Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BKV büntetés, elévülés... fórum

BKV büntetés, elévülés... (tudásbázis kérdés)

1 2
22. Júlia* (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 14:29

Be fogják hajtani, de kamatos kamattal.


Ami, mint írtam jóval 100 000 Ft fölött van.


De foglalnak is.

21. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 20. - Júlia*)
2008. dec. 19. 14:29
Igen sajnos ez így van.Ez olyan dolog mintha én autóval mennék és fognám, teletankolnám a kocsim, és elhúznék fizetés nélkül.Aztán meg háborognék.Ezért tartunk itt mert sok ilyen van.....
20. Júlia* (válaszként erre: 6. - Pintyőke72)
2008. dec. 19. 14:27

Ezzel nem dicsekednék,

az ilyenek miatt kell a tisztességes utazóknak

8-9000 Ft fizetni a bérletért, és közel 300-at egy jegyért.

2008. dec. 19. 14:23

Még annyit, hogy az APEH is partner ebben.


Megadja a BKV-nak a munkahely címét IS!

2008. dec. 19. 14:21

Én biztos kifizetném, mert most még nagyon keveset kérnek tőled.


Van egy munkatársam, akitől egy bliccelésért

150 000 Ft ítélt meg a bíróság, pedig jó ügyvédje volt.

Már vonják a fizetéséből.

Mindig onnan ketyeg az idő, amikor az utolsó felszólítást elindítják.


Ő is valamikor a 2000. év körül lett elkapva.

17. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 19. 14:15
Ilyen a magyar.Mit vársz?:DDD
16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 13:51
Tényleg undorító eljárás. Elvárják, hogy kifizesd a szolgáltatást, amit igénybe vettél??! Ha az ügyvéd levelét megkaptad, akkony nyilván a valós adataidat adtad meg a jegyellenőrnek. Ergo, tudatában voltál annak, hogy jegy nélkül utaztál. Akkor mi volt ebben a meglepetés??
15. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 13:06
A másik,hogy nem fizetsz a buszjegyért, a bérletért, és még háborogsz ha be akarják hajtani.Nem nevetséges kissé?
14. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 13:03

Már ne is haragudj,de ha nem tudsz fizetni az utazásért akkor ne utazz.

Menj gyalog....

13. 61af9f6201 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 12:18
ja, és ha nem fizeted ki, majd megy a végrehajtó és visz amit tud. nem tudom mi éri meg jobban. de amikor átmegy az autó a piroson és majdnem elüt, akkor visitoztok, hogy mért nem büntetik meg...
12. 61af9f6201 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 19. 12:16
nem értek veled egyet. minden szolgáltatásért fizetni kell... a boltban sem engednek ki fizetés nélkül.
2008. dec. 18. 10:12

"Egy év vagy öt év?A 20/1981. (VI. 19.) MT rendelet a közúti személyszállítási szerződésekről szóló rendelet szerint:

1. § (1) A rendelet hatálya az autóbusszal, trolibusszal, villamossal vgy személygépkocsival díj ellenében végzett személyszállításra... terjed ki.

3. § (1) Személyszállításnál, valamint autóbusz és személygépkocsi - gépjárművezetővel történő - rendelkezésre bocsátásánál a szerződő felek jogaira, kötelezettségeire, valamint a szerződés teljesítésére a Polgári Törvénykönyv vállalkozásra vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni, a 4-13. §-ban foglalt kiegészítéssel.

(2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el.


Az egyéves elévülésről szóló régi, de máig érvényes jogszabályból több kitétel hiányzik: a metróról, fogaskerekűről, földalattiról például nem esik benne szó. Az ezeken szerzett büntetésekre tehát elvileg az ötéves, hosszabb elévülési idő vonatkozik. A jogszabályban rejlő furcsa ellentmondást - vagyis, hogy például a buszon szerzett büntetés egy év után már elévül, de a metrón szerzett nem - az ombudsman úgy oldotta fel, hogy tilos megkülönböztetni a járművek alapján az utasokat, tehát minden büntetés egy év után évül el. Azt nem tudni, hogy a BKV vitatja-e ezt az értelmezést - kérdéseinkre ugyanis nem kaptunk választ -, de a jelek szerint kétségtelen, hogy az ötéves elévülés alapján járnak el a behajtáskor."

2008. dec. 18. 10:09

Szia!Ezzel segíthetek:



[link]



"Elévült pótdíjakat próbál meg behajtani a BKV egy ügyvédi irodán keresztül annak ellenére, hogy az ombudsman is kérte: ne próbálják meg befizettetni az egy évnél régebbi büntetéseket. Az [origo] két olvasója is rendszeresen kap csekkeket az ügyvédi irodától, egyiküket valakik telefonon hívogatják az iroda nevében. A BKV hallgat."



a többi a cikkben.olvassátok el.Tanulságos

2008. dec. 18. 10:04

Egy kisgyeremekem van,igy nem akartam kockáztani és részletfizetéssel befizettem inkább.

Utánaolvastam és igy láttam jónak.

8. 12e44458f8 (válaszként erre: 2. - Szilvia.21)
2008. dec. 18. 09:53
Az nem sok én 12000Ft fizettem, mert 2 nap csúszásom volt (nem volt érvényes aznapra már a bérletem)
7. nyta
2008. dec. 18. 09:43

Sziasztok!

a Bkv-büntetésekre az általános 5 éves elévülés vonatkozik.

DE a büntetés óta kapott felszólítások az eélvülési időt megszakítják.Tehát aha 2003-ban megbüntettek és azóta semmit sem kaptál,elévült a követelés.Azt tudni kell,hogyha hivatalból nem észlelik az adósnak kell rá hivatkoznia!

6. pintyőke72 (válaszként erre: 5. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 17. 21:29

Persze,hogy nem normálisak.Évente egyszer utazom velük, persze,hogy egy rohadt jegyet nem lehet kapni sehol,legközelebb a metronál.na de addig is el kellett mennem.Jött a bunkókám,mondtam nei,mi a szitu.Nem volt elnéző, én meg nem voltam szívbajos!

Bemondtam egy kamu nevet meg minden adatot,, azóta is köröznek :)

5. 5796fb1dbf (válaszként erre: 2. - Szilvia.21)
2008. dec. 17. 20:46

Kedves Szilvia!

Sajnos én is ebben a cipőben járok. Én is két hete kaptam egy ügyvédtől levelet - BKV által - aki felszólított hogy fizessek be tízezer valahányszáz forintot, mert 2003-ban megbüntettek. Azóta egy fikarcnyi írást nem kaptam és most akarja behajtani a pótdíjat is. Közöltem vele, hogy már elévült, mert letelt az öt év, az volt a válasza "beszéljem meg a BKV-val". Micsoda undorító eljárás. Mit képzelnek, hány bőrt akarnak lehúzni az emberről. Én biztos, hogy nem fogom kifizetni. Ez olyan, ha én elkövetek valamit 2000-ben, majd olyan 10 év múlva felelősségre vonnak és lecsuknak. Szerintetek ezek normálisak???

4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - Szilvia.21)
2008. nov. 11. 12:59
Menj ügyvédhez! A törvény kárenyhítési kötelezettséget ró minden jogsultra. Neki meg kell tennie mindent azért, hogy téged a leghamarabb értesítsen az adósságodról. Ha ezt elmulasztotta nem valószínű, hogy a bíróság a javára dönt.
2008. nov. 11. 12:45

"Ravaszul életben tartott feketelista


Addig is, míg a behajtási módszer kikristályosodik, a BKV életben tartja az adósok listáját. Bár az elévülés öt év lenne, a feketelistáról csak az kerülhet le, aki fizet. A BKV-nál ugyanis az elévülési időt minden egyes fizetési felszólítás keltétől számítják. Vagyis, ha a cég úgy dönt, hogy az ötödik év vége előtti pillanatban küld egy újabb levelet az adósának, az öt év a keltezéstől újra ketyeg. Az elmélet szerint ezt a végtelenségig lehetne ismételni, miközben a tartozás a kamatokkal folyamatosan halmozódik. Ráadásul az elkövetések összeadódnak, így egy ember néhány be nem fizetett potyázása pár év múlva százezrekre rúghat. Így történhetett, hogy egyetlen utas két és félmillió forintos pótdíjat halmozott fel, s a BKV az elkövető házának az elárvereztetését tervezte. Erre azonban egyelőre nem jogosult, ezért bírósági úton próbál ehhez is, mint a több tízmilliárdos többi kintlévőségéhez hozzájutni. A végeredmény azonban így is árverezés lehet."


Ezt most találtam,tehát kénytelen vagy fizetni...

2008. nov. 11. 12:38

Az lenne akérdésem,hogy ki mit tud a büntetés elévüléséről?

Mert most kaptam egy ügyvédtől levelet,hogy a megbízója a BKV... és van tartózásom méghozzá 2003.08.01.-e óta ekkor büntettek meg állítólag.

Bekéne fizetnem a pótdíjat ami 9725ft és nem kis pénz manapság.

2008. nov. 11. 12:36
BKV büntetés, elévülés...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook