Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bírósági letiltás munkabérből fórum

Bírósági letiltás munkabérből (beszélgetős fórum)

1 2
12. Smirnoff (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 12. 17:51
EOS Fosnál erre különösen kell ügyelni, mert nekik a specialításuk, hogy pl. fenyegető hangvételű SMS-t küldenek, hogy hívd vissza őket (nem vagy köteles); telefonálnak, és nem készül hang felvétel, és utána ilyen hívásra hivatkoznak; ezen hívások alatt az ügyintéző közli, hogy neki fogalma sincs, mit akarnak behajtani. Ilyenkor kell közölni, hogy várod a térti vevényes levelet a pontos követelésről, aztán elküldeni melegebbre.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 7468465e0f)
2017. okt. 12. 17:26

Ahhoz, hogy letiltásra kerüljön a sor, kellett kiküldeniük tértivevényes felszólítást.

Ha, ők küldtek, de nem vetted át, az akkor is kézbesítettnek számít.

Tértivevényes levélben kérdezz rá, milyen tartozásról van szó, mikor értesítettek róla.

Ha nem tudják bizonyítani, hogy x év, hó, napján felszólítottak, akkor szuper, ha meg értesítettek és ne tettél lépést ellene, nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod a tényt, hogy sajnos nem voltál körültekintő az ügyben.


Ha 10 éve, nem értesítettek, akkor az már elévült.

10. 7468465e0f (válaszként erre: 8. - Dogiz)
2017. okt. 12. 16:55
Jó, köszi!
9. 7468465e0f (válaszként erre: 7. - Smirnoff)
2017. okt. 12. 16:54
Pont ez a gyanúm, egyelőre nem akarom nagyon felhúzni magam, de a munkahelyem meg vonni akar, őket megértem.
8. dogiz (válaszként erre: 4. - 7468465e0f)
2017. okt. 12. 16:28
NEM !! Semmi képen ne törődj bele, mert a letiltásból számodra nem derül ki mi az. Személyesen keresd fel a végrehajtót, hogy tudd meg MIRŐL VAN SZÓ . Ha ezt tisztáztad akkor gondolkozz, hogyan tovább. Míg nem tudod miről van szó, nem tehetsz semmit.
7. Smirnoff (válaszként erre: 4. - 7468465e0f)
2017. okt. 12. 16:20
Egyáltalán ne nyugodj bele, EOS Faktornál meg főleg ne, mert rettentő amatőr módon (és akár jogtalanul) képesek eljárni, úgyis megijez az ügyfél hozzáállással.
6. 7468465e0f (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2017. okt. 12. 16:17

Köszi neked is!

Nincs ügyfélkapum.

Az ember csak nem feledkezik meg a tartozásairól :)

Ezért nem értem.

Hol, hogyan menjek utána?

2017. okt. 12. 16:10

Csak utána kell járnod, mert ha valóban az, és az elmúlt 10 év alatt nem követelték évente, akkor az már 5 évvel ezelőtt elévült, tehát érdemes utána járni.

Ennyi idő után már a nav sem tilthat le, csak ha van ügyfélkapud!

Erős a gyanúm, hogy valami másféle tartozásról van szó, amiről totál elfeledkeztél. Érdemes utána menni!

4. 7468465e0f (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2017. okt. 12. 16:06

Értem, de semmi ilyenről nem tudok.

Másolatot kértem, írtam emailt a végrehajtónak, csak úgy érzem, tök fölöslegesen. :(

Illetve azt nem tudom, hol hogyan kitől kérhetem az ügy felülvizsgálatát, vagy bele kell törődnöm, hogy levonják, és kész?

Tényleg arra a hülye előfizetéses telefonra gyanakszom, talán az utolsó két részlet befizetését halogattam, aztán elmaradt :(

Na de az 10 éve volt, és nem 300 ezer forint.

3. dogiz (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2017. okt. 12. 16:05
Még annyit, hogy a munkáltatónak kötelessége a béred 33 %-át levonni, mert ha nem teszi : "a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek"
2017. okt. 12. 15:56
Szia! Az EOS F Zrt. a a végrehajtás kérő, de ezt egy végrehajtói iroda kellett kiküldje a munkáltatódnak. Kérj egy másolatot és vedd fel a kapcsolatot SOS a végrehajtóval. Minden letiltáson fel van tüntetve a fogadónap. Ott bővebb tájékoztatást adnak, ha nem tudod miről van szó. Felesleges találgatni, bármi lehet amire nem is gondolsz. (kezesség, közüzemi tartozás.....munkáltatói letiltás, kártérítés...)
2017. okt. 12. 15:47

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

Kaptam a munkahelyemen egy letiltó végzést 300 ezer forintról (48 ezer főkövetelés, többi kamat).

EOS Faktor Zrt.

Legjobb tudomásom szerint is 10 éve volt utoljára egy előfizetéses telefonom, amivel azt hiszem, szerződést bontottam, más adósságom biztos, hogy nincs.

Kérdésem: ennyi idő után is érvényes-e a követelésük, ekkora összeggel, ill. mit tehetnék, hogy ne vonják le a béremből?

Köszönöm a segítséget!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook