Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom, soha nem értettem, hogy egy nagyon nagy lagzi... fórum

Bevallom, soha nem értettem, hogy egy nagyon nagy lagzi... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
jan. 28. 12:40

*és mikor bunkó módon parasztozik.

Így valamivel érthetőbb talán.

28. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 28. 12:39

Persze, hogy az eredeti jelentése nem sértő. Még ma is mondjuk: elmennék egy jó paraszlakodalomba.


"Nem tudom, mikor, miért vált alantassá, de nem jogos."- az eredeti értelmében ma sem alantas.

Még az átvitt értelmében sem mondanám alantasnak. Egyértelműen meg lehet különböztetni azt, hogy az ember mikor beszél parasztokról, és mikor bunkó módon. Ilyenkor szoktuk mondani, hogy mekkora paraszt valaki.


Persze tudom, hogy te ezzel tisztában vagy, csak megütötte a szememet, amit időztem tőled. Szóval szerintem sem így, sem úgy nem alantas. Maximum annak a viselkedése, aki kiérdemli a "bunkó paraszt" titulust. Tényleg nem kioktatás.



Igazi parasztlakodalomban még soha nem voltam.

27. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
jan. 28. 12:36
életem tán harmadik legszebb napja volt.a testvérem lakodalma.
26. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Gyöngy:))
jan. 28. 12:33
a lányomék mondták,hogy senki se adjon ajándékot,persze,kéne még egy tizedik kávéfőző.hisz mindenük megvan.azért kaptak pezsgőt,ajándékutalványt.most vitte el a lányom a levesestálat,amit majd 50 éve kaptam.
25. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 28. 12:28
ja,csak egy bizonyos népcsoport annak hív minket.kapáltam,nézd a parasztot.én a téeszben dolgoztam,de senkinek nem fordult meg a fejében,hogy az ott dolgozókat így nevezze.csak röhögtek,aztán,hogy az ő gyerekük jár a legszebb ruhában az iskolában.azt ugyan nem mondták,hogy matekból a legjobb.a ruhára valót most ülik le,az asszonyka házi őrizetben.
24. globus (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
jan. 28. 12:07
Szerintem a paraszt szó eredeti jelentése egyáltalán nem sértő. Nem tudom, mikor, miért vált alantassá, de nem jogos.
23. globus (válaszként erre: 12. - Gyöngy:))
jan. 28. 12:03

Én is emlékszem rá. Disznót öltek. Gyerekként velem küldték el a tortát. Nem tortadobozban, hanem fémtálcán, amit lagzi után visszaadtak sütivel megrakva.

Roskadoztak étellel az asztalok, húsos tálakon nem személyre kiszámolt adagok voltak, hanem mindenki annyit evett, amennyi beléfért. Hordták a sört, bort számolatlanul. Menyasszonytánc után újra terítettek, tálaltak. Reggel hat óra felé lődörögtünk haza.

22. globus (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
jan. 28. 11:56
Manapság így szokás, szerintem nagyon praktikus. Idősebbek nem akarnak hajnalig bulizni. Szűk családnak legyen ebéd, a fiatalok meg olyan bulit csapnak, amilyent szeretnének. Támogatom.
21. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
jan. 28. 11:48
Én is másra fordítanám azt a pénzt. Meg kaptam annyi haszontalan dolgot - hiába jeleztük, hogy mindenünk megvan - még ma is van olyan tárgy, amihez hozzá se nyúltam az elmúlt huszonévben.
20. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Gyöngy:))
jan. 28. 11:34

Korábban én is így gondoltam. Most úgy gondolom, hatalmas ramazurit csapnék magamnak! Nehogymá! 😃

De sose lesz lagzim szóval ez csak egy kósza gondolat…nem is ábrándozok róla. Meg amúgy is sajnálnám a sok pénzt egy ilyenre, mert inkább utaznék belőle.

19. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Gyöngy:))
jan. 28. 11:32

Azért elmennék egy ilyenbe. Egyszer legalább! :)

Szeretem az összeröffenéseket. 😃

18. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Jooeva)
jan. 28. 11:31

Én nem éreztem durvának a vőfélyt. Vicces volt és kreatív. :)

Ez ilyen hagyományos és modern lagzi keveréke volt, szuper volt. Hát igen, mondom, szegény hajnalig forgatták! 😒

Én kifulladtam az első tánc után! 😃

17. jooeva (válaszként erre: 14. - Gyöngy:))
jan. 28. 11:11
Mi pont így tettünk. Volt menyasszonyi ruha, csokor, fotós, torta miegymás 😃
16. jooeva (válaszként erre: 12. - Gyöngy:))
jan. 28. 11:09
25 éve Mátraderecskén voltunk ilyen 3 napos, ottalvós, morzsapartis lagziban.
15. jooeva (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
jan. 28. 11:08

A szó jó értelmében gondoltam, felénk így nevezik. Tanyavilág, nem falu. Én ott nőttem fel.

Azaz jómagam is parasztlány😃

14. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Jooeva)
jan. 28. 10:55
Az enyém kb. 100 fős volt, de mai fejjel visszagondolva, csak a legszűkebb család lenne kis étteremben.
13. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Jooeva)
jan. 28. 10:53
én inkább falusi lagzinak mondtam volna.
12. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
jan. 28. 10:52
Ahol én felnőttem, számtalan vidéki sátras, több száz fős lagziban voltam, olyan 18 éves koromig. Ez volt az etalon, másféle nem is volt, ott ennek nagy hagyománya volt. Ezek a lakodalmak a nagy előkészületekkel együtt egy hetesek voltak, csütörtök volt az ajándékozós, tortavivős nap, ilyenkor a meghívott rokon vitt magával még vagy 20 embert, akik sütötték a tortákat, sütiket, így azok is meg voltak vendégelve. Már aznap is több fogásos kaja volt, hajnalig tartó lakodalmas élő zenekarral. Minden vendég távozáskor sütis csomagot kapott. Szombaton volt az esküvő, amikor több száz ember vonult a főutcán a templomba, hivatalba, a sort a zenekar zárta, akik közben zenéltek. Az utcán sok leselkedő, éljenző ember volt, akik kértek, kaptak foszlós kalácsot és tortaszeleteket. Így visszagondolva ez egy őrület volt:) Már nagyon régóta nincs ilyen.
11. jooeva (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
jan. 28. 10:49

Az igen!

Vendégként még elmegy, de hogy araként végignyomjam (jópofizás, tűrni a vőfély sokszor durva poénjait stb.), kizárt.

Kb. 25 éve voltunk utoljára lagziban. Azóta csak pár esküvőn.

10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Jooeva)
jan. 28. 10:36

nekem nagyon szimpi a létszámod...

mi a 2 tanúval négyen voltunk, egy ebéd, és fél óra múlva mentünk vissza dolgozni...

9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Jooeva)
jan. 28. 10:26
Kolléganőmék most tartottak falun sátras lagzit. 400 fővel.
jan. 28. 10:17

Ez volt a szokás régebben, nagy parasztlagzik 2-300fővel, minden rokon, szomszéd, munkatárs + még azok, akik lagzijába hivatalosak voltak, kaja, magyarnóta, vicces vőfély.

Szüleim ilyet akartak nekünk is, de nem kértünk belőle.

Voltunk 9-en, esküvő, ebéd, este pedig elmentünk biliárdozni.

7. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
jan. 28. 10:14

Itt is úgy volt, hogy az idősebb korosztály éjfél után eltűnt és csak a fiatalok buliztak. Nagyon jó kis lagzi volt. 😊

Éppen tegnap hívtak meg egy augusztusban tartandó lagziba. :)

6. tumbo2 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
jan. 28. 10:00
én is tán 24 éve,az öcsém lagzijában,a menyasszony ott is nagyon formában volt,bírta hajnalig. az apám elég öreg volt,hazament aludni,3 házra voltunk.de mi már nagyon fáztunk,pakoltunk mindenkinek.a lányom esküvőjén tizenheten voltunk.az ebéd után mindenki ment haza.a lányomék aztán könnyen beszélgettek a kevés személlyel.másnap volt a buli barátokkal,féltestvérekkel.az már nem nekünk való volt,mindenki túl a hetvenen.
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 28. 09:35
Egyetlen lagziban voltam két éve, nagy volt. A menyasszony nem igazán beszélgetett, mert hajnalig táncolt szegény. Mondjuk bírta! 😃
4. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 28. 08:49
Mindent lehet, csak akarni kell. 😉
jan. 28. 08:40
Nem kell érteni. Mindenkinek más a fontos.
2. Myra
jan. 28. 08:38
Talán azért , mert az emberek szeretik megosztani az örömüket egymással. Közös tánc, önfeledt szórakozás. Nem igazán beszélgetni szoktak ilyenkor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook