Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Éjszaka nem tudok aludni. Mit tegyek? fórum

Éjszaka nem tudok aludni. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
43. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 27. 12:21
próbáld meg a palávert-jól tudok szunyókálni rajta.
nov. 26. 23:23
bizonyos etelek elfogasztasa segit jol aludni/pl.pasta,sajt,banan,tej,mez....stb.
nov. 26. 22:34
És ma telihold
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
nov. 26. 19:00
Elalszom altatóval, 3-4 óra között ébredek meg és nincs vissza alvás. Nem megy.
39. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Józsibirka)
2022. dec. 12. 09:19
sokáig néztem a tévét,a vetélkedő után fene tudja mit.aztán fölébredtem,pont éjfél volt,éhes voltam,mint a farkas.utána fél négykor ébredtem,kedvencemre a paláverre,azon szunyókáltam,reggel még emlékeztem rá, hogy mit álmodtam,de aztán elfelejtettem.
2022. dec. 12. 02:58

Énsemtudok!


Mesélj valamit, szivesen elolvasom énis.

Ha itt vagy!

37. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 17:28
Kell egy mozgásforma, egy sport, ami kikapcsol és fizikailag is kimerít.
36. Violet18 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 16:20
Kár, pedig sok gyomorideget megspórolsz vele...
35. ranna
2022. dec. 11. 15:55
Hosszú ideig, évekig aludtam rosszul. 3-4x is felébredtem éjszakánként. 2 hete egyszer sem ébredek fel hajnalban,ennek 3 oka lehet. 1.vidékre költöztünk, más a levegő. 2. új az ágy, keményebb matraccal. 3.egyszer azt javasolta egy szádzsu mester (bocs mindenkitől, én is örök hitetlen vagyok egyébként), hogy a fejem alváskor keleti irányban legyen.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Violet18)
2022. dec. 11. 15:43
Ezt nem tudom megmagyarázni magamnak. Nem ilyen vagyok.
33. tumbo2 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. dec. 11. 15:17
nekem semmi stressz nincs,hacsak az nem,hogy nem tudok aludni.de emlékszem,hogy gyerekkoromban sem tudtam.és hát egy szoba volt.
32. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 14:40
Megtapasztaltam, így minden okom megvan egyetérteni a 21. hsz.-sal. Azzal egészíteném ki, hogy sok idő kellett, mire helyrerázódtam. Nekem se segített semmilyen kegyszer, vegyszer, csak a stresszmentes élet.
31. 55Judit (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2022. dec. 11. 13:24

Én is nagyon keveset alszom, olyan is van hogy egyáltalán nem alszom el.

Most a májam állapotának ismerete nélkül elkezdtem tisztítani, méregteleníteni, regenerálni. Lehet hogy amúgy is rendben van, de ezzel nem ártok. Kínai orvoslás szerint az elégtelen májműködés, vagy a leterhelt máj is okozhat alvási elégtelenségeket. Majd meglátjuk mi lesz.

30. 55Judit (válaszként erre: 25. - Violet18)
2022. dec. 11. 13:20
Olyan fajta stressz az én életemben is van aminek az okán nem tudok változtatni. Én is leszarom, de az elengedést csak így kimondani könnyű, a receptet hogy hogyan, senki nem árulja el. Nem olyan hogy leakaszom magamról, felteszem egy polcra és elfelejtem.😀 A fene ott egye meg!
29. 55Judit (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. dec. 11. 13:17
Elhiszem. Ha ezt a tapasztalást az alvásközpontban is elmondanád, találhatnak rá megoldást. Ott mindenféle esettel találkoznak több ízben is, hátha van tapasztalatuk a te eseteddel is.
28. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. dec. 11. 13:05
mikor a kórházban voltam,már az ötödik nap nem aludtam.néha bejöttek a nővérek,mindig fönt voltam.igaz a tévét jó hangosra állították.akkor mondták,hogy az orvos altatót is ír föl.
27. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Manifesztrálj)
2022. dec. 11. 13:02
én próbáltam mindent,de nem használt.általában 4 órát alszom.altatóval.
26. júliusi (válaszként erre: 17. - Highlander73)
2022. dec. 11. 12:50
Hogyan és hol mutattak ki?Érdekel engem is,mert biztos alacsony..
25. Violet18 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 12:34
Volt egy kollégam, tőle tanultam: 2 féle stressz létezik: egyik ellen tudsz tenni, tegyél, változtass. A másik ellen nem, szard le és engedd el!!! Nem éri meg, hidd el. Rámész, nem jó buli 🤷‍♀️
24. Bichi (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. dec. 11. 10:30

Az alvásközpontot már én is náztem, de simán lehet, hogy pont akkor meg jól alszom, mert pl. nálam ez teljesen hektikus, van olyan éjszaka, hogy szinte semmit, máskor meg akár délig tudnék aludni.

Amúgy az itteni "népi gyógymódokat" én már mind kipróbáltam, pont semmi hatása nem volt...

2022. dec. 11. 09:58

Ebbe a témába sokat olvastam és még mindig lehetne. Mindenki mást ír az alvási nehézségekről. Mindig oda jutok hogy alvási központot kéne felkeresni, mert csak műszerekkel tudják belőni mi a gond. Ebben se vagyok már biztos.


Legutóbb a kínai orvoslásban kutattam megoldás után. A máj munkáját, állapotát magyarázzák. Akit érdekel olvasson mert nem megyek részletekbe.

Részemről a lényeg, most elkezdtem máriatövis mag őrleményt fogyasztani. Ha nem éreznék hatását tovább megyek, bevetem a máriatövis magolajat is. Aztán még mást is, hogy a májam a legoptimálisabban dolgozzon.

Nem részletezem ez ideáig mi mindent próbáltam már eredménytelenül. Az hogy egy fórumban teljesen laikusok adnak mindenféle tanácsot, teljesen abszurd. Persze megértem, egy feltett kérdésre jószándékú emberek igyekeznek válaszolni a saját tudásuk szerint. Kevés!

22. Alessandro (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 09:37
Nem magas a vérnyomásod? Mert attól sem tudsz elaludni. Vegyél be egy vérnyomáscsökkentő tablettát, az segít. Ha nincs, vizsgáltasd ki magad!
21. Charlize (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 09:35
Munkahelyet kell váltanod. Máshogy nem fog a stressz megszűnni. Addig meg kipróbálhatsz bármit, nem fogsz tudni aludni.
2022. dec. 11. 08:50

Köszönöm a sok segítőkészséget.

Gyógynövényes altatókat és a melatonint próbáltam. Ezektől nem megy. Ha valahogy sikerül elaludnom már 2-3 óra közt ébreedek fel. Sajnos nappal felelős kötelezettségeim vannak.

Sok a stressz a munkahelyen.

19. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 11. 07:02

Nem tudom, mit lehetne tenni.

Én se mindig alszom végig az éjszakát, de mikor felébredek, legtöbbször azt érzem, hogy kipihentem magam, nem vagyok álmos. Olyankor felkelek, és - nem foglalkozom azzal, hogy most illene aludni. Belefogok valamibe, pl. ide jövök hoxázni, vagy megfőzök, vagy előveszek egy keresztrejtvényt vagy valami olvasmányt... Ha ezekbe beleunok, és még mindig nem virrad, előfordul, hogy visszafekszem. (Vagy nem...)

Más az, ha Neked nappal kötelezettségeid vannak, tehát nem akkor alszol, amikor kedved tartja.

Próbáltál már levendulát tenni a párnád alá? (Olyat, amit a molyok ellen szoktak a szekrényekbe rakni.)

18. birebora (válaszként erre: 17. - Highlander73)
2022. dec. 11. 06:49
Na ezt majd én is kipróbálom. Hátha segit valamit.
2022. dec. 11. 06:00

Melatonin tablettát próbáltad?

Nekem már kimutatták hogy alacsony a melatonin szintem.Ez a tabletta segít!

Nekem a Biotech terméke van,bevált.Több cég is gyártja, gondolom figyelni kell a hatóanyag tartalomra.Én még nem hasonlítottam össze őket.

16. secret8 (válaszként erre: 11. - Semleges)
2022. dec. 11. 04:48
Én is. Nem sok jobb ötletem van már. Kolléganőim csinálták, hogy du.5 után nem ettek. Ezt én nem tudom megcainálni, korog a gyomrom, mire ágyba kerülök. éhesen nem lehet aludni. :)"
2022. dec. 11. 04:28
Engem gyógynövènyes altatókból azok altatnak legjobban,amiben golgotavirág is van.
14. csontsovány (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. dec. 11. 03:20
Jó reggelt !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook