Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Besorolási osztály fórum

Besorolási osztály (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 4. 15:50
Haliho nordictrack érdekelne te hirdeted?
8. syria (válaszként erre: 7. - Marott)
2009. okt. 19. 07:28
Bizony, bizony, az alapvizsga még tűrhető, de a szakvizsga brutális. Nekem sem sikerült elsőre, másodszorra is csak úgy, mint sokaknak: puskáztam rendesen.
2009. okt. 18. 12:54
Az alapvizsga középfoknál alapkövetelmény 2 éven belül le kell tenni, ha jól tudom felsőfokúnál is követelmény. Én az elsőt megcsináltam, hát volt mit tudni hozzá, de a szakvizsga az már több diplomásnak gondot okozott.
6. syria (válaszként erre: 5. - Marott)
2009. okt. 18. 09:57

Így-így!

Aztán ha már benn van a középfokú végzettséggel, már nincs akadálya a diploma megszerzésének.

Csak le kell küzdeni a köztisztviselői alap, ill. diplomásan a szakvizsgát, amik ugyan nagy baromságok, de az előmenetelnek (magyarul: fizetési kategória emelése) feltétele.

2009. okt. 17. 21:19

Attól is függ, hogy milyen irányú a feladat, és kistelepülési vagy városi önkormányzatról van szó.

Mert mint minden itt is a pénzről szól. Pl.: pénzügyi vonalon középfokú végzettséggel + mérlegképessel már el lehet indulni, mert II. besorolású bért kap, meg max. képzettségi, vagy valamilyen pótlékot.Ezzel a végzettséggel már alá tudja írni a mérleget.... Egy felsőfokú béréért akár 2 embert fel tudnak venni. Igazgatási vonalon szintén megoldható középvégzettségűvel a feladat, hiszen ott a jegyző, mint felsőfokú ember, ez inkább kisebb önkormányzatoknál a gyakorlat, a városi hivatalok már jobban alkalmaznak felsőfokú végzettségűeket. Egy pályázóval szemben nagyon sok múlik azon, hogy milyen a benyomás róla. 14 éves közigazgatási múlttal a hátam mögött, sok pályáztatást megértem már.

4. sundance (válaszként erre: 3. - Syria)
2009. okt. 17. 19:16
Persze, meg lehet próbálni, de a felső fokú végzettségűnek elsőbbsége van. Akkor vesznek fel középfokú iskolával rendelkezőt, ha diplomásat nem találnak megfelelőt.
3. syria (válaszként erre: 2. - Sundance)
2009. okt. 17. 19:11

Nem biztos!

A besorolás szerint a közigazgatásban sokkal olcsóbb az alacsonyabb végzettségű, fiatal munkaerő. Ha a felvételi beszélgetésen, esetleg a kiadott feladatban jól teljesít a jelölt, lehet esélye.

2009. okt. 17. 19:05
Megpróbálhatod, de esélyed egyenlő a nullával. Dunát lehet rekeszteni a diplomás munkanélküliekkel.
2009. okt. 17. 19:03
Ha közigazgatás pályázatot ir ki egy munkakörre és megadja feltételnek az I.besorolási osztályban a főiskolai, egyetemi végzettséget, II.besorolási osztályban a középiskolai végzettséget és okj.képesítést(ugyanarra a munkakörre) akkor mennyire van hátránya a középiskolát végzettnek? ne is jelentkezzen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook