Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődéből átszokás az oviba fórum

Bölcsődéből átszokás az oviba (beszélgetős fórum)


18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Macs77)
2012. szept. 4. 14:37

Nem lesz semmi baj.

Erősítsétek ezt a nagylány dolgot, a nőknek ez nagy motiváció.


A lányomnál pont az volt rossz, hogy őneki fél évkor kellett átmenni az oviba. Ott már volt egy összeszokott közösség. Neki meg nem engedték, hogy járjon zenére, meg táncra, meg mittomén hová, mert már nem tudna bekapcsolódni. Ő meg egy kis tűzrőlpattant boszorka, és pont azt élte meg, hogy ő azért nem mehet, mert még kicsi... Pedig előtte mi is azt mondtuk, hogy bezzeg, már nagylány leszel, ha oviba mész..

17. macs77 (válaszként erre: 15. - Forrika)
2012. szept. 4. 14:32

Szia/sztok, igen, tegnap lezajlott az első ovis nap. Reggel 8-ra mentünk, kipakoltuk a cuccokat, majd bementem vele a csoportszobába. Ott nekem ki kellett töltenem egy papírt, addig ő elkezdett játszani. Szerencsére a volt bölcsis társa is ott volt már. Utána elköszöntem tőle, és mondtam, majd ebéd után jövök érte (első nap ebéd után hoztam el). Teljesen természetesnek vette, h elmegyek és majd jövök. Ma, a második nap is jól indult, viszont ma alszik ott először, remélem ezzel sem lesz gond. Illetve, most nézem az órám, lassan már kelnek is.


Ő is mondogatja már, h. ő már nagy ovis, már nem kisgyerek, mert a kicsik még bölcsibe járnak.


Hát ez volt, én is megnyugodtam már. :)

2012. szept. 4. 14:25

Sziasztok!


Nekünk ez kicsit nehezebben ment. Illetve nem is a beszokás, mert egy bölcsisnek az már nem gond, hanem az, hogy ott azért nem az a szeretetteljes légkör van, mint - jó esetben - és az én gyerekeim esetében - a bölcsiben.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz lett volna az ovi, vagy ne szerették volna, sőt. Csak más. Ez nem azonnal jött ki, hanem hetek, hónapok alatt. Jó volt, jó volt, de csak nem volt az igazi. Aztán váltottunk is fél év után ovicsoportot. Mondom, nem konkrét gond miatt...


Aztán azt hiszem kb. onnantól mondhattuk el, hogy beszokott, és szerette az ovit is.


De mindkét gyerekem, aki eddig ezt végigcsinálta (6 és 8 évesek) még a mai napit mindig megállank a bölcsi előtt és megjegyzik, hogy ilyen jó soha sehol nem lesz, mint ott volt.. Igaz, mindkettő több mint két évig volt bölcsis..


A legkisebbem hétfőn kezdi a bölcsit...

15. forrika (válaszként erre: 1. - Macs77)
2012. szept. 3. 20:53

Na, hogy ment? Elkezdtétek ma az ovit?


Mi igen. Meglepően simán ment minden. Reggel örömmel ment, hogy ő már "nagy" ovis. Kipakolás, átöltözés után mosolyogva elköszönt tőlem, hátat fordított nekem és bement a csoportba.

Délután is azt mondták, hogy nagyon ügyes volt egész nap és ő is jól érezte magát. Azt mondta, hogy mostantól menni fog minden nap.

Szóval hiába aggódtam :)

Kíváncsi vagyok nálatok mi a helyzet!?

14. macs77
2012. aug. 13. 14:04
Köszönöm mindenkinek!
2012. aug. 13. 13:43
Általában a bölcsisek nagyon gyorsan beszoknak az oviba! HA egy kisgyermek érzékenyebb a változásra, akkor az óvonők lehetőseget adnak 1-2 napos szülői beszoktatásra!! Nagyon sokat kell beszélgetni az oviról:új barátok, sok-sok játék, el kell menni az ovi fele sétálni, akár bemenni körülnézni, ez mind a beszoktatást megkönnyíti!! Kívánok zökkenőmentes, gyors beszoktatást mindenkinek!!
12. 52e9416b15 (válaszként erre: 10. - Macs77)
2012. aug. 13. 13:36
Biztos csak fő a nyugalom és bizz az ovo nénibe.
11. macs77 (válaszként erre: 9. - Forrika)
2012. aug. 13. 13:36
Nálunk nem nagyon van beszoktatás, az első héten pár nap ott lehet a szülő. Én csak az első két nap tudok ott lenni (munka miatt), de az is több mint a semmi. Amúgy az óvónénik tényleg azt mondják h a bölcsis gyerekek nagyon hamar átszoknak.
10. macs77 (válaszként erre: 8. - 52e9416b15)
2012. aug. 13. 13:35
Remélem nálunk is így lesz :)
9. forrika (válaszként erre: 3. - Macs77)
2012. aug. 13. 13:27

Az egyik bölcsis barátnője is ugyanabba a csoportba megy. Nagyon remélem ez sokat segít majd, mert ő is elég nehezen tud megnyílni.


Nem tudom lesz-e beszoktatás így, vagy hogy milyen lesz, de nálunk az is bonyolítja a helyzetet, hogy van egy egy hónapos kistesó is. A beszoktatást valahogy két szoptatás közé kell beilleszteni, de fogalmam sincs hogy...

Remélem a nagylányom segít és gyorsan beilleszkedik.

8. 52e9416b15 (válaszként erre: 7. - Macs77)
2012. aug. 13. 13:25
Hidd el jót tesz az ovi.Az én lányom is félénk volt és ma már sok barátja van és nagyon barátkozos lett.Pedig a boölcsibe csak a tesojával volt hajlandó játszani.Ma már másokkal is játszik ez engem is meglepett.
2012. aug. 13. 13:22

Köszi a válaszokat, ez bíztató!

Ő is mondogatja már, h "én már ovis vagyok", szóval tudja h. változás lesz.

Amúgy ő is elég kis érzékeny, de ha megnyílik, kedves, barátkozó kislány lesz.

2012. aug. 13. 13:20
Ja, és hasonló korú volt ovi kezdéskor, mint a Tied. Februárban volt 3, szeptemberben ovi
5. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Macs77)
2012. aug. 13. 13:19
Szia nekem 3 gyermekem van.Mindegyik jár bölcsibe és nekünk könnyen ment az átszokás az oviba.Felkészitettem öket sokat meséltem az oviról meg mondtam nekik hogy mostmár nagyok vagytok mert ovisak letetek.Ha sokat mesélsz az oviról és felkészited akkor nem lesz baj a beileszkedésnél.Az kell hogy a gyerek ne érezze hogy félsz mert ha érzi hogy aggodsz akkor ö is félni fog az ovitól.
2012. aug. 13. 13:18

Az enyém 16 hónapig járt bölcsibe, ahova nagyon nehezen szokott be. MInden reggel sírt még így is, holott nap közben nem volt baja, haza se akart jönni.

MIkor kezdtük azovit, kértem óvónőt, hogy hagyjunk neki időt, mert nehéz eset. Óvónő azt mondta, felesleges, minden bölcsis gyerek rekord hamar beszokik. DE ha akarom, legyen.

Első 2 nap 1, majd 2 órát voltunk együtt, már 2. nap nem akart hazajönni. 3. nap már otthagytam fél napra , elváláskor kb 3 percig sírt, utána nem akart hazajönni.

4. nap már sírás se volt. Nagyon könnyen ment. Én lepődtem meg legjobban. Pedig Ő szociálisan kissé éretlen, nagyon nagyon érzékeny, nehéz eset gyerek.

3. macs77 (válaszként erre: 2. - Forrika)
2012. aug. 13. 13:18

De jó h nem vagyok egyedül :)

Nálunk egy gyerek jön át ide a bölcsiből, így legalább egy ismerős lesz. De hát ugye új környezet, új nénik... Napirend mondjuk szerencsére ugyanaz.

Várom én is a válaszokat!

2. forrika (válaszként erre: 1. - Macs77)
2012. aug. 13. 13:16

Mintha én írtam volna ezt. Pontosan ilyen helyzetben vagyunk mi is.

Szóval tapasztalatom nincs, kíváncsi vagyok más mit ír.


Az én lányom meg van győződve róla, hogy a gondozónénik is mennek vele az oviba, nem lehet ettől a gondolattól eltántorítani.

2012. aug. 13. 13:11

Sziasztok, az lenne a kérdésem, aki, ill. akinek a gyereke már hasonló cipőben járt, hogy mennyire ment könnyen illetve nehezen az átszokás a bölcsiből az oviba?

Kislányom (3,5 múlt) szeptemberben kezdi az ovit. Előtte bölcsibe járt kb. 1,5 évig, amit nagyon szeretett: a gondozónőket, a kis társait, szóval kissé fájó szívvel hagytuk ott a megszokott környezetet.

Tudja, hogy szeptembertől oviba megy, várja is, ám ugye ott mások a nénik, mások gyerekek. Tudom, a gyerekek könnyen alkalmazkodnak, remélem ez így is lesz!

Kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook