Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom, soha nem értettem, hogy egy nagyon nagy lagzi... fórum

Bevallom, soha nem értettem, hogy egy nagyon nagy lagzi... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
59. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 29. 21:03

Pedig a fiatal pár feladata mindenkivel kedvesen elbeszélgetni...


Nekem egy ilyen lakodalom büntetés lett volna!!!

És még ma is így gondolom!!!!

jan. 29. 11:04
De már nem dívik itt se. Sőt már sátoros lagzik se nagyon vannak.
jan. 29. 11:03
Régen itt a környékünkön 3 napos lagzik voltak. Tökjók voltak. Külön volt az aráé meg a vőlegényé. Mert akkor azért viszonylag olcsó volt összehozni egy lakodalmat, aztan még a legtávolabbi rokont, ismerőst anbak a rokonát is meghívták. Csak hogy vigyék a pénzt meg a sok csetrest. Lábast, román ezüstöt, órákat meg miegymást. 500 személyes lagzikat csináltak. Ott azért volt hangulat. :)
56. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Papája)
jan. 29. 10:59
augusztus vége volt,nagyon fáztunk,teát kaptunk.de a menyasszony hülye szülei betették a marhapörköltet a hűtőkocsiba,amit nem kapcsoltak be.reggelre minden megbuggyant.
55. papája (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
jan. 29. 10:41

Akkor ott elmondhatták, " esik a hó meg a dara, fázik a menyasszony fara"


Rengeteg ember, télen, sátorban, brrrrr...

54. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Globus)
jan. 28. 14:21
biztos,de kifene emlékszik.meg szokták mondani a fiúk,hogy mit hordtak,olyan volt,mint a kezeslábas,vagy az is volt,mondom sose hallottam.
53. globus (válaszként erre: 49. - Jooeva)
jan. 28. 14:19
Bársonyról meg lekopott a minta. Mindig a combján.
52. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Jooeva)
jan. 28. 14:19
egyszer varrtam a húgomnak kötényruhát,az is valami bársonyszerű voltsokkal később láttam hasonlót a kirakatban,horror áron.
51. globus (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
jan. 28. 14:17
Általánosban tuti, hogy mackónadrág.
50. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
jan. 28. 14:16
ki kellett szinte az összes fát vágni.diófa,nektarin,sárga,őszibarackfa. minden tönkrement.
49. jooeva (válaszként erre: 44. - Globus)
jan. 28. 14:15

Akkor mindennek bő szára volt és nem ismerték az elasztánt...én képes voltam kézzel varrva beszűkíteni a farmerek szárát, mert nem tetszett úgy. Aztán néha szűkre vettem, alig ment át rajta a lábfejem...

Meg voltak ilyen kötött cicanadrágok...brrr....

A bársonyt szerettem, meleg volt.

48. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Jooeva)
jan. 28. 14:14
a vejem is mondja,hogy ő ültetne gyümölcsfákat.én nem bírom,nagyon fáj a derekam.na,a körmös engem nem vállalna.mióta az eszem tudom,rágom a körmöm.
47. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Globus)
jan. 28. 14:12
én sem emlékszem.arra igen,hogy gimibe vastag harisnyában jártam.aztán pár évvel később már volt valami farmerféle.de hogy általánosba?
46. jooeva (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
jan. 28. 14:10

És képzeld el, hogy a 75 éves anyukám is jár körmöshöz, mert az a köröm tartósabb, jobban bírja a kerti/házimunkát, mint a sajátja :-))

És még mindig ott laknak, kinn a tanyán.

Én meg a városon.

Tesóm meg Pest alatt.

45. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Jooeva)
jan. 28. 14:09
én voltam a csizmás kandúr,mert még akkor senki másnak nem volt csizmája.
44. globus (válaszként erre: 41. - Jooeva)
jan. 28. 14:08
Én 14 évesen kaptam farmert, nem is tudom mi volt előtte. Bő szára volt, ez biztos;)
43. jooeva
jan. 28. 14:08

Eredeti témához visszatérve, nekem tetszenek az ismerősi körömben lévő esküvők/lagzik.

Nem többszáz fős, csak 60-80.

Ceremóniamester inkább bejelenti, irányítja az eseményeket, támogatja a fiatalokat, kicsit tehermentesíti őket.

Nem fontos már elvonulni a városházára, kimegy helyszínre az anyakönyvvezető.

Maga a lakodalom is lazább, svédasztal, olyan zenék, amit a fiatalok szeretnek, tematika van.

42. globus (válaszként erre: 38. - Jooeva)
jan. 28. 14:05

Így igaz. Ki volt adva, hogy este locsolni kell a palántákat, nem volt otthon felnőtt, eszünkbe nem jutott elsunnyogni. Temetőbe kinyargaltunk biciklivel, nem mertük hazudni másnap.

Nekem az volt a legnagyobb büntetés, hogy bátyám elkalapált rendszeresen, mert ő feladata volt az evésem ellenőrzése. Telepakolta a serpenyőt, fuuu de utáltam.

41. jooeva (válaszként erre: 39. - Globus)
jan. 28. 14:02

Renszerváltás előtt volt egy ruházati bolt a városban, a Hód-Áruház, mindenki onnan öltözött...aztán lett 1-2 butik farmerekkel...Szeged, na ott már minden volt.

Bátyám képes volt felvonatozni az Ecserire Ritt és Wangler farmerért, mert azt csak ott lehetett kapni.

Szegeden volt Levis bolt.

Nekem olyan 12 évesen vettek először farmert, addig mackó meg bársonynaci...meg volt otthoni és eljárós ruha (ezt a mai napig tartom is). Nem megyek cica/macinaciba boltba :-)))

40. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Jooeva)
jan. 28. 13:59
van benne valami,mert mikor járt a lányom egy budai fiúval,a lányok lenézték.mert nem a műköröm,meg ilyesmi érdekelte.
39. globus (válaszként erre: 35. - Jooeva)
jan. 28. 13:57
Én nem emlékszem ilyesmikre, de arra igen, hogy mindig láttam valami olyasmit, amiért otthon rinyáltam 😀 Kell egy olyan papucs, egy olyan kardigán, olyan magnó, zöld melegítő stb. Mivel nem volt reklámdömping, internet, csak városon járva szembesültünk, hogy mink nincsen. Mondjuk ez a jelenség tizenéves kor körül kezdődött, addig abszolút jó gyerekek voltunk.
38. jooeva (válaszként erre: 36. - Globus)
jan. 28. 13:57

De nekünk az volt a természetes, hogy suli után segítünk. Kapálni, a háztartásban, az állatok körül, disznóvágáskor stb.

Évekig volt fűszerpaprikánk, kapálás, szedés, menni kellett.

Eszünkbe sem jutott, hogy nemet mondjunk.

37. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Globus)
jan. 28. 13:56
voltam egy városi lagziban is.a levesnek enyhe szaga volt,mikor megettük a kaját mindent elvittek,pár gyümölcs maradt ott.a lányom apja később jött,úgy kellett neki kaját kérni.az anyám éhesen jött haza,milyen lagzi az,ahol könyörögni kell egy kis kajáért.mondták éjfélkor libamáj lesz,na ja,azért vagyok falusi,mert összekeverem a libamájat a csirkemájjal.tűzijáték ,az volt.pedig pénz,az lehetett bőven,a férj valami fejes volt Százhalombattán.de szerelem az nem,hamar el is váltak.
36. globus (válaszként erre: 32. - Jooeva)
jan. 28. 13:51
Mi bent laktunk faluban, pontosabban annak szélső házában. Romantikával gondolok rá mindig. Most úgy vélem, akkor is nehéz volt az élet, munkás, dolgos. Gyerekként ugyan befogtak bennünket, csak nem éreztük a felelősség súlyát, az a felnőttekre hárult.
35. jooeva (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
jan. 28. 13:48

Ez intelligencia kérdése, nem a születés/gyerekkor helye.

Meg a neveltetésé...

Istenem, hányszor hallottam anyukámtól, hogy jajj, nehogy ebben menj a városra, mert kinéznek...ne legyen sáros a cipőd (1km-t gyalogoltam a sáros dűlőúton kifelé a buszmegállóba), mert megszólnak, mosd meg a hajad, ne mondják rád, hogy koszos paraszt...

34. globus (válaszként erre: 26. - Tumbo2)
jan. 28. 13:45

Erről eszembe jutott valami, anyu mesélte. Kolléganőjétől el akart kérni egy porcelánt a lánya, annyira vágyott rá, és nem adta oda neki. Anyu kérdezte, Mari, hát minek az neked, miért nem adod oda a fiatalnak, hadd használja. Nem, mert én kaptam.

Most már én is úgy vagyok vele, inkább igyekszem kifelé szorítani a tárgyakat, akinek kell, viheti.

33. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Jooeva)
jan. 28. 13:42
én gyártelepen,de eszem ágába sem jutott bárkit leparasztozni.
32. jooeva (válaszként erre: 24. - Globus)
jan. 28. 13:33

Én parasztlány vagyok, tanyán nőttem fel, szüleim földműveléssel, állattartással foglalkoztak + apám traktoros volt a tsz-ben.

Rendszerváltás előtt lenéztek minket...butának, tanulatlannak, piszkosnak voltunk titulálva...

Volt a városi, a falusi és mi utoljára a tanyasiak...

11 évesen kezdtem a városba járni iskolába, nem volt egyszerű.

Aztán szépen lassan rájöttek, hogy attól, hogy egy tanyán élek, még fürdök, 1983-ban már színes tv-nk volt, fürdőszoba is lett, autónk, levis farmerben jártam...

Egy idő után pedig már szinte irigyeltek, hogy milyen buli kinn lakni a pusztában, csend van, béke, állatok.

31. jooeva (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
jan. 28. 13:28

Mostanság már más.

Régen mentek a sikamlós, menyasszonyt zavarba hozó versikék, a levesben a kakas töke répával az ara elé...férjből papucsot csináltak...tojást végiggörgetni a újember nadrágszárában az arának....lufi az újember ölébe és rá kellett huppanni...

Brrr...

jan. 28. 12:46

Talán mert mindenkinek mást jelent a "nagy nap".


Aki nagy lagzit akar/valósít meg, gondolom megvan rá a kerete.

Aki kis esküvőt szeretne/tart, neki meg nem a hatalmas lagzi, hanem valami egész más fontos.


Ez olyan dolog, amit lehet érteni, lehet meg nem érteni, attól még létezik.

Én ma sem csinálnám másként. Megbánni amúgy sem lenne értelme.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook