Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevettem egy csomó altatót már, de nem segít, nem tudok aludni. Mit tegyek? fórum

Bevettem egy csomó altatót már, de nem segít, nem tudok aludni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
146. 372f7e7275 (válaszként erre: 145. - Vereskati)
2008. okt. 1. 11:11
tudom,de van is erre ok,pl mikor egy személyben mindkettő:)átlagember nem tudja mi a különbség közte azon kivül hogy borsos árat kér legtöbb egy ge yórahosszáért....vannak jó szakemberek csak köztük talán mégtöbb a sarlatán....sajnos,mert önmagában mindkettő jó dolog lenne......ismerős pl elment,egészégügyi dolgozó....kapott többet között teaféléket és gyógynövénytartalmu izéket,bogyó formában és igazán nem részletezte az illető mi van benne pedig ismit érdekelte volna miket ad neki óránként sokezerért.....és ez egy olyan ember aki nyilván van tartva elvileg nem egy saját maga által kinevezett sarlatán,több helyen nyoma van a tevékenységének,mégsem világositotta fel mondjuk effélékröl...
145. vereskati (válaszként erre: 144. - 372f7e7275)
2008. okt. 1. 11:08
hát a kineziológus igazából nem természetgyógyász, csak ráhúzták.............
144. 372f7e7275 (válaszként erre: 141. - Vereskati)
2008. okt. 1. 11:02
ez sem biztos,nem mindenkinél jönnek be az effélék,sem a természetgyógyászat ahogy látom...ezekben hinni is kell nagyon nemcsak eljárni oda....
2008. okt. 1. 11:02
Úgy hallottam Pécsett van egy nagyon jó akupunktúrás orvos, akihez az egész országból járnak. A nevét sajnos elfelejtettem:((
2008. okt. 1. 11:00
Vagy esetleg egy természetgyogyász?Miota kezdődött ez nálad?Nem ért esetleg egy trauma vagy valami ami ezt előhozta belőled?
2008. okt. 1. 10:57
Miért nem mész el egy jó kineziológushoz? Minden problémádat megoldaná! Pécsett is van biztos.
2008. okt. 1. 10:51

Nem tudom a hipnózist hogy fogják alkalmazni, még az is lehet, hogy sehogysem, mert mikor tavasszal voltam hipnoterapeutánál, azt mondta nem biztos, hogy nekem jó lenne...Hogy miért fogalalmam sincs...De azért még próbálkozom.


Miért félek elaludni? Na ez az amit szeretnék kideríteni és lehet, ez lenne a kulcs a megoldáshoz.


Jelenleg - már két éve rokkantnyugdijas vagyok, tehát nincs határidős munkám. Igaz járok suliba, ez is eléggé stresszel, de stressz nélkül nincs élet.

Pedig hosszú évekig dolgoztam felelőségteljes munkában, aztán egyszer elszakadt a cérna.


Semmi baj, ha kérdezel, hiszen én nyitotam meg ezt a topikot, felvállalva annak minden kellemes-kellemetlen következményét.

a kérdések a kellemesebb közé tartoznak. :-)

2008. okt. 1. 10:37
Persze nehéz,de kezdem megérteni.A hipnozist hogy fogják alkalmazni?Miért félsz elaludni?Attol tartasz hogy valami munkád nem lesz kész?Bocsi a sok kérdésért...érdekel a dolog
138. 13a6fcd24f (válaszként erre: 134. - Walaki24)
2008. okt. 1. 10:31

Nem csodálom, hogy szkeptikus vagy. Akit ez nem érint tényleg nem tudja elképzelni.


A piacon levő minden altatót végigszedtem. Kivéve a barbiturátot tartalmazó Tardilt, dorlotint, mert azt mondta a pszichiáternő, hogy nem is tudja vannak-e még, de ő azt nem írja fel nekem. Kérdeztem, hogy miért nem? Azt mondta, hogy azért, mert ugyis csak egy darabig tartanám az előírt adagot, utána magamtól emelgetném, és ezek a szerek könnyen lehetnek végzetesek.

Melletük ettem a melatomint, ittam a komló teát.

altatókon kivül próbáltunk antipszichotiumokat: zyprexa, tolvon, tegretol...nos ezektől tényleg elaludtam. De: gyakorlatilag önveszélyessé váltam egész éjszaka öntudatlanul jöttem-mentem estem-keltem, ajtó helett ablakon akartam kimenni. szegény férjem éjszakái azzal teltek, hogy készenlétben állva aludt, hogy jöjjön utánam. Én meg másnap csak lestem, hogy honnan van a fejemen a bub, a kék foltok rajtam. A seroquel nem volt ilyen durva, de az is csak egy darabig hatott.


Aztán próbáltam azt amit az alvásdiagnosztikában javasoltak. Csak akkor mentem be a hálóba, ha álmos voltam. Ha félóra mulva még ébren voltam, ki a hálóból. Ez igy ment három hónapig, gyakorlatilag jöttem, mentem egész éjszaka. Persze

azért az alatató miatt a magam két-három óráját kialudtam, de maga a módszer semmit sem használt.


Berágtam, mondtam, ha altatókkal sem alszom rendesen, akkor már altató nélkül ne aludjak és letettem minden altatót. Ennek az lett a vége, hogy 4 napig semmit! nem aludtam, viszont kegyetlenül fájt a fejem. aztán négy nap után, mikor elkezdtam halucinálni bevettem a gyógyszereket.

Sajnos ezek a gyógyszerek ugy működnek, hogy ha azt akarom, hogy hassanak egyre több kell belőlük. Védekezésképpen variálni szoktam őket, de igazából nem sokat segit a függőség kialakulása ellen.


Most még a hipnózist próbálom, hátha....


Sajnos rajtam kivül még nagyon sokan tudják, hogy ez mennyira megoldhatatlan probléma. legalábbis manapság nem nagyon van megoldás ha igen-igen régóta van a gond.

gyakorlatilag én már gyerekkoromban is rossz alvó voltam: éjjel kettő körül aludtam el és ugye reggel hatkor kelni kellett. De akkor ez nem okozott még gondot, nem voltam fáradt. Vannak időszakaok, amikor most is elég ez a két-három óra alvás, mert nem vagyok fáradt. De ez a kevesebb.


Ne haragudj, hogy ilyen részletesen írtam, de talán segit a megértésben.


üdv. :-)

137. anyamaci13 (válaszként erre: 135. - 372f7e7275)
2008. okt. 1. 09:44
Igazad van.Sajnos ez így működik.
136. Walaki24 (válaszként erre: 135. - 372f7e7275)
2008. okt. 1. 09:42
Igazad van..
135. 372f7e7275 (válaszként erre: 134. - Walaki24)
2008. okt. 1. 09:26
csak hiszed...próbálgatnak gyógyszert gyógyszer után és hasonlók...nem hagyják abba,te hagyod abba ha már hónapom évek teltek el úgy hogy kivizsgáltak,gyógyszereznek és semmi nem vátozik...amíg nehéz elhinned addig csak örülj:))
2008. okt. 1. 08:40
Nekem ezt nehéz elhinni,hogy voltál több orvosnál és senki nem tett semmit.Ilyen nincs!Nem hadják ezt ilyen könnyedén abba,főleg ha pszichésen is vannak problémáid ebből kifolyolag..
133. 13a6fcd24f (válaszként erre: 132. - Mucus01)
2008. szept. 30. 21:50

Igen voltam, de mivel ott nem lehet altatót bevenni, ezért jól nem aludtam....

Hát téged sem irigyellek...

és napközben altatónélkül alszol?

Mert mind iratm, néha besokkalok és akkor beveszek bogyókat, hogy aldujak...de altatónélkül nem megy.


És tényleg próbáltam már mindent volt napi 40 km bicaj, de övidebbek sokszor, hastánc, futás...semmi. Most még a jóga jön és ha az sem használ a haipnózis.

Mert valami onál fogva félek elaludni és ez tart vissza...

132. mucus01
2008. szept. 30. 17:22

Teljesen nem olvastam vissza a témát. DE alváslaborban voltál-e egyáltalán? Valakinek eszébe jutott-e már? A nemalvás engem is kikészít, napi 2-3 órát alszom éjszaka, majd délután megint ennyit. Így jól megvagyok, csak a melót nehéz megoldani. Sokáig erőlködtem, hogy egyszerre aludjak legalább 4 órát mindenféle altatóval. Be kell látnom nem megy, csak ez a megosztott alvás.

Ezt kipróbáltad-e már?

131. c65f2b9900 (válaszként erre: 128. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 30. 16:12

Szia! Örülök,hogy "egyben" vagy és rendezettnek látszol.

Menj egyet kerékpározni velük,jó levegö,kis más fajta /testi/fáradtság érzés.Ettől jót fogsz pihennei éjjel!

Azért ne felejtsd holnap is lesz nap UGYE MÁR GYSZ- ALTATÓ NÉLKÜL!!!!!

2008. szept. 30. 13:50
Próbálj egyben maradni, és vigyázz magatokra nagyon!
129. Donyta
2008. szept. 30. 13:42
Vigyázz magadra és a gyerekekre is!
2008. szept. 30. 13:19

Most mennem kell, jönnek haza a gyerekek


köszönök mindenkinek, mindent. :-)

127. 372f7e7275 (válaszként erre: 125. - Ea19b3e51c)
2008. szept. 30. 13:13
viszont már megvolt minden variáció,szóval másfelé már nem tudom húzgálni,ez az utsó,a hálószobai,ilyen verzióban még nem volt:)))
126. 13a6fcd24f (válaszként erre: 103. - Roni24)
2008. szept. 30. 13:11

3 vagy négy éve járok pszichiáterhez eleinte heti egy alkalommal, egy év után átváltottunk heti két alkalomra. Nehéz kihuzni addig. Sőt kórázban és intézetben is voltam.

Szegéy áterem már nem tud mit kezdeni a nem alvásommal. Feladta. Minden egyéb gyógyszer az ő ajánlása alaján megy,de az altatóókat én kérem tőle. Már mondta is, hogy orvosilag teljesen észerütlen dolgokat ir fel, de amig meg a protokoll szerit ment, azzal sem voltunk előrébb.

sőt szényenszemre az alatatókat a házidokival is feliratom, de még igy sem elegek, sokszok kell kuniznom nagyszülöktől, illetve a patikában.


Az áterrel beszélgettünk a hipnózisról, mint lehetőségrő, de azt mondta, lehet nálam nagyobb károkat okozna. Mindgy beszéllek egy hipnoterapeutával is, ő mit gondol.

125. ea19b3e51c (válaszként erre: 97. - 372f7e7275)
2008. szept. 30. 13:10
:) ismerős. Elmehetnék lakberendezőnek, vagy nyithatnék egy takarító szolgálatot :)
2008. szept. 30. 13:10
Azért örülök hogy megvagy,jol vagy....már a körülményekhez képest....ez viszont abszolut nem megoldás,ezt gondolom te is tudod...
123. Leoborta (válaszként erre: 122. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 30. 13:06

Hálaég!

Itt vagy, csak nem aludni nem tudtál. Az írásod is sokkal rendezettebb, tisztább, a szükeállományod is látom jobban működik, elmúlt a tompulás.

2008. szept. 30. 13:02

sia kedves mindenkinek.


sjana elaludni nem tudtam, viszont pihentem egy kicsit.

Tényleg nem volt semmi önygilkos szándékom, de évek óta napo 2-3 órát alszom, akár maroknyi altatóval is. Iszonyuan belefáradtam lelkileg, és semmi másra nem vágynék csa egy hatalmas alvásra. Mindgegy mi az ára.

Gyakorlatilog -kisebb-nagyobb megszakitásokkal kivontam magam a saládi körből. Mert éjszaka ébren vagyok, reggel és elkészítem a másnapra aló akjákat, ruhákat, aztán 7-kor, mikor elmegy a család én visszafekszem és alszom még egy órát. Utána felkelek, de kábutl, hasznaveheteten vagyok.

Hogy a topikot miért nyitottam és miért ezzel a cimmel???Nem tudom. azthsizem egyrészt dokumentálni szerettem volna és érdekelt az eredmény, másrészt kiváncsi voltam a véleményekre.

Hogy ismeretlen ember szavait mennyire vonját kétségbe, menyire veszik komolyan. Ehz persze akkor nem tudatosott, csak kigy utólag.


Ha lett volna itthon dormicumom akkor azt hiszem el is tudtam volna aludni, de ehzek igy együt nem vertek kellőképen fejbe.


És még valami, amire az egyik hozzászóló nagyon ráérzett: amint érzem, hogy közeledik az elalvás, abban a pillanaban találok magamnak valami elfoglaltságot...félek elaludni, pedig minden vágyam ez.


Hiperaktiv yerekem nncs, hanem igy utólag gyanus, hogy a jelenlegi bipoláris depressziom a hiperaktivitásból eredet.

2008. szept. 30. 12:49
Megint bekukkantottam brekihez, tovább olvastam, nem a gyereke hiperaktív, hanem ő, csak nem tudják a diagnózisát alátámasztani 46 évesen, ebből ered az, hogy képtelen aludni, és örökösen fáradt. Egyetlen vágya, hogy jót aludjon. Csak sajnálni tudom.
2008. szept. 30. 12:45
nem hiszem,nagyobb mennyiséggel is mentettek meg már embert,igaz kórházban volt,és károsodott maradt.....
2008. szept. 30. 12:41
Remélem, tényleg nem kapcsolta le magát örökre! Mert akkor mi (vadidegenek) voltunk az utolsók, akik hallottunk felőle!
2008. szept. 30. 12:39
Utánanéztem az adatlapján a hozzászólásainak, ilyen zavarodottan nem írt még, mint ma. Valószínű hatalmas problémákkal küzd, amit mi el sem tudunk képzelni. A mondatainak néhol se füle se farka, pedig a régebbi hozzászólásai, írása teljesen rendben volt, kisebb bakikkal. Arról is írt, hogy kezelés alatt volt, van, depis, gyógyszereket szedett, aztán abbahagyta stb... Nem olvastam el mindenét, csak úgy átfutottam. Ja, és van hiperaktív gyermeke is, de mennyi, milyen idős a többi, van-e férje, nem tudom.
117. 372f7e7275 (válaszként erre: 116. - Leoborta)
2008. szept. 30. 12:33

nem ismerem őt de ne szidjuk mikor semmit nem tudunk róla szerintem....

Én speciel szoktam itt ülni ha rosszul vagyok amyg birok,mert van pár ember aki nekem nagyon sokat segitett már ismeretlenül,virtuálisan is....

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook