Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bevált nevelési módszer fórum

Bevált nevelési módszer (beszélgetős fórum)


1 2
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Tbbze)
2023. márc. 14. 08:03

Akkor az Eleven kölyköket nagyon ajánlom. Ne is törődj azokkal a bezzeganyákkal, akik azt hiszik magukról, hogy milyen szuperül nevelik a gyereküket, pedig nem ők a szuperek, csak mázlijuk volt, mert egy nyugis, könnyen kezelhető gyereket kaptak. Akinek nem eleven a gyereke, el sem tudja képzelni, hogy mennyire nehéz. De nem azért, mert rosszul csinálod. Nagyon jól csinálod, nagyon jól neveled a gyereked, te vagy neki a legszuperebb édesanya ❤️


Az alvás kapcsán sem tudok okosat mondani. Az én lányom már majdnem 4 és fél éves, de a mai napig rettenet az altatás. Könnyen túlpörög, nehezen alszik el, kevés az alvásigénye. Én meg hulla fáradt vagyok.

34. tbbze (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2023. márc. 14. 07:23

köszönöm megnézzem a könyveket


Ehhez még társul hogy nem esete az alvás. 14-15 órát ébren van. max 10 óra elteltével az autóban alszik el de akkor káosz lesz az alvásban.

Na meg kapom hogy milyen a gyerek neki nem ilyen volt, neki minden szuperül ment....

33. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Tbbze)
2023. márc. 14. 07:08

Átérzem. Az enyém is ilyen. De nem tudok tuti megoldást.

Nagyon fontos, hogy minél kevesebb legyen a képernyő előtt töltött idő és a cukor, mert attól még jobban túlpörög. Rengeteg futkározás a szabadban, hogy le tudja vezetni az energiáit. Bár gondolom ezekkel te is tisztában vagy.

Van két könyv, amik ugyan megváltást nem hoznak, de legalább jobban megérted, mi is játszódik le benne. Az egyik a Danielle Graftól a Kötődő nevelés - A világ legjobban várt babái, akik most megőrjítenek. A másik pedig Mary Sheedy Kurcinkától az Eleven ​kölykök. Ez utóbbi foglalkozik a szokottnál impulzívabb, érzékenyebb, mozgékonyabb, indulatosabb, stb. gyerekek nevelésével, akinél az általános nevelési módszerek nem használnak. Nekem sokat segített.

32. tbbze (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. márc. 13. 22:04

Örülök hogy erős határozot csak amikor már annál jobban csinálja minél dühösebb vagyok és sehogysem bírom leállítani.


Vagy a boltba menni vele kész örület. Már tudják a boltban a nevét pedig 1x 1 hónapban megyek vele.

Na meg kapom az íveket hogy nem neveltem meg. Én vagyok a hibás.



Ma már irtó dühös voltam rá, popojára is ütöttem de nem is érdekli, akkor folytatja a rosszaságot. Valahogy akkor fejezte be mikor elkezdtem csikizni, bunyozni vele, nem tetszet neki.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. márc. 13. 10:30
Nincs bevált nevelési módszer, mert a gyerekek nagyon különbözőek. Mindegyiknél más használ. Ebben a korban életkori sajátosság a határok feszegetése. Örülj neki, hogy erős, egészséges és határozott akaratú a kisasszony. Ezek a tulajdonságok jól fognak neki jönni felnőtt korában. Addig meg sok-sok-sok-sok-sok türelem és kitartás!
30. 3d6ae87125 (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
2023. márc. 12. 21:20
ez egy pedagógiai tesztfelmérő kérdés
29. tbbze (válaszként erre: 28. - Jajnemértem)
2023. márc. 12. 21:03
Tudsz konkrétan írni mi is ez a kognitiv viselkedésterápia? Mit kellene csinálnom?
2023. márc. 12. 18:13
Kognitív viselkedésterápia, nem csak autistáknál jó módszer.
27. Csillagszem38 (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2023. márc. 12. 16:35
Na, akkor ezt megbeszéltük, örülök neki. 👊🫷☺️
26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Csillagszem38)
2023. márc. 12. 15:51
Ne beszélj már, miért utálnálak? Mivel ez egy fórum, én is csak reagálok arra amit más hozzám intéz. Jelen esetben te voltál, rólunk beszéltél, én pedig a mi életünkkel úgy segítettem fórumindítót, hogy mutattam egy mintát hogy lássa, így is lehet. Se tanácsot, se véleményt nem kértem az életünkkel kapcsolatban, és én se véleményezek senkit. Főleg távol áll tőlem hogy utáljak bárkit is. Téged is pl. miért utálnálak? Lépjél túl ezen, mert nincs ilyenről szó.😀
25. ssueB
2023. márc. 12. 15:40

Nekünk a kicsi néhány hete, 2,5 évesen kezdte el az óvodát.

Csodájára járnak az óvónők, hogy milyen ügyes, korát meghazudtolóan viselkedik.

Itthon ezzel szemben egy égi veszedelem :D

DE inkább ilyen legyen, és tudja, hogy az otthonában biztonságban van, nyugodtan lehet csintalanabb, minthogy nagy közönség előtt tesztelje az idegeket :D

Mi vásárolni úgy megyünk, mindenki egy dolgot választhat magának. Ha útközben megtetszik valami más is, akkor döntenie kell, melyiket szeretné inkább. Nem nagy dolgokra kell gondolni, egy kinder tojás, egy nyalóka. De akkor is csak egy dolog.

Soha, egyik gyerekem sem rohangált a boltban. Mondjuk lehetősége sem volt rá, megszokták, hogy a kocsiban ülnek, vagy ha van, akkor kapnak kicsi kosarat amit lehet tologatni, és azokba is pakolunk ezt-azt, hadd örüljenek.


Mikor csinálja azokat, amiket említettél? meg van neki tiltva valami? Mert ezeket a reakciókat kiváltja valami.

Dackorszakra sokmindent rá lehet fogni, de az csak ideig-óráig tart.

24. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2023. márc. 12. 14:59

Kicsit túl kéne latnod azon, hogy utálsz. :) Gondolkodom, ezert reagáltam arra, amit írtál, hiszen ez egy fórum, mindenki reflektál amire szeretne, majd következteteseket vonunk le olvasottakbol. Ez nem rólad vagy a fiadrol szól, vagy a ti eletetekrol 🙈 hanem az is egy opció, amit elmondtal. Nem nevelted, de mégis normális lett a gyerek témában🙈🙈😂😂😂


Ha nem nevelted volna, nem lehetnél most büszke rá :) ha mindent rahagytal volna, nem tudná az élet szabályait betartani. De ismétlem, ezt írhatta volna kèkjozsi38 is, akkor is ezt írtam volna. És azt kene értelmezni, amit írtam. A foruminditonak lényegtelen, hogy te "nem nevelted", ö most segítséget kért, mert nevelni szeretnè az övèt. ;)

23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Csillagszem38)
2023. márc. 12. 14:34

Ha nem érdekelne, figyelmen kívül hagynád amit írok.😀

Nem gondolom én hogy rossz szándékkal írsz rólunk, dehogy is! Csak különösnek tartom hogy ennyire ismeretlenül is úgy írsz, mintha bármit is tudnál rólunk.

22. Csillagszem38 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. márc. 12. 14:11
Nem tudom, de nem is érdekel. :) Kar, hogy nem mondtam rossz szándékból, sőt. Dehát mindegy is🙈😂 ha nem nevelted volna, hülyegyerekkè vált volna.
21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
2023. márc. 12. 13:57
Te már csak tudod hogy éltünk.😀
20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. márc. 12. 13:39
Sztem korlátoztad, csak te nem vetted annak. :) Gondolom nem csinalhatott meg akármit. :) Pont ez a jó, hogy úgy szabod meg a határokat, hogy a gyerek azt nem veszi zaklatásnak:)
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2023. márc. 12. 13:22
Az én gyerekem neveletlen. Sosem volt korlátozva, mert nem éreztem szükségét. Egész normális felnőtté vált. Büszke vagyok rá.😀
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. márc. 12. 12:21
Nevelni kell. A gyerek akkor érzi magat biztonságban, ha tudja hol vannak a határok.
17. Csillagszem38 (válaszként erre: 10. - 3d6ae87125)
2023. márc. 12. 12:20
Nem születik minden gyerek zseninek, ezt úgy kell érteni, hogy a szülők tudják kihozni belőlük a maximumot a pozitív nevelési szemlélettel.
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 13. - 3d6ae87125)
2023. márc. 12. 12:18
Ez mekkora baromság 😂😂😂😂 a mértékegységeket majd a suliban tanulják 🙈😂 jó nagy hülyeség!! Miért kell ilyen hülyeséget írni de.most komolyan??
2023. márc. 12. 12:17

Egy három éves gyerek dackorszakos, kezdj el olvasgatni a témában és megérted miért működik most így a gyereked. O nem egy kicsi felnőtt.


Öt javaslom böngészni:

[link]

14. Channa* (válaszként erre: 13. - 3d6ae87125)
2023. márc. 12. 12:14

Hát nem tudom.

Az, hogy valakiből bármi lehet <> zsenivel.

2023. márc. 12. 12:06

H meg akarod tudni, a gyermekedből lehet-e zseni, akkor kérdezd meg tőle 2 - 5 éves korig :

Mi nehezebb egy kiló vas vagy egy kiló toll ?

Minde gyerek azt válaszolja : a vas.

Aki egyformát mond, abból még minden lehet...

12. 55Judit (válaszként erre: 10. - 3d6ae87125)
2023. márc. 12. 12:03
Nem vagyok abban biztos. Nálunk a családban akár a felmenőink között is, messze senkinek nem volt annyi esze mint fiamnak van. Van amihez nagyon magas szinten ért. Zseni lenne? Nem tudom. Magas szinten tájékozott a bizonyos témában. Okos. Én nem vagyok annyira okos mint ő sem az apja.
11. 55Judit (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2023. márc. 12. 12:00

A nevelés teljesen gyerekfüggő.

Én nem neveltem a fiamat. Legalábbis nem annak fogtam fel amit művelek. Csak szerettem őt, sokat beszélgettünk, játszottunk együtt és olyanná vált, hogy rettentő büszke vagyok rá.😀

2023. márc. 12. 11:19

Polgár László a sakkozó Polgár lányok édesapja mondta :

Minden gyerek zseninek születik.

Tényleg igaza van ?

Szerintem, ahhoz zseni szülők is kellenek

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. márc. 12. 09:54

Szerintem, ha mindent ráhagynak egy gyerekre, azaz nem foglalkoznak eleget vele, akkor rengeteg gondja lesz vele később.


Szerintem az a legkevesebb, hogy nem tűri be a felsőjét, de biztos vagyok benne, hogy ezek csak a kisebb problémák.


A tesóm unokája most volt 4 éves és ő is egy olyan kislány, akinek állandóan azon jár a feje, hogy milyen csintalanságot csináljon.

Nagyon vicces egyébként, mert látszik rajta, amikor kitalált valamit, amivel bosszúságot okozhat bárkinek:DDDD


Na, de azt akkor sem lehet, hogy bárkit megrugdosson/megharapjon/elgáncsoljon, csak azért, mert szórakoztató.

A szülei sokszor csak mosolyogtak rajta, ahogy a nagypapa(tesóm) is (én is;)), de azért én amikor engem felpofozott, utána mentem és megdögönyöztem, hogy így jár aki pofozkodik. Nem tetszett neki, és azóta velem nem is tesz ilyet;)


Tehát, vannak olyan dolgok, amiket tudatosítani kell benne, hogy nem jó, vagy azt, hogy nagyon ügyes.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. márc. 12. 09:45

És nem utolsó sorban ott van a dicséret is.

De szép lettél, hogy betűrted a felsődet!

7. globus (válaszként erre: 3. - Tbbze)
2023. márc. 12. 09:19
Mire felnőtt lesz, nevelés nelkül leszokik ilyesmikről 🙂
2023. márc. 12. 09:11

Milyen nevelési módszerre gondolsz? Olyan nem létezik, hogy bevált nevelési módszer.


De valóban úgy hívjuk, hogy neveljük, ami abból áll, hogy rengetegszer elmondjuk neki pl., hogy miért jó az, ha megtesz valamit.

Mosd meg a kezed, mert ha megteszed, akkor nem leszel beteg, szép lesz a kezed, stb.

Mivel kicsi még, nem elég, ha egyszer elmondod, tedd meg gyakran.

A gyerekekkel sokat kell beszélgetni, játszani, mesélni nekik, és amíg ezt teszed, addig ő tanul, mert pl. egy mese közben is ki lehet hangsúlyozni a fontos dolgokat.


És ugye ezt egész pici kortól meg kell tenni, hogy ne történjen az, hogy 3,5 évesen még azt gondolja, hogy simán felpofozhat bárkit, mert az vicces, hiszen mindenki nevet, amikor megteszi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook