Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha lenne az oviban webkamera, benéznél, hogy mit csinál a gyereked? fórum

Ha lenne az oviban webkamera, benéznél, hogy mit csinál a gyereked? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. ápr. 28. 07:43

ó

de jó lenne...

2010. ápr. 28. 07:39
Be-be lesnék.
136. Tücke
2010. ápr. 28. 07:20
Jól szétszéledt mindenki
135. ccd8b44456 (válaszként erre: 133. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 27. 13:38
jujj en iiiiiis!!
134. Tücke (válaszként erre: 133. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 27. 12:55
Ezt ha visszaolvasol látod hogy nem csak te szeretnéd látni:D Ez valahol minden anyában apában nagyiban benne van hogy az ő kicsi szemük fényével mi történik:D
2010. ápr. 27. 12:53
Én azt szeretném látni vele hogy viselkednek!!!
132. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 131. - Mimmo)
2010. ápr. 27. 12:52
Ez érdekes. A pedagógusok szeretnek párhuzamot vonni két testvér között, de nem értem mire jó ez. Az én fiam is olyan, hogy nem sokszor nem szeret részt venni a közös feladatokban, de azért nem visszamaradott. Pl az elején soha nem vett részt az éneklőkörben, nem ült le a többi gyerekhez. Az óvónők, hagyták, hogy azt csináljon amit akar, és mostanra minden szó nélkül odaül és énekel a többiekkel. Nem értem miért kell egy kisgyerekre ráerőltetni azt, amit nem akar.
131. Mimmo
2010. ápr. 27. 12:47

Szívesen bekukkantanék néha egy-egy rövid időre. Bár tudom, hogy akkor nem azt a képet látnám, ami általában történik az óvodában...ahhoz kandikamera kellene. Nekem egy vegyes csoportba jár két gyermekem. Amíg nagyobbik csak egyedül járt nagyon elégedett voltam az óvónőkkel, dajkával. De mióta ketten járnak, az egyik óvónőt, mintha kicserélték volna, folyton hibát keres a gyerekekben. Lehet, hogy a kisebbet nem kedveli annyira, mint a nagyobbat (teljesen más temperamentumú gyerekek), de ő ragaszkodott ahhoz, hogy egy csoportba járjanak. Most több testvérpár is van a csoportban, és a többi szülőnek sem mindenben jó a tapasztalata. A kisebbik gyerekem szinte semmit nem hajlandó csinálni a csoportban az óvónénik szerint, csak ritkán, ha kedve van. A fejlődési lapja szerint alig fejlődött, illetve alig tud bármit........kíváncsi lennék miért viselkedik úgy az oviban az amúgy okos, ügyes gyerek.

Egy éve még eszembe sem jutott volna, hogy benézzek, mert addig minden rendben volt az ovival.

130. Tücke (válaszként erre: 129. - K.tünde78)
2010. ápr. 23. 08:38
Egyet értek veled felesleges mert vannak emberek aki nem képesek elfogdni mások véleményét:S hát ez van:D
129. k.tünde78 (válaszként erre: 113. - F3ef182e14)
2010. ápr. 21. 15:53

Látod,itt megint az a gond,hogy nem tudod,hogy a dajka képzésen mi az elmélet része,különben nem is tetted volna ezt a megjegyzést.Ha figyelmesen olvasol ott szerepel a "szinte" szó is.

Tovább nem vitázom veled,mert nincs értelme,ez a fórum nem erről szól.

128. k.tünde78 (válaszként erre: 111. - F3ef182e14)
2010. ápr. 21. 15:50

Lehet,hogy nálatok nem ,de a mi ovinkban simán a dajkákra vannak bízva a gyerekek,Én pl mikor gyakorlaton voltam simán egyedül hagytak a nagycsoportosokkal 3 órára,igaz hírtelen nem is tudtam,hogy mit csináljak velük ami tetszene is nekik,de aztán megoldottam ügyesen.

Mái napig is sokszor van,hogy megyek a gyerekért és csak a dajka néni van bent velük stb.

Mond,a Te kezed alá nem segít egy dajka sem?????Ne mond ,hogy nem mert úgysem hiszem!

127. tündér74 (válaszként erre: 126. - McKenzi)
2010. ápr. 21. 14:57
Jobb lenne, ha mégis megpróbálnád inkább máshová iratni a gyermekedet, hátha sikerül.
126. McKenzi (válaszként erre: 124. - Kisszsuzska83)
2010. ápr. 21. 12:47

Pontosan. Mi is óvodaválasztás előtt állunk, sajnos a körzeti óvodáról rossz véleményem van - ritka idegbeteg természetű dajkát és óvónőt ismertem meg. Gúnyolódtak egy három éves kisfiún a fiú és a csoport füle hallatára hangosan azért mert megbotlott egy kint hagyott bicikliben az egy méter szélességű folyosón mikor kettesével vonultak ki. Persze a nagy gúnyolódás után eszükbe jutott, hogy bárki elbotlott volna benne.

De tudnék még mesélni - teljesen el vagyok kenődve, mert nem körzetibe meg nem egyszerű bejutni.

2010. ápr. 21. 12:30
És még valamelyikőtök írta, hogy a mai gyerekek teljesen másabbak mint régen. És akkor mire való a továbbképzés? Nem csak a gyerekek másak, hanem az egész világ. Eleve nem olyan családban nőnek fel mint régen, amikor a szülő már négy-öt órakor otthon volt.
124. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 123. - Tündér74)
2010. ápr. 21. 12:28
Mondhatni, hogy szerencse kell hozzá. Én is mindig féltem az óvitól és a mai napig nem barátkoztam meg vele. Állandóan az jár a fejemben, hogy mit csinálhat a gyerekem. Mondjuk én amúgy is aggódós vagyok. De tényleg nem értem, hogy némelyik óvodában hogy fordulhatnak elő ilyen szörnyű dolgok. Én megértem, hogy nem könnyű egyszerre több gyerekkel, de könyörgöm neki ez a feladata, a munkája. Ezt tanulta. Én sem hibázhatok a munkám során, és találhatok ki kifogásokat.
123. tündér74 (válaszként erre: 120. - Kisszsuzska83)
2010. ápr. 21. 11:56

Sajnos itt is van olyan ovi, ahol elég keveset foglalkoznak a gyerekekkel. Barátnőm is hozta haza a kisfiát és még a homloka is tiszta taknyos volt szegénykének. De ennél voltak durvább dolgok is.

Kisfiam szeptembertől lesz ovis, de már előre félek. Mert amiket itt olvasok és ismerőseimtől hallok, hááát... Csak reménykedni tudok, hogy jó helyre iratom be a gyerekemet, jó óvónénije lesz.

2010. ápr. 21. 11:22
Ja a kérdésre nem válaszoltam. Igen néha benéznék. Persze nem egész nap, szerintem jó helyen van a gyermekem. Remélem!!!
2010. ápr. 21. 11:18
De egyszer is előfordulna, hogy kint hagyják az udvaron, vagy esetleg nem tudják, hogy elvitték-e már és hogy ki? Hát... az biztos, hogy nem köszönnék meg nekem, amit akkor kapnának. El sem tudom képzelni, hogy ilyen megtörténjen, de akkor biztos kikelnék magamból. Én a helyetekben nem igazán hagynám a dolgot annyiban. Olyan előfordult már hogy meg volt karcolva az orra, vagy hasonló, de ez ellen nem tehetünk. Még itthon is csinál olyat, hogy nem tudom, hogy miért van seb a fején stb... Nem sír csak már azt látom, hogy megütötte magát. Hoppá... majd begyógyul. Úgy gondolom ez kivédhetetlen. De hogy kék zöld legyen. Ez nagyon durva.
2010. ápr. 21. 11:14

A kis fiam szereti is nagyon és sokszor nem akar hazajönni, annyira jól érzi magát. Ezért szívesen viszem. Állítólag nagyon jó fiú. Én szerintem is sokat változott, amióta óviba jár. Vacsora után mindig leszedi az asztalt maga után stb...

Olyat viszont én is láttam, hogy a gyerekeknek a taknyuk nyáluk egyben van, már szinte a szájában folyik és nem törlik meg nekik. Ettől én is kiborultam, szerencsére nem az én fiammal történt. És sokszor az sem tetszik, hogy nem a meglelően öltöztetik fel őket, amikor kimennek az udvarra. Októbertől jár óviba és szinte állandóan beteg. De szerintem ez sok gyerekkel van így.

2010. ápr. 21. 11:08

Nagyon érdekes dolgokat írtatok! Mi Németországban élünk és ide jár a a kis fiam óvodába. Itt csak az viheti el a gyermeket, akinek a fotója ki van téve a családi falra. Ezzel teljesen egyet értek.

Itt is van idősebb óvónéni és fiatal is. Mi a 22 éves Nadinet kaptuk, akitől először beparáztam aztán már örülök neki, mert az idősebb teljesen ki van égve és durván bánik a gyerekekkel. A mi óvónénink még motivált és meg akar felelni, jobban leül a gyerekekkel játszani.

118. Tücke (válaszként erre: 117. - Ritamoto)
2010. ápr. 21. 09:18
Ez is ismerős 15:20kor már toporzékol hogy megy a busza:(
117. ritamoto (válaszként erre: 116. - Ritamoto)
2010. ápr. 21. 08:16
ez kb. 15.45-kor van, tehát még nem túl későn.
116. ritamoto (válaszként erre: 111. - F3ef182e14)
2010. ápr. 21. 08:10
Náunk már többször előfordult, hogy mikor megyek délután az oviba, akkor a gyerekekre (már nem sokan vannak addigra ) az daduska vigyáz.
115. Tücke (válaszként erre: 114. - F3ef182e14)
2010. ápr. 21. 07:43
PErsze tudom milyen anno amíg nem volt gyerekem vigyáztam én is 5-10gyerekre 1edül de az más volt. Bár az az érdekes hogy én Bp 1ik feléből eltudtam velük menni a másikba:D Nálunk meg itt az erdő a jó kiránduló útvonalak laza 1órás séták ami a gyerekeknek se gond ( persze akit kocsikáztatnak az lustibb) és nem viszik őket. az út az ovitól 500méterre van :S
114. f3ef182e14 (válaszként erre: 107. - Tündér74)
2010. ápr. 20. 21:59

igen kevés

gondoljatok bele, hogy van 28 gyerek és mindnek egyenként kell pl az anyáknapi verset megtanítani

plussz a kis ajándékokat elkészíteni(a gyerekek készítik, de akkor is figyelni kell)

113. f3ef182e14 (válaszként erre: 108. - K.tünde78)
2010. ápr. 20. 21:28
akkor gondolom te minden további nélkül összeállítasz egy testnevelés tervezetet
112. f3ef182e14 (válaszként erre: 108. - K.tünde78)
2010. ápr. 20. 21:24
:)
111. f3ef182e14 (válaszként erre: 102. - K.tünde78)
2010. ápr. 20. 21:23

ne haragudj, de a dajka nem fog a gyerekekre vigyázni

nem fogja a foglalkozást tartani

110. Tücke
2010. ápr. 20. 21:05
Jóéjt mindenkinek majd holnap re néha néha itthon a macska nem cincoghat az egér:DDDD de majd igyekszem eleget cincogni:DDD
109. Tücke (válaszként erre: 104. - K.tünde78)
2010. ápr. 20. 21:04
Detto működött itt régen 3csop is aztán lefogytak a gyerekek létszámügyileg sírtak beszerveztek egy csomó külsőst idén meg már az volt a baj hogy a helyiek nem férnek be:( 70gyerek van 35fő/csoport kegyetlen sok és átlag 10fő megy suliba évente:( talán amikor mi megyünk akk lesznek 15en 1osztba:( ez azért vicc ha belegondolok hogy mi alap 25en voltunk 1osztba sőt még a 6osztályos gimit is 32en kezdtük....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook