Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bécsi-diéta 2012.10.29-től. Ki tart velem? fórum

Bécsi-diéta 2012.10.29-től. Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. okt. 29. 18:08
Nem teaként veszed, fűszerként! És egy kanálynit leforrázol 2-3 dl lobogó vízzel. Ha annyira kihűlt, hogy iható, leszűröd és édesíted.
62. Husigolyóó (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2012. okt. 29. 18:08
Neked hogy telt a napod?
61. Husigolyóó (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2012. okt. 29. 18:07
Nem vagyok az antibiotikum híve... másrészt szedek fogamzásgátló tablettát és sajnos annak is csökkenti a hatását.
60. Husigolyóó (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2012. okt. 29. 18:06

Nem hallottam még a kakukkfű teáról, utána fogok nézni köszi:) Ma kamilla teáztam. Még este megpróbálok 1 teát meginni az ünnepléskor:)

Holnapra megvettem a halat...hát elég borsos ára volt, 2 kis szelet jó minőségű tengeri hal 600 forint volt...

2012. okt. 29. 18:03

Figyelj nagyon az itókára, és ha csak lehet kakukkfű teát igyál! Széles körű antibacis hatású.

Én a helyedben szednék antibiotikumot.

2012. okt. 29. 17:56
A legfontosabb kimaradt. Reggeli kezdő mérlegelés, kezdő súly: 72,6kg
2012. okt. 29. 17:54

Pici időm mégis maradt, mert csak 7re megyek hozzá.

Szóval...az első nap nálam így festett:

R: 2 db kockasajt, 5dkg szalámi, 2 dl tej

E: 1db korpás zsemle, 1 virsli, 2 alma

V: 2 szelet pirítós ( fokhagymával megkenve) 1 banán


Inni sajna nem ittam sokat, olyan 1,2-1,5 l. Holnap jobban figyelek az itókára.

56. Husigolyóó (válaszként erre: 54. - Seby_ke)
2012. okt. 29. 17:45

Sziasztok:)


Örülök, hogy ti is velem tartotok. Az első napon túl vagyok, nem ment nehezen a holnapi szerintem keményebb lesz. Sajnos nem mehetek spinningre, látott ma doki és nem javasolta, mivel a teljes nyelőcsövem vírusos gyulladásba van, de nem vagyok hajlandó antibiot szedni...marad a tea, köptető stb...

Ti hogy bírtátok a mai napot? Sajna most mennem kell, mert vár a párom az apukájának a szülinapját ünnepeljük, de nekem szigorúan kajamentes lesz:)

2012. okt. 29. 16:36

Én úgy határoztam, hogy "összarakom" az egy napra valót, és tetszés szerinti összeállításban eszem.

Tej van itthon, de nem szeretem, arra még ki kell valamit találnom, mert csak úgy én meg nem iszom.

Most a "reggeli"-met eszem, egy kocka sajt..(van már félzsíros is, éppen azt kaptam...), egy szelet sonkát kineveztem párizsinak, bár 2 deka sincs, még ehetek belőle estig. És egy zsömlényi kenyér, 5 deka.

54. seby_ke (válaszként erre: 38. - Husigolyóó)
2012. okt. 29. 12:05

Szia! Én is ki fogom próbálni, de sajnos nem tudtam beszerezni mindent. Ma megpróbálok bemenni a városba, remélem összejön, és holnaptól tudjuk együtt csinálni!

Drukkolok neked, és jobbulást kívánok! Majd írj, hogy hogyan bírtad az első napot, érdekel!:)

2012. okt. 28. 18:16

Igen. Nem túl kis falu, de mivel helyben nincs munkahely, a legtöbben a közeli városban vásárolnak.

Az itteni boltok az alap-választékot tartják, bár az egyik, örömömre, elég sokféle lisztet is tart, a másikban pedig aszalt gyümölcs, magok, pelyhek is kaphatók.

Van ge yhentesboltunk is, de egy kis hálózat boltja. A hagyományos kolbászok pl. olcsók és finomak, de nyugati importárut nem tartanak.

2012. okt. 28. 17:54
Persze, jobb ha látod a választékot.Falun élsz?
2012. okt. 28. 16:59

Jó nektek!

Azt tudom elképzelni, hogy a fiam hét közben, egy pesti Lidlibe benéz időnként, és vásárol, amit kérek.Persze az azért más, mint amikor látom, mi a választék.

50. Husigolyóó (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2012. okt. 28. 16:33
Nekünk itt van az utca végén szerencsére, ezért vásárolunk ott sűrűn. Érdemes körbenézni mindenképpen.
2012. okt. 28. 15:54

Nem jutok el a Lidlibe.

Azaz mivel nincs autóm, annyit kellene a vásárlással bespórolnom, hogy megérje a buszköltség is. Annyit nem bírok hazacipelni.

Lehet azért, hogy nemsokára elszánom magam, és széjjelnézek, mert szeretek ott vásárolni.

48. Husigolyóó (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2012. okt. 28. 15:52
Ezek német virslik, az áruk elég húzós de megéri. Lidlben is szokott lenni.
2012. okt. 28. 15:47
Hűűű..én olyat még nem is láttam!
46. Husigolyóó (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2012. okt. 28. 15:46
Mi magas hústartalmú ( 80 fölötti) virslit szoktunk venni ( bécsi, frankfurti) az azért finomabb mint a párizsi.
2012. okt. 28. 15:43
Ja! Szerintem a virsli mag a párizsi ugyanaz, csak a virsli finomabbra van darálva...
44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Husigolyóó)
2012. okt. 28. 15:42

Nem követek szabályt. Eszem, amikor gusztusom is van, meg éhes is vagyok.

Ötször nem sikerül szerintem. Tudatosan biztosan nem vagyok képes ilyen gyakran enni.

43. Husigolyóó (válaszként erre: 40. - 6b006fc769)
2012. okt. 28. 15:40
Párizsi helyett én is Spar Budget gépsonkát vettem. Virsli az jöhet bármi mennyiségben:)
42. Husigolyóó (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2012. okt. 28. 15:39
Aranyos vagy, de mindenképpen el szeretném kezdeni, mert most nem lesz családi ebéd és hasonló buktatók. Spinningre is szeretnék menni, remélem holnapra jobban leszek. Ma egész nap pihenek, teázok, szóval bizakodó vagyok. Sajtot még én se vettem, de holnap munka előtt beugrom a Lidlbe és veszek, meg banánt is. Ügyes vagy ha újra elkezdett lefelé kúszni a súlyod. Naponta 3szor vagy 5ször szoktál enni?
41. Guruljka (válaszként erre: 40. - 6b006fc769)
2012. okt. 28. 15:32

Erre gondoltam én is. A víztartalma közel azonos lehet.

A napokban két szelet kicsit fura lett már, és a kutyák részére is át akartam sütni alaposan. Hát már a harmadára csökkent, de még sercegett...

40. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2012. okt. 28. 15:30
Szerintem a gépsonka tökéletesen megfelel a virsli és párizsi helyett. Zsírtartalma is sokkal kevesebb, meg talán kevesebb az emberi fogyasztásra alkalmatlan összetevő is;)
2012. okt. 28. 15:21

Oké, én még nem vettem kocka sajtot. De erősítem soraidat, hogy ne érezd egyedül magad.

Képzeld, a kalóriaszámlálással való fogyásom egy időre leállt, majd kicsitmegindult megyint, és a rendszer levitte 997-re a napi kalóriámat. Szóltam a rendszergazdának, hogy ez nem jól van beállítva, az ember nem éhezhet. Még nem reagált, én pedig szépen csak odafigyelve ettem, de vezetem azért a mennyiségeket, a rendszer kiírja a kalóriát és a tápanyagokat.

Mivel a fiam is itthon van suliszüneten, kicsit zírosabban főzök, mint ha magamra főznék. Emiatt kb.1100-1200 Kcal megy be naponta, és a kilók elkezdtak potyogni. (Persze mindennap mozgok, amennyit éppen sikerül, de fél órás szalag-edzés a minimum. Ennél többet is igyekszem, de legalább ez mindennap megvan.) Figyelek arra, hogy ne legyek éhes, néha egy-egy alma is elég.

Nem tudom, okos ötlet-e influenzásan diétázni, hiszen a mozgást eleve fel kellene cserélni ágynyugalomra. Egy héttel halaszthatunk, én Rád nézve azt tartanám egészségesnek.

2012. okt. 28. 14:45

Elkapott már 3. napja ez a fene nagy influenza járvány:( remélem annyi hasznát veszem, hogy nem leszek annyira éhes és picit összébb szűkül majd a gyomrom. Ki tart akkor velem holnaptól?:)

Reggel mérlegelek, aztán úgy gondoltam hogy pénteken is fogok. Bízom benne hogy ez a diéta újra beindítja a fogyást. Csak ne fájna ennyire a torkom, fejem, orrom... waffff

37. Guruljka (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2012. okt. 27. 13:13

Persze, ha előtte olyasmit evett, ami ésszerűtlen.

Én amúgy sem eszem pl. gyors kajákat, és nem szeretem a zsíros ételt. Mivel nem vagyok különösebben oda a húsfélékért sem, biztosan nem zsíros sültektől híztam meg...viszont máris azon töröm a fejem, hogy párizsi és virsli helyett mit egyek, mert az nem nagyon megy le.

Nem hiszek abban, hogy bármilyen kényszerrrel fogyni lehetne, mert akkor egész nap a diétán jár az ember esze, azaz gyakorlatilag csak az evésre gondol, ha negítív előjellel is.

36. Husigolyóó (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2012. okt. 27. 12:32
Ezt a diétát 2 hétig szabad csinálni, szóval az étrend 2szer ismétlődik csupán. Én holnap megyek el bevásárolni, sajnos felénk is nehézkes marhát kapni.
35. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2012. okt. 27. 00:22

Nyilván nem azt, vagy annyit eszik, mint amitől meghízott régebben... Tehàt felteszem sikeresen életmódot változtatott. Még ha ez közhely is...

Marha nehéz átállni, legalábbis szerintem. Roppant ritka lehet az, hogy valakinek elsőre összejön.

2012. okt. 26. 22:31
az a baj az ilyen diétákkal hogy amilyen gyorsan le megy, olyan gyorsan is jöhet majd vissza, én 22 kilot fogytam anno, és 10 kilo ugy jött vissza, hoyg alig ettem, mozogtam, s mégis, most ujra fogyni próbálok, de ésszel, hisz ráérek :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook