Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bécsi-diéta 2012.10.29-től. Ki tart velem? fórum

Bécsi-diéta 2012.10.29-től. Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. okt. 26. 20:19
Viszont azt találtam ki, hogy előre megfőzöm a marhahúst, és a levét -jó zöldégesen persze- sűrűre főzöm, és kis adagokban lefagyasztom. Jó lesz leveskockának. A főtt marha már a hűtő mélyhűtőjében is ráér várni a sorára.
32. Cippora (válaszként erre: 29. - Husigolyóó)
2012. okt. 26. 20:14
Á,nem köszi,de én nem fogom csinálni,most elégedett vagyok azzal amilyen vagyok!:)
2012. okt. 26. 19:43

Majd reggelizem később. Már elmentettem a heti menüt.

Tényleg ez ismáétlődik mindig? Mert pl, marhahúst előre kellene vennem, nálunk nem kapni állandóan.

2012. okt. 26. 19:42
...a kávé nálam is megvan, rögtön a fogmosás után visszabújok vele az ágyba. Üresen iszom, null kalória. De szeretem! :D
29. Husigolyóó (válaszként erre: 28. - Cippora)
2012. okt. 26. 19:13
Majd most ha velünk tartasz picit más lesz a reggeli:)
28. Cippora (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2012. okt. 26. 19:11

Most hogy írod,azért eszembe jutott,hogy júliusban szoktam le a cigiről,augusztusban estem teherbe tehát lehet emiatt is a sok súly...


Én nem létezem reggeli nélkül.Reggel felkelés és pisilés után első utam a konyha: vajas pirítós és kávé :)

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Cippora)
2012. okt. 26. 18:20

Akkor ilyen alkat vagy: könnyen jött, könnyen megy. Mámint a kilók.

Én bármikor tudok enni, csak reggelit nem. Azaz az ébredéstől számítva olyan 2 órán át még biztosan nem jut eszembe enni. Más meg úgy esik ki az ágyból, hogy rohan enni. :D

Évek óta nincs szabályos étkezési idő a családban. Felnőttek a gyerekekek, a férjem pedig beteg volt, örültem, ha enni kért. Szóval vacsora sincs, akkor eszem, ha éhes vagyok... A cigileszokás idején sokat sütöttem, és persze én ettem meg a süti nagy részét. Fel sem tűnt eleinte, hogy nagyon meghíztam, csak amikor előkerült a mérleg.

Általában a sós dolgokat szeretem pedig.

26. Cippora (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2012. okt. 26. 18:14

Nem!A terhességem alatt híztam majd' 30 kg-ot,ezt adtam le.Az sem tiszta előttem miért híztam ennyit...Eszek édességet,fehér kenyeret és mindent,de persze mértékkel.Sajnos én általában azt szeretem ami hízlal is...

de régebben is fogytam koplalósabb módszerrel,3 hét alatt 10 kg-ot.Az se jött vissza.Ha bűnözök,és 2-3 napig zabálok,utána 2-3 napig nem vacsizom,és vissza áll a súlyom...nekem ez vált be.

2012. okt. 26. 18:07
Megpróbálom, jó? A számolásomat nem zavarja ez a pár dolog.
2012. okt. 26. 17:58
Nekem a számoláshoz nincs türelmem, és mivel nem mindig én főzök magamra így már borulna is az elmélet. Remélem hétfőn minél többen velem tartotok:)
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Dinkaanyu)
2012. okt. 26. 17:36

Köszönöm, jó, hogy idehoztad, ez nagyon jó kalkulátor.


Mondjuk én a tápanyagszükségletben azt a súlyt szoktam megadni, amit elérni szeretnék, és úgy igazítom, hogy a napi fehérje-minimum meglegyen.

22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Dinkaanyu)
2012. okt. 26. 17:33

Igen, tudom, de pár hétre lehet 1000-re csökkenteni. Én amióta számolom, volt olyan napom, hogy ezer dolgom volt, nem is éreztem éhséget, és csak késő este láttam, hogy még 900 Kcal se volt aznap. Nem kívántam enni akkor már, de másnap sem ettem 1200-nál többet.

A fehérje-bevitelre figyelni kell, és valamennyi zsír is kell. De tény, hogy az ételeink már eleve tartalmazzák a szükséges zsírt, ha ennyi húsneműt eszünk, mint ahogy ez a diéta előírja.

Én azért maradtam a számolásnál, mert ezzel napközben is látom, melyik fajta tápanyagból kell még ennem, ugyanakkor semmit nem kényszerít rám, nincs előírás.

21. Dinkaanyu (válaszként erre: 19. - Dinkaanyu)
2012. okt. 26. 17:28

[link]

Számold ki neked mennyi a jó!

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Cippora)
2012. okt. 26. 17:28

Persze, ide is kell a tolerancia. Nem vagyunk egyformák...ez is közhely persze, ha úgy vesszük, de az is lehet, hogy azért vált közhellyé, mert az igazsága miatt mondják gyakran...

Valakinek élből nekiesni azzal az attitűddel, hogy nyilván csökött agyú, biztosan könnyebb, mert nem kíván sem különösebb gondolkodást, sem empátiát.

Családtagom is van ilyen, szerencsére távolabbi: aki nem úgy csinál valamit, ahogy neki bejött, az már csakis átnevelnivaló szerencsétlen lehet a legjobb esetben is, ezért jól nekiesünk, mert attól megnevelődik.


Az, hogy normálisan eszel, azért gondolom, jelent változást ahhoz az étrendhez képest, amin meghíztál, ugye? Arra gondolok, hogy nyilván megszoktad a zsírszegényebb, kevésbé édes kajákat, nem?

19. Dinkaanyu (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2012. okt. 26. 17:25
Orvosok szerint minimum napi 1200kcal az egészséges naponta!
18. Cippora (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. okt. 26. 17:22
Ezeket a közhelyeket annyira bírom.Még szerencse,hogy nem vagyunk egyformák.Ez a diéta habzsi-dőzsi ahhoz képest amivel én lefogytam,ma már normálisan eszem mindent,mégsem híztam vissza semmit.De én biztos csodabogár vagyok :D
2012. okt. 26. 17:20
Tévedtem a saccolással. Két napot számoltam ki. Átlagosan 1000 Kcal/nap megvan, ezt még nem lehet veszélyesnek mondani.
2012. okt. 26. 17:09

Én már pár hete kalóriát számolok, előírások nélkül. És ebbe kis nassolás is belefér.

Jó hogy ennyit mozogsz! Én falun élek, elég nagy a túlsúlyom. Tavaly leszoktam a cigiról, és akkor nem figyeltem oda...

Mozogni nem bírok annyit, mint valaha 20 éve még, és nincs lehetőségem eljárni sem. Egyelőre élvezettel helyben járok egy Leslie Sansone nevű kis arany pofa nő videóival, így 20 perc intenzív gyaloglás, pár apró lépés-változattal dúsítva, már megy. Van szobabiciklim is, naponta használom, és van egy latex-szalagom.

Lehet, hogy átveszek ebből az étrendből valamit. Majd kiszámoltatok egy napi kaját,saccra olyan 1200 kcal megvan. Ez nem annyira koplalás, mint ahogy elsőre látszik. Neked nincs kedved kalóriát számolni?

15. Husigolyóó (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2012. okt. 26. 16:59

Azt írják még hogy szokásos minimum napi 2 l cukormentes innivaló, minimális zsíradék.


Én spinningre járok heti 4szer és táncra is. Mozgással nem volt soha gondom, csak a fene nassolással. Te mit tervezel?

14. Husigolyóó (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. okt. 26. 16:57
Semmi képpen nem rosszindulatú, elfogadom a véleményed:) Rengeteg vackot kipróbáltam már, folyamatosan sportolok, szerintem nincs mit veszteni vele. Anyagcserém sajnos évek óta tropa.
13. Husigolyóó (válaszként erre: 8. - Dinkaanyu)
2012. okt. 26. 16:56
Semmit nem szedett vissza, pedig júliusban csinálta. Múlt héten kezdte el újra. Hidd el én hiszek az életmódváltásban is, de valahogy be szeretném újra a fogyás folyamatát gyorsítani.
12. Guruljka (válaszként erre: 4. - A6bc29c843)
2012. okt. 26. 16:55

Neeem, Kedves, Rád is gondolunk közben.

Ettől csökkenni fog az étvágyunk is...


Egész nap még én sem ülök a gép előtt, pedig nyugdíjas vagyok.

11. seby_ke (válaszként erre: 6. - Husigolyóó)
2012. okt. 26. 16:54
hmm...eléggé csábító :) lehet, hogy csatlakozom én is!
10. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Husigolyóó)
2012. okt. 26. 16:53

Nem az a baj, hogy nem fogy le az ember tőle, hanem , ha vége és visszatérsz a helytelen táplálkozáshoz, több jön vissza, mint ami lement.

Egyébként meg két hét alatt 8 kilót leadni az anyagcsere meggyilkolásával egyenlő.

Ha szerinted ez a hozzászólás is rosszindulatú, akkor... hát nem tudom.... nem annak szántam.

2012. okt. 26. 16:53

Hát nem rossz...Nyilván a reggelit akkor eszem meg, amikor megéhezem, ugye? (Ébredés után nem bírok enni, és nem is mindig reggel ébredek.)

Kenyér nélkül viszont nem eszem meg a rántottát, és gondolom, ez zsiradék nélkül készül ugye?

Húslevest viszont egyáltalán nem eszem, semmilyen formában. De ez még el is hagyható, úgy látom.

Tejet sem iszom, a virslit se nagyon szeretem.

Viszont eléggé könnyen beszerezhetőek az ételfajták.

Én a teát mindig cukor nélkül szoktam inni, abból van a napi folyadékom, mert vizet nem iszom, az hideg. :)


Elég jól belefér egy átlagos kalóriaszámolós napba, de milyen mozgással tervezed? Mert még ha valamit le is koplalsz ezzel, az minimális, ha nem szerzel be minden napra valami jóféle kis izomlázat.

8. Dinkaanyu (válaszként erre: 6. - Husigolyóó)
2012. okt. 26. 16:47

és azóta mennyit szedett vissza?

Ez egy koplalás.Életmódváltás kell ha fogyni akarsz, ezután az étrend után, ha egyáltalán végig tudod csinálni,mert ez a kaja baromira kevés, csak hízás jöhet , ha újra a régi kajáidat eszed!

7. Husigolyóó (válaszként erre: 4. - A6bc29c843)
2012. okt. 26. 16:44
Cuki vagy Pandora:) Én a gépnyomkodás helyett heti 4szer járok spinning órára, valamint táncra is:) annyira aranyosak ezek a jóindulatú emberkék:)
2012. okt. 26. 16:43
Két hétig kell csinálni. Ismerősöm 8kgt fogyott vele.
5. Husigolyóó (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2012. okt. 26. 16:43

Hétfő

Reggeli: 2 db kockasajt, 5 dkg párizsi, 2 dl tej.

Ebéd: 1 db zsemle, 1 db főtt virsli, 2 dl tej.

Vacsora: 2 szelet pirítós(vaj nélkül), 1 db banán.


Kedd

Reggeli: 3 db abonett kenyér, 5 dkg Trappista sajt, 3 dl tea (cukor nélkül).

Ebéd: 20 dkg hal roston, saláta.

Vacsora: 1 db zsemle, 1 db kefir, 1 db főtt tojás.


Szerda

Reggeli: 2 db tükörtojás, 2 db pirítós, 1 db paradicsom.

Ebéd: 20 dkg zöldségköret, 5 dkg reszelt sajt.

Vacsora: 5 dkg pulykamell sonka, 1 db alma, 3 dl tea (cukor nélkül).


Csütörtök

Reggeli: 2 db főtt virsli, 2 db pirítós, 2 dl tej.

Ebéd: 20 dkg párolt csirke, 1 adag gyors rizs,

Vacsora: 2 db alma.


Péntek

Reggeli: 2 db kockasajt, 5 dkg gépsonka, 3 dl tea.

Ebéd: 3 tojásból rántotta, 1 db paradicsom.

Vacsora: 1 db zsemle, 1 db kefir, 1 db alma Szombat

Reggeli: 1 főtt tojás, 5 dkg párizsi, 2 db pirítós.

Ebéd: 25 dkg főtt marha, krumplisaláta.

Vacsora: 3 dl tej, 1 db alma.


Vasárnap

Reggeli: 2 db virsli, 1 db zsemle, 1 db paprika.

Ebéd: Húsleves üresen, 20 dkg csirke roston, zöldségköret.

Vacsora: a hetiből bármelyik

2012. okt. 26. 16:40
gondolod majd ettől lefogytok, miközben egész nap ülve nyomkodjátok a gépet, és drukkoltok egymásnak? :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook