Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar egészségügy-ingyenes orvosi ellátás? fórum

Magyar egészségügy-ingyenes orvosi ellátás? (beszélgetős fórum)

1 2
40. Maaarcsi (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2012. aug. 23. 00:32

Nekem sem volt fogadott orvosom szülésnél,de meg kell,hogy mondjam jobb ellátásban részesültem mint a szobatársam,akinek a férje 9 hónapon átt tömött egy dokit.

Csak azért mert azt hallották hogy ő a legjobb.

Kérdés:

Ebben az esetben a doki szül helyette?

2012. aug. 22. 21:08
én 3 héttel későbbre kaptam időpontot az említett vizsgálatokra,mondom az asszisztensnek,h nem jó mert már késő,alkalmassági nélkül nem dolgozhatok ha jön az ellenőr megbüntet.Na ő egyre csak hadakozik,de hát ez nem így megy stb.-stb.Erre csak az volt a válaszom: A pénzemért oda megyek ahova akarok,és lebaxtam a telefont.na így lett meg az orvosim,a lent említett vérnyomásmérés.
38. poly13
2012. aug. 22. 20:30

Mindig is kellett fizetni a gyógyszerért, egyéb eszközökért.


Az elszomorító most, hogy egy-egy vizsgálatra sokat kell várni, én is hiába fizetem a TB-t a munkáltatóm is fizeti, de a várólista az fix.

Csak ugyanoda más formátumban, ha kifizetem a vizsgálati díjat, pár napon belül már eredménnyel távozom... Következésképpen lenne időpont, de a tb nem finanszírozza, kérdem én, ha biztosított vagyok, akkor mért nem, azt elvárnák, hogy elmenjek szűrővizsgálatokra, de ha panaszom van, akkor hónapokat kell várni.


Most egy vizsgálatért nagyon sokat fizettem, de az életemre nagy hatással van az eredménye, mire elmehettem volna, akkor már lehet, hogy csak a listából töröltek volna, ezt senki nem számolta ki, hogy mennyivel többe kerül a később megkezdett kezelés, és a komplikációk kezelése, mint az időben elkezdett, helyesen diagnosztizált és még kis erőfeszítéssel kezelhető probléma,,,


A másik én soha nem adok az orvosnak hálapénzt, én sem kapok a munkámért, de nagyon nehéz helyzetben vannak. Gondoljunk bele, hogy hányórát kell tanulniuk, állandóan fejlődni, megismerni új eljárásokat, gyógyszereket stb. Ehez mind idő kell, és emellett hány órát töltenek bent a kórházban, ügyeletben stb. Ilyen fizikai és lelki megterhelés mellett nem csoda, ha esetleg tévednek, ők is emberek. Mi is sem vagyunk tévedhetetlenek.

A most életbelépett hálapénz törvény szerintem megalázó mind két fél számára. Az elvégzett munkájukat kellene megfizetni, a munkahelyükön megbecsülni, biztosítani a szakmai továbblépésüket

Nekünk betegeknek meg a bíztosításunk kötésekor keretellátásra lehetne jogosultságunk a befizetéseink alapján.... nyugati mintára.


addig is amíg ez nem kerül bevezetésre, én mindenkinek tanácsolom a magánegészségbiztosítási szerződéseket, kiegészítésként, korrekt, felhasználható gyógyszer, kezelés, vizsgálat stb. nem várt kiadásainak fedezetére.

Mellékesen még szja kedvezmény is érvényesíthető a befizetett összeg után, amit a számlán írnak jóvá. Ha okosan gazdálkodunk, akkor a váratlan eseményekre fedezetet biztosíthatunk...

37. 298b15dfdd (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2012. aug. 22. 18:20
Köszi,azt hittem,hogy egy db-ról van szó.
2012. aug. 22. 18:07
én is fizetem a tb-t mégis alkalmasságin (nem fizette a munkáltató mivel csak kis időre mentem oda dolgozni,na nem is ez a lényeg)megnézte a vérnyomásom,pulzus,szívemet meghallgatta,nesze neked 6000.(számla nélkül.és nekem még gyogyszer sem kellett!!!de bezzeg ha elmentem volna szakrendelésre csak kivizsgáltatni magam,akkor ezt ingyen tették volna meg.
35. trapiti (válaszként erre: 34. - 298b15dfdd)
2012. aug. 22. 17:49
10 napi 0.4ml-es Fraxiparine injectio kerül ennyibe, normatív támogatás mellett. Teljes ára 6700.- Ft
34. 298b15dfdd (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. aug. 22. 17:45
Engem a véralvadásgátló összege lepett meg!:(
33. Derya (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 22. 15:02
hát igen, ez így van...
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Málnafagyi)
2012. aug. 22. 05:05

A mankó és járókeret olcsóbb. A gipsz akkor kerül pénzbe, ha könnyítettet akarsz, a véralvadásgátlót meg gondolom felírták receptre és ki kellett váltani ezért kerül pénzbe.

Én a kórházban kaptam véralvadásgátlót 11 napig és ingyen.

31. andi6020 (válaszként erre: 1. - Málnafagyi)
2012. aug. 22. 00:04

Az ellátás ingyenes, a mankó a gyogyi meg az extra könnyített "gipsz" nem.

Mi a problémád? Nem értem.

30. Ditta67 (válaszként erre: 11. - Málnafagyi)
2012. aug. 21. 21:35
Hidd el,ha műteni kell,a sürgősségi ellátáson belül úgy is megteszik,hogy nem fizetsz!
29. youlcsi (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 21. 21:29

így van a szülésnél :)

nem volt dokim, és az aznap dolgozó összes orvos jött, rámnézett, segített... végül az ügyeletes megműtött, és így volt jó :D

28. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 21. 21:27

Ez találó kifejezés. Valóban sokan azt hiszik, hogy pénzért több kedvességet, törődést, figyelmességet lehet venni kilóra. Aki nem ismeri ezt a húsdaráló-lélekölő életet, az azt hiszi, pénzért bármit-bárkit. Ha mindenáron, akkor menjen magánklinikára. És fizethet, mint a katonatiszt.

Ilyenkor nem mondják, hogy "bezzeg Amerikában.... stb."

27. youlcsi (válaszként erre: 11. - Málnafagyi)
2012. aug. 21. 21:25

az ellátás ingyenes!


pont olyanok miatt kell fizetni, akik már a váróban körülkérdezik, hogy ugyan ki mennyit ad kinek és miért (mint anno tőlem klinikán a kedves szobatársak: a rezidensnek mennyit adok? kinek? a docensnek sem semennyit. a rezidensnek miért kéne?)

26. youlcsi (válaszként erre: 1. - Málnafagyi)
2012. aug. 21. 21:23
én anno sem gipszért, sem véralvadásgátlóért nem fizettem... és utána az ortézisért is csak valami kicsi pénzt.
25. secret! (válaszként erre: 24. - 9f98008a3b)
2012. aug. 21. 18:28
Akkor azért néhányunkhoz eljutott a valóság.
24. 9f98008a3b (válaszként erre: 17. - Secret!)
2012. aug. 21. 18:12
Én tudom, meg más a neve is....
23. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. aug. 21. 18:08
A Korvinban szültem úgy, hogy volt engedélyem és délután 3-kor besétáltam. Közben azért imádkoztam, hogy vagy nagyon fiatal legyen, vagy nagyon idős a szülész. Kifogtam! Szakvizsga előtt álló fiatal orvos vezette le a szülést, a háttérben csak állt az idős. Egy üveg díszdobozos Napóleon konyakot kapott. Semmi laca-faca.
22. trapiti (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. aug. 21. 18:03
Ugyanakkor viszont ha egy befejezett tevékenységet követően valóban a beteg elégedettségét, háláját fejezi (fejezné) ki, akkor nem különbözne pl. a kedves pincérnek adott borravalótól... de a tapasztalatom az, hogy aki előre próbálja dugdosni a pénzét, és akitől én a magam részéről sosem fogadom el, az amikor gyógyultan távozik már egy köszönömig sem jut el... Szerintem nem háborogni kell, hanem egyszerűen leszokni arról, hogy mindig mindenki a többieket letaposva akra törtetni. Ráadásul azt sem tudja áltaálában, miért fizet... döbbenetes, hogy még a legbénább szülésznek is százezreket fizetnek, pedig ha nem fizetne még szerencséje is lehetne, ingyen szülhetne egy ügyes orvosnál, de nem... ő fizet, így még ez lehetősége sincs meg. Egyébként meggyőződéesm, hogy kívülállóként senki nem tudja felmérni, mennyire jó az az orvos akit választ. Még én orvosként is csak azokról tudom ezt eldönteni, akikkel közvetlenül együtt dolgozom, vagy akikről megbízható forrásból van információm... tehát egyáltalán nem érdemes fizetni, nem tudhatja senki, kit "vett meg"...
21. trapiti (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2012. aug. 21. 17:57
Nem kell ehhez szőrszálat hasogatni, ez megvesztegetés, így van.
2012. aug. 21. 17:56
Ha nagyon szőrszálat akarnánk hasogatni, akkor azt lehetne mondani, hogy megvesztegetés.
19. secret! (válaszként erre: 16. - Málnafagyi)
2012. aug. 21. 17:55
Ez a lényeg, ez azt jelenti, hogy egészséges vagy. Én is a szülésen kívül soha nem jártam kórházban, magam miatt.
18. trapiti (válaszként erre: 15. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 21. 17:53
Az orvos nem mondhat "tarifát", ma már törvény van róla. Az ellátás (pl. műtét, kezelés) befejeződése UTÁN elfogadhat "hálapénzt" amennyiben ezt a munkáltatója engedélyezi. Minden egyéb esetben törvényt sért, ha pénzt fogad vagy kér el. DE felhívnám a figyelmet, hogy aki a jobb ellátás reményében pénzt ad előre az orvosnak, szintén törvénysértést követ el. Ehhez is mint annyi mindenhez ketten kellenek, nemcsak az orvos a hibás aki elfogadja, hanem a betegeek is akik a többieket beelőzve akarnak másnál többet, jobbat kapni, ezért fozetnek, majd hőbörögnek, hogy mennyibe került. Nem kellene adni.
17. secret! (válaszként erre: 13. - 9f98008a3b)
2012. aug. 21. 17:53
Adó lett ezévtől. Nézzetek utána a jogszabályban. Jól eltitkolják, azért nem tudják sokan.
16. Málnafagyi (válaszként erre: 9. - Secret!)
2012. aug. 21. 17:48
Hálistennek régen voltam és remélem ezt követően soká leszek...más tapasztalatok miatt is
15. 6bd83f61cd (válaszként erre: 11. - Málnafagyi)
2012. aug. 21. 17:48
Ha megkérdezed, hogy mennyi, akkor persze hogy mondanak egy árat. Engem eddig megműtöttek, összevarrtak, sínbe, gipszbe raktak úgy, hogy nem tömtem meg az orvos zsebét.
14. trapiti (válaszként erre: 9. - Secret!)
2012. aug. 21. 17:48
Előtte sem volt soha ingyenes a gyógyszer vagy a gyógyászati segédeszköz. A támogatás mértéke minden esetben meghatározott, a fennmaradó részt kell fizetni. Maga az ellátás továbbra is ingyenes - pontosabban nem a beteg fizeti hanem az OEP - ide tartozik az orvos, asszisztens, nővér stb. munkája. Nem értem én sem, mi a gondja a kérdezőnek, vagy hogy hol élt eddig???
13. 9f98008a3b (válaszként erre: 9. - Secret!)
2012. aug. 21. 17:47

A 'szochó' az adó, a TB még TB volt.

Amúgy meg a fizetett eü. járulék után az alapellátás ingyenes.



Az extra dolgokat mindenhol meg kell fizetni.

12. 6bd83f61cd (válaszként erre: 9. - Secret!)
2012. aug. 21. 17:47

Ennek semmi köze ahhoz, hogy adónak nevezzük a befizetést. 10 éve is fizetni kellett a könnyű, kényelmes rögzítésért, és a patikában csak bizonyos támogatásban részesülő személyek kapnak bizonyos gyógyszereket.


Az ellátás egy tevékenység, nem azt jelenti, hogy ellátnak minden eszközzel, hanem azt, hogy jön az orvos meg a körülőtte döngicsélő többi e.ü. dolgozó, megvizsgál, és ellát.

2012. aug. 21. 17:45
Egyébként mindenki tudja hogy az ellátás sem ingyenes,először úgy volt hogy műteni kell a bokám,érdeklődtem a rendelésen az orvos tarifája felől-na az sem kevés
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook