Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Békés megyei kismamák fórum

Békés megyei kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 9. 16:29
Lehet, csak jó lenne rá felkészülni, nem szeretem a váratlan dolgokat.. :)
30. MMMaya (válaszként erre: 29. - Marcsi0221)
2010. márc. 9. 16:20
Az sem biztos, hogy így beleengednek egy természetes szülésbe. Ezt az orvossal kellene megbeszélned.
2010. márc. 9. 15:58
Nekem agyinfarktusom volt, és félek, h az erölködéstől történik vmi rosszabb..
28. c06c587f53 (válaszként erre: 27. - Marcsi0221)
2010. márc. 9. 15:55

Soha!

Én úgy voltam vele,hogy inkább szenvedek x órát,mint lebénuljak egy félresikerült tűszúrástól..

Vagy fájjon hetekig a fejem..

Itt a gyulai kórházban nagyrészt azok gyerekeit viszik át a gyerekkórházba,akik epidurállal szültek.. Azoknak a gyerekeknek az Apgarjuk is rosszabb..

Én nagyon nem bírom a fájdalmat. A legkisebb fejfájásnál gyógyszerhez kell,hogy nyúljak,de egyik szülésnél sem kértem. Az elsőnél felajánlották,nem éltem vele, a másodiknál szóba sem került..

2010. márc. 9. 14:29
Az epidurális szülésről mi a véleményetek?
26. Marcsi0221 (válaszként erre: 18. - One85)
2010. márc. 8. 20:22
Szörnyű lehet elveszteni egy babát, nem is szeretném megtapasztalni, de ez sajnos nem csak az orvoson múlik...sok esetben ő tehetetlen. Sajnos..
2010. márc. 8. 20:06

Sziasztok!


Én most decemberben szültem Macsárinál.

Nem volt fogadott dokim,de hozzá jártam mindig és pont ő volt ügyeletben. Sőt még egy kis probléma miatt szülés után felkerestem a mobilján és másnapra be is hívott és a lelkemre kötötte,hogy ha gond van hozzá menjek.

A szülésznő is nagyon aranyos volt!

24. MMMaya
2010. márc. 8. 19:57
Viszont az olyan rossz volt, hogy nincs vajúdó szoba, csak a folyosó, járkálnak, nézelődik hogy kínlódsz, fúúú, de utáltam, zavart :(
23. MMMaya (válaszként erre: 22. - Wanesz)
2010. márc. 8. 19:53

Én 3 éve szültem, de még most is minden egyes pillanatra tisztán emlékszem,

Mint írtam Kiss volt a fogadott, naponta többször ugyan nem, csak egyszer jött, hogy mi van velem. De sok kismamihoz még a fogadott sem jött, nem hogy más :(

Két hetet feküdtem bent, végül ahogy a 40. hétbe léptem beindították a szülést. Először oxitocin, a szülésznő végig mondogatta, úgy sem szülök ma, majd csak pár nap múlva, kicsit mogorva volt. Aztán burokrepesztés, zöld magzatvíz, 6 órát vajúdtam, utána császár lett, rossz volt a baba szívhangja.

A szülésznőt nem sokat láttam, próbált kedves lenni, de nem igazán szimpatizált velem :D

Hát a csecsemősök azok nem odavalók... Mogorvák, nem segítenek, ha kérdezel is valamit akkor is mint a kutyával úgy beszélnek. Első babám volt, szoptatásról gőzöm sem volt, a 3. csecsemős nővér segített. Fiamnak a 4. napra vörös volt a popója, ő mindig szopi közben rottyantott, ők meg szopi előtt tették tisztába :(

De mesélhetnék, volt egy kismamai ő másfél napig vajúdott, mire Suhajda megcsászározta. Biztos csodára várt :(

22. Wanesz (válaszként erre: 21. - MMMaya)
2010. márc. 8. 19:41
Jaja,de ettől függetlenül nincs semmi bajom a dokival,csak furcsa volt,hogy mindig mindenkinek azt mondták hogy még várunk.Voltunk a szobában 5 en.Ebből 2tönknek nem volt fogadott dokija és csak én szültem természetes úton.Szerencsére nem kellett indítani,de a lányom ráhúzott 1 hetet.Igazából a szülésznők teszik a legtöbbet,legalábbis nekem nagyon sokat segített.Igyekeztem mindent úgy csinálni ahogy mondanak és ők is úgy álltak hozzám.A doki mindennap benézett 2x is hozzám,ha dolgozott ha nem,pedig nem fogadtam meg:)Pozitív élmény volt,de a csecsemősök nagy részét elküldeném.Úgy tekintettek a babóra mint egy tárgyra.ááh..még most is mélyen érint ha erre gondolok
21. MMMaya (válaszként erre: 20. - Wanesz)
2010. márc. 8. 19:33

Ó, szegényke :(

Az a baj, hogy halogatják, ha kell, ha nem :(

20. Wanesz (válaszként erre: 19. - MMMaya)
2010. márc. 8. 19:28
Túlhordás+nem nyílt egy centit sem a méhszáj,nem tudtak nézni magzatvizet.Ez szerintem bőven elég hogy egy doki ne halogassa a szülést.Szerintem.Jah és azt is tudták hogy sok a magzatvíz és így nem fog beilleszkedni a babó.
19. MMMaya (válaszként erre: 17. - Wanesz)
2010. márc. 8. 19:21

Ha belekakil a magzatvízbe sem császároznak, csak beindítják a szülést, burokrepesztés, oxitocin, meg a jóisten tudja még mi. Vagy ő eleve császáros lett volna?

A kisfiam is belekakilt, valószínüleg már az előző nap, szerencsére nem lett semmi baj belőle.

De ez a dolog nem orvos függő.

18. one85 (válaszként erre: 9. - Marcsi0221)
2010. márc. 8. 18:01
Én is szerettem , egy ideig és nem is mondom , hogy rossz orvos , de Én nehéz eset voltam és láttam benne a feldást!Ekkor döntöttem úgy , hogy rendes meg aranyos de ez nekem nem elég!Azóta sincs babám.!-et vesztettem el ebből hármat nála!
17. Wanesz
2010. márc. 8. 17:17
Volt velem egy kismami aki szintén túlhordta a babát,neki Macsári volt a fogadott dokija.Addig húzták a dolgot,hogy a babó belekakilt a magzatvízbe és fertőzést kapott.A gyerek kórházban kötött ki.A csaj nagyon pipa volt rá,hogy nem császározta meg előbb
16. Wanesz (válaszként erre: 15. - MMMaya)
2010. márc. 8. 17:14
hát Kiss egy állat.Már rég kirugatnám!Alkoholista majom.fuuuu.Egyszer vizsgált de azt mondtam soha többet
15. MMMaya (válaszként erre: 14. - Wanesz)
2010. márc. 8. 16:59

Az biztos, hogy sokan szülnek nála.

Viszonyítási alapom nem igen van, az elsőt Kissnél szültem... No comment...

Párom nagyon ellenezte, merthogy fiatal, bla-bla-bla... Aztán február 19-én voltunk nála, azóta megváltozott a véleméyne :)

14. Wanesz (válaszként erre: 13. - MMMaya)
2010. márc. 8. 16:56
:)sokan szülnek nála mostanában az tuti:)jófej ő is csak néha túlvállalja magát
13. MMMaya (válaszként erre: 12. - Wanesz)
2010. márc. 8. 16:54
Macsárinál.
12. Wanesz (válaszként erre: 11. - MMMaya)
2010. márc. 8. 16:52
kinél?
11. MMMaya
2010. márc. 8. 16:32

Sziasztok!

Én is Gyulán szülök július végén, de nem Tóth dokinál.

10. Wanesz (válaszként erre: 7. - Marcsi0221)
2010. márc. 8. 16:22
Biztos vagyok benne hogy jól választottál.Én ultrahangra csak hozzá jártam és mindig nagyon kedves és figyelmes volt.Minden porcikáját megmutatta az én kis gyönyörűségemnek:)
2010. márc. 8. 16:21
Nekem 20 évesen volt egy agyi infarktusom, a terhesség alatt nem szedhetem a gyógyszereimet... úgyhogy egy kicsit komplikált vagyok, de a bizalmam megvan hozzá és eddig nagyon szimpatikus..
8. one85 (válaszként erre: 3. - Marcsi0221)
2010. márc. 8. 16:19
Akinek nincs gondja , ezt idézőjelbe tenném annak jó!Nagyon érti a dolgát ha nem komlikált kismama van a keze alatt!!!!!!!!!
2010. márc. 8. 16:18

Akkor jól választottam. :)

Bár még ráérünk ezzel, mert most vagyok bő 11 hetes, de már csütörtökön az uh-n megállapította, h vszínű, h kisfiam lesz... :)

Még nem is reméltem, h ilyet megtudok...

2010. márc. 8. 16:17
Szal én tavaly novemberbe szültem ott és megvagyok elégedve.Nem volt fogadott dokim ésmégis jobban bántak velem mint akinek volt dokija.Sztán János doktornál szültem!Ajánlom nagyon őt is!
2010. márc. 8. 16:16

Sziasztok!Már nem vagyok kismami ,de szívesen segítek ,ha tudok:)


Tóth doki valóban csupa pozitívummal rendelkezik;)

4. f3ef182e14 (válaszként erre: 3. - Marcsi0221)
2010. márc. 8. 16:15

nagyon jó kezekben vagyn

nagyon jó orvos

sok bnőm szült nála és nagyon elégedettek vele

én szülni nem, de hozzá járok

2010. márc. 8. 16:14

Én, most Tóth Józsefnél vagyok.

Jókat hallottam róla.

2. one85 (válaszként erre: 1. - Marcsi0221)
2010. márc. 8. 16:13
Igen , de viszont nem mindegy melyik orvosnál szülsz!!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook