Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki valamit a pedagógus besorolásokról? fórum

Tud valaki valamit a pedagógus besorolásokról? (tudásbázis kérdés)

29. 93d2586711 (válaszként erre: 26. - Mandulacska2)
2013. nov. 13. 21:40

Én gazdasági vezető vagyok, nem jogász. De én úgy tudom, hogy ha jogtalanul fizettek ki pénzt, és nem a munkavállaló hibájából, azt nem köteles visszafizetni. Ki sorolta át? Azt kell felelősségre vonni. Rossz adatokat adott meg a kolléganőd? Nem hinném...


Figyú! Én komolyan mondtam, amit mondtam. Bár most már hiába léptek be a szakszervezetbe... Azért idő kell, hogy a jogász képviseljen...


Forduljatok ügyvédhez szerintem! Kérdezzetek rá a bíróságon, hogy kit tartanak abban a városban, ahol laktok a legjobb munkaügyben jártas ügyvédnek és szerintem menjetek el hozzá. Vagy van lehetőség a munkaügyi bíróságon is rákérdezni, minden héten van egy fogadónap.

28. mandulacska2 (válaszként erre: 27. - Mandulacska2)
2013. nov. 13. 14:58
Ja látom, a 13 c, óraadói megbízási szerződés is.
27. mandulacska2 (válaszként erre: 25. - 93d2586711)
2013. nov. 13. 14:57
a megbízási szerződéses óraadói is beszámít? Mert nálam mindig ez volt a szívás. Munkanélkülit se kaptam emiatt, és gyedet se kaptam volna, ha nicns részmunkaidős kinevezéses közalkalmazotti jogviszonyom. Az összegbe beleszámított.
26. mandulacska2 (válaszként erre: 25. - 93d2586711)
2013. nov. 13. 14:55
Szia. Nem tudom, itt vagy e még. Áttanulmányozom, de most sürgősen gond van. Kolléganőm, aki szintén gyakornok, de össze-vissza sorolgatták ebben a 2 hónapban. Ő napközis. Volt részmunkaidős, teljes munkaidős, most ped. 1-be raktőák, és a héten közölték, hogy mégis gyakornok, és hogy fizesse vissza a különbözetet, kb. 70ezer Ft-t 2 részletben. Mert hogy az kb. 120 bruttó, nettóba pedig kb. 70 vagy nem tudom, menyni. Ő nem írta alá ezt a papírt, mert szerinte ez jogtalan, nem az ő hibája, hogy nem jól sorolták be, ledolgozta a 40 órát, még többet is. Erre azt mondták, hogy ki van rúgva, és elrohant az igazgatónő, gondolom most jogásszal beszélnek. Nekem még nem mondtak semmit, de hogy nálam is van valami galiba. Most akkor mi van? Sürgősen kéne valami segítség. Én nem tudom visszafizetni. Heti 24 órám volt, +8 az iskolában töltött, és +8 szabadon felhasználható, tehát heti 40, de több is volt, csak hát azt nem ismerik el. gyakornok van a szerződésemben, heti 40 órával, 169.442 Ft fizetéssel, és hogy 9 év után minősítési eljárásban kell részt vennem.
2013. nov. 13. 10:52

Beszéltem az egyik jogászunkkal. Amit írtam is, azt a kormányrendeletet tanulmányozzátok át, mert szinte minden benne van.


A gyakornoki fizetés a következőképpen néz ki szeptember 1-től:

- főiskolai végzettség nélkül: 116.130.- Ft

- főiskolai végzettséggel: 154.644.- Ft

- egyetemi végzettséggel: 169.442.- Ft


Az óraadói is beleszámít a szakmai gyakorlatba, ezt a 13. §-ban találjátok.


Amit belinkeltem, az a táblázat a végleges béremelést tartalmazza. Azt ugye tudjátok, hogy 2013. szeptember 1-től a megállapított bérnövekedés 60 %-át kapjátok meg és minden évben 2017-ig 10 %-ot.


Azt sem szabad elfelejteni, hogy a béretek a minimálbér alapján van kiszámítva, ami azt jelenti, hogy elvileg már január 1-jén is lesz fizetésemelés. Annyit tudok, hogy az emelést 2-4 % között szeretné a munkáltatói oldal... De hogy ebből mennyi lesz... Majd decemberben megtudjuk! :D

24. manó2000 (válaszként erre: 23. - Mandulacska2)
2013. nov. 13. 04:32
Koszi! Remelem hamarosan letisztulnak a dolgok.
23. mandulacska2 (válaszként erre: 22. - Manó2000)
2013. nov. 12. 22:45

Nem a határozott idejű nem számít bele,ill. nem pontosan értem, hanem hogy gyakornoki besorolásnál eddig azt mondták, ha határozott idejű szerződésem van, nem kell lecsökkenteni az óraszámomat, és nem befolyásolja a fizetést.


Amire még mondtam, hogy nem számít bele, az a megbízási szerződés. Mert az nem munkaviszony.

2013. nov. 12. 21:48

A határozott munkaidejű szerződés nem számít bele? Nekem van határozott idejű és már határozatlan munkaidejű szerződésem is. A pályán 4 évet töltöttem eddig.

Most gyeden vagyok, nem látok bele a dolgokba, de szeretnék visszamenni jövőre ezért szeretném látni, hogy mire számítsak.

21. manó2000 (válaszként erre: 18. - 93d2586711)
2013. nov. 12. 21:41
Köszi!!!
20. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - 93d2586711)
2013. nov. 12. 21:20
Ez mikori táblázat, mert nekem 169 az illetményem bruttóban, és itt jóval több van megadva gyakornok egyetemihez.
2013. nov. 12. 21:16
Még valami! Érdemes lenne áttanulmányozni a 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendeletet. :)
18. 93d2586711 (válaszként erre: 16. - Manó2000)
2013. nov. 12. 21:11
17. 93d2586711 (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2013. nov. 12. 21:06

Ó, elnézést, most látom, hogy szeptember 1-től kezdtél. Ez furcsa, mert augusztus 16-tól szoktak. Akkor ez esetben Rád a 2 év vonatkozik!


Na, most elbizonytalanodtam. Holnap megkérdeztem valamelyik jogászunkat. :)

2013. nov. 12. 20:38

Sziasztok!


A gyakornok benne van a bértáblában? Azt hova sorolják, Mennyit kap?

A határozott idejű szerződés évei nem számítanak bele a gyakorlatba?

2013. nov. 12. 20:14

Tudod nagyon jól, hogy ezeket a törvényeket, rendeleteket olyanok találják ki, akiknek gőze sincs ahhoz (jelen esetben a pedagógus szakmához).


Ajánlhatok valamit? Ha megfogadod megfogadod, ha nem, nem. Lépj be a szexszervezetbe! :)

14. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - 93d2586711)
2013. nov. 12. 20:11
De így sose tudok majd hospitálni, mert sehol nem fognak elfogadni. Szerintem az iskoláknak csak nyűg a gyakornok. Mire volt az egyetem? Azalatt is egy csomót hospitáltunk , gyakorlatot voltunk.
2013. nov. 12. 20:01
Azért kell, hogy kevesebb óraszámod legyen, mert majd minősítő vizsgát kell tenned, ehhez pedig tanulnod és hospitálnod kell.
12. 93d2586711 (válaszként erre: 11. - 93d2586711)
2013. nov. 12. 20:00
Illetve Neked...
2013. nov. 12. 19:59
Elnézést, de véleményem szerint nem 2 év gyakorlat kell. 3 év. Neki is kevesebb, mint 2 év letöltött szakmai gyakorlata van, ezért került a Gyakornok fokozatba besorolásra. Minősítését a 138/1992. Korm. rendelet szerint kell elvégezni, és ki kell töltenie a 3 évet.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 19:23

Hát valahogy így. mert a megbízási az polgári jogi viszony, nem munkaviszony. Én ezzel szívtam meg. pl. gyed-t nem kaptam volna a megbízási alapján, még jó, hogy összejött a részmunkaidős szerződés. És munkanélküli ellátás se jár megbízási után, hiába dolgozol évekig, mert nem munkaviszony.


És hogy képzelik, hogy összejön a 2 év gyakorlat? Egy iskola se olyan hülye,hogy jóval kevesebb óraszámmal foglalkoztasson 1 személyt, több fele fizessen. Inkább felvesz 1 valakit, akit teljes munkaidőben alkalmazhat.


Én 7 osztályt tanítok egyszerre. És fogalmam nincs, mit fogok csinálni. Mert teljes munkaidőbe sehova nem vesznek fel, ha meg óraadónak, azt megbízásival oldják meg, tehát azzal megint nem érek semmit.

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 19:19
(*jav. aztán, szerződéssel)
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Inkábbíjász)
2013. nov. 12. 19:19
és ha egy pályakezdő első munkaévében is szerződéssel van egy évet X iskolában , azztán átmegy máshová egy tanévre, aztán megint máshová megy egy évet szerződéseel dolgozni, akkor sose gyűlik neki össze a 2 éve, hogy ped.1-be sorolhassák?????
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Inkábbíjász)
2013. nov. 12. 19:17

komolyan?

határozott idejű szerződést nem számítanak be a gyakornoki évekbe? vagy hogy?

6. inkábbíjász (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 19:16
pedig ez így van.
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2013. nov. 12. 19:07

ja, így már kicsit más a gyerek fekvése....

Várd meg a jogász válaszát, elég komplex a helyzet.


AZt azonban kétlem, hogy a ped.munkakörben töltött szerződéses munka nem számít munkaviszonynak.

4. mandulacska2 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. nov. 12. 19:04
nem. Gyakornokba.
2013. nov. 12. 19:03
Sziasztok. Hosszú a problémám. Lényeg, hogy most szept. 1-től kezdtem el általános iskoában újra dolgozni. Teljes munkaidős, határozott idejű szerződés. Előtte Gyeden voltam majdnem 2 évig. Azt megelőzően volt 1 év közalkalmazotti munkaviszonyom (részmunkaidős), és 1 év megbízásos szerződés. A megbízási nem számít munkaviszonynak, tehát a besorolásba se. Ezért most gyakornoknak soroltak be, de azt mondták, hogy mivel határozott idejű a szerződésem, fizetésben sem jelent semmit, meg óraszámban sem. Tehát teljes óraszámom lehet. VIszont ma mondták, hogy megint változott valami, és hogy most mégis vonatkozik rám is, hogy jóval kevesebb óraszámom lehet csak. Mennyire igaz ez, és mi a következménye? Mert most azt mondta a munkáltató, hgoy várja a jogász válaszát, mert hogy számukra ez nem lenne megoldás. Ebből arra következtetek, hogy keresnének helyettem mást, aki nem gyakornoki kategóriába tartozik. Tényleg vonatkozik most a korlátozott óraszám határozott idejű szerződés esetén is? Mert nagyon rossz, hogy létbizonytalanságban kell dolgoznom nap mint nap, hogy másnap nem küldenek e el, pláne, hogy 3 hónap próbaidőre vettek fel úgy, hogy június 30-ig szól a szerződés, utána megint hosszabbítanak július 1-től, mert szülési szabadságon lévő kolléganő helyére vettek fel, tehát elvileg hosszútávú lenne, de határozott idejű. Ha valaki tud válaszolni, kérem , írjon. Nagyon fontos lenne, mert év közben tanárként tuti nagyon nehezen találnék munkát.
2013. nov. 12. 19:00

Ped. I-be kerültél a mostani átsorolással, béremeléssel.


Ha van már szakvizsgád , hamarosan feltöltheted a portfóliód az Oktatási Hivatal oldalán megadott helyre, s akkor rövidített eljrással átkerülhetsz Ped. II-be.

2013. nov. 12. 18:58
Tud valaki valamit a pedagógus besorolásokról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook