Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bélférges lenne a gyerek? fórum

Bélférges lenne a gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2
10. bbe8e56e9e (válaszként erre: 7. - Reniceee)
2016. ápr. 5. 12:03
Persze ahogy minden gyulladásos folyamatban magasabb lesz ez az érték!
9. reniceee (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2016. ápr. 5. 12:01

Mondtam hogy mi nem látunk semmit a székletében. Arra alapozza hogy a köldök környékén fáj neki, ennyi.


Nekem is ez a bajom, hogy nem vitaminoról beszélünk...komoly gyógyszerek

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2016. ápr. 5. 11:58

Én elvinném más orvoshoz. A bélféregnek nyoma van a székletben, nem lehet csak úgy rámondani valakire, hogy az, ráadásul ezek a gyógyszerek nem veszélytelenek, nem olyan mint a c-vitamin, a májnak is meg kell bírkóznia vele, stb.


Csak indokolt esetben kellene szedni, nem "csak a biztonság kedvéért". Tehát megbizonyosodni, hogy tényleg bélférges-e.


De szabad szemmel is látható, ha igen. A doki mi alapján "döntötte" el, hogy az?

7. reniceee (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2016. ápr. 5. 11:57
Pár fajta férget kimutat, a labor leleten az Eosinophil magas lesz
2016. ápr. 5. 11:55
Szerintem a bélférgességet nem mutatja ki a labor és az UH sem! Most vagy bízol az orvosban vagy elviszed máshová! Anyaként jogod van más szakembert is megkérdezni vannak nagyon jó gyermek gastroenterológusok!
5. reniceee (válaszként erre: 3. - Bbe8e56e9e)
2016. ápr. 5. 11:48
Én azért nyugodtabb lennék egy laborral, UH val. A gyerek baba korában refluxos volt. S bizony pár hete folyamatosan visszanyeli a savat :(
4. reniceee (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. ápr. 5. 11:46
Oh hiába nála.... ő az orvos, ne hogy már a szülő mondja meg mit csináljon :(
2016. ápr. 5. 11:41
Az én lányomnak is voltak ilyen panaszai! Ő is 5 éves körül volt! Mi is eljutottunk idáig Decarist kapott! Nem volt a székletben féreg de megette a gyógyszert semmi baja nem lett tőle! Én meg megnyugodtam, s a hasfájás is elmúlt!
2016. ápr. 5. 11:36
Szerintem én nem adnám be neki a gyógyszert. Mondjuk én ragaszkodtam volna a székletvizsgálathoz is.
2016. ápr. 5. 11:29

Bélférges lenne a gyerek?


A fiam 5 éves, és kb 3 hete panaszkodik köldök körüli hasfájásól. Más tünet nincs, se fogyás, se székrekedés, se hasmenés, nm viszket a végbél tájéka, és alvás zavara sincs. Rendszeresen van széklete, és nem látunk benn semmit. Viszont sok a gyomorsava

Ma elmentünk a dokihoz, és hozzá se nyúlt a gyerekhez, nem küldte el semmilyen vizsgálatra, nem kért székletmintát, s rávágta bélférges a gyerek, és 2 fajta gyógyszert irt fel neki (decaris, vermox)

S mikor kérdeztem mi van ha nem is férges, azt mondta nem baj, akkor is szedje be

Szerintetek????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook