Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Birtokvédelmi eljárás kimentele... fórum

Birtokvédelmi eljárás kimentele... (beszélgetős fórum)


1 2
46. wanda8 (válaszként erre: 45. - Mezei Virág)
2018. febr. 17. 17:42
köszi
45. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Wanda8)
2018. febr. 16. 14:05

Drukkolok neked, hogy jó áron, és minél előbb el tudd adni a házat!

Sok szerencsét kívánok!

44. wanda8 (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2018. febr. 16. 09:01

Igen én is bízom benne h ogy sikerül gyorsan eladni a házat.Áron alul nem akarom...

De valóban ez a legjobb megoldás!

43. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Wanda8)
2018. febr. 15. 19:12

Én nem mertem ezt javasolni neked, mert nem hittem volna, hogy erre a döntésre jutsz. Pedig már régebben megfordult az én fejemben is.

Szerintem ennél jobb döntést nem is hozhattál volna.Ilyen rokonságtól meg kell szabadulni, mert mérgező emberek.

Remélem, hamar meg tudjátok oldani, mert azért ez nem olyan egyszerű általában.

42. wanda8 (válaszként erre: 41. - Mezei Virág)
2018. febr. 15. 15:12

Igazad van/ csak addig míg várok a papírtologatásra,ügyintézésre addig ő mindent megtehet.

Ma arra jutottam eladom a saját házam és elköltözünk.Megfenyegetett anyám és a nővére is...hát mi jön még?


Nincs szükségem erre 5 hónapos terhesen..és kicsi gyerekekkel.

41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Wanda8)
2018. febr. 15. 11:14
Hallgass a jegyzőre, akkor! Legjobban tényleg akkor jársz, ha ez alapján húztok kerítést. Legalább ebbe nem lehet már belekötni.
40. wanda8 (válaszként erre: 39. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 18:32

Az enyém lesz! De a jegyző is kérte hogy várjuk meg az ő határozatát.

És nem ott van a telekhatár ahol ő húzni akarta a kerítést!

Mert szóltam a sógorának hogy legyen szíves befejezni,mert mint magántulajdonon ő ilyet nem végezhet.Így elmentek.

39. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Wanda8)
2018. febr. 14. 11:24

Törvény írja elő, kinek a kötelessége a kerítést felhúzni.

Te tudod, hol kéne lennie a kerítésnek, kinek a kötelessége megcsinálni?

38. wanda8 (válaszként erre: 37. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 11:20

Annyi a változás,hogy a jegyző hétfőn elmondta addig míg Ő ezt a határozatot nem küldi ki,ne húzzunk kerítést.

Ő is rendelkezik a kerítésről,és azok alapján lehet keríteni,meg a meglévő papír szerint.

NA most ennek ellenére ma anyám a sógorával kerítést készít. Felhívtam a jegyzőt,és elmondta hagyjam,nem odateszi ahova kell akkor kötelezik annak kiszedésére és a kár megtérítésére.

Illetve hogy ami kár keletkezik azt ki kell fizetnie.

37. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - Wanda8)
2018. febr. 14. 09:50

Amit csak tudsz, rendezz el. Tegyél kerítést ahova kell és rekeszd ki az életedből a családtagjaidat, hiszen le se tojnak téged és a családodat.

Tedd ezt te is. Magatokkal törődj. Ha hiányoznátok netán valakinek, majd megkeresnek. Ha meg nem, tudhatod, hogy nem érdeklitek őket.

Nem érdemesek a vitára sem, csak ne engedd, hogy kihasználjanak.

Szomorú dolog, hogy egy ilyen a "család"...

36. wanda8 (válaszként erre: 35. - 12d083b51b)
2018. febr. 13. 17:39

Én ezt nem bírom már...egyszerűen belefáradtam...

Utálom ezeket a vitákat...

35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Mezei Virág)
2018. febr. 13. 13:36

Egyetértek! A kötelező szülőtartásról szóló törvény nem azt mondja, hogy te vagy köteles személyesen gondozni, ápolni, stb. stb., hanem, hogy a megélhetéséhez szükséges anyagiakat, egyéb feltételeket biztosítani.

Csak rontasz a saját későbbi anyagi helyzeteden, ha átíratod a nevére a saját tulajdonodat, mert esetleg később nem lesz miből előteremtened az ő eltartásához szükséges anyagiakat.

34. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - Wanda8)
2018. febr. 13. 13:15

Nem tenném!

Nem lehetsz benne biztos, hogy betart bármit is.Még az is elvész, ami eddig volt.

A kötelező szülőtartást az alaptörvény tartalmazza.


Lehet van újabb cikk is, de én ezt ismerem csak.

[link]

33. wanda8
2018. febr. 13. 12:04

Foglalkoztat egy gondolat,pénteken újra megyek ügyvédhez.De kiváncsi lennék a véleményetekre!

Arra gondoltam,hogy felajánlom anyámnak hogy abbol a házból a részem ráíratom azzal a feltétellel hogy innentől kezdve minden rokoni szálat megszakítunk.Illetve még valami megfordult a fejembe kritériumként ha lehet ilyet(elitélhettek érte) hogy megkapja a házat,de későbbiekben semmilyen tartási kötelezettségem sem nekem sem a gyerekeimnek nem lesz feléje!!!???


Véleményeket várok ti mit tennétek!

32. wanda8 (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2018. febr. 13. 11:43
Kislány érzünk...de mindegy így van,csak egészséges legyen
31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Wanda8)
2018. febr. 13. 11:21

Ha ilyen kis szégyenlős, lehet, hogy kislány lesz?

Persze mindegy, csak egészség legyen. 😊

30. wanda8 (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2018. febr. 13. 11:19

Július 2-ára várom...még nem tudjuk fiú e vagy kislány.

Tegnap voltunk orvosnál és nem mutatta meg magát!!

29. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Wanda8)
2018. febr. 13. 10:27

Megértelek. Persze amit írtam, hogy próbáld meg bevonni őt is az életetekbe, nem minden esetben működik. Meglehet, hogy ha megkérdeznéd, ő maga sem tudná megmondani az okát, miért is viselkedik veletek így. Már pedig akkor valóban jobb nem bolygatni, előbb utóbb majd csak elsímulnak a dolgok.


Mikorra várod a babát? Kislány, kisfiú, lehet már tudni?

28. wanda8 (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2018. febr. 13. 08:57

Az a baj,hogy a gyerekeket is teljesen elmarta maga mellől.

Rondán és durván beszélt velük...

A baba meg nem érdekli.

Tudod annyi tüske gyülik fel az emberben hogy már nem szeretném ha részt venne az életünkben....csak egyszerűen éljen mindenki külön-külön a kis életét.

27. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2018. febr. 13. 08:24

Pontosan az ellenkező hatást váltja ki. A nagyobb baj az, hogy ha ez a kötözködő viselkedés állandósul, berögződik nála, egy idő után már előjön a nyuszi-pofozós szindróma: akkor is így viselkedik, ha közeledtek hozzá, és akkor is, ha kerülitek.

Nincs esetleg valami olyan, amivel tudna nektek pl. heti rendszerességgel segíteni, és érezné, hogy valamennyire ő is részese lett a ti világotoknak, hogy ő sincs elfeledve, kirekesztve a családi életből. Talán most, hogy jön a baba, esetleg hetenkénti bevásárlás, vagy a nagyobbakat oviba-suliba kisérni, valami hasonló segítségre megkérni...

26. wanda8 (válaszként erre: 25. - 12d083b51b)
2018. febr. 13. 08:09

Lehet hogy igazad van. De lehetett volna csendben,nyugalomban élni. A másik az hogy párom is mindent megcsinált neki,a kertben,a házban ha szerelni kellett.

Nyilván kevesebb időt töltöttünk vele,hiszen saját családunk van. De senki nem bántotta...és itt lehet igazad hogy úgy érezhette hogy az kevés neki(kamaszodnak a gyerekek és nem épp a nagyanyuk társaságát keresik).

Viszont sajnos az ellenkezőjét éri el,ezáltal nem lesz jobb a kapcsolatunk...sőt...

25. 12d083b51b (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2018. febr. 12. 14:20

Kertes házban laktam, a hátsó szomszédban 2 kis öreg, közel jártak már a 90-hez, és örökké veszekedtek. Egyetlen jó szavuk nem volt egymáshoz, mindig marták egymást. De ha valamelyik közülük tovább elmaradt boltban, akárhol mint normál idő, a másik már jött hozzánk, menjünk már el arra, nézzük meg, nem történt-e vele valami...


Valaki egyszer azt mondta róluk: mivel már nem tudnak másként "foglalkozni" egymással, így hogy állandóan veszekednek, érzik, elérik azt, hogy a másik kénytelen legyen rá figyelni, törődni vele, nem engedik egymásnak, hogy figyelmen kívül hagyja az a másik.


Vagyis: a figyelem fenntartása, kierőszakolása a lényeg. Nem tudatosan, nem rosszindulatból, csak valahogy lelkük mélyén így megnyugodnak, hogy az a másik figyel rá.


Talán édesanyádban is ez dolgozik, mert valahol azt szeretné lelke mélyén, hogy foglalkozz vele, hogy ne szakadjatok el egymástól. Csak hát ez a módszer nem igazán arra jó.

24. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2018. febr. 12. 14:18
Kérdezd meg őt! :(
23. wanda8 (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 14:01
Ha valaki megtudja mondani mit szeretne elérni akkor annak nagyon örülnék?!!
22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Wanda8)
2018. febr. 12. 13:31

:(

Ez nagyon nincs rendjén...

21. wanda8 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 13:30
Köszönöm szépen! De sajnos anyut ismerve nincs itt még vége az ügynek.Lesz újabb dolog amivel előrukkol...
20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Wanda8)
2018. febr. 12. 11:48

Erről nagyjából le van a gondod... Nagymamád ügyében is remélem, hogy lesz jó döntés, és nem lehet a te nyakadba varrni a teljes költséget.

Sok szerencsét, és jó egészséget nektek!

19. wanda8 (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 11:40

Igen ez lett.A jegyző is elmondta neki ez egy családi vita....le kell ülni megbeszélni.

Ha meg nem megy,nem kell erőltetni!!!

18. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Wanda8)
2018. febr. 12. 11:12

Ó, éppen jókor néztem be ide! :)

Lehet, hogy jobb nem lesz a viszonyotok, de legalább nem tud beléd kötni!

Már hivatalosan is meg kellett tudnia, ami nem az övé, ahhoz semmi köze.

Te pedig ez miatt nem kell, hogy idegeskedj.

Reméltem, és gondoltam, hogy ez lesz a hivatalos megállapítás!!! :)

17. wanda8
2018. febr. 12. 11:08

Meg volt a helyszini szemle.hát anyámnak elmondta a jegyző is hogy mint tulajdonosnak jogom van dolgokat lezárni,bezárni.

Csináltak egy jegyzőkönyvet,aláírtuk...ennyi...jobb nem lesz a viszonyunk...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook