Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Afrikában élő magyarok, gyertek beszélgessünk! fórum

Afrikában élő magyarok, gyertek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. aug. 27. 15:25
Sziasztok. Gyerekkori álmom és úgy gondolom a feladatom, hogy Afrikában éljek és dolgozzam,foként humanitárius munkát szeretnék végezni. 34 éves no vagyok, egyedulálló, gyerek nincs. Most van itt az ideje, hogy lépjek de segitség kellene. Hol lenne rám szukség? Tudna valaki segíteni? Kérlek, irjatok a zsokzsuzsanna@yahoo.com - ra. Koszi.
242. Ambull
2012. jún. 13. 11:28

Sziasztok!


Kovács Viktor vagyok, 32 éves ,Pest megyében lakom.

Szeptemberben szeretnék utazni Afrikába. Ha minden jól megy, úgy néz ki, hogy kint is maradnék dolgozni 2-3 évig!

Lenne pár alapvető kérdésem a fórumozókhoz, ha esetleg tud valaki válaszolni ,ill segíteni azért hálás lennék!

Én Johannesburgtól 80 km-re fogok lakni!


A kérdéseim azok lenének, hogy: hogyan viszonyulnak arrafelé az emberek az Európaiakhoz?, mennyire lehet könnyen, vagy nehezen tájékozódni a nagyobb városokban?, mik azok a dolgok amivel nagyon vigyázni kell?, illetve milyen az élet arrafelé és mennyire tud ott érvényesülni egy Európai ember a munka tekintetében?


Köszönettel :Viktor

241. 4b6a2525df (válaszként erre: 237. - 36a26f5226)
2011. dec. 7. 18:54
Náima hál istennek olyan jól van, hogy most pont Magyarországon van:)
240. 879a837565 (válaszként erre: 239. - 9bbc382386)
2011. márc. 8. 09:11

Szia. Személy szerint én jól viselem az itteni dolgokat. Bár sokszor rosszul érint az ami időnként itt történik, mivel nagyon együtt érzek az itteni emberekkel.

Sajnos ha el is érnek valamit az emberek (pl. Egyiptom) az csak átmeneti nyugalmi állapot lesz, mivel az élelmiszerek drágulása és az életszinvonal csökkenése globális probléma. :-(

2011. márc. 7. 23:00

Sziasztok!

Engem is nagyon érdekel ki hogy van és éli meg a mindennapokat,ha lehet ilyet kérdezni?

Mindannyitoknak békét egészséget kívánok!

238. 879a837565 (válaszként erre: 237. - 36a26f5226)
2011. febr. 28. 09:29
Szia. Ahol én élek is vannak zavargások, de könnyűszerrel kilehet kerülni őket, ha nem megyünk a problémás helyek felé!!!
2011. febr. 25. 10:56

Sziasztok!


Hallottatok valamit Náímáról?? Aggódom érte, vajon mi lehet vele, és családjával?? És Ti is arra laktok, ahol vérontás van, vagy zavargások?? Kivel mi van?? Írjatok, érdekel nagyon...

2010. aug. 11. 05:40
Sziasztok van itt olyan aki Djibouti vagy Etiópia környékén él?
2010. máj. 21. 17:45

Szia, köszi az infót...


Bármit írhatsz, szívesen olvasom...


DE nagyon nem jutnak eszembe kérdések...

234. 484b000711 (válaszként erre: 240. - Encsi82)
2010. máj. 21. 15:31
És a legjobb csípősen. Úgy fincsi nagyon.
2010. ápr. 23. 12:36

Sziasztok!!


Jó, majd megnézem a google-on, hogy mit találok...


De azt csak írtam, hogy szívesen nézegetnék, de gondoltam, hogy Te most nem tudsz mutatni... :))


Nekem annyira nem jut eszembe semmi, de írtam Erikának is itt, hogy Ti tudjátok, hogy mi az, ami más ott, mint Európában, vagy a mi kis hazánkban, Magyarországban, és Ti jobban le tudjátok írni, hogy mit osztanátok meg másokkal...

:))

232. 62d35b7eb5 (válaszként erre: 230. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 23. 11:35

Szia!En sajnos nem tudok neked afrikai képeket mutatni,mivel nagyon sok orszàgbol tevodik ossze.Viszont,amire kivàncsi vagy,biztosan az internet a segitségedre lehet.


A kendo az nem kotelezo,modernul oltozkodnek itt a kedves lànyok.Mindenki eldonti maga,hogyan akar oltozkodni.

2010. ápr. 21. 20:00
Kendők hordása??
2010. ápr. 21. 19:59

Szia Éva!!


Na és az öltözködés Tunéziában milyen??


Szívesen néznék az Afrikai országokról képeket, hogy milyen pl. egy város...

2010. ápr. 21. 19:52
Ja,ami még eszembe jutott,hogy ok nem arabok,csak arabositott népség,ok berberek.
228. 62d35b7eb5 (válaszként erre: 227. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 21. 19:44

Szia Hajni!


Nem tudom,hogy pontosan,miaz ami érdekel téged.Viszont megprobàlom roviden(a luustasag is kozrejatszik,és màr sokszor valaszoltam kérdesekre)osszefoglalni talan,ami érdekel téged.

Szoval Tunézia a Foldkozi tengerpartjan fekszik Eszak-Afrikaban. A nyelvhasznalat a sajat nyelvuk arab,amelyet csak hallasbol lehet megtanulni(de nem az irodalmi)és a francia nyelv.A fovarosa Tunisz.kb.10millio lakossaggal rendelkezik.Legnagyobb vàrosok,mint irtam a fovaros,Sfax,Sousse,Bizerte,Monastir,Mahdia az utobbiak a turistaforgalmat lebonyolito varosok is, na és Hammamet,Djerba.Legfejlettebb a mezogazdasag,és a textilipar.A turizmus eléggé jol fejlodott az utobbi idoben.Szinte a vilag minden tajarol jonnek és igen most màr magyarok is nagyon jol ismerik ezt a turistaparadicsomnak nevezett orszagot.Az orszag buszkeségének szamit az olivaolaj,narancs,citrom termesztése.A zoldség és a gyumolcs termeles is kivalonak szamit,egy évben 2szer termelnek télen minden friss zoldséghez hozza lehet jutni.A lakossag foeledele a kuszkusz,és a makaroni.A hust illetoen mindent esznek a diszno kivételevel,a legnépszerubb a hal és a birka(nagyon finom a birkahusuk,nincs faggyu ize).Csiposen,fuszeresen esznek.Nagyon sok pardicsomot,fokhagymat és paprikat alkalmaznak a konyhajukban.Az arab orszagok kozul a legcivilizaltabb orszagnak szamit.1956 ban szabadultak fel a franciak elnyomasa alol.Bourguiba elnok volt az aki ebben az idoben szabaditotta fel a noket is,hogy egyenjogusagban eljenek.Nincs tobb nejuség,tiltott.Sok no dolgozik és élvezi a szabadsagot.Minden nonek joga van a tanulashoz,mielott nem szabadultak fel,akkor a nok nem tanulhattak.


Mindent szinte lehet kapni igaz,hogy vannak dolgok,amelyeknek eléggé borsosak az arai.pl.az otthoninak a 2szerese,3szorosa is lehet.

1 kg sajt pl.2700 forintnal kezdodik,amely jobb minoségu.A jo minoségu szalami is ilyen arban talalhato.A kenyér az aranylag olcsonak szamit,mert az allam tamogatja.


Nagyon fontos a mégélhetés szempontjabol,hogy kocsival rendelkezzen valaki,mert a tomegkozlekedés az egy kicsit rizikos,nem a legjobban megfelelo.Van vonat,metro(de nem foldalatti)buszok,viszont nagyon sokan hasznaljak a taxit.Tavolsagilag meg van egy kis minibusz(louage),amivel gyorsabban meg lehet oldani a kozlekedést.

Most ennyi jutott eszembe,gondolom lényeg szempontjabol egy kicsit tudtam segiteni.

2010. ápr. 20. 17:22

Szia Éva!!


Hozzád még nem volt szerencsém, én Hajni vagyok... Magyar, csak érdekel minden, ami keleti, arab, de akár Afrikai, hisz ott van arab afrikai, és francia afrikai ország is...


De a többi is érdekel, hogy hol mi történik...

LÉnyegében a Föld összes országának a kultúrája érdekel...

Már többször kivettem a könyvtárból is a népek és kultúrái könyvet, csak az a baj, hogy az max. két hétig lehet kinnt egyenként, és vissza kell adni, mert nagy rá az igény...


Annyira, hogy elő vannak jegyezve a diákok is...

226. 62d35b7eb5 (válaszként erre: 184. - Náíma)
2010. ápr. 20. 17:02

Szia!Làtom jo sokat irtatok,ezért kerulhette el a figyelmemet!Hàt igen,engem is nagyon megviselnek az ilyen dolgok.

Akkor gondolom nagy izgalomban vàrod a napot.Szép is az amikor ilyen dolgokkal allunk szemben.

En is lecseréltem az egyik helyiségben a fuggonyt és lenbol keszult.Nagyon tetszik jol mutat.Lehet,hogy csak én nem hallottam még rola,de furcsalltam,hogy lenbol van.De jobb is,mint a nylon.Most olyan szép tavaszi napsutéses csond van.Tegnapelott mentunk a vadonba,szedtem szép csokor margarétat sarga szinben.Olyan szépek és néhàny vadvirag.Annyira aranyosak.Es van olyan fa,mint az aranyeso,lehet hogy az neve de nagyon szép és sokaig eltart a vazaban.Pipacs van felétek?Itt szokott lenni,na és tudod mit szoktam vele csinalni(na jo csak ugy hulyeségbol)a homlokon néha széjjel csattintom.gyerekkorodban csinaltal ilyet?:):)

Na még van egy kis dolgom,megyek megcsinàlni,mert utana nézni akarom a Joshi baràtomat.Igaz màr a férjemtol kaptam megjegyzést,hogy én miket nézek,de mondom neki,hogy nem a kulso szàmit,hanem a tanulsàg.Még a végén felébredek itt néhany dologban:):)Vigyàzzàl magadra és jo legyél!puszi

225. Náíma (válaszként erre: 224. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 18. 09:19
Szia!Hát tudod,ha hiszed ha nem,de a divat elöbb ide ér mint haza!Minden import!Olasz,német,török áru van!Nagyon divatos ruhák vannak és márkásak!Még néha én is csodálkozom ezen!És ami márka az nagyon drága,kb mint otthon!Hát az állatok mint otthon a disznó kivételével!Lehet kapni még teve húst meg struccot.Hozzáteszem én egyiket sem szeretem.Vagyis a teve hús az akkor finom ha fiatal az állat!Amivel még otthon nem lehet találkozni az a skorpió és a kígyó.Az utóbbi az ritka,de skorpióvak már sokszor találkoztam.Az árakról annyit,hogy aki otthon járt azt mondják,hogy milyen drágaság van,vagyis itt olcsóbb minden.Már rég nem voltam otthon,de majd a nyáron kiderül.Szia
2010. ápr. 18. 00:10

Sziasztok!!

Erika, és Éva, mesélhetnétek, bármiről, ami ott másabb, mint itt...


Belváros, üzletek, árak, divatstílus, milyen másabb növények, és állatok vannak ott, ami itt nincs...

2010. ápr. 17. 12:03
Lefeküdtem és este ébredtem csak fel ,ne hari:(az altató hatása még biztos..du.csörgetlek ,remélem lesz időm..menek ebédelni ,halom vasalnivalóm van és füvet szeretnék nyírni kint:)Köszi jól vok,remélem:)!
222. Náíma (válaszként erre: 221. - RITA1970)
2010. ápr. 17. 11:48
Szia barátnőm!Vártam tepnap,hogy megcsörgess!Hogy vagy?Ha ráérsz,gyere msn-re!Puszi Erika
2010. ápr. 17. 11:35
Sziasztok:)milyen éjjeli baglyok vtatok:)
2010. ápr. 17. 00:37

Igen, fennt vagyok...


Szia, és szép-jó éjszakát!!


iwiw priviben...

219. Náíma (válaszként erre: 217. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 17. 00:31
Hát nekem is vannak hullám völgyeim!Hol jó kedvem van hol meg magam alatt vagyok!De hát ez van!Én döntöttem igy!Ne haragudj ,de mára elbúcsúzom!Jó éjszakát és szép álmokat!És írj bátran!Ha vagyok akkor írok!Fent vagy az iwiwen?
218. d4464aaf8a (válaszként erre: 216. - Náíma)
2010. ápr. 17. 00:24
Úgy legyen!! Ámen!!
2010. ápr. 17. 00:23

Egyébként én sem bírom idegenben, megpróbáltam, de rövid idő múlva haza kellett költöznöm, mert hamar depressziós lettem, és összeomlott az életem... Pedig én csak a megyeszékhelyre mentem el...


MIelőtt elmentem oda, eladtuk Kanizsán a lakásom, ott vettünk, és alig egy év múlva már azt is meghirdettem, és annyira nagyon haza akartam jönni, hogy attól omlottam igazán össze, hogy akkor pangott az ingatlanpiac, és csak 8 hónap várakozás után volt vevő a lakásomra...

De mivel sürgős volt a hazajövetel, le kellett adnunk az árából jócskán, hogy legyen rá vevő mielőbb...

216. Náíma (válaszként erre: 213. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 17. 00:23
Hát remélem az idén hazajutok!Sok volt ez a 6 év!
2010. ápr. 17. 00:21
És tiszta a tenger??
214. Náíma (válaszként erre: 211. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 17. 00:18
Több partszakasz van!Van ahol mély a víz,van ahol nagyon sekély,és vannak sziklás helyek is!Ahová Tunéziába járunk,csak a férjem szereti a tengert.A gyerekek akik már nem is olyan gyerekek inkább a szálloda medencéjébe uszkálnak!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook