynám ....Érdekes hogy más területeken meg nagyon szép fényes és selymes a szőre.

6. Bcicus (válaszként erre: 4. - Zsikee)
2007. nov. 30. 22:11

Akkor nagyon átvertek. A legdragaább allergia vizsgálat is 50 ezer forint, de vannak sokkal olcsbbak is.

És mint írtam arra is van megoldás, ha fűre fára allergiás. Egész évben van neki, vagy csak szezonális? A doki aki nekünk csinálta az allergia dolgokat végül, homeopátiával is foglalkozik.

2007. nov. 30. 19:51

Sziasztok!

Visszatérő probléma nálunk a "kopaszkutya" állapot a házi kedvencünknél.

Kombinált oltást kapott, bűzmirigy kezelést, szőrvédő vitamint.Mindezek ellenére csomóban hullik a szőre.

Már megfürdettem Neocidollal is, mert úgy néz ki, mintha rühes lenne:(

Idáig minden évben elmúlott, de most szörnyen néz ki.

Bcicus: bárhol kapható az általad említett táp?

2007. nov. 29. 20:35
A megkeresett állatorvosok szerint az allergia vizsgálat közel 1oo ezer forint. Nem ajánlják mert ha kiderülne hogy fűre, fára , virágra , porra.....stb. allergiás azt úgy sem tudnánk kiküszöbölni. Túl vagyunk egy kombinált injekció kúrán, Augmentin ill. Aktil terápián, gyakori bűzmirigy tisztításon, csak bárány, hal és nyúl tápot veszek, Aloe gél és First használaton, körömvirág krém, Pimafukort kenőcs, steroid gyógyszeres kúrán, bőr és szőr tápláló vitaminok használatán.........most a családdnál évek óta sikerrel használt homeopathian gondolkodom és kutatok a neten homeopata állatorvos után.
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Zsikee)
2007. nov. 29. 00:03

Ezer féle allergiája lehet. Meg kéne neki csináltatni az allergia tesztet.

Akkor kiderül, hogy mire, ha olyan allergia ami kiszűrhető (kaja, cigi füst stb.), akkor meg kell szüntetni az allergénnel való érintekzést.

Ha nem megszűntethető allergia (virágpor, házi por stb.), akkor lehet neki rendelni deszenzibiláló oldatot. Ez egy inyekció kúr, eleinte gyakran kell adni nekigyenge oldatot, aztán egyre ritkábban töményebbet, ezzel a szervezete hozzászoktatható az allergénhez. Emelett érdemes Derma fit dog nevű táplálék kiegészítőt. Kajának pedig a legjobb a Hills allegiás kutyáknak való tápja, mert ez teljesen antiallergén.

Ha van kérdésed vagy egy tényleg hozzáértő dokit keresel írj. Mi már végéjártuk a kálváriánmkat, mire megtaláltuk a tényleg jó dokit.

2007. nov. 28. 23:20
Volt ilyen a kutyánknál, sok mindenre lehet allergiás: bolhacsípésre, vagy a fenekén lévő mirigy telített (ezt állatorvossal kell megnézetni). Gyógysampon az allergia miatt, kenőcs, ezeket nekünk állatorvos írta fel. És van speciális szárazeledel is, dermatitises kutyáknak.
2007. nov. 28. 23:02
Van egy szép magyar vizsla kutyám, sajnos makacs bőrbetegsége van (Dermatitis) Van valakinek hasonló problémája a kutyájánál, esetleg bevált gyógymód?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook