Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszélgessünk a remek magyar egészségügyről... fórum

Beszélgessünk a remek magyar egészségügyről... (beszélgetős fórum)


25. 0c4eeadbce (válaszként erre: 18. - Hmkati)
2018. dec. 5. 11:17
Ez nagyon durva :(
24. ab61752c45 (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. dec. 5. 10:38
jónak mondod.ekcémás lett a kezem,nem tudom mitől.három hónapra kaptam időpontot,majd megőrültem,annyira fájt.persze külön törölközőt vittem,nehogy valaki elkapja.a főorvosnő,mármint a kórházban második nap adott időpontot,persze számlát nem.ránézett a kezemre,ötezer forint,plusz a kenőcs.ez kb .tízezer forint volt az útiköltséggel együtt.ez volt 12 éve?
23. ab61752c45 (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2018. dec. 5. 10:28
nem is adnak.én is csak úgy kaptam,hogy ott töltöm a hétvégét is,de mondta az orvos,ha már nem nem bírom,márpedig nem bírtan az állandó ordítozást,a nőt egy intézményből hozták be.még vacsorát is kaptam volna,de nem kértem,mondom a kis vajat inkább a hajamra kenem,meg a tejfölt is.így mivel a lányom este hazavitt,hétfő reggel meg vissza,úgy szerepeltem,mint egy állandó ott lakó.
22. globus
2018. dec. 5. 10:26
Mentést jó pár éve elkülönítették a betegszállítástól. Utóbbit vállalkozók végzik. Még azért a betegért sem mennek pontosan, akinek szállítását napokkal korábban megrendelték. Logisztikáznak: összegyűjtik a hasonló úticélú, lakhelyű embereket, ahogyan nekik kényelmes, gazdaságos. Fütyülnek az előjegyzési időpontokra, mert soron kívül beengedik a rendelésekre. Nem is tudom, egyáltalán éjszaka dolgoznak-e...
21. globus (válaszként erre: 16. - Böce)
2018. dec. 5. 10:21

Nálunk a magánra is előjegyzés van... Nem lehet már oda sem csak beesni hirtelen. Nemrég voltunk időpont nélküli magán bőrgyógyásznál, folyosón állt a sor. Ha mindenki magánba menne - vagyis tudna menni-, a várólista probléma nem oldódna meg.

Nem beszélve arról, hogy ugyanazok az orvosok rendelnek magánban, akik a kórházban is dolgoznak- munka után. Józan ésszel, nem lenne célszerűbb azt megoldani, hogy legyen elég orvos, akik dolgoznak, ne szoruljanak rá másodállásra?

2018. dec. 5. 10:16

Már van ilyen topik

[link]

19. Hmkati
2018. dec. 5. 10:13
Történetemmel csak azt mutatom meg hogy a rendszerhiba nem mostani. A reumatológia alapbetegségem ellenére sem fogad, mert nem vagyok önellátó. Átirányítottak egy másik város rehabilitációs osztályára, ahol- nem mondok újat - még mindig agyi bénulással kezelnek.
18. Hmkati
2018. dec. 5. 10:02

Az én történetem is eredeti. Ugyanis én vagyok az egyetlen, ki a veleszületett agykárosodást nem születésekor szereztem. Én ezt egyszerűen elkaptam. Egy orvostól 26 éves koromban! Hogy lehetséges ez? Már 6 éve jártam reumatológushoz gerinc problémámmal. Kifogtam egy fiatal orvost. Rám nézett: maga így született! Veleszületett agykárosodás okozta féloldali bénulása van. Hiába cáfolta minden korábbi leletem, megmondta ő csak olyan orvosi papírt fogad el, ami ezt bizonyítja, és kész. Értelemszerűen ilyennel nem tudtam szolgálni, hisz szerzett betegségem van. Ezt úgy értelmezik, hogy szüleim elhanyagoltak gyerekként, s nem kezeltettek! Nos azóta megoperálták az egészséges bal csípőm, mondván ezt gyerekkoromban kellett volna az agyi bénulás miatt. Műtét miatt deréktól lefelé teljes érzéskiesés és petyhüdt bénulás alakult ki. Ez ' 96-97-ben volt. Azóta is agyi eredetű szpasztikus féloldali bénulás a diagnózisom, holott ideggyógyász nem is látott. A petyhüdt bal lábam papíron szpasztikus, mert ez illik a képbe. A karom pedig? Csak egy korábbi ízület gyulladás maradványtünete, hogy nem tudom felfelé emelni a vállam. Ez is papíron szpasztikus. Ehhez a kitalált diagnózishoz rendelik a tüneteimet, akkor is ha nem passzol. Gond egy szál se hozzá alakítják. A sorozatos félrekezelések miatt romlok, ugyanis hiába derült ki 2001-ben, hogy egyszerűen csak gerincsérvem van. Ezt nem kezelik, műtét szóba sem jött mondván veleszületett betegségem értelmi fogyatékossággal jár, ezért a rehabilitációban nem működnék együtt. Fájdalmaim állandóak.

A reumatológus rá akart venni, amikor ezt a koholt bajt kiötlötte, hogy kedvéért állítsam azt, hogy gyógypedagógiai iskolába jártam.

Ügyvédre nem volt sosem pénzem, de nálunk esélytelen is egy műhiba per.

Holott ha megfelelő diagnózis és kezelésem lett volna, nem közlekednék kerekes székkel. Tudtam volna tanulni, lehetne állásom. Azaz adófizető lennek, így csak segélyezett vagyok.

2018. dec. 5. 09:01

Ezt a sürgősségi rendszert nem igazán értem.

Szlovákiában élek, nálunk más rendszer van, legalábbis a mi kisvárosunkban. Nem tudom, hogy nagyvárosban is így működik-e.

Van orvosi ügyelet, 1 gyerekorvos, 1 felnőtt. Ha gond van, ott kezdjük. Ha ő nem tudja megoldani, akkor tovább küld a helyi kórház illetékes osztályára, s ott vagy kezelnek, vagy bent tartanak. Ez az egész tortúra nem szokott tovább tartani 1-2 óránál.

Ha baleset, törés, vérzés, vakbélgyanú stb... egyenesen lehet menni a kórház sebészetére, ellátnak, hazaküldenek, esetleg bent tartanak, megműtenek.

Ha pedig nagyon vacakul vagy (életveszély) akkor meg a mentő jön, s visz szirénázva ahova kell, s nem kell gondolkodni, sem várakozni sehol.

De azért itt sem fenékig tejfel az élet. Szakorvosra a várólista jó esetben 1-2 hónap, rossz esetben 3-4-5-6 hónap.

16. Böce
2018. dec. 5. 08:37

Ezek az állapotok szándékos folyamatok eredménye. Mindenkit, akit csak tudnak, a magán egészségügybe akarnak átterelni!


Azért nem fizetősnek írom, mert most is fizetünk az ellátásért, most sem ingyenes!

2018. dec. 4. 23:00

Kétszer is voltam SBO-n és 8órát vártam, de /majdnem/jó tapasztalatom van

Egyik helyen egy vérvizsgálatra kellett pluszban 4 órát várni, mert az olyan volt. Aztán mivel elfogytak a betegek, még vagy háromnegyed órát eldumáltunk az orvossal


Második esetben 10 órát voltam de ebben volt CT MRI rtg és három orvos vizsgálata

Én azt láttam hogy dolgoznak rendesen.

Egy kis gebasz volt hogy bár senki nem volt az MRI-n nem hívtak be

Kitünt, a papirom elfeküdt az operátornál

Kerestem, meglett, meglett az MRI-is

Bizonyára szerencsés voltam


Nyaki UH-ra márciusra sem tudtak adni időpontot

Kifizettem 15,000Ft-ot, meglett másnap.

A magánszektor felé kell terelni a betegeket :(

14. meer
2018. dec. 4. 20:54

A magyar eü. nehéz kérdés.

Egy biztos - a mentőszolgálat az esetek 99,99%-ban kiválóan végzi a munkáját.

Sürgősségi osztály: nagyon fontos, legyen a beteggel hozzátartozó - hacsak lehet ezt meg kell oldani. És sajnos elfogadott, hogy ki van írva 12 vagy esetleg még többet kell várni - állapot és szerencse kérdése (sajnos). Ha más kórházba kell átszállítani - ahol lehet sajnos a magán betegszállításra kell hagyatkozni, mert "simán" lehet 6-8 órát is várni (tapasztalat). Enni, innivalót, wc- papírt vinni kell - ha megoldható!

Az előjegyzési listák... Bizonyára függ attól, melyik területe az országnak. Budapesten belül is lehetnek nagy eltérések. De keresni kell más megoldást is - sok tekintetben magánintézmények is vannak, amelyek NEAK finanszirozottak.

13. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2018. dec. 4. 20:19

Székrekedést se tudhatod, mitől van, nem bélelzáródás-e. Egyik ismerős is székrekedésnek gondolta, pedig vastagbél daganat miatti bélelzáródás volt.


Szerencsére túlélte, de ha elzavarták volna a sürgősségiről, tuti nem élne már.

2018. dec. 4. 20:04
A várólista borzalmas. Szemèszetre kèrtem novemberben idöpontot marcius elejère kaptam. 10 honap alatt ki is derûl,hogy van e csontritkulásom. Februárban inditottam el a vizsgálatot most deceberben ki is èrtèkelik. Valaki azt irta ,hogy ne politizáljunk.Ez nem politika ezek tènyek az egèszsègügyröl. Az mèg hab a tortán,hogy sokan nem tudnak toleránsan hozzáállni a betegekhez. Sajnos nem mindenki alkalmas erre a hivatásra!
2018. dec. 1. 10:34

Volt mar mas varosban jo tapasztalatom is, itt sajnos ez a masodik nagyon rossz.

Szeptemberben parommal 18-tol ejjel 2ig ultunk a surgossegin mig osztalyra kerult, 200as vernyomassal es agyverzes kozeli allapotban kuporgott egy szekben, nagy unszolasomra vagy mondhatni balhezasomra adtak neki vernyonascsokkentot es hanyinger elleni gyogyszert mert folyamatosan hanyt. A varoban rajtunk kivul nem tulzok, kb 5en varakoztak, sulyos eset azon az esten nem volt. Senki sem mondott egy szot se. Egy vegtelen rosszindulatu nover meg ugy hozta oda a hanyinger elleni gyogyszert h jajjj ha nem igaz h nem tudja abbahanyni a hanyast. Ezutan ket het korhaz kovetkezett, tehat mi nem "potyara" ultunk ott. Nekik az lenne a dolguk hogy kulonbseget tegyenek sulyos es nem sulyos kozott, de mint mondtam alig voltak es nem ertettem miert nem haladunk... egyedul parom unszolasara nem vertem kI a balhet, nevetseges volt. Mellettunk a hordagyok fekvo nagyapjaval egy no 5orat vart h jojjon ertuk a betegszallito...

En elhiszem h legtobben szarul vannak fizetve, en sem keresek egy vagyont, nem vagyok megelegedve sem a fizetessel sem egy csomo minden massal megis elvegzem rendesen...

Az egeszsegugy evek ota nincs agyon fizetve...elvileg hivatas miatt valasztottak...

Biztos vannak kivetelek, itt sajnos nem tapasztaltam...

Szomoru es ketsegbeejto egyarant...

Meg egy kis pelda, legutobb aposomat agyverzes utani bennfekvesbol ugy engedtek haza hogy delben mar nem kaphatott ebedet, nem jart....nem erdekeltek h orakat kell meg varnia a betegszallitora es cukorbeteg, mire este hazaert kb komaba szallitottak ki az autobol es ott hagytak anyosomra csinaljon vele amit akar. Mi ezt nem tudtuk mig haza nem vittek, dolgoztunk, az oreg nem tud jarni mar h elmenjen maganak kajat venni...

Itt ugy vicc a korhazi ellatas es a surgossegi ahogy van...

10. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 1. 10:05
Nekem az is megdöbbentő, hogy bekísèrnek a hozzátartozók valaki, sorra kerül, beviszik a váróbl ellátásra ès 2 óra múlva sem gondolják, hogy valamit nyögni kène legalább kèt szóban az állapotáról a kísèrőknek ,hozzátartozóknak. Nem elbeszèlő költemènyt várok, de az èl, nem èl, itt tartjuk, nem tarjuk itt mondatok teljesitenèk ezt a minimum elvárást ès nem szakadnának bele.
9. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - Nyamitörp)
2018. dec. 1. 09:15

De amin nem lenne nehéz változtatni és engem felháborít, hogy sürgősségin az orvosok odamennek a folyosón várakozó betegekhez és ott faggatják, hogy milyen nyavalyával jött és az egészet olyan hangnemben, hogy tulajdonképp minek is jött ide. Mindenáron próbálnak meggyőzni, hogy nincs semmi bajod, aztán persze a felelősséget nem vállalják.

Szóval legalább félrehívnák a beteget, ne a többiek füle hallatára beszélnének vele, hogy aztán utána ha mégis maradsz, akkor már mindenki úgy néz rád, mintha direkt azért ücsörögnél ott, hogy másokat hátráltass.

8. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 1. 09:12

Sok a beteg, kevés az orvos. Ráadásul az orvosok vagy nagyon leterheltek (van, amelyik 24 órája szolgálatban van, vagy esetleg ennél is hosszabb ideje). És sajnos sok olyan orvost is beállítanak, aki szó szerint semmihez sem ért. ITP-s betegként orrvérzéssel a fül-orr-gégészetre akartak küldeni. Aztán vérvételből kiderült, hogy a minimális 150 helyett 1 a trombocita számom. Pedig mondtam, hogy tele vagyok véraláfutással, csak tél lévén nem látszott a ruhától. Az orvos meg azt mondta, olyan piros pozsgás az arcom, biztos nincs nekem semmi bajom.

A betegeket nem tudom hibáztatni, hogy néha "indok nélkül" mennek a sürgősségire. Egyrészt mindenhol azt szajkózzák, hogy a legkisebb problémával is menj orvoshoz, mert csak így előzhető meg a komolyabb baj, másrészt néha a legbanálisabb betegségek is tudnak nagyon ijesztő tüneteket okozni. Ha ez mellé még valakinek van valamilyen krónikus betegsége vagy átesett már komolyabb kórságon, akkor persze, hogy megijed. Vagy pl. azért is tudnak haragudni, ha valaki allergiás tünetekkel fordul az ügyelethez (nem kórházi ügyeletre gondolok), mert szerintük az nem sürgős eset még akkor sem ha feldagadsz meg fulladsz. Vegyél be antihisztamint aztán az vagy segít vagy nem.

Több fronton is lehet hibát találni, de tenni nem tudunk ellene, sajnos.

2018. dec. 1. 07:52

Mi tegnap voltunk szemészeten. Csak egy pici árpával a szemen.

Döbbenten olvastam az ajtón a kiírást, amíg varakoztunk:

"Rendelési időn kívül forduljon a a kórház sürgősségi betegellátó osztályához"


Szóval valami nagy baj van a rendszerrel, az biztos.

Árpa, székrekedés és agyvérzés egy helyen, 2-3 fő ellátó személyzettel.

2018. dec. 1. 07:43

Vagy sokan vannak vagy a vizsgálatok eredményét meg kell várni.


Mi is voltunk 2x az elmúlt 1 évben.

Én az epémmel, reggel 6-ra odaértem és 9-kor dolgoztam a munkahelyemen, pedig volt vérvétel, röntgen, ekg, és uh is.

A férjemnek a hasa fájt, na vele azért már hosszabb ideig tartott, úgy 6 órát ott voltunk, de ebben sok várakozás is volt, mert meg kellett várni, hogy a labor kiértékelje a vér és vizelet mintát, stb.


Nekem, szerencsére nincs rossz tapasztalatom, de tudom, hogy előfordul, ahogy az is, hogy a kórházi személyzet nem viselkedik rendesen a beteggel. Velem a kórházban a nővérkék kedvesek voltak, de a szobatársammal egy nénivel már nem. Az okát nem tudom....

2018. dec. 1. 06:04
Ezt a kérdést felsőbb körökben kellene feltenni. Ilyen az alapellátás és nem az ott dolgozók tették ilyenné
4. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 1. 05:49
A sürgősségin sem érkezési sorrend van, hanem a súlyosabbakat veszik előre. Velem is előfordult,hogy egy egész napot ott töltöttem. Le vannak terhelve, kevés az ember, sok a beteg, és van aki az ügyeletre megy több napos torokfájással,vagy székrekedéssel.
3. VersEmber (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2018. dec. 1. 01:23
Ne beszélgessünk, mert az politizálás és az ellentmond a Hoxa szabályzatának.
2018. dec. 1. 01:16
2018. nov. 30. 22:56

Aposom x-ik agyverzesen van tul, labadazott mar otthon, a mai napon tobbszor elesett, aminek kovetkezteben a mento bevitte a surgossegire.

Szerencsetlen egy hordagyon fekszik ott,JELENLEG IS, 15 ora ota. 19-kor vegre meglettek az eredmenyek es hazaengedik. Parom 18ra tudott odamenni, a fiatol kapott eloszor vizet amiota ott van...

Azota ketten dekkolnak ott. 19 ota varjak a betegszallitot, en itthonrol probaltam hivni a surgossegi osztalyt hogy egyaltalan kertek-e betegszallitot, a ceget is probaltam hivni de persze nem veszik fel.

Szeptemberbe mikor paromat kisertem a surgossegire egy holgy ejjel 1ig vart a betegszallitora...mint utolag kiderult az eletkeptelej recepcios fel se hivta a betegszallito ceget.


Azt meg talan valahogy benyelem, hogy 4 ora hossza kellett a vizsgalatokhoz bar szerintem ha rajtuk mulik ott doglesz meg az agyon/szeken amig varakozol.


Mitol van ez ennyire elcseszve de komolyan? Miert tortenik ez igy? Ezert fizetjuk a TB-t? Csak halas lehetek azert hogy meg nem szorultam ellatasra.


Egy vicc az egesz, egy komplett vicc.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook