Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

76. livepower (válaszként erre: 73. - Ab61752c45)
2018. jún. 7. 17:54
1986-ban vittem a fiamat óvodába,valóban térdig gázoltak a hóbam. Szerintem azóta sem volt akkora tél,mint akkor..
75. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Ab61752c45)
2018. jún. 7. 17:47

Meg szép nagy hó volt. Gyalog mentem dolgozni, gázoltam a hóban, nagyon élveztem :-)

Igaz, hogy közel volt a munkahelyem :-)

74. Bözsi néni (válaszként erre: 72. - Livepower)
2018. jún. 7. 17:45

A mai gyerekeknek vannak más élményeik, amilyenek meg nekünk nem voltak régen :-)


Bakancslistára meg csupa olyasmit kell felírni, amiről tudja az ember, hogy a közeljövőben meg tudja valósítani. És akkor nem marad rajta kihúzatlan sor :-)

73. ab61752c45 (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2018. jún. 7. 17:43
ja,hideg volt 86-ban is,mikor majdnem lefagyott a fülem.pedig már nem voltam mai gyerek.
72. livepower (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2018. jún. 7. 17:40
Hát a mai gyerekek az ilyen élményekből,valószínűleg kimaradnak.. Pedig nem egy nagy dolgok ezek,de Neked(nekünk)igenis azok voltak😊Persze haladni kell korral,mert az élet nagyon hamar elszalad mellettünk !! És azon kapjuk magunkat,hogy az úgy nevezett ‘bakancslista’csak hellyé-közzel van teljesítve ..
2018. jún. 7. 17:25

Gyerekkoromban - ált.isk. alsó tagozat - még elég hideg őszök meg telek voltak.

Október végén, november elején nyirkos, hideg idő, ami miatt a fákon vastagon állt a dér.


Suliba menet beálltunk a fa alá, valaki jól megrúgta a fa törzsét, csak úgy zúdult lefelé az ágakról a dér!

Az volt a játék, hogy gyorsan ki kellett rohanni alóla, különbön a nyakunkba kaptuk a sok hideg vízkristályt :-) Aki nem volt elég fürge, az megjárta :-)

70. livepower (válaszként erre: 43. - Százas Evelin)
2018. jún. 7. 17:10
Igen,próbáljunk úgy a mában élni,hogy próbáljuk kirekeszteni a negatív gondolatokat. A pozitív életszemlélettől fizikálisan nem leszünk gazdagok,de lelkiekben feltöltődve képesek leszünk észre venni olyan tartalmas dolgokat,amik mellett ezidáig lazán elmentünk !!😊
69. livepower (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. jún. 7. 16:58
Az utca és az iskola neve is azóta megváltozott.. De megvan a titkársági telefonszám,érdeklődöm hogy milyen úton módon tudnának segiteni,egy esetleges osztálytalálkozó megszervezésében. Ha csak neveket kapok az is jó lenne,utána esetleg a Kp.nyilvántartóban valamit tudok csinálni..
68. livepower (válaszként erre: 67. - Mária 54)
2018. jún. 7. 08:41
Akkor jó csapat lehettetek,ha még ilyen jó a kapcsolattartás 👍🏻😊
67. Mária 54 (válaszként erre: 60. - Livepower)
2018. jún. 7. 06:38
Idén hívtak az 50 éves általános iskolai osztálytalálkozóra. Azzal az osztállyal csak a 2 utolsó évet töltöttem együtt. Facebookon találtak meg. Nem kötődtem hozzájuk, így nem mentem el. Viszont a középiskolás osztálytalálkozót minden évben megrendezzük és egy délutánt együtt töltünk nagyon kellemes hangulatban. Facebookon külön csoportunk is van, ahol tartjuk a kapcsolatot. A találkozó képei is ott vannak.
2018. jún. 7. 06:11
Jó reggelt és szép napot mindenkinek !😊
65. livepower (válaszként erre: 63. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 19:41
51éve fejeztem be az általános iskolát. Ha valakiket esetleg be is tudnék szervezni,de közúlúnk bizonyára már sokan nincsenek közöttünk.. Ami azóta eltelt,nem kis idő, ezt valamennyien tudjuk..
64. Százas Evelin (válaszként erre: 57. - Ab61752c45)
2018. jún. 6. 19:15

Általánosban csakis pottyantós. Az új iskolában már valószínűleg angol wc van, de én a régibe jártam. Olajos padló, füstölgő kályha, aki közel ült annak melege volt, aki távol az meg fázott.

Mi kipiszkáltuk a csövet hogy éppenhogycsak tartson, aztán órán esett szét. Dőlt a füst, nem volt dolgozat. :-)

63. ab61752c45 (válaszként erre: 60. - Livepower)
2018. jún. 6. 18:51
én egyen sem voltam,de nem is hiányzik.a munkatársnőmnek mondtam,hogy ne menjen el,de meg is bánta.senki nem volt a másikra kíváncsi,az egyik fele dicsekedett,a másik sírt a sanyarú sorsán.volt aki a fogára kért pénzt.és ennyi idő után szerintem olyan az ember,mint egy idegen.12 év után találkoztam egy iskolatársammal együtt álltunk sorba a vécénél egy értekezleten.nem ismert meg.jól van,mondom ennyi.pedig a srác,aki szervezte,el szokott jönni,ő megismert.
62. livepower (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. jún. 6. 18:51
Köszönöm,megkisérlem -:))
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Livepower)
2018. jún. 6. 18:26
Keresd meg az iskolád a facebook-on. Esetleg az évfolyamod is megtalálod.
2018. jún. 6. 18:23
Nekem igazán egy dolog fáj nagyon. 65 éves fejemre nem voltam egyetlen egy általános iskolai osztálytalálkozón,sem középiskolai osztálytalálkozón 😨 Pedig már sokat kerestem,kutattam és nyomoztam.. - Eredménytelenül sajnos.. Van valamelyikteknek tippje,hogy miként kellene szervezni ??
59. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 18:05
nálunk is kályha volt,hát nem nagy meleget csinált.a padlót,vagy mit valami csúszóssal kenték föl.a tintatartónak volt egy kis lyuk.
2018. jún. 6. 17:54

általánosban hatalmas vaskályhákkal fűtötték az osztályokat. A pedellus jött és öntötte rá a szenet, ha kellett nemcsak óraközi szünetekben, de az órák közben is.

A fiúk megszedték magukat gesztenyével, és szünet vége előtt beledobálták a kályhába. Akkorákat durrant, hogy kivágta a kályha ajtaját, ömlött belőle a füst. A következő óra első felét nagykabátban a folyóson töltöttük, míg a terem kiszellőzött. A másik felét sem lett vészes, feleltetésre már nem maradt idő.

57. ab61752c45 (válaszként erre: 55. - Százas Evelin)
2018. jún. 6. 17:32
én már gimis voltam,mikor volt menza.az általánosban mindenki azt evett,amit vitt.a pottyantós vécé az udvar végében.
56. ab61752c45 (válaszként erre: 53. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 17:29
én sosem jártam.a rendszerváltáskor mindenki rohant megkeresztelni a gyerekét,én nem.a lányom kivételével mindenki járt hittanra,gondolom neki nem esett jól,hogy kilógott a sorból.de egy-két hónap után minden gyerek otthagyta.
2018. jún. 6. 17:28
Az a napközis tanítónéni, Manci néni, nagyon édes volt. Az udvari játék befejezésekor síppal fütyült, és kiabált, hogy vécé, cipő, sorakozó! Minekután mindenki elvégezte a dolgát, lepucolta a cipőjét és beállt a sorba pontosan a saját helyére, akkor sípszóra bevonultunk, bal jobb bal, és az ebéd alatt Manci néni a Vukot olvasta fel nekünk. Egy pisszenés nem volt, evőeszköz nem csörgött. :-)
2018. jún. 6. 17:21
Voltak olyan kétlapos kis füzetek, abba kellett a bélyeget gyűjteni. Év végéig nagynehezen összeraktam, teleraktam egyet, persze csupa kis címlettel. És akkor hótt izgalom, mit vegyek azon a pénzen a papírboltban. :-) Arra már nem emlékszem. A napközis tantónéni küldözgetett át oda sokszor, vegyek neki cigit. Egész úton (csak át kellett menni srégen szembe) mondogattam, hogy szimfónia, szimfónia. :-)
53. 12d083b51b (válaszként erre: 51. - Mária 54)
2018. jún. 6. 08:04

Nálunk is végigjárta az osztályokat a pap, (akárki olyan fekete ruhában) és mondta, aki délután visszamegy hittanra, az csokit kap!!

És hiába sírtam otthon a csokiért, édesanyám nem engedett el.

52. 12d083b51b (válaszként erre: 49. - Livepower)
2018. jún. 6. 07:02

Köszönöm a szíves invitálást.

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!


Nekem most ebben az afrikai hőségben az a régi emlék jutott eszembe, amikor fagyos reggeleken indultunk iskolába, és édesanyánk 1-1 hajában sült krumplit nyomott a markunkba. Mert ugye kesztyűnk az nem volt, és majd amikor már beérünk a suliba, mielőtt teljesen kihűlne, együk meg, olyan második reggeliként! :))

51. Mária 54 (válaszként erre: 48. - Livepower)
2018. jún. 6. 06:02

Hogy fogytak volna el?

Hittanra jártunk a húgommal. Kaptunk buszra pénzt, de mi gyalog mentünk és összegyűjtöttük. Már nem tudom, mire költöttük, de jó volt tudni, hogy vannak saját forintjaink. Katolikus templomba mentünk és a szomszéd lányt is elhívtuk, jöjjön velünk, mi pedig majd megyünk vele az evangélikust is megnézzük.

2018. jún. 6. 05:42
Szép napot kivánok mindenkinek ! 😊
49. livepower (válaszként erre: 42. - 12d083b51b)
2018. jún. 5. 20:55
Természetesen,szívesen fogadunk -:))
2018. jún. 5. 20:52
Remélem hogy nem fogytak el a régi idők kellemes emlékei ?
47. Százas Evelin (válaszként erre: 46. - 124637ff9b)
2018. jún. 5. 15:18
Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook