Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó magyar egészségügy fórum

Jó magyar egészségügy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó magyar egészségügy

1 2 3
73. wewe (válaszként erre: 70. - Noorah)
2014. jan. 2. 12:39
Próbáld ki a D-mannózt! Nem reklámozni akarok, nekem semmi közöm hozzájuk... De nekem egyik télen 2 hónap alatt 5x volt antibiotikum kúrám felfázás miatt, rengeteg laborvizsgálat, semmi változás... Míg nem bírtam tovább és vettem D-mannózt, szedtem pár napig... Pont mielőtt elkezdtem szedni, volt egy laborom, ami kimutatta a vizeletben a hemzsegő bacikat, míg a D-mannóz után is visszamentem egy laborra és teljesen tiszta volt minden! El is múltak a bajok, azóta se jött vissza! Én ezt mindenkinek el akarom mondani, aki a felfázásokkal küzd, mert nekem csak ez segített... És tényleg csak magánemberként írok, nem kapok jutalékot vagy nem tudom, mit, hogy ezeket leírtam... de egy próbát megér szerintem. Én erre esküszöm! Mit nekünk orvos..?! ;)
2013. ápr. 16. 15:53
ebben a hónapban ugyanazt éreztem, mint amiről a cikkem szól, ugyanazt a görcsölést, szúrást, meg mindent. szerencsére pont volt időpontom a dokimhoz (decemberben kértem, s ápr 11-re volt), és elmeséltem neki az egészet. egyből vitt u.h.ra azt mondta h most nem lát semmi károsat. most parázok h baba lenne, még félek vállalni a múltkori után, de hát meglátjuk 5 nap múlva :)
2013. ápr. 15. 22:11

én novemberben tettem le a gyógyszert de csak azért mert azt hittem h ez miatt ég pisilés után.

az orvosokban nem lehet bízni, nem foglalkoznak veled csak a 20 ezresekkel, sajna nekem 1 éve van gyulladásom voltam pár magánorvosnál majdnem mindegyik mást mondott. ennyit az orvosokról előttem leírták magukat.

70. Noorah
2013. márc. 23. 18:11

Akkor ezek a problémák a fogamzásgátló elhagyása után kezdődtek? Ha igen, akkor üdv a klubban.

A "poén", hogy nekem is most fog megjelenni a cikkem hasonló témában. 5 év gyógyszerszedés és mióta letettem, állandóan gyulladásom van, csak barnázok, azt is ritkán. Amikor pedig elvileg menstruálok, minden megvan hozzá, csak a vérzés hiányzik... valamint előtte és utána is vannak peteéréses vagy ahhoz hasonó tüneteim. Én épp nem görcsölök, de a petefészek/alhasi részen "hűl" és tompán fáj. Január óta kaptam 2-3 antibiotikumot (urológustól), de hiába, visszatér, úgyhogy most reményekedem, hogy helyes táplálkozással, gyógyteákkal, vitaminokkal és sok türelemmel lassan végre majd újra menstruálhatok és azzal együtt ezek a felfázásos dogok is megszűnnek.. :(

2013. márc. 17. 20:55

Most láttam csak, hogy mennyien írtatok,

és köszönöm a jeleket, annak, aki küldött.

Magándokihoz nem tudtam menni, pont akkor veszitette el párom a munkáját, s nekem is csak alkalmik vtak, u.h. minden pénzt be kellett osztanunk.

Másik dokihoz hiába akartam elmenni, a recepciós csaj lebaszott, hogy mit válogatok én a dokik közt, ha két napja vtam, akk a kövi sem vesz komolyan.

A dokimhoz, akihez kezdetek óta járok, áprilisra van időpontom, ő majd megnézi maradt-e vmi vissza :S

68. d71ef05a8e (válaszként erre: 66. - Bibity)
2013. márc. 16. 11:35

Minden orvos más iskolát követ. Engem egy banális problémával küldözgettek egymáshoz, a háziorvos a sürgősségi sebészetre, a sürgősségi sebészet a háziorvoshoz, ő onnan tovább a sürgősségi belgyógyászatra, akik felküldtek a szülészeti klinikára, ahol viszont visszaküldtek a háziorvoshoz, de ők voltak egyedül, akik NEM azért, mert kismamának nem mernek mit adni, hanem mert nyugodtan lehet adni az ilyenkor szokásos szereket, és nem kell annyira félni.


Nekem akkor csak az volt a fontos, hogy a problémám megoldódjon, ezért főleg utólag csak nevetni tudok ezen az egészen, és egy szóval sem mondom, hogy nem értem meg őket.


Az orvos elsősorban azt nézi, hogy neki mi nem árt (kerüli a peres esetek lehetőségét), másodsorban azt, hogy a páciensnek mi nem árt, és harmadsorban csak, hogy a páciensnek mi használ.


És ez nem csak az ő hibájuk.


Divat lett mindenért perelni az orvosokat, kórházakat, nem csak tényleges orvosi műhibák miatt, hanem sokan úgy vannak vele, hogy egy perrel akkor is bepróbálkoznak, ha már rénézésre sem az orvos ok hibája volt valami.


Ez különösen érvényes a kismamákra, akiknek természetesen a legnehezebb elfogadni, ha a baba nem egészségesen születik, vagy később derül ki róla valami, és utólag minden gyanús lesz, az a kezelés is, amiért anno ők könyörögtek.


Én megértem, hogy ez egy orvosnak sem hiányzik.


Olyan pedig, hogy valami bizonyítottan nem okoz bajt, nem nagyon létezik. Legfeljebb eddig nincs róla adat, hogy bajt okozna. Ez többnyire éppen elég, hogy biztonsággal bevegyük, persze.

67. Aidababa (válaszként erre: 66. - Bibity)
2013. márc. 16. 10:48
Ha egy kismama beteg, akkor azt kell mérlegelni, hogy melyik árt többet: a betegség, (vagy valamilyen tünet), vagy az, ha gyógyszert szed. Tehát melyiknek van nagyobb kockázat. Pl. ha lázas egy terhes nő, akkor valószínűleg a láz többet árthat a babának, mint a lázcsillapító. Semmilyen gyógyszernél nem lehet 100%-osan garantálni, hogy nem lesz ártalmas a babára, hiszen minden gyógyszernek lehet akár súlyos mellékhatása is arra, aki beszedi, még, ha ritkán is.
66. bibity (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. márc. 16. 08:30

És az vajon jó ellátás, ha mosolyogva közli az orvos, hogy nem adhat gyógyszert, de igyál otthon kakukkfû teát, amirõl utána nézve kiderül, hogy vetélést okozhat? Miért baj, ha olyan gyógyszert kap a kismama, ami bizonyítottan nem ártalmas? Csak ezeknek sok orvos nem néz utána, mert nem kötelezō neki. Ettōl mèg lehet kedves, csak érdemben nem lát el.


A zsírégetō más tészta, az tényleg hülyeség.

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - F0d623b3f2)
2013. márc. 16. 06:32

A kolléganőm múlt évben szült, ő kapott antibiotikumot (aqumentint), szedhetett algopyrint, köptetőt és köhögés csillapítót is, bár azt gondolom, hogy erről csak ő döntött, hiszen ő szedett zsírégetőt is és mindenféle szereket, amit a gyúráshoz is szedett.

Ő is nyafogott mindenért....Nem kezelik rendesen, nem figyelnek rá, stb., de ha belegondolok a stílusába én még annyit sem segítettem volna neki, mint amit a dokik tettek...

64. f0d623b3f2 (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2013. márc. 15. 20:54

Én két éve amikor terhes voltam nem lehetett semmit szednem, sőt.... Nekem még egy árva Algopirint sem lehetett bevenni.

Nekem eddig szerencsém volt de voltak már velem is bunkók... De az ellátás azért mindig megfelelő volt, amit kaptam. Maximum nem mosolyogtak hozzá.

2013. márc. 15. 16:11
Nekem is elég zavaros ez a cikk. És amikor a vége felé azt írja, hogy elment orvoshoz, és kiderült, hogy megfogant a baba, de a gyulladás miatt nem tudott beágyazódni, ezért egy erősebb menstruációval kiürült, na ezt hogy tudták megállapítani??? Ez maximum feltételezés lehet.
2013. márc. 15. 15:50
Vannak gondok az eü-ben,szerintem ezt mindenki jól tudja,de szerencsére az olyan dolgozók vannak többségben akik tényleg a betegért vannak!Mikor terhesen 40 fokos lázzal,vittek be az egyik nővér addig ült az ágyam mellett míg le nem ment,hajnali 2 kor,nem lett volna neki kötelező!És az elég problémás várandósságom alatt,nem találkoztam olyan dokival,aki kicsit is nemtörődöm lett volna!Egy volt aki durván vizsgált,de hát mit csináljunk.....ez van!Persze panaszkodni lehet,csak ne általánosítsunk!Van ahol az egészségügyi ellátás a béka feneke alatt van!Ott aztán nem igen foglalkoznak egy kis felfázással,meg hogy járjál terhesgondozásra,a higiéniáról meg nem is beszélve!
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 15. 14:05
Bár ezt sem értem, mert mostanság a terhesnők is szedhetnek antibiotikumot, és bármit. Amikor én voltam terhes és megfáztam, csak orrcseppet használhattam, most meg aqumentint írnak fel, amit én sem bírok szedni, de bezzeg a terhes nőknek kutya bajuk tőle...
2013. márc. 15. 13:55
Ha a cikkíró rendesen védekezett volna, legalább a terhességet kizárhatták volna a dokik, mert itt pont a terhesség lehetősége miatt nem merték rögtön elkezdeni kezelni.
59. globus (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. márc. 15. 09:34

"Bosszúsan visszafutok a háziorvoshoz, és fél óra tanakodás után már ő sem tudja hova fordulhatnék. Annyit mond, hogy várjak még pár napot, ismételjem a tesztet, s ha negatív, ad antibiotikumot.

Úgyhogy az orvosok segítségéről itt lemondhattam."

Vajon tisztában van-e vele, hogy a sima, általános hasi ultrahang elsősorban nem terhesség megállapítására szolgál, hanem hasüregi szervek egyéb betegségeinek kizárására, még itt sem megfellebbezhetetlen véleménnyel. Az iránydiagnózis egy dolog, valamit rá kell írni. Kicsit gondolkodjunk már el, ha csak megfigyelést írnak rá, akkor az OEP finanszírozás miatt a vizsgálat nem jogszerű. Ha a valódit, akkor pedig felesleges, hiszen a probléma ismert, minek is? :D

„egy jó darabig nem is merünk próbálkozni sem, hiszen ki tudja, hogy egyáltalán már most rendben van-e minden, hisz a dokik most meg rám se néznek, van ahova be se jutok, mert épp semmi panaszom nincs...”

58. Lia29 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. márc. 15. 08:56
Sok mindenben igazad van.Nálam is volt komplikáció császárnál és tényleg nem a szülész oldotta meg,hanem az anesztes.
57. Lia29 (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. márc. 15. 08:47
Lehet,hogy te nem tudod elképzelni,hogy nem foglalkozzon az orvos a beteggel(örülj neki hogy nem volt még negatív tapasztalatod)de szerintem már nem kevesen tapasztaltuk pont ezt mint a cikk írója.Sajnos!Gondolom,hogy terhes még nem voltál mert akkor nem kérdeznél hülyeségeket.Egyátalán nem zavaros amit írt.Nagyon sajnálom hogy ez történt vele.
2013. márc. 15. 08:41

Én lehet, hogy nem értettem meg a cikket?

Nem tudom min háborgunk...

Most akkor a cikk írónak mi a legnagyobb fájdalma? Az, hogy nem foglalkoztak vele megfelelően az orvos vagy az, hogy nem lett baba?


Azt el nem tudom képzelni, hogy egy orvos ne foglalkozzon a betegével rendesen, ha a beteg elmondja a tüneteit és azt a vizsgálatok során betegség is alátámasztja. Miért gondol valaki terhességre, ha fáj, szúr, görcsöl a hasa? Mi a probléma azzal, hogy néhány nappal előbb vagy később jön meg a menstruáció?

Az a baj, hogy elvileg védekezés mellett lett terhes a cikkíró?

Nekem az egész zavaros. Ha valamim fáj és rosszul érzem magam, akkor a nemfoglalkozó orvos helyett mást keresek. Megyek tovább, hogy kiderüljön mi a bajom.


Azt gondolom, hogy itt a cikkíró is elég hibát követett el, így nem kell az orvosokat szidni.

Én sosem járok magándokihoz, mert az sztk-ban is ellátnak rendesen. A magánorvosnál egy konzultáció tízezer felett van és ha kell, ha nem elküld egy csomó vizsgálatra, azért, hogy legyen még mire költeni a pénzünket, majd épp azt a kezelést adja, amit az sztk-s adott volna, épp úgy nem fogja érdekelni a beteg, csak akkor, amikor fizet...

55. bibity
2013. márc. 15. 08:00

Szerintem az sztk orvosok között is akad rendes, csak ki kell fogni, persze sajnos találkozni kell a hülyékkel is, mire megtalálod a tűt a szénakazalban. Azért nőgyógyászból én is inkább a magánt választottam, így nagyobb biztonságban érzem magam.


De az orvosok hozzáállására visszatérve: amikor 3 éve a kisfiamat vártam, megfáztam, és kialakult egy kezdődő tüdőgyuszi félém. A háziorvosom és a nődokim is szabin volt azon a héten. Felhívtam az ügyeletet, hogy mit tegyek, erre szó szerint leb*tak a telefonban, hogy ez nem az ő dolguk, és kismamát meg sem vizsgálnának. Sírva hívtam a férjemet, aki leteremtette őket. Utána elmentünk a fül-orr-gégészetre, ott a nőci azt mondta, ő nem hallgat tüdőt, mert neki nem szakmája. Gyógyszert pedig kismamának nem ad, mert majd őt fogom beperelni ha betegen születik a baba. Mindezt úgy, hogy tele volt a sajtó azon a télen, hogy intenzíven vannak a tüdőgyulladásos kismamák, mert gondolom őket is ilyen szépen ellátták mint engem! Ja, és a háziorvosom helyettese csak másnap rendelt volna, de én nagyon rosszul voltam. Végül bementem egy másik, épp ott lévő háziorvoshoz. Először csak a gyakornokával találkoztam, az közölte, hogy a megfázással menjek a nődokihoz. Itt megint majdnem bőgtem.

Ekkor jött a megváltás, bejött a főnöke, meglátta hogy kismama vagyok, kérdezte, hogy mi bajom. Megvizsgált, kiírt egy sürgős vérvételt, nem sokkal, miután levették a vért, ott helyben kész is lett. Abból látta, hogy baktériumos fertőzés, ekkor kiírt olyan antibiotikumot, amit kismama is szedhet, nem is lett a babámnak semmi baja!

És ez mind SZTK doki volt, az elsőkről tudnék mondani jelzőket, de végül jött a mentőangyal, egy tündér (na jó, középkorú férfidoki volt :)) és megmentett, talán még az életemet is! És ő is az SZTK-ban dolgozott.

2013. márc. 15. 06:16

A cikkre reagálva: hú, én azt hittem, hogy méhen kívüli terhességed van. Belegondoltam, hogy mi van, ha tényleg az van? Ha arra adnak fájdalomcsillapítót? Vagy vakbélgyulladásra? :S Á,bele se merek gondolni.


A magánorvos talán tényleg jobban figyel az emberre. Bár mifelénk az is 10 ezer ft, ha csak beköszönsz az orvosnak, mert a recepción kell pengetni.


Nekem szintén volt orvosváltásom, amikor a 24.héten rossz lett a cukorterhelésem. A dokim szabira készült, kértem, hogy segítsen. Erre mondta, hogy feküdjek be kivizsgálásra. Mondom nekem a diabetológián azt mondták, hogy tesztebédre kell járnom havonta. Ja, akkor csináljam úgy. Kértem, hogy adjon egy helyettest, akivel átbeszélhetem a dolgokat. Neki nincs helyettese. Nyugodjak meg, nem lesz baj. És elment vagy két hét szabira.


Én megértem, hogy szabadságra szükségük van. De legalább annyi időre adjon át a helyettesének, hogy tudjam, valakire számíthatok.

53. Titánia83 (válaszként erre: 49. - 130454e42d)
2013. márc. 15. 06:12
Vannak. Nálunk kb. van 5 doktornő, a férfi orvosokból meg Dunát lehetne rekeszteni. És a doktornőkből is több császárral szült. Szóval nem is élt át természetes szülést.
52. Titánia83 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. márc. 15. 06:11

Elgondolkodtató, amit írtál. Tényleg igaz, hogy a szülészet az egy külön világ, és tényleg nem minden egészségügyi dolgozót érint a hálapénz. És tényleg rajtatok is sok múlik, ahogy írod, néha minden.


Hú, amikor nekem volt a császár, a műtős nőci megszólalt kiemelésnél, hogy jó nagy feje van a gyerekemnek. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? Kérdeztem az orvosomat a lepel mögött, hogy tényleg? Doki meg megnyugtatott, hogy nem, ne aggódjak. Nem is volt nagy feje!


A másik, a csecsemősök. Nem látok bele a munkájukba, sok rosszat hallottam már róluk helyben. Mikor én odakerültem, többnyire kedvesekkel találkoztam. De pl. az én gyerekem sokat aludt és szopizott rendesen. Erre a fürdésből az összes babát úgy hozták vissza, de azt is, akit anyuka tudott szoptatni, hogy visszabukták a tápszert. Mindenféle kávéval és csokival próbáltam azt megvásárolni tőlük, hogy ugyan már, ha éhes, ne a tápszert nyomják bele, hanem hozzák szoptatásra. A császár miatt 2 napig csak 3 óránként kaptam meg a babámat, mert ez volt a kórházi protokoll. :S

51. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Zorg27)
2013. márc. 15. 06:01

Épp tegnap beszéltük a Párommal, hogy mire fel fizetjük a tb-t?

Fizették a szüleink, Apum életében egyszer volt kórházban, akkor is eltették láb alól, amúgy még orvoshoz sem járt, de ő is fizette.

Sokan vannak így, hogy tényleg max. szülni mennek a kórházba, néha felkeresik a háziorvost.


A helyi kórházban viszont nincs egy tiszta wc!

Még a kismamáknak fenntartott sem túl tiszta. De a sima beteg wc olyan büdös, hogy én régen öklendezve tudtam csak benn maradni. És az az egy lehetőség volt. :S


Vannak VIP szobák, amik folyton telve vannak. Egy éjszaka 10 ezer ft. Nem igaz, hogy nincs a kórháznak pénze.


És tényleg, mi jogon különböztetik meg az embert az alapján, hogy csak hétköznapi tb fizető, vagy magánúton tejelő? :S


Tisztelet a kivételnek, mert vannak nagyon jó orvosok, akik nem a pénzre hajtanak.

50. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. márc. 15. 05:50

Lehet valaki már hasonló véleményt írt, még nem olvastam végig a hozzászólásokat.


Nálunk az összes orvosnak van magánrendelője is.


Én nem tudom mennyit keresnek, de támogatnám, hogy legyenek jobban megfizetve, hátha nem fogyna el a lelkesedésük.


Mindazonáltal a kimerültséget meg kell oldaniuk.

Egy kimerült orvos meg ne műtsön, pihenjen.

Dunát lehetne rekeszteni a kórházunkban a nőgyógyászokból. Oldják meg a pihenést is.

Mindenki maga tudja, hogy mennyit bír.

De egy fáradt orvos kockára teszi a beteg életét.


Másrészt, a legtöbb szülésnél a szülésznő van a leginkább jelen, a doki csak a végére ér be. Szóval fura, hogy mindenki a dokit pénzeli, ha nincs komplikáció, és nem is volt jelen, a szülésznő sokkal jobban megérdemelné a fizetést.

49. 130454e42d (válaszként erre: 47. - Blaha Lujza)
2013. márc. 15. 02:59

Azért nehogymár most a bábai modell legyen az egyedüli jó, és minden szülészorvos egy tahó, aki köszönje meg, hogy dolgozhat...

Ha otthon, bábával kellene szülni sose lett volna gyerekem. Mindenkinek más a jó, nincs egyformaság se a nők, se a szülések közt. Amúgy szülészorvos is élhetett át szülést, vetélést, bármit. Csak szólok, pár évtizede vannak női orvosok is.

48. Blaha Lujza (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. márc. 15. 02:48
Ez nagyon tetszett! :) Ezek szerint anesztes vagy?
47. Blaha Lujza (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. márc. 15. 02:42

És akkor csodálkozik a társadalom, hogy egyre több nő fordul az otthonszülés felé, ami nem csak egy helyszín - mellesleg az életed legfontosabb helyszíne úgy alapból is - hanem egy szemléletmód. Egy bába - ami ugye társszakmája a szülész-nőgyógyásznak és a szülésznőnek is, legalábbis annak KELLENE lennie - sosem fog elhajtani Téged, mondván, azt majd ő jobban tudja, hogy milyen testérzeteid vannak és ezekből mit fog megvizsgálni...! Meg mondjuk ő is nő...

Szép dolog a szöveg - hányszor hangzik el - hogy a dottóre már 1274 szülés levezetett, de csókolom, ő élt már át olyat? Vagy vetélést? Vagy kismedence gyulladást? Nem? Akkor alázattal megköszönheti, hogy az őt felkereső nő beleegyezésével és kérésére betekintést nyerhet a női test misztériumába.

A bábapraxisoknak olyan komoly, egy hetes szülésfelkészítő tanfolyamaik vannak, hogy sok orvos is tanulhatna tőlük, aki még a coc'alizmusban megszerezte a diplomáját és fikarcnyi szakirodalmat sem olvasva azóta, kontárkodik - tisztelet a kivételnek. Bárhol szül az ember lánya, érdemes egy ilyenre benevezni.

Az meg, hogy fizetni az emberségért, ami a HIVATÁSA - nem munkája - alapja kellene hogy legyen...Pff... Ezt csakis a nők változtathatják meg azzal, hogy tömegesen mondanak megálljt az eddig működő rendszerre.

2013. márc. 14. 20:51

Több dolgot is érdemes ezzel kapcsolatban szem előtt tartani...


- a cikk igencsak zavaros, a "jó magyar egészségügy" mellett szól a "jó magyar betegről" is, akinek alapvető egészségügyi információi sincsenek meg


- a hálapénz az orvostársadalom egy szűk rétegének zsebében landol, valóban vannak akik elképesztő összegeket vesznek fel, de ehhez kell az is aki adja. És miért adja? Mert azt hiszi, hogy ezzel többet vagy jobbat kap mint más, mert azt hiszi, ezzel majd hamarabb sorra kerül stb. Korrupt az is aki kapja de az is aki adja! Egyik sem tisztességesebb a másiknál.


- a szülészet még ezen a témán belül is külön világ... azt kell mondjam, aki százezreket fizet egy szülésért, megérdemli... Fogalma nincs a leikusnak, hogy kit fizetett meg. A szakmai tudását nem tudja megítélni senkinek. Mefizethet kedvességet, szép rendelőt, külön szobát, de tudást nem. Ugyanazoknak az orvosoknak akiket egyik nap utolsó senkinek mondanak az sztk-ban másnap tömik a zsebét mert ő a szuper magánorvos... UGYANAZOKRÓL beszélünk, akik között van kedves meg nem kedves, ügyes meg nem olyan ügyes... és van pénzéhes meg nem olyan pénzéhes is. Százezrekért pontosan ugyanolyan eséllyel kerül bárki jó vagy kevésbé jó szülészhez mint ingyen.


- ezen felül érdemes azt is végiggondolni, ha már mindenképpen fizet valaki, hogy miért fizet??? Merthogy az egészsége, adott esetben az élete nem, vagy nem csak azon múlik akinek fizet... Rendszeresen altatok császárokat, sürgőset is, éjjel ügyeletben is. Az anya és a gyerek élete MINIMUM 50%-ban nem a szülészen múlik (ráadásul ketten csinálják a császárt...). Ez egy csapatmunka, és éppen amikor nagy a baj, már nem a szülész kezében vannak a dolgok... az anyát az anesztes menti, a gyereket a gyerekgyógyász. És akkor még meg kell említeni a jó műtősnőt, aneszt asszisztenst, műtősfiút... Ezek közül fizetni egy orvosnak és egy szülésznőnek (aki ráadásul az igazán nagy bajban már nincs is ott) ostobaság.

45. M0ncsa (válaszként erre: 43. - Antica)
2013. márc. 14. 20:20
Nagyon jo cikk, koszonom :) Most olvasom a kommenteket :p
44. M0ncsa (válaszként erre: 42. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 20:14

Valoban nem, sajnos. Hidd el, sok orvos a belet is kidolgozza havi 90-100.000 HUF-ert, mert ezt akarta csinalni vilageleteben, lelkes es elkotelezett. Ezert nem "az" orvos a gonosz penzehes szemet, hanem maximum nemelyek.


Azt viszont tapasztalatbol mondom, hogy ha az orvosok rendesen meg vannak fizetve, halapenz szoba se johet, rendes ellatast is kap a beteg, ha meg elegedetlen, a szajat nyitja ki, nem a penztarcajat, es megis minden egeszsegugyi dolgozo haptakba all, mert a betegbol el, aki fizeti a biztositast (es nem is keveset, allamit + privat betegbiztositast). Ha Mo-n is igy mukodnenek a dolgok, nem lenne halapenz.


Aki meg sir, hogy tul sok biztositast vonnak tole, erdekessegkepp megosztom vele, mennyibe kerult (legalabbis itt) egy szules (nalunk ugyanis az a rendszer, hogy a korhaz kiszamlazza az ellatast, leirjak, hogy:

- ennyibe kerult az ellatas (en esetemben 2550 EUR)

- ennyit fizetett az allami biztosito (1800 EUR)

- ennyit fizetett a privat biztosito (750 EUR)

- ennyit kell fizetnem nekem (0 EUR)


... csak a miheztartas vegett).

Es a leirtak csak az en koltsegeim voltak, a gyereke ehhez adodott hozza. Viszont a fizetesbol vonnak minimum havi 180 EURt (minimalber eseten, ha tobbet keresel, aranyosan tobbet fizetsz), ezen felul fizetendo havi kb. 10.000 HUF privat biztositas. Fejenkent, termeszetesen. Ahhoz mit szolnatok, ha ezt bevezetnek, cserebe a korrekt (nem luxus!) ellatasert?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook