Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barnázás fórum

Barnázás (beszélgetős fórum)


1 2
34. NomNom
2014. aug. 4. 16:13

Sziasztok!

3 hónapja költöztem külföldre, azóta most menstruálok harmadjára. Még csak barnázok és az aggaszt, hogy mióta kint vagyok, mindig napra pontosan, amikor meg kéne jönnie, elkezdek barnázni, ami 2-3 napig tart és csak utána jön meg rendesen. Nekem ilyen régen nem volt és nem tudom, most mitől lehet. Pár héten belül hazaköltözöm, akkor megnézetem magam nőgyógyásszal természetesen, már egyébként is ideje lenne.

Ez lehet az életmódváltozástól? Sajnos úgy érzem mióta itt vagyok kevésbé élek egészséges életet, főleg étkezés terén, mint otthon.

Ha valakinek van/volt hasonló, köszönöm, ha megosztja velem!

33. szszilvi76 (válaszként erre: 30. - Macika33)
2014. ápr. 26. 13:54
ha az orvos azt mondta,hogy nem kell akkor lehet nem látta értelmét hogy elküldjön vércukormérésre
32. d20c30cb4c (válaszként erre: 29. - Macika33)
2014. ápr. 26. 13:15
Mindenem rendben volt, de az orvosom mondta, hogy sajnos a gyógyszer mellékhatások még évekig fenn állhatnak, mint a barnázás. Ő küldött el Avivázni, mert más hormontartalmú készítmény csak rontott volna a helyzeten. Azóta rendben a ciklusom, nincs barnázás és csinálom, amíg teherbe nem esem. :)
31. macika33 (válaszként erre: 30. - Macika33)
2014. ápr. 25. 18:45
erre már választ is kaptam:D
30. macika33 (válaszként erre: 24. - Szszilvi76)
2014. ápr. 25. 18:44

Szia,

Neked az IR hgy derült ki?Engem nem akartak elküldeni mondván hgy a hormonszintem jó,ezért nem indokolt...ez tényleg igy lenne?

29. macika33 (válaszként erre: 25. - D20c30cb4c)
2014. ápr. 25. 18:42
Szia.Azért kellett abbahagynom mert endometriosisom volt,és amellett nem lehet. De most akarom megint elkezdeni,mert elvileg mütét után már csinálhatnám...de jó ezt hallani...neked a progeszteronod rendben volt,nem nézték?
28. szszilvi76 (válaszként erre: 27. - Izabella1)
2014. ápr. 25. 10:04
Inzulinrezisztencia!
27. Izabella1 (válaszként erre: 26. - Szszilvi76)
2014. ápr. 25. 10:02
Bocs a tudatlanságomért, de mi az az IR?
26. szszilvi76 (válaszként erre: 23. - Macika33)
2014. ápr. 25. 09:59
szia! nekem egyhormon vizsgálatból teritették kiIR
25. d20c30cb4c (válaszként erre: 23. - Macika33)
2014. ápr. 25. 08:53
Szia! Miért kellett az Avivát abbahagynod? Én is 10 évig szedtem fog.gátlót, és a barnázáson nekem sem segített semmi, csak a torna. Én ajánlanám, hogy folytasd, mai napig csinálom és azóta nincs barna.
24. szszilvi76 (válaszként erre: 23. - Macika33)
2014. ápr. 24. 22:46
szia! Én is úgyan igy jártam engem kivizsgáltak IR ám van . Szedem a gyógyszereket de azota nincs barnázásom
2014. ápr. 23. 19:47

Sziasztok,Gondoltam leirom az én tapasztalatomat. 10 évig szedtem fogamzásgátlót szünet nélkül. Abbahagytam,mert babát szeretnénk,beállt a ciklusom,de folyamatosan barnázok. Elöször kb 7 napig, mostanában ovulácio utáni naptól végig...


Progeszteronhiány miatt szokott ez lenni,de nálam olyan magas,mint kb a terheseknek.(ez amugy jó)Ösztrogénem is mondhatni normál.

CSináltam,diofalevél-csalántea kurát,cickafar-palástfü kurát,barátcserje kurát(ez tök jó petéket csinált,de a barnázásom ekkor volt a legrosszabb)aztán duphaston-t szedtem 2 ciklus alatt.Max az aviva tornátol mintha jobb lett volna,de azt abba kellett 1 honap után hagynom.


Kérdezem én akkor mitől lehet?


Most amugy 2 honapja semmit nem szedek,se jobb,se rosszabb..


Az orvosokat konktéran nem érdekli,vagy nem tudnak vele mit kezdeni,pedig azt olvastam hgy a meddőség jele.


Ha bárkinek van bármi más tapasztalata légyszi osszátok meg.


Inzulinrezisztancia,vagy pajzsmirigytől lehet?

22. d20c30cb4c (válaszként erre: 21. - Brigi9123)
2014. márc. 8. 15:41
Akármi lehetséges! Lehet még nem volt olyan magas a Hcg a szervezetedben. 3-4 nap múlva tesztelj újat.
2014. márc. 8. 13:01

Sziasztok! Nekem február 10.én volt az utolsó

menstruációm ami 7napig tartott. Ciklusaim

30naposak! 23.án voltunk együtt a

párommal,nem védekeztünk. Aktus után 13

nappal csináltam reggel egy tesztet ami negatív

lett! Fejfájásom,hányingerem van, melleim duzzadtak! Mekkora az esély hogy teherbe

estem? Szeretnék már egy babát-kistesót a 4

éves kisfiamnak! :)

2014. márc. 4. 01:09
jah és sajnos a tornát nem tudom csinálni mert külföldön vagyok és itt ilyen nincs :( mert hogy azt olvastam hogy ezt eg ytanfolyam keretében lehet elsajátítani .
2014. márc. 4. 01:08
én is több helyen olvastam hogy ez a barnázás ez nem jó. és hogy az orvosok csak legyíntenek rá... szerintem várj egy kicsit és ha pár hónap múlva sincs baba akkor menj vissza .. de ahogy utána olvasgattam ez nem tragikus orvos is tud rá írni gyógyszert plussz én ezt a barátcserje kapszulát olvasom most már egy csomó helyen. állitolag rendezi a ciklust és akkor nem lesz barnázás sem ;)
18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Bogyoka14)
2014. márc. 3. 22:01
Ne olvass annyit!!! Hidd el,sokat segít!!! :-)
2014. márc. 3. 20:31
sziasztok! én nagyon új vagyok ebben a témában, mert egészen tegnapig-máig, azt hittem, hogy a menstruáció előtti barnázás tök normális...nekem mindig úgy jött meg...pont egy hete voltam nőgyógyásznál általános vizsgálat, rákszűrés, mert nekivágtunk a babának végre :) erre olvasgatok a tünetekről és valahol írja, hogy a beágyazódáskor is van barnázás...már kezdtem megörülni, amikor alatta írja, hogy nem jó, ha menstruáció előtt is van :( most eléggé kétségbe vagyok esve, mert mi van ha annyira jönni akar a bogyóka, hogy elsőre sikerült én meg itt várom "betegen" vagy hogy mondjam :/ azt sem tudom mi fenéhez kezdjek most :/ annyira beleéltem magam, hogy lehet, hogy sikerült a baba, erre kiderül, hogy tök nem vagyok egészséges...menjek vissza újra orvoshoz vagy mit csináljak szerintetek? szép estét mindenkinek.
16. d20c30cb4c (válaszként erre: 15. - Mandarin 85)
2014. márc. 3. 17:35
A cickafark is jó a ciklus rendezésre, de én nem szedtem-ittam semmit. Persze meg lehet próbálni, de a tornát egészségesebbnek gondoltam.
2014. márc. 2. 21:34
Köszönöm szépen , utána nézek ennek a tornának . de hallottam a barátcserje kapszuláról is.. állítólag beállítja a ciklust és rendbe tesz hamar ....hallottál róla valamit ?
14. d20c30cb4c (válaszként erre: 13. - Mandarin 85)
2014. febr. 28. 07:53

Ne aggódj, légy türelmes magaddal és a szervezeteddel. Most szüksége van némi időre, hogy helyreálljon.

Nekem a vérképem alapján azt mondták: "Jelenleg meddők a petefészkek, nem működnek."

Nem működtek, mert nem indultak be még akkor a gyógyszer után. De ez nem azt jelenti, hogy nem is fog.

Én kevesebb, mint egy évre rá, némi torna rásegítésével terhes is lettem. Van egy olyan torna, ami segít gyógyszerek nélkül elindítani újra a működést. Ez az Aviva torna. Ha érdekel, akkor nézd meg ezt a honlapot: avivastudio.hu

Szóval ne aggódj még, mert korai aggódnod. Adj időt ma szervezetednek!

13. Mandarin 85 (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. febr. 27. 19:24
én is barnáztam mindig gyógyszer mellett .na mindegy .majd talán helyre áll idővel.. Még valami idegesít , a múlt hónapban voltam a nődokinál , és azt mondta hogy z egyik petefészkem elég gyenge. és azt mondta menjek vissza 2 hónap múlva hogy újra csináljon egy hüvely ultrahangot! Külföldön élek ezért írtam több netes orvosnak is és erre azt válaszolták hogy ilyen nincs hogy gyenge , vagy működik vagy nem . mindegyik ezt írta . akkor most az egyik nem működik? ez is lehet a gyógyszertől ? és ha lehet akkor helyre jöhet magától ? vagy már sosem fog működni?
12. d20c30cb4c (válaszként erre: 11. - Mandarin 85)
2014. febr. 27. 19:12

Mert előfordulhat, hogy terhes maradsz. Attól is függ ez, hogy milyen gyógyszert és mennyi ideig szedsz. Meg, ha csúcs szuper a szervezet, akár helyre is állhat rögtön. De nekem az orvosom a próbálkozásig minimum 3 hónapot ajánlott gyógyszer abbahagyás után.

De sajnos a barnázás minden esetben hormonzavarra utal. Ami ugye a gyógyszertől lehet. Én már nem barnázom sosem, de amíg tablettát szedtem, addig mindig barnáztam menzesz előtt és után. Ugye az progeszteron hiányra utal, amit szintén a tabletta okoz.

11. Mandarin 85 (válaszként erre: 10. - D20c30cb4c)
2014. febr. 27. 18:51
akkor ezt nem értem , eddig minden orvos azt mondta hogy ahogy abba hagyom a gyógyszert rögtön terhes lehetek!!
10. d20c30cb4c (válaszként erre: 9. - Mandarin 85)
2014. febr. 27. 18:21

Sajnos tévedsz. Nem minden ciklus jár peteéréssel. Orvosom szerint egy évben legalább 2-3x előfordul, hogy nincs peteérés. Ha meg valaki gyógyszert szedett sokáig, akkor meg idő mire újra lesz.

Én 8 évig szedtem fog.gátlót, orvosom azt mondta az első pillanattól, hogy egy év múlva megnézzük minden visszaállt-e. Nekem több idő volt, de szerencsére nem kellett gyógyszer, szépen magától minden visszaállt.

2014. febr. 27. 17:41
Nos , most délutánra megjött . tehát a lényeg hogy a múlt hónaphoz képest 6 nappal elöbb jött meg!!Lehet hülyeség de én ugy tudtam ha van menstruáció az azt jelenti ,hogy van peteérés is !! ??? vagy tévedek ??
8. anya4005 (válaszként erre: 6. - Mandarin 85)
2014. febr. 27. 08:01
Szerintem menj el a dokihoz,az a biztos! Ha nagyon parázol,csak ess be valakihez,ne várj (esetleg) a saját orvosodra!
7. d20c30cb4c (válaszként erre: 6. - Mandarin 85)
2014. febr. 27. 07:49
Sajnos ennyi év fogamzásgátló nem ürül olyan gyorsan. Nekem több, mint egy év kellett, hogy beálljon újra a ciklusom, és újra peteérésem legyen spontán. Szóval türelem, a barnázás is természetes, nekem volt, hogy csak úgy volt menstruációm (ami ugye nem is rendes menzesz). Az, hogy rendszertelen lesz egy kicsit, az is előfordul, ki kell várni, hogy beálljon a te szervezetednek megfelelő ciklus hosszra. Újra kapcsolnia kell az agynak, hogy most ezt neki kell ismét irányítania ennyi év után.
2014. febr. 27. 07:26
Mára már piros vér van csak még kevés !! De ez lehet még mindiga fog.gátlotol? Mondjuk mikor szedtem akkor is barnáztam mielött megjött csak most 1 héttel előbb jött meg mint kellet volna !! és még most se tudom hogy most meg jötte egyáltalán normálisan vagy mi van ... a betétem még nem olyan de a wc papir piros színű ez már vér !!
2014. febr. 27. 05:42
Nekem a missed ab-om előjele volt a barnázás. a magzat nem élt,és beindult a spontán vetélés,fájt mindenem ,derekam hasam cicim ... Plusz mellette alvadt vér darabok is jöttök ki... Pár nap barnázás,majd beindult a vér,de az eszméletelen mennyiségű volt. Na nem elrémiszteni akarlak. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook