Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BMC-s Lányokat keresek! fórum

BMC-s Lányokat keresek! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 8. 21:19

sziasztok


Én olyan lányokat keresek akik lombikon vesznek vagy vettek részt és szívesen megosztanák a kezelés során szerzett tapasztaltakat.

előre is köszönöm Peggoca

27. Molyka
2009. ápr. 2. 20:45
köszi szépen
26. Bobett
2009. ápr. 2. 11:31
A fórum címe: Akik a Budai Meddőségibe, azaz a BMC-be járnak! .....
25. Bobett
2009. ápr. 2. 11:30
Most indult egy másik BMC-s fórum! Ott vannak többen! Keresd fel őket!
24. Bobett (válaszként erre: 22. - Molyka)
2009. ápr. 2. 11:30
Szia! Mizu? Hogy vagy?
23. Bobett (válaszként erre: 22. - Molyka)
2009. márc. 30. 11:42
Szia! Minden rendben lesz! Van egy könyvem, s azt írja, hogy a terhesség elején lehet olyan érzés, mintha meg akarna jönni! A cicim az nekem is nagyon fájt, volt, hogy alig bírtam felkelni, mert úgy éreztem, hogy leszakadnak! Ne aggódj, szerintem minden ok! Puszi
22. Molyka (válaszként erre: 21. - Bobett)
2009. márc. 29. 23:26
Fáj a hasam. :( Olyan mintha épp készülne megjönni. Nagyon fura, nem szokott ennyivel előtte fájni. Arra viszont rájöttem, hogy a mellbimbóm miért fáj és van megduzzadva... HCG hez hasonló van az Ovitrelle-ben és az okozhat ilyen tüneteklet.
21. Bobett
2009. márc. 29. 09:30
Szia! Inszemem nem volt, de úgy tudom, hogy a megtermékenyülés után 5-7 napon van a beágyazódás!Remélem ezt érzed! Szorítok Neked nagyon-nagyon! Írj majd, ha lesz már valami fejlemény!
20. Molyka (válaszként erre: 19. - Bobett)
2009. márc. 28. 22:55
Szia, köszi jól. :) Ma este mintha elkezdett volna sejtetősen fájni a hasam. Nemtudom mire vélni, még csak 5 napja volt az inszem. Mensinek is és babának is korai lenne, nem?!
19. Bobett (válaszként erre: 16. - Molyka)
2009. márc. 24. 14:34
Szia! Hogy vagy?
18. Molyka (válaszként erre: 17. - Bobett)
2009. márc. 18. 21:47
Köszi szépen! :))))
17. Bobett
2009. márc. 18. 20:13

Izgulni szabad, aggódni nem!

Küldök Neked egy adag ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ energiát! Használd egészséggel! :)))

16. Molyka (válaszként erre: 15. - Bobett)
2009. márc. 18. 18:56
Köszi! Nagyon bízom benne. :) Izgulok, de jóérzősen. :))
15. Bobett (válaszként erre: 14. - Molyka)
2009. márc. 18. 18:07

Ne idegeskedj, mert az nem jó! Az eredményeid viszont igen, úgyhogy szerintem nincs miért aggódnod! Tudod! Csak pozitívan szabad hozzáállni a dolgokhoz, mert a jó hozzáállás az már fél siker!

Minden rendben lesz, ez tuti!

Puszi

14. Molyka (válaszként erre: 13. - Bobett)
2009. márc. 18. 15:41

Örülök, hogy minden rendben odabent. Hajrá, hamarosan baba lesz. :)


Nekem ma nézték uh-val hogy mizujs odabent, 9. napoin 1 db 16 mm-es tüsző, 9 mm -es endometrium.

Most kapom épp a megnyugtató szavakat, hogy jók az értékek. Pénteken még megyek kontrollra, aztán hétfőn lesz az inszemináció. Zabszem nem fér... :)

13. Bobett (válaszként erre: 10. - Pannati)
2009. márc. 18. 08:01

Szia! Pécsen nem kell fizetni, ezért akadtam ki egy icipicit! Most, hogy tegnap volt ez a méhtükrözésem, most sem fogadott el az orvos semmit, azt volt a válasza, hogy fizetek elég tb-t, meg gyógyszert, s neki csak annyi kell, hogy terhes legyek! Sajnos nagyon ritka az ilyen, pedig ez lenne a normális! Tudom, hogy nagyon jó helyre kerültem, maximálisan meg tudok bízni az orvosomban! Tegnap is a műtét után 10 perccel már ott állt az orvos az ágyamnál, hogy hogy vagyok, meg, hogy minden rendben van e! Pesten ezt sajnos nem tapasztaltam! A beavatkozások után a nővér a kezembe nyomta a zárót, s menjek Isten hírével! Sőt! Pécsen még ebédet is kaptunk, pedig reggel mentem be, egy órakor meg jöttem haza! Ezen is nagyon meglepődtünk, de nagyon jól esett!

De nagyon örülök, hogy Te sikerrel jártál Pesten, s kívánom másoknak is! Én már látom a két intézmény közötti különbséget, s csak a tapasztalataimat írtam le! Köszönöm a hozzászólásodat! Jó egészséget a kis családnak! :)))

12. Bobett (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. márc. 18. 07:55

Szia! Köszönöm szépen a válaszodat! Túl vagyok a beavatkozáson, hála Istennek minden rendben van! Mára már én sem vérzek annyira, éjjel már nem is volt semmi, de most, hogy felkeltem, egy kicsi még van! Estére szerintem már ez is elmúlik, úgyhogy megnyugodtam! Már csak két vérvétel kell, s ha az is rendben van, akkor kezdődik nekem is a stimulálás ( április közepe )!

Remélem, hogy ma jó híreket kapsz, s hogy minden rendben van Veled! Nagyon szorítok Érted! Ha bármi van, írjál, mert érdekelnek a fejlemények! Pénteken viszont elutazok, majd csak hétfőn jövök haza, de mindenképpen vissza foglak olvasni!

Jó legyél, vigyázz magadra és kitartás! Puszi

11. Molyka (válaszként erre: 10. - Pannati)
2009. márc. 17. 19:12
Köszi a Te válaszod is. Izgulok, nagyon szeretném ha sikerülne az 1. inszem. :) Gratulálok a gyerkőceidhez, jó egészséget Nektek!
2009. márc. 17. 12:28

Molyka,


Konc tanár úr tényleg nagyon jó szakember, a lehető legjobb helyre kerültél! Én is endometriosissal küzdök és már van 2 babám, mindkettő Konc tanár úrnál sikerült. A kislányom 3 éves, a kisfiam 3 hónapos.

Sokat kell várni, de érzed, hogy törődnek veled, mindenki nagyon kedves és segítőkész.


Bobett,


fagyibaba beültetésnél is kell fizetni, ha nem az 5 támogatott lombikba számít bele. Ha az akarod, hogy beleszámítson, akkor nem kell, de akkor 2 lehetőséged elvész.

2009. márc. 16. 20:37

Szia! Nekem a tükrözés altatásban történt. Nem fájt, sőt a műtét után se volt semmi bajom, egyedül annyi, hogy aludtam mint a bunda. Ott is maradtam a kórházban, mert nem tudtam felkelni, szédültem. Nekem kedden volt a "műtét" már másnap alig-alig véreztem, csütörtök-pénteken már csak a folyásom volt szinesebb, de ez nem zavart semmiben. Remélem Pécsett a barátnődnél el tudod olvasni amit írok...

Nekem meg valószínű a gyógyszer okozza/okozta az allergiát. Tegnap este még elmentem az ügyeletre, kaptam koktélt, ami szépen helyretett, reggel beszéltem a BMC-vel, mondta Irénke, hogy menjek be. Beszéltem bent Konczcal, és mivel a keresztanyám allergológus, ott a Jánosban főorvos, mondta ha ő is rábólint, akkor szigorú fehérjementes diétával és kalcium ivászattal folytathatom az injekciózást. Ma még nem volt kiütésem, remélem holnap se lesz. Már csak 4 nap van hátra, szerdán megyek kontrollra. Rákérdeztem, hogy ez okozhat-e bármiféle károsodást a babára nézve, mondta nem, max nekem nem tesz jót. Az meg egyelőre nem érdekel, ameddig nem fulladok a kiütéseket elviselem.

Holnapra kitartást, szorítok, hogy minden rendben legyen! És köszönöm Neked a sok infót és bíztatást! Szia

2009. márc. 16. 08:09

Szia! Bízzunk benne, hogy nem a gyógyszertől vannak kiütéseid! A kórházat tényleg lehetetlen elérni, én is az iwiwen kerestem meg a nővérkét, mert a leszívás előtt mondta a doki, hogy hétfőn kell mennem leszívásra, ( az 13.-a volt ), a papírra meg 14. volt írva!Ezt persze csak itthon vettem észre! A nővérke persze nem válaszolt, úgyhogy hétfőn felmentünk potyára! Itt Pécsen az volt az első, hogy a doki adott névjegy kártyát, amin rajta van a mobilja, lakcíme, vezetékes száma stb. Így őt bármikor utol érhetem! Ma indulok Pécsre, ott alszom egy barátnőmnél, holnap meg lesz a tükrözés! Tiszta ideg vagyok, de majd csak elmúlik! Kérdezhetek valamit? Véreztél a tükrözés után? Ha igen akkor meddig? Csak mert én pénteken mennék wellneselni, s nem szeretnék úgy neki indulni, hogy vérzek! A dokinak ezt mondtam, azt mondta, hogy semmi akadálya nincs, hogy elmenjek! De azért tartok tőle! Ettől félek a legjobban! Két év után végre sikerült összehoznunk ezt a négy napot, most nem szeretném, ha egy ilyen elrontaná! Így is már csak 3 napunk lesz, mert a párom nagypapáját pont pénteken temetjük, úgyhogy csak estére tudunk odaérni! Elég hülyén jön most ki minden! De azért bízom benne, hogy a vége annál jobb lesz!

Szorítok Érted nagyon, s minden jót kívánok Neked!

Puszi

7. Molyka (válaszként erre: 6. - Bobett)
2009. márc. 15. 18:43

Örülök, hogy megtaláltad a megfelelő helyet. Én most nagyon magam alatt vagyok, reggelre hatalmas urticaria szerű kiütések jöttek ki rajtam, feldagadt az állam, a törzsem tiszta kiütés lett. Félek, nehogy a Merional csinálja. A kórházat ilyenkor elérni lehetetlen... Nővérkével tudtam beszélni, mondta szúrjam nyugodtan, ha jött volna allergia, akkor az már az 1-2. nap körül látható lett volna, nem pedig a 5. nap reggelén. Tehát valószínű más okozza az allergiát. Holnap hívom őket, hogy mi legyen. Nagyon szeretném ha nem kellene felfüggeszteni a szurikat.

Remélem Koncz nem fog lepasszolni, nem akarom hogy más csinálja a dolgokat. Hozzá kerültem, fejezze be a munkát ő, ne pedig valami olyan orvos, aki rutinból benyomatja a dolgokat. Mindegy, remélem minden rendben lesz.

Veled most mi a helyzet? Mikor mi fog következni? Már megvolt a tükrözés, vagy csak készülsz rá? Nekem csinálták, ebből a szempontból alaposak voltak.

Szia

6. Bobett (válaszként erre: 5. - Molyka)
2009. márc. 15. 09:23

Szia!Igen, a Zeke nagyon hangulat ember! Hol ilyen, hogy meg olyan! Azért kellett fizetnem, mert az OEP csak három havonta támogatja a lombikot, s én a betegségem miatt nem mertem három hónapot várni, így belevágtunk! De utólag visszagondolva tényleg átvághattak minket, hisz lombiknak az számít, amikor stimulálnak is! Nos engem egyszer stimuláltak, s kész! Mindegy, ezzel már úgy sem tudok mit csinálni! Pereskedni meg nem fogok, ez most nem hiányzik az életemből! Engem is Merionallal meg Decapaptyllel stimuláltak, a tüszőrepesztőm meg azt hiszem a Pregnyl volt!

Nagyon sokat rágódtam, hogy merre menjek tovább, de most,hogy már voltam Pécsen konzultáción tudom, hogy jó döntést hoztam! Az én édesanyám is egészségügyi dolgozó, de nem bántak velünk másképp, mint másokkal! Ráadásul a három beültetés közül mindössze egyet csinált a Zeke, a másodiknál átpasszolt a Szűcsnek, aki szerintem elszúrta az egészet, mert amikor felálltam a műtőágyról a hüvelyöblítő folyadék úgy dőlt belőlem, mint akinek a magzatvize folyt el! Szerintem ott helyben kijöttek az embriók is, mert utána semmit nem is éreztem! :(((( A harmadiknál meg a tanuló dokinőnek passzolt át, anélkül, hogy megkérdezte volna a véleményemet! Szóval nekem ez sok volt! Még szerencse, hogy nem adtam hálapénzt! Úgy voltam vele, hogy ha sikerül, akkor majd kap!

Kívánok Neked nagyon sok sikert, szorítok Érted nagyon! Írj ám néha, hogy hogy vagy, meg, hogy mi újság! A Koncról tényleg sok jót hallottam, úgyhogy ne aggódj! Hajrá!

5. Molyka (válaszként erre: 4. - Bobett)
2009. márc. 14. 23:40

Köszönöm az őszinte választ! Nem riasztottál el, csak érdekelnek a tapasztalatok. Hozzáteszem, mi úgy kerültünk oda, hogy keresztanyám a Jánosban főorvos és felhívta Konczot személyesen, rá 2 napra mehettünk konzultációra. Van ismeretség és ki is használjuk. Nekem most kezdték a stimulálást. Eddig nem ismertem ott más orvost. Most Zeke csinálta a hüvelyi uh-ot, egy mosoly, vagy egy rezzenés nem volt az arcán, annyira fa pofával csinálta az gészet. 10 másodperc nem volt az ultrahang, benyomta a botot, jobbra, balra forgatta és annyi. Mondott az asszeisztensnek 2 adatot és kész. Koncz doktor valamiért nem volt bent aznap. Remélem jövő héten amikor megyek ellenőrzésre már ott lesz. :)

Amikor vizsgál ő se mézes-mázos különösebben, viszont amikor konzultálunk elmond mindent és válaszol a kérdéseimre.

Nekem azt mondták, hogy pont a ciszta kizáró ok az inszeminációnál, ezért nézik, hogy biztos ne legyen odabent semmi ilyesmi. Fura. Egy hely, több hozzáállás.

Téged mivel stimuláltak? És miért kellett fizetni? Úgy hallottam, hogy aki jogosult a lombikra, annak ingyenesek a beavatkozások, ahogyan az inszemnél is. Nem?

Nekem Merional-lal stimulálnak és Ovitrell-lel repesztenek majd.

Köszi hogy írtál, várom még a válaszod :)

2009. márc. 14. 22:11

Szia! Én a Zekéhez jártam, de most otthagytam az egészet és átmentem Pécsre! Aranyosak, kedvesek voltak a BMC-ben, csak nem tetszett, hogy semmit nem lehetett megkérdezni, mert állandóan kapkodtak az orvosok a sok beteg miatt, meg nálam nem igazán foglalkoztak a meddőség okával! Én endometriozisos vagyok, egyszer stimuláltak, 7 embrió lett belőle! 3 beültetésen vagyok túl, az utolsó kettő fagyasztottból volt! Sajnos sikertelen! 5 cm-es ciszta mellé szó nélkül beültették a babókat! Ott hagytam már 400 ezer forintot, mert az utsó kettő beültetést ki kellett fizetnem, mert nem vártam meg a három hónapot! Most Pécsen azt mondta a doki, hogy elvileg akkor sem kellett volna fizetnem, mivel fagyasztott embriókat ültettek vissza! Szóval egy kicsit kiakadtam!Most a 3.sikertelen beülti után találták ki, hogy menjek el méhtükrözésre, meg genetikushoz ( 24 ezer forint két vérvétel)! Szerintem elég késő van már ehhez! Az elején kellett volna! Most,hogy lementem Pécsre, a doki egyből kérdezte, hogy volt e méhtükrözésem! Mondtam, hogy nem! Azt mondta, hogy náluk ez az első, amit megcsinálnak, addig nem is kínozzák az embert feleslegesen! Ráadásul genetika nem kell, de ha mégis, akkor ott tb-re meg lehet csináltatni! Pécs nagyon-nagyon tetszik, sokkal jobban meg tudok bízni a dokiban! Anélkül, hogy kérdeztem volna mindent szépen elmagyarázott, s emberszámba vett! S ahogy olvasgattam a netet, sokkal jobbak az eredményeik, mint Pestnek! A lombik életre halálra című fórumon, pont ma írta egy lány, hogy a barátnője is PCO-s volt és Pécsen elsőre sikerült neki a beültetés! Ráadásul, amikor ő volt, akkor minden lánynak megmaradt legalább egy babója!

Nem akartalak elriasztani, a Koncról sok jót hallottam csak én egy kicsit besokalltam belőlük!Amúgy, ha Pécs nem tetszett volna,akkor én is a Konc doktor urat kerestem volna meg! Bár a bizalmam egy picikét tényleg elszállt! :((((

Én a legjobbakat kívánom Neked, s kívánom, hogy ne kelljen csalódnod senkiben, s semmiben!

Nyugodtan írj, hogy mi újság Veled, ha tudok, akkor segítek nagyon szívesen!

S ne haragudj, hogy ilyeneket írtam, de nekem ez volt a tapasztalatom! Persze minden orvos más, s a Konc tanár urat tényleg nagyon sokan szeretik és dícsérik! Remélem, hogy Te is hamarosan közéjük tartozol! Puszi

3. Molyka (válaszként erre: 2. - Bobett)
2009. márc. 14. 20:50
:) Szia. Koncz tanár úrhoz. Te is "odavalósi" vagy?
2. Bobett (válaszként erre: 1. - Molyka)
2009. márc. 14. 20:38

Szia!

Kihez jársz?

2009. márc. 14. 20:34
Sziasztok! Olyan lányokkal szeretnék tapasztalatot cserélni, akik a BMC-be járnak/jártak meddőségi kezelésre. Mi novemberben kerültünk oda, ott jött hidegzuhanyként a diagnózis, hogy PCO"D". Azóta volt sokféle vizsgálatom, ami kiderítette, hogy a hormonok rendben vannak, de az inzulinom nagyon magas. Merckformint szedek. Felajánlották az inszeminációt, amit el is fogadtunk, hiszen már 30 éves leszek és elég régóta szeretnénk babát. Kb. 1.5 hét múlva lesz az első (és nagyon remélem egy időre az utolsó) inszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook