Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Birtokvédelmi eljárás fórum

Birtokvédelmi eljárás (beszélgetős fórum)

24. Melon83 (válaszként erre: 23. - Sincs)
2012. jún. 21. 15:52
Szia :) Örülök, hogy végül akkor jól végződött a történet, remélem, hogy a kedves szomszéd is okult a dologból és békén hagy már Titeket a továbbiakban. Nálunk még mindig húzódik, mert a kedves hölgyet nem érték el telefonon eddig, de hamarosan jönnek vizsgálódni lakásra.. Majd beszámolok.
23. sincs
2012. jún. 4. 22:26

Szia, megkaptuk a határozatot. Nagyon korrekt indoklással az önkormányzat elutasította a panaszosok keresetét. Pedig ezek aztán mindent megpróbáltak, képzeld, még fel is vették hanghordozóra az "általunk okozott zajokat" és azt is beadták bizonyítékként. Kérésükre az önkorm. még meg is hosszabbította az eljárást, ami alatt még egyéb papírokat is csatoltak, mindezeket hiába, nem is csoda, az egész keresetük fröcsög a rosszindulattól, gyűlölettől, tudatlanságtól, csak éppen a vak nem látja.

Na, nálunk ez lett a vége, mot mehetnek a bíróságra, ha akarnak, mert a közigazgatásban fellebbezésnek már helye számukra nincs.. :-)

22. Melon83 (válaszként erre: 21. - Sincs)
2012. máj. 20. 19:32
Hú akkor nálatok is hasonló a helyzet. Hozzánk most kedden jönnek ki helyszíni szemlére. Hát nagyon anyagiakban mi sem úszkálunk, de azért is el szeretnénk menni, mert egy szobánk van, és hamarosan gyarapodnánk. ( egyenlőre 2en vagyunk+ 2 macska), és ez az ügy adta meg a végső lökést a költözés felé. Nálunk sajnos ez a nő teljesen reménytelen alattunk, nem kommunikál, viszont hetente ír rólunk valami újat, de a tárgyalásra nem ment el, csak jelentget össze vissza, úgy h. tényleg nem csinálunk semmit, max a macskákat hallhatja néha, de azok is kb. 24ből 20 órát alszanak. Hát remélem nálatok azért javul a helyzet, mindenhol vannak hülyék, csak kérdés mennyire, és hátha még szelidíthetőek, nálunk sajnos nem az. Majd beszámolok és ha nálatok van vmi fejlemény akkor írj.
21. sincs (válaszként erre: 19. - Melon83)
2012. máj. 9. 13:45

Szia, nekünk is most volt egy birtokvédelmi tárgyalásunk, mi voltunk a panaszoltak. Nálunk az a szitu, hogy a kedves szomszéd család fölé merészeltünk költözni, gyerekekkel (nekik is van három egyébként), és szerintük a felújítás során nekünk le kellett volna szigetelnünk a padlót feléjük. Mi ugyan felszedtük a parkettát, de vissza is tettük, a salakhoz nem nyúltunk(csak a salak ellapátolása 1 milla lett volna!), de a szomszéd meg van róla győződve, hogy homokkal töltöttük fel és új parkettát raktunk le. Nem, a saját szemének sem hisz, természetesen.

Aztán ha már benn volt, feljelentett minket még pár szabálytalanságért, amiket jóhiszeműen, tudatlanságból okoztunk, úgyhogy most nálunk is, helyszíni szemle volt, idézés, a tárgyalásra a szomszédok is eljöttek, balhé csak az ügyintéző miatt nem lett, az asszony ugyanis idegbeteg.

De mi mindezek ellenére kitartunk, bár nehéz, mert ugye mi lesz a vége, és főleg, mikor, de nem, nem megyünk sehová, mert egyrészt nincs lehetőségünk, másrészt pedig így is, úgy is mi vagyunk felül :-)

Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd nálatok!

2012. máj. 4. 11:26

Hallgass rám, próbáljatok más lakás után nézni.


Amíg él, egy perc nyugtotok nem lesz.

Már leírtam Neked, hogy mi miken mentünk keresztül.

2012. máj. 3. 13:11

sziasztok,

Megvolt, persze a szomszédunk nem jött el, csak mi lettünk becitálva.

A lényeg, h. közben hetente irogatott újabb sztorikat rólunk, és most hatósági szemlét fognak tartani jövő héten nálunk. Miért van olyan érzésem, hogy itt sosem lesz nyugtunk?

18. Melon83 (válaszként erre: 17. - 2100)
2012. ápr. 23. 21:09

szia!

Még nem volt, de hamarosan, beszámolok majd róla.

17. 2100 (válaszként erre: 1. - Melon83)
2012. ápr. 18. 18:49

..es megvolt mar a targyalas?

..mi lett a vegen? (ha megvolt)

2012. ápr. 14. 15:14

Lassan 22 éve lakom itt; két és fél éve az alattam lévő lakásba albérletbe költözött egy idős, beteg házaspár; azóta pokol minden féléjszakám; éjszaka fél 1 körül még bömböl a tv, és hiába megyek át a másik szobába, ott is hallom az átszűrődő hangokat;

csak reménykedem, hogy semmi nem tart örökké.

15. 2a69f78972 (válaszként erre: 14. - Melon83)
2012. ápr. 14. 15:03

Nyugi-nyugi, nem lesz semmi baj, nyilván már ismerik!


Már most kezdjetek új lakás után nézni, higgyetek nekem!

2012. ápr. 14. 14:14
A zajra panaszkodott, amit állítólag direkt csinálunk, az ő idegeítésére.. Persze a nap nagy részében, otthon sem vagyunk, amikor meg ott vagyunk, akkor is tök nyugis életet élünk. Hát ez van.. :( Azért köszi a bíztatást, szerintem is így lesz, csak nagyon ideges lettem, amikor megkaptam a levelét az önkormányzattól, amiben lehord minket és össze vissza hazudozik, úgy hogy nem is ismer minket.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Melon83)
2012. ápr. 13. 17:21

pontosan mik zavarják? leírta?


AMúgy vannak ilyen feljelentgetős morgós öregek, akik élvezettel lesik és keresik az alkalmat arra, hogy a szomszédra rosszat mondhassanak.


Az ilyen típust messziről kiszúrják a bírók, ne aggódj, nem lesz gond.

12. Melon83 (válaszként erre: 5. - 1d97508455)
2012. ápr. 13. 17:15
Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni, be sem enged, a lépcsőházban meglát akkor is csak csapkod. És amugy mások sem szeretik, szóval lesz pár aláírásom, csak hát szomorú, hogy ezzel kell , hogy az ember töltse az idejét.
2012. ápr. 13. 17:12
még esetleg arra gondoltam, hogy a cicáink zavarják, mert hogyvan kettő, de azok egész nap szinte alszanak, amikor meg játszanak, az azért nem jár olyan hangokkal, ami "félelem keltő " szerintem.
2012. ápr. 13. 17:10

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Amugy igen nyugdíjasról van szó, és már az eddigi viselkedése is elég érdekes volt, senkinek nem köszön, valamit egyszer alá kellett iratni egy szomszédunknak, és annak is kiabált, hogy ne zaklassa. A rdőnye egész nap leengedve, és úgy látszik ez a legjobb szórakozása, hogy másokat jelentget mondvacsinált indokkal. Én amikor láttam, látszott rajta sajnos h. pszihiátriai eset, de eddig nem bántott senkit, úgyhogy nem érdekelt. Csak az a durva, h. fizet 3000 forintot és simán rendelgethet minket munkaidőben tárgyalásokra.Persze azt állítja, hogy ő többször becsöngetett, de mi direkt nem nyitunk ajtót, meg ilyenek..

2012. ápr. 13. 14:30
Melon, én laikusan azt gondolom, hogy talán nem fognak ezzel az üggyel sokáig cécózni. Talán ennél súlyosabb ügyekben is rengeteg ügy vár tárgyalásra, így remélem simán megy majd és hisznek nektek! Drukkolok, mert egy ilyen szomszéd...hát áldás,mit ne mondjak!
8. a24ba94ad5 (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. ápr. 13. 14:29
Jézusom!!!! Hát ez elég durva. Ilyen van?! Te jó ég, már tényleg félni kell lassan....
7. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Melon83)
2012. ápr. 13. 13:05

Ismerem az ilyent!

Mi régi házban laktunk Pesten, ezt azért emelem ki, mert 5 m-es volt a belmagasság és 60 cm-esek a falak.

Abban a házban született édesapám, de már leélték ott az életüket a nagyszüleim is.

Csendes, békés lakók, nyugodt ház volt.

Egy 10 lakásos házról van szó.

Egyszer csak költözött fölénk egy elmebeteg pali.

Első perctől kezdve üldözött minket.

Csak egy példa:

Én a fiammal voltam utolsó idős várandós, amikor éjjel 3-kor csengetnek.

A házban koromsötét, mély csend, mindenki alszik.

Én nyitottam ajtót, ott állok a nagy hasammal kócosan, álmosan. Hát egy fiatal rendőr áll az ajtóban, aki amikor meglátott, láthatóan zavarba jött és azt sem tudta szegény, hogy hogyan kérjen elnézést.

A fenti barom ugyanis kihívta őket, hogy éjjel, a sötét konyhában, PORSZÍVÓZUNK és ő nem tud emiatt aludni.

Rengeteg ilyen és hasonló esetben volt részünk, semmilyen hatóság nem hitte el nekünk, hogy elmebeteg, egészen addig, míg az élettársát meg nem ölte.

Végül az is kiderült, hogy minket azért üldözött, mert Anyám egy fiatalkori szerelmére emlékeztette, akinek ő nem kellett.

Megállapították, hogy nem komplett és diliházba csukták.

De ez a történet 10 évet ölel fel.

Javaslom, hogy Ti ne áldozzatok be 10 évet, ha van lehetőségetek, költözzetek !!!

6. 2100 (válaszként erre: 1. - Melon83)
2012. ápr. 13. 12:57
Elmondod, hogy valojaban hogy vannak a dolgok..szerintem meghallgatjak mindket felet, aztan sajat belatasuk szerint dontenek. Azt mindenesetre hangsulyoznak, hogy soha nem szolt semmit sem, valamint vegyek jegyzokonyvbe azt is, hogy mely dolgok allitasat tartod a reszerol ragalomnak, akkor legalabb latjak, hogy komolyan gondolod.
2012. ápr. 13. 12:54

Birtokvédelmi eljárás?

Nekem ez annyit mond, ha valaki az én tulajdonomat háborgatja, akkor nekem az nem tetszik.

Tehát azt hiszi, hogy Ti a tulajdonát "rongáljátok", vagy ilyesmi?

Lemerném fogadni, hogy nyugdíjasról van szó..... ?


Egyszerűen le kell hozzá menni, bekopogtatni és megkérdezni, hogy mi is a kínja igaziból, mert Ti semmi olyanról nem tudtok, amivel őt hátráltatnátok bármiben is....

Ha elmondja, s olyan nem is történt, egyszerűen csak meg kell mondani a tárgyaláson, h nem igaz. Gondolom akkor a többi szomszédot is "szereti", s ha ez így van, egyszerűen csak pár aláírás, és máris a Ti kezetekben van az irányítás ebben az esetben.

2012. ápr. 13. 12:50
nem ráadásul tégla ház.
2012. ápr. 13. 12:47
panel?!
2012. ápr. 13. 12:36
Cseréljétek le az ágyatokat! :)
2012. ápr. 13. 12:34
Sziasztok, ezt indítottak ellenünk, mert a szomszédunk szerint zajosak vagyunk.A kedves szomszéd aki alattunk lakik, persze személyesen nem szólt soha, sőt köszönni sem köszön senkinek, egyszer csak kaptunk egy értesítést, hogy mehetünk tárgyalásra. A zajról annyit, hogy gyakorlatilag, a munka és egyéb elfoglaltságok mellett, csak reggel és este vagyunk otthon, akkor is tök normális életet élünk, (nem bulizunk, még tvt sem nézünk), szóval nem tudom, hogy mire gondol. A levélben mindenféle hazugságot írt, mintha üldözési mániás lenne. Mit tudunk ilyen esetben csinálni. Én már a költözésen gondolkodom :(:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook