Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BKV büntetés, elévülés... fórum

BKV büntetés, elévülés... (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. aug. 25. 22:19

Szia.5 év az elévülési idő,de ha közben küldenek egy levelet,újra kezdődik az 5 év...

Ha tavaly kaptak el,akkor még "ráérsz",van akinek több évre rá küldik ki,de valahogy mindig úgy,hogy nekik legyen igazuk és fizetned kelljen.

Jobb ha máskor nem bliccelsz,úgy is csak Te szívod meg:/

2012. aug. 24. 15:47

Sziasztok!

Bocsi, de nem olvastam végig az egészet... mennyi idő után szoktak fizetési felszólítást küldeni? Engem tavaly tavasszal csíptek el, de azóta nem kaptam semmit. Az az előttiekről pedig egyáltalán soha sem kaptam semmit, pedig van ami már 4 éves...

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Irgum-burgum)
2012. jún. 22. 15:30
el kellett volna felejteniük ennyi év után?
2012. jún. 22. 15:23
Én ma kaptam egy 9000 ft-ról szóló csekket,hogy fizessem be,mert 2010,júniusban a volán buszon nem volt bérletem(amúgy volt,csak otthon maradt).közölték ha nem fizetem ki,akkor átadják az önkormányzatnak aki a dupláját tiltja le a pénzemből!!!!
2010. dec. 5. 21:28

Sziasztok.


bacsigyurinak üzenném hogy ne rugdosson senkit seggbe mind addig amíg a bkv-nak vannak seftes ügyei értem ezalatt a milliárdos végkielégítések kifizetését amit elsefteltek költhették volna a metrókra a buszokra stb... elég nehezen visz rá a lélek hogy megvegyem a havi bérletet úgy hogy tudom talán valamelyik gyökér ellopja és abból éli az életét a bkv-nál. Ismerősöm mesélte hogy az édesanyjának jött felszólítás 50 különböző időpont volt felsorolva rajt és hogy mivel igazolta magát 30 valahány esetben jogosítvány volt teszem azt hozzá nincs is jogosítványa. És csodálkozik a bkv hogy senki nem fizet. Én azt mondom hogy Rohadjon meg az összes olyan bkv-s aki a cégtől lop és a hasukra ütve kiküldenek valótlan büntetést először tegyen rendet a saját maga háza táján a bkv és utána próbálja meg behajtani a büntetést szerintem szívesebben fizetne az ember egy olyan cégnek amikörül nincs zűr

47. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Huanita87)
2009. nov. 25. 18:50

[link]


"12 000 Ft pótdíjat köteles fizetni 2009. január 1-jétől az, aki

jegy nélkül, érvénytelen jeggyel, bérlettel, utazási igazolvánnyal kísérli meg az utazást, illetve valamilyen kedvezményt jogosulatlanul vesz igénybe......A 12 000 Ft pótdíj helyszíni kiegyenlítése esetén annak összege 6000 Ft-ra mérséklődik. "

46. fdóri
2009. nov. 25. 18:46

Sziasztok!


Én javában kiskorú voltam, amikor többször megbüntettek. Mi alapján kérik tőlem, tudtommal egy gyerek nem magáról kell hogy gondoskodjon. Egyébként, van olyan írva a papírra amit kiküldtek, hogy ellenőrzővel igazoltam magam. Esti iskolába jártam, nem volt ellenőrzőm... Többnél az aláírás sem stimmel...

45. pintyőke72 (válaszként erre: 43. - Huanita87)
2009. nov. 25. 18:30

Ez elég szemétség, ha egyből 12 ezerre akar büntetni! 3 napon belül ha jól tudom, 4 ezer körül van a bünti összege, ezért már holnap menj be a BKV Akácfa utcai "irodájába" (egy lyuk), ahol a biztonsági őrnél mér csak az ügyintéző bunkóbb.

Vidd a kis papírkádat és fizesd ki! Így 8 ezerrel beljebb leszel.

44. simple (válaszként erre: 43. - Huanita87)
2009. nov. 25. 13:32
Na szerintem ott a gond hogy egy ilyen start kártyával nem is igazolhatod magad. Szóval ez alapján nem állíthat ki neked büntetést. De nem értek hozzá, csak gondolom. Majd biztos jön valaki aki pontosan tudja, de ha mégis úgy van ahogy én gondolom akkor olyan mintha meg sem történt volna az egész.
2009. nov. 25. 11:16

tegnap előtt elkaptak a 11es buszon,volt jegyem de elfelejtettem kilyukasztani az ellenőr egyből 12.000ft-tal büntetett,nem volt nálam semmi irat csak a start kártyám és az alapján igazolt:s

csak hogy azon a pécsi születési heyem van meg anyám neve de azóta pesten élek és pesti cimem van,hova küldik a büntetést és fizessem ki?segitsetek lécci,nem szoktam bliccelni de pont elkaptak

2009. júl. 30. 00:05
Én egy időben érdekesen jártam el. Valami hétezer körül volt egy havi bérlet, de mivel nem jártam rendszeresen bkv-val, így megvettem a jegyet, de nem többet, mint a bérlet kétszerese napi lebontásban. 7000/30=234Ft, azaz vettem két jegyet és ha jött az ellenőr, elmondtam neki és szépen elküldtem a fenébe szegénykémet.Úgy voltam vele, hogy duplán kifizettem a napi utazásomat egy bárleteshez képest. Nem volt szép dolog tőlem.
41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - Katie's home)
2009. júl. 29. 19:09
Gyakorlatilag beazonosítottad magad :o)). Név, születési dátum és anyja neve alapján bárki beazonosítható, s a régi lakcímed is benne van a BM adatnyilvántartásban, ahonnan az adatokat kikérik. Várhatod a csekket.
40. katie's home (válaszként erre: 38. - Diccci)
2009. júl. 29. 09:38

Szia!


Ne haragudj, h megkérdezem, de mi lett az ügyből? Már a BKV kapcsán amit írtál áprilisban, h elcsípték a bnőd, és anyukája nevét és szül dátumát adta meg jól. Engem épp ma csíptek el, persze nem adtam személyit, mondván a másik táskában van a bérlettel együtt. Névnek jót adtam, de baromi gyakori az enyém... :D Anyum és a szüldátumom is korrekt volt, viszont 1-gyel régebbi állandó lakcímet adtam, és tartózkodásinak is a régebbit. Vele mi lett? Megtalálták azóta vmi csini levéllel?


Köszönöm a választ előre is.

2009. júl. 16. 14:51

Üdvözlet mindenkinek!

Ma szükségem volt információra a BKV büntetés elévülésével kapcsolatban. Végigszenvedtem ezt a blogot is. Bevallom sok szánalmas hozzászólás van benne de talán félig a kérdésemre keresett választ is megtaláltam.

Miszter faagyaknak üzenem, hogy amennyiben a büntetés elévült, jogilag nem hajtható be. És ne is fizessék be!!!! Én is osztom azt, hogy aki jegy/bérlet nélkül utazik, azt rúgják seggbe. Én is szívesen megtenném sok csövessel (akik miatt okádékok a közlekedési eszközök ülései) is, de ugye akkor magammal szúrok ki, hisz önbíráskodok. És természetesen vagány, ha valaki bliccel, mint ahogy érdekes az is, ha x y-al szakít, meg hogy tegnap nagyot hánytál a buliban...

Azonban az a gyakorlat, hogy a büntetés kiszabásától számítva évekkel később értesítenek, és ráadásul még kamatot is számolnak fel rá, felháborít. A BKV nem bank, hogy a büntetést mint adósságot ossza ki. Minden ügyet fél éven belül le kellene zárni, hisz kevés olyan ember van, aki arra emlékezik, hogy 564 nappal ezelőtt hol volt és mit csinált. Node erre nem lessz példa, hisz a jog mindenek felett.

(Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha valakivel ki akar valaki szúrni, csak bediktálja a nevét és címét, és máris az van megbüntetve! LD: BKV ellenőr nem hivatalos személy, és nem köteles senki sem igazolnia magát neki.)


Szebb jövőt!

38. Diccci
2009. ápr. 20. 17:17

Sziasztok!Segítsetek nekem,vagyis b.nőmnek!5 napja elkapta őt az ellenőr és csak az anyja leánykori nevét és a születési dátumát adta meg jól!Szerintetek így megtalálják?

Előre köszönöm

37. Júlia* (válaszként erre: 30. - Supin)
2009. jan. 7. 15:49
Igen.
36. Szilvia.21 (válaszként erre: 35. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 15:47
Nem tudom mert már rég volt ráadásul lasaa 5 éve vidéken alkom és már pár éve nem is tömegközlekedem,de egy párszor,de abből lett is befizetve csak ezeket nem tudom,hogy miért nem.
35. 89b99f816e (válaszként erre: 33. - Szilvia.21)
2009. jan. 7. 14:34
Hányszor kaptak el életedben?
34. szimba (válaszként erre: 6. - Pintyőke72)
2009. jan. 7. 14:20

Ezt egyébként én is nagyon sérelmezem, hogy nem adnak lehetőséget a jegyvásárlásra, de büntetés, az persze van, ha elkapnak. Amíg vidékről jártam fel, és éppen nem volt nálam megmaradt jegy, le kellett szállnom a villamosról útközben, jegyet venni, majd egy következőre visszaszállni. Ez nekem idő, kényelmetlenség, fáradság. De az 1-es villamos ferencvárosi MÁV-állomás megállójánál ennek ellenére még egy rohadt automata sincs úgy kb. 25 éve. Vagyis gondolom sose volt.

Ettől még persze nem a jegyellenőr bunkó (vagy ha az, nem amiatt, mert kéri a jegyet), de nem tudom, ilyen körülmények között a BKV-nak milyen erkölcsi- vagy jogalapja van bárkit megbüntetni.

2009. jan. 7. 14:08

Ma megint kaptam egyet,ez 2004-es és már 12200ft-ot kérnek.

Még az előzönek ebben a hónapban kell befizetnem a második részét és már itt egy újjabb,ez szemétség ráadásul 5 éven keresztül miért nem kaptam egyetlen egy levelet sem?!

32. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 30. - Supin)
2009. jan. 3. 10:52
Igen, APEH inkasszó esetén a bank sem kérdez, végrehajtják.
2009. jan. 3. 10:48
Én életemben egyszer kaptam bkv büntetést, de azt is felvállaltam. Fogtam és kifizettem. Kell a fenének a kamatos bírság..
30. supin (válaszként erre: 19. - Júlia*)
2009. jan. 3. 10:07
Joga van ehhez???
29. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Pintyőke72)
2009. jan. 3. 08:08
ez itt a probléma....hogy azt az embert lebunkózod,aki a munkáját végezte,de te magad röhögve dicsekszel,hogy milyen agyafúrt voltál...hát igazán gratulálok a gerincedhez....
28. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 27. - 89b99f816e)
2008. dec. 20. 10:56
Ha ezt be tudja bizonyítani, nyert ügye van.
27. 89b99f816e (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 20. 10:51
Nem kapott levelet.
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - 89b99f816e)
2008. dec. 19. 16:53
Ma már nem működik az, hogy nem veszem át a levelet. A második sikertelen kísérlet után kézbesítettnek vélelmezik.
2008. dec. 19. 15:27
És mivel nem kapott sosem felszólítást az egyik régiről, így az el is évült, nem is kérhetnék.
2008. dec. 19. 15:21
A volt felettesemnek régen kiküldtek egy felszólítást, 5 időpont volt benne min 5 büntetésről, különböző időpontok, volt egy 5 évnél régebbi és egy olyan, ami biztos h tévedés volt vagy kamu. Megkért, írjak ennek a híres-nevezetes ügyvédnek, h azt a 3-at kifizeti, de a másik kettőt, és leírtam a levélben h miért, nem. Be is lett fizetve. Erre jött később neki megint a felszólítás, m nem nagyon érdekelte őket. Telefont alig akarták felvenni, az ügyvéddel nem lehetett beszélni. Simán el tudom így képzelni, h olyan büntetést is behajtanak, amit nem is követtél el, mert rajta vagy a feketelistán, és kell a pénz a bkv-nak.
23. Júlia* (válaszként erre: 21. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 19. 14:33

Ezt az illetékesek is tudják,

meg is tesznek mindent a megtorlásért.


Részt vesz benne az APEH, a bíróság,

a kollégámnál azt sem fogadták el, hogy csak akkor az egyszer vette igénybe a BKV-t, mivel Ő vonatos,

és ezt igazolni is tudta.


A bíróság közölte vele, hogy fizette volna ki az első felszólításra,

akkor nem kamatozott volna ilyen magasra a bünti.


Nagy kamatú hitel. :D


Nem érdemes élni vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook