Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevált kocsonyarecept! Van valakinek? Színtiszta, átlátszó, ízletes. Hogyan? fórum

Bevált kocsonyarecept! Van valakinek? Színtiszta, átlátszó, ízletes. Hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. sour
2011. dec. 22. 23:39

Én leírom, hogy csinálom a kocsonyát. :)

Én sem szerettem sokáig, de már imádom.

Körmöt 2-3 darabot, kis fület, meg farkat,

sertés combot szép soványat egyben, és két szál sárgarépát,egy szál gyökeret(fehérrépa)egy fej vöröshagymát(nagyobbat), szemes borsot, sót,és fokhagymát,(nem sokat)felteszem egy nagy edénybe és annyi hideg vizet teszek rá, hogy ellepje ezeket.

Lassan, hogy csak gyöngyözzön, hagyom addig főni, amíg le nem válik a csontról a hús.Ha készen van, hagyom kicsit állni és leszűröm. Én egy konyharuhán szoktam átszűrni, mert ha zsíros, nem eszem meg. Így nem lesz rajta semmi, se zsír, se nem lesz zavaros.A husit feldarabolom és beleteszem tányérokba. Szépen rámeregetem a kocsonyalét és hagyom kihülni. Tiszta és jó állagú kocsonyám lesz. :)

2011. dec. 22. 22:44

"Elképzelni sem tudom, mi visz rá egy embert, hogy ezt a remegő borzalmasságot megegye :)))."



Ezek szerint aki ezt szereti, az a kedves hozzászóló szerint szinte .....-t eszik :((((

17. globus (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2011. dec. 22. 22:20
Felénk citromot csak evéskor szoktak rácsavarni, mert van, aki savanyúan szereti. Az ecetnél kicsit jobb.
16. michelle.r (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2011. dec. 22. 22:13

Csirkemellett azért raktam bele, hogy valami ehető is legyen :o)). Ja tényleg, fület is szoktam.


A citromos variációt viszont még nem hallottam.


A múltkor a közértben láttam, teljesen zavaros volt, semmi zöldség benne csak köröm, volt egy kb. fél centis zsírréteg rajta és piros paprikával volt szórva. brrrrrrrrrrrrrr :(

15. bnedora (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2011. dec. 22. 22:09
Na, ezért írtam, hogy ahágy ház.... csirkemellről még nem hallottam. Sőt, füstölt darabot is csak most, amit legutoljára csináltam, tettem bele. Én csak körmöt, farkot, bőrkét, fület teszek bele. A húst nem szeretem benne. Citrommal meg borzalmas, számomra.
14. michelle.r (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. dec. 22. 21:14

Elképzelni sem tudom, mi visz rá egy embert, hogy ezt a remegő borzalmasságot megegye :))). ViszmindeZont a családomban is van néhány elvetemült, miattuk meg kellett tanulnom, s állítólag párja nincsen :))


Szóval, kell bele csülök (az első, ami nem zsírból áll, köröm, bőrös malachús és csirkemellfilé. Teszek bele sárgarépát, petrezselymet, zellert, zellerlevelet, szemes borsot. Az egészet egyszerre teszem fel és a legkisebb lángon, úgy hogy soha egy pillanatra se forrjon fel megfőzöm, olyan lassan, hogy szinte konfitálom, általában 6-7 óra alatt fő meg. A zöldségeket egyben rakom bele, így nem fő szét, kristálytiszta lesz a leve.

Hagyom kihűlni és leszedem az összes zsírt róla, majd felmelegítem, áthúzok rajta egy-két papírtörülközőt, hogy a maradék zsírt is leszedje róla.

Eztán rakom tányérokba és hagyom megdermedni.

13. bnedora (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2011. dec. 22. 20:04
:-D
2011. dec. 22. 19:51
Tesóm szerint PECSENYE és RUGÓ kell hozzá... igaz akkor még 3 éves volt ;)
11. SzánI. (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. dec. 22. 19:16

Oh, köszi szépen. Csak annyi, hogy "kocsonya", és máris egy rakás találat.


Tudtam, hogy a Hoxa aranyat ér, és színtiszta kocsonyát. :D

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. dec. 22. 19:05

...keresned...

(Jobbra fenn van a téglalap és az, hogy Keress!

9. bnedora (válaszként erre: 8. - SzánI.)
2011. dec. 22. 19:04
Itt a Hoxán kell keresnem, nem kell máshova menned.
2011. dec. 22. 19:03

Akkor keresgetek a neten, de nekem mindig első a Hoxa, és a tagok. :D


Bennük meg lehet bízni. Hátha van valami bevált recept nálatok. :D

2011. dec. 22. 19:01
Most rákerestem, van már ilyen fórum, és rengeteg recept is van feltéve. Keress rá, bőven tudsz válogatni.
2011. dec. 22. 19:00
A kocsonya készítésére valóban ráillik az "ahány ház, annyi szokás" mondás. Szinte mindenki másképpen készíti.
2011. dec. 22. 18:58
Hát akkor egyenlőre még tanácstalan vagyok. Hogy kell igazi keményre, színtiszta átlátszóra, finomra készíteni.
2011. dec. 22. 18:57
Mi cafatokból készítjük, köröm, bőr, csülök darabok, de sajnos nálunk is anyám készíti. Egyszer készítettem, de nagyon lágy lett.
2011. dec. 22. 18:56
Egyik kedvenc kajám! :)) De bevallom,nem tudom megcsinálni,anyukám csinálja. :))
2011. dec. 22. 18:53

Holnap szeretnék kocsonyát készíteni.


Milyen húst vegyek, mivel ízesítsem? Hogyan kell átlátszó tisztára készíteni???


Amúgy még soha nem készítettem, mert nem szerettem. De megpróbálnám. Hátha ízleni fog. :D

2011. dec. 22. 18:52
Bevált kocsonyarecept! Van valakinek? Színtiszta, átlátszó, ízletes. Hogyan?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook