Besorolási osztály (beszélgetés)
Így-így!
Aztán ha már benn van a középfokú végzettséggel, már nincs akadálya a diploma megszerzésének.
Csak le kell küzdeni a köztisztviselői alap, ill. diplomásan a szakvizsgát, amik ugyan nagy baromságok, de az előmenetelnek (magyarul: fizetési kategória emelése) feltétele.
Attól is függ, hogy milyen irányú a feladat, és kistelepülési vagy városi önkormányzatról van szó.
Mert mint minden itt is a pénzről szól. Pl.: pénzügyi vonalon középfokú végzettséggel + mérlegképessel már el lehet indulni, mert II. besorolású bért kap, meg max. képzettségi, vagy valamilyen pótlékot.Ezzel a végzettséggel már alá tudja írni a mérleget.... Egy felsőfokú béréért akár 2 embert fel tudnak venni. Igazgatási vonalon szintén megoldható középvégzettségűvel a feladat, hiszen ott a jegyző, mint felsőfokú ember, ez inkább kisebb önkormányzatoknál a gyakorlat, a városi hivatalok már jobban alkalmaznak felsőfokú végzettségűeket. Egy pályázóval szemben nagyon sok múlik azon, hogy milyen a benyomás róla. 14 éves közigazgatási múlttal a hátam mögött, sok pályáztatást megértem már.
Nem biztos!
A besorolás szerint a közigazgatásban sokkal olcsóbb az alacsonyabb végzettségű, fiatal munkaerő. Ha a felvételi beszélgetésen, esetleg a kiadott feladatban jól teljesít a jelölt, lehet esélye.
További ajánlott fórumok:
- Tud valaki valamit a pedagógus besorolásokról?
- Pedagógus bér besorolása - mitől függ, melyik kategóriába tartozom?
- Megtudná valaki mondani, hogy mi lehet a tervezett házunk energetikai besorolása?
- Mi számít bele a közalkalmazotti besorolásba?
- Milyen besorolásban vannak a gyermekotthonban nevelőként dolgozók?
- Bolognai rendszer szerinti 6/1-es besorolás Magyarországon milyen végzettségnek felel meg?