Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bántalmazott nők klubja!!! fórum

Bántalmazott nők klubja!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2023. jan. 20. 17:19
Nem lehet kilépni a kapcsolatból ha nincs barát, vagy segítőd, anyagi hattered. Nagy tévedés aki azt hiszi. Azt mondják menj , de hova miből. Én a mai napig tűrök. Lassan kezdem feladni. Már nem bírom. Egyedűl vagyok. Senkim nincs. Tanáca van ezer. De segítség nimcs. Még a az erre kijelölt szervezetek sem válaszolnak.Sajnos forumokból tudom sok nő halt meg bántalmazás srán vagy vetett végett életének. Én már nem tudom mit érezzek. Mindig megusszák
153. Bojka1973 (válaszként erre: 116. - Hella2290)
2023. jan. 20. 17:07
Hellának. Sikerült kilépned. Ha igen örülök. Én még külföldre is ki mennék. Nekem senkim nincs. Csak szabaduljak meg tőle. Állandó félelmben élni. Nem megy mar kezdem feladni
152. Bojka1973 (válaszként erre: 126. - Unicorn94)
2023. jan. 20. 17:02
Hogy tudtál ki lépni. Én 24 éve probálok. De nincs segítségem. Senkim . Nem iszik nem drogozik . Kedves embernek ismerik. De bárhol megtalálna az országban. Probáltam jók a kapcsolatai
151. Bojka1973 (válaszként erre: 150. - Bojka1973)
2023. jan. 20. 16:55
Vannak ilyen férfiak. Eggyik pillanatról a másikra elborúl az agyuk. Nem tudnak le állni az ütlegeléssel. Hazudnod kell , hogy le estél a lépcsöről stb. Nagyon kedvesnek tünnek. Én azt sem tudom, hogy milyen a normális élet. Már odáig jutottam, hogy élni sem akarok. Minden embertől félek.
150. Bojka1973 (válaszként erre: 149. - Greta.mszrs)
2023. jan. 20. 16:50
Szia engem rendszereresen bántalmaz a ferjem fizikailag , s verbálisan. Egy roncs vagyok. Rendezett normális körülmények közt élünk. Kedves embereknek látnak. De otthon el szabadul a pokol. Ha valaki át ment mindenen az én vagyok. Segítséget csak atmenetileg tudnak nyújtani. Haza kell mennem, mert senkim nincs, s emmim csak a ház amiben élünk. Se barátok ismerősök. Tiltott dolgok.
2022. júl. 29. 08:44

Kedves Mind!


Mészáros Gréta vagyok, az ELTE Társadalomtudományi Karának mesterszakos hallgatója. Szakdolgozatomhoz kutatást készítek bántalmazott nők anyasággal kapcsolatos tapasztalatairól. Ehhez a kutatáshoz keresek olyan interjúalanyokat, akik már legalább 1 éve kiléptek a bántalmazó párkapcsolatból, van a bántalmazó partnerrel közös gyerekük, és szívesen mesélnének saját anyaságukról. Az interjúk várhatóan kb. 1,5 órát vesznek igénybe, helyszíntől függően személyesen vagy online is történhetnek augusztus elejétől szeptember közepéig, előre egyeztetett időpontban.



Az interjúalanyok bármely személyes adatát, személyes történetét a résztvevők biztonságára ügyelve a dolgozathoz kizárólag anonimizálva használom fel.



Ha van olyan olvasó a fórumon, aki szívesen vállalná a beszélgetést, kérem, vegye fel velem a kapcsolatot augusztus 10-ig az anyakutatas.elte@gmail.com email címemen.


Segítségüket előre is nagyon köszönöm!


Üdvözlettel,

Mészáros Gréta

148. 31bc25d879 (válaszként erre: 143. - Piroska52)
2018. jan. 17. 17:55

Jajj, de rossz ezt olvasni:(

Mármint, hogy gyerekként...

Nem tudom, hogy a gyerekbántalmazásnál van-e rosszabb.

147. 31bc25d879 (válaszként erre: 145. - 8a65af67ce)
2018. jan. 17. 17:52
Egy kolléganőm mondta régen: Az embernél nagyobb állat nincs.
146. csikil4ny (válaszként erre: 142. - Namari)
2018. jan. 17. 17:37

Ezt leginkább egy pszichiáter tudná megmondani. Olyan embereknél szokott előfordulni, akik sokáig hallgatnak, tűrnek és egyszer csak elszakad a húr vagy olyanoknál, akik néha pofozkodnak, de a társuk nem veszi ezt elég komolyan, aztán akkor ijed meg, amikor veszélybe kerül az élete.


Azért kérdeztem rá, mert bántalmazott nőknek szoktam segíteni feldolgozni a történteket, kilépni az adott helyzetből, tehát sokat tapasztaltam már a témában, ha nem is a saját bőrömön.

2018. jan. 17. 15:58
Jaj, inkább visszavonom az állatozást! :( Mert az állatokban több jóérzés van, mint némelyik emberben.
144. 8a65af67ce (válaszként erre: 142. - Namari)
2018. jan. 17. 15:53
Én sem hiszem, hogy egy kiegyensúlyozott, szelíd ember így kifordul magából. Azt el tudom képzelni, hogy idővel megbetegszik, és az váltja ki belőle az agressziót, esetleg keményen piál, vagy drogozik. De általában arról van szó, hogy aki állat, az már az elején is állat, csak nem figyelünk a jelekre. :D
2018. jan. 17. 15:19

nem tudom hogy lehet odáig eljutni,hogy valaki bántsa azt akit szeretett eddig,

43-éves házasok vagyunk,

egyszer volt olyan,a kritikus 7-ik évben,valamin nagyon összevesztünk,éppen vasaltam,kezemben a vasaló, azt mondja ,ha nem fejezed be,lekeverek egyet,

nekem????? életed utolsó cselekedete lesz,mert úgy fejbe csaplak ezzel a vasalóval,hogy többet nem állsz fel,

soha többet a mai napig nem mondott vagy tett hasonlót,

meg mondtam,én annyi verést kaptam gyerekként,

hogy többet engem meg nem üt senki,

142. Namari
2018. jan. 17. 14:55
Számomra az az érthetetlen, hogy hogy lehet, hogy ezek évek múlva kezdődnek? Mondjuk az első pár évben minden sunshine és happyness és egyszer csak hozzávág a falhoz? Volt ilyen ismerősöm, de állítólag már a kezdetektől nagyon erőszakos volt az ember és érdekelne, hogy ebben mi a tapasztalat?
141. csikil4ny (válaszként erre: 140. - Lánylilapizsamában)
2018. jan. 14. 21:05

Szia!


Írd csak nyugodtan, hátha tudunk segíteni.

2018. jan. 14. 20:50
Él még a fórum?
139. kitaro (válaszként erre: 137. - Andi6020)
2017. ápr. 18. 19:02
Szia! Küldtem privát üzenetet. Sajnos ez a valóság. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy bíróság így is működhet.
138. kitaro (válaszként erre: 136. - 31bc25d879)
2017. ápr. 18. 18:01
Hát arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyibe került neki. Egy biztos, neki sok-sok pénz bemegy feketén. Szívem szerint börtönbe juttatnám, de azt én szívnám meg.
137. andi6020 (válaszként erre: 135. - Kitaro)
2017. ápr. 7. 18:54

Ez azért elég nehezen hihető. Konkrétan semennyire.

Mondjuk mindegy is.

136. 31bc25d879 (válaszként erre: 135. - Kitaro)
2017. ápr. 7. 15:40
Lehet, hogy naiv vagyok, de azt hogy lehet? Mármint technikailag tudom, de ennyi embert és annyi pénzzel. Biztos nem aprópénz amit adhatott.
135. kitaro
2017. ápr. 7. 11:34
Igen, lefizette a bírót, az én ügyvédemet, a pszichológust, a törvényszék is kérdőjeles. Gondolom, nem a két szeméért csinálták azt, amit csináltak. A mostani ügyvédem sík ideg lett, amikor elküldtem neki néhány dolgot, a rengetegből, azt mondta, Ő szeretne ebből kimaradni. A bírónő azóta másik bíróságon dolgozik. A volt férjem egy egyszerű dolgozó, akinek a mellékjövedelme nagyon jelentős.
134. andi6020 (válaszként erre: 129. - Kitaro)
2017. ápr. 7. 11:24

A férjed lefizette nemcsak a bírónőt, a pszichológust, az ügyvédnődet is?

Mert ki a te férjed?

133. kitaro
2017. ápr. 7. 11:21
Őt nem vizsgálják, csak akkor, ha a bántalmazás után feljelentem, vagy ha Ő magától belátja és elmegy orvoshoz.
132. MZsanett (válaszként erre: 131. - Kitaro)
2017. ápr. 7. 11:14
Hát ez az, le volt fizetve...A hitelességének annyi. Miért nem kérdezed meg ugyanezt másik pszichológustól?
131. kitaro (válaszként erre: 130. - MZsanett)
2017. ápr. 7. 11:12
Ez pszichológus véleményében olvasható. Ekkor én is voltam, a pszichológus is le lett fizetve, rólam kellett volna kihoznia, hogy agresszív... vagyok. A volt férjem rólam és családomról beszélt végig, mégis ez kiderült, valamint a teszt kimutatta, hogy agresszivitás is van benne. Mi lenne, ha teljes kivizsgálás lenne? Az biztos,hogy pszichopata, és paranoid.
130. MZsanett (válaszként erre: 129. - Kitaro)
2017. ápr. 7. 10:22
A volt férjednek a mentális problémája, hogy ostoba, unintelligens és ezért nem tudta kezelni azt a helyzetet, hogy tiéd a ház és hogy fogyatékos gyerek született. Ostoba és egoista, akinek csak a külsőségek számítanak, más nem.
129. kitaro
2017. ápr. 7. 10:07
Sziasztok! 19 évi házasság után szó szerint menekültem otthonról. A fogyatékos lányukkal is rendszeresen ordított apróságért, vagy semmiért, amit már nem tűrhettem. Volt férjem gyakran testileg is bántalmazott. Maradandó károsodást okozott, amiért bepereltem. A per alatt kiderült, a volt férjemnek az egyik mentális problémája, a konfliktusszintjeinek megoldása függ a környezettől. Ez annyit jelent, hogy mellettem nagyon nem érezte jól magát, enyém volt a ház, fogyatékos gyermekünk született, a házasságba egy 5,5 éves gyermeket vittem... A másik gond, nekem alkalmazkodási zavarom van, tűrtem, nem emeltem fel a hangom. Ha két ilyen ember összekerül, akkor biztos az agresszivitás. A per alatt mindent bizonyítottam, mégis a bíróság szó szerint undorító módon a volt férjemmel elfogult volt. Sajnos, nemrég lett világos, volt férjem lefizette, nemcsak a bírónőt, a pszichológust, az én ügyvédnőmet is. A másodfokú bíróság is ludas benne. A kúriához fordulhattam volna, de nem vállalta egy ügyvéd sem, akiket kerestem. Ebből nagy botrányt csinálhatnék, de kérdem én, megéri? Volt férjem mindenre képes, és a többiek? Sokan elítélik a bántalmazott nőket, miért tűrik,... Nem szabad!
128. cshft (válaszként erre: 41. - Gigi13)
2017. jan. 4. 20:34
Tudom, h ez már egy nagyon régi bejegyzés, most találtam rá és mélyen felháborít, amit olvastam. Ami veled történt azt a btk NEMI ERŐSZAKként definiálja.Ha nekem az a hobby h minden nap ájulásig iszom magam és az utcán fetrengek szívem jóga. Hívhatnak mentőt vagy segítsget esetleg rendőrt, de senki egy ujjal hozzám nem érhet! És soha egy percig ne okold magad! Ezeket az embereket fel kellett volna jelenteni, minimum a tanári pályától eltiltatni. Sajnos itt tartunk h ilyen emberek tanítanak és még az anyukák is úgy gondolják hogy az áldozat szégyellje magát!Nagy gond vannak a fejekben!
2016. márc. 3. 00:44

Mi 4 éve vagyunk együtt. Túl vagyunk pár szakításon.. kissebb nagyobb vitakon.

Egyutt elunk es vannak szokasos kis vitak koztunk de az utobbi idoben feszult. Agressziv idegbeteg es kis aprosagokert is nekem tamad. Ellok. Szorongat. Tordeli az ujjam. Multkor baltaval jott felem ugy konyorogtem neki hogy ne. Masnap elkezdtem pakolni hogy haza kolzozok szuleimhez. Elejen mondta hogy mennyek stb.. aztan megkert hogy varjunk par napot milesz..ne menjek. Atolelt es mondta h nm enged szeret stb.. majd ra 3-4 napra ujjabb vita stb megint eroszakos volt es mondta koltozzek. ( olyasmiken vesztunk ma is ossze hogy alberletben lakunk nekem nincs fix munka helyem epp hogy keresek egy keveset. Es erre 20 ezerert tabla gepet vett amit velem nem beszelt meg. Ugy hogy itthon ures a huto stb.. tudni kell h van jo telefonja amin tud netezni stb

. Tehat ez a tab felesleges. Es en ez miattszoltam neki h ez most ra ert volna miutan anyagilag helyre jovunk.. ) tehat ilyesmiken vitatkozunk. Nem tudom hogy mit tegyek szeretem es nelkule nem birok egxszeruen elni.. mig kulon voktunk korhazba is kerultem.. nem tudtam feldolgozni. De igyse jo h testileg es lelkileg is vant. Mindennap a fejemhez vagja hogy nem dolgozom.. pedig keresek munkat de valamiert nem jon ossze hosszu tavu.. valamennyi penzt mindig keresdk. Csak egy ket hetig vagyok munka nelkul de valamit mindig csinalok. En sporolok. Beosztom. Takarekoskodok. Szamolgatok. O meg szorja esz nelkul es utana ha szolok erte az a valasz hogy huzzak el dolgozni.

2015. máj. 27. 22:31

4 éves kapcsolatomból léptem ki, most már lassan egy éve.

A probléma akkor kezdődött, amikor éppen meg is mutattam ki vagyok én valójában. Tudni kell rólam, hogy eléggé sértődékeny vagyok.

Amikor megbántott (tudni kell, hogy a megbántás nála nőügyekből, ivászatból, haverokból adódott) nem szóltam hozzá.. Ez neki nem tetszett . Először csak kérdezgette, hogy mi bajom. Nem válaszoltam neki, akkor jött a döbbenet, amikor már ordítozott velem és adott egy pofont is. Először csak sírtam, majd a sokadik pofon, ráncigálás után én is vissza adtam neki. Akkor még nagyobbat kaptam érte, azt mondta ilyet ne csináljak(én?!). Amikor nagy nehezen hozzá szóltam (mivel fájt ahogy bánt velem). Újabb kérdéseket tett fel (tudta,hogy nem válaszolok rá. Már-már azt hittem élvezi, hogy ezt csinálja velem) , amire ugyancsak nem válaszoltam, de ez már csak a sértettségen alapult, akkor újabb és újabb pofonokat kaptam tőle. Nem bírtam a könnyeimmel így tehát elkezdtem sírni, majd azt mondta ; ne sírjak e miatt.. Ez csak egy eset volt a többiből.. Onnantól nem volt megállás.. Volt,hogy a szekrénynek lökött, mikor a földön ültem (féltem tőle, ezért nem feküdtem mellette az ágyon), amikor már megelégeltem, hogy ütlegel és lefog , elkezdtem üvölteni.. A számmal együtt az orromat is befogta, így nem kaptam levegőt, könyörögtem, hogy engedjen el.. nem kapok levegőt. Volt, hogy fojtogatott. Olyankor már én sem hagytam magam , ütöttem és rugdostam, hogy engedjen el. Volt, hogy haza akartam menni tőle és bezárta az ajtót, majd az ágyba lökött, hogy én nem megyek sehová. A rendőrséget akartam hívni(végső elkeseredettségemben) amikor kikaptam a telefont a kezemből, falhoz vágta utána kivette belőle az aksit.. Mondanom sem kell mit kaptam érte. a Combom belsejét szét harapta (másnap mentem nőgyógyászhoz.. )

Egyik esetnél SEM állt drog vagy alkohol hatása alatt..

Sajnos sokáig eltűrtem. Nem tudom amiatt, hogy először voltam igazán szerelmes vagy, mert egy oltári nagy hülye voltam..

Rádöbbentem, hogy ennek véget kell vetnem, mert soha nem lesz vége, ha nem lépek.

Anyával kiskoromban ugyanez történt.. Apám a húgom és az én szemem láttára verte el rendszeresen. Nem hittem, hogy velem ugyanez megtörténhet.

Egyébként a családtagjai és a haverjai is tudtak róla.. A "haverjai" rendszerint nevettek rajta.

A lényeg a lényegben, ha valaki hasonló esetben van , mint én az minél előbb lépjen ki a kapcsolatból. Később nehéz lesz.

2015. máj. 15. 20:31

Nem is tudom hol kezdjem a történetem.


Volt egy 10 éves kapcsolatom amiben elég sokat szenvedtem. Még 21 éves koromban 1996-ban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam, amivel rendszeresen (jelenleg 3 havonta) járok Pécsre az immunológiára kezelésekre. Ennek ellenére 2006.-ban gyerekünk született egy fiú.

2009-től ismét munkába álltam, először egy kis település önkormányzati hivatalában voltam pénzügyes, majd 2012-ben átkerültem a Közös Hivatalhoz egy kisvárosba. Jelenleg is itt dolgozom.

A volt párom rendszeresen megalázó megjegyzéseket tett rám, h ronda vagyok, örüljek hogy ő betegen is felvállal, kancsal vagyok, púpos. Ha sminkeltem olyan megjegyzéseket tett kinek akarok kurválkodni. Nem tetszett neki, ha az ember túlórázott.

Mellette nem egyszer fizikailag is bántalmazott. Persze sose úgy, hogy látleletet vetethessek, csak "finoman" a falnak lökött, lerántott az ágyról a bokámnál fogva, neki lökött a falnak. Mikor rendőrt hívtam volna kirántotta a telefonzsinórt a falból vagy rászorította a kezem a mobiltelefonra, hogy kiesett belőle.

Volt olyan mikor túlóráztam a kolléganőmmel és mikor hazaértem meggyanúsított, hogy dugni voltam és mikor ki akartam menni a lakásból bezárta az ajtót, majd hívta a szüleit, hogy bekattantam és a bolondok házába kell csukatni.

Arra is volt példa, hogy nekem támadt a fürdőszobába és rászorított a wc kagylóra miközben szexuálisan zaklatott.

Közben elszigetelt a családomtól, mert szerintük ők is bolondnak tartottak. Szinte az összes barátnőm eltűnt mellölem. Feltörte a facebookom, a telefonom.

Közben az Általános Iskolába októberbe behívott a fiam osztályfőnöke, hogy baj van a fiammal az iskolában. Sír és azon panaszkodik, hogy én elhanyagolom, verem és csúnyán beszélek vele.

Egész megdöbbentem ezen, hisz otthon a párom szokott ilyenekkel gyanúsítani. Kétségbeesésembe a helyi családgondozókhoz fordultam.

Mikor az ember elunta a dolgokat és szeretett volna ebből a megalázó helyzetből kilépni a volt párom ellopta 2014. dec. 3-án a táskámból a bankkártyámat és a barátjának átadva megloptak a helyi takarékszövetkezet automatájánál.

A netbankon vettem észre a nagyobb összegű pénzfelvételt, szerencsémre a napi limit miatt 150.000Ft-nál nem tudtak levenni többet, így amit apukámtól örököltem nem tűnt el teljesen.

Erre azt mondta, hogy én két kézzel szórom a pénzt és a fiának kellett megmentenie. Ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem és a kamera által rögzített felvételek alapján be is bizonyosodott, hogy ők voltak. A volt párom 40.000Ft-os pénzbírságot kapott, a barátja 50.000Ft-ot. Nekem megígérte, hogy kifizeti az ellopott összeget, de ez a mai napig nem történt meg.

Ekkor én még mindig nem léptem, bár a munkahelyemen igényeltem önkormányzati bérlakást amit meg is kaptam.

Március 7-én ebédet készítettem majd film kihagyás és vasárnap reggel ébredtem az ágyon ruhástól fekve. A volt párom azt állította berúgtam, de semmilyen másnapossági tünetet nem tapasztaltam magamon. Se fejfájás, se hányinger, csak 20 óra emlékezet kihagyás. Felhívtam a családsegítőket és ők azt tanácsolták menjek le a sürgősségire amit meg is tettem. Negatív lett az alkoholtesztem és a májenzim értékek se mutattak eltérést. Ismét feljelentést tettem ellene.

Utána a kórházból már nem mentem haza. A Gyámügy első fokon nekem ítélte a gyerekem és rendőri segítséggel elhoztuk az iskolából. Azóta ő nálam van. Közben a volt párom megfellebbezte az ítéletet és a másodfok el is törölte.

Még nem volt meg a bírói ítélet és volt két lyukas nap. Mikor már nem volt érvényben az elsőfokú gyámhatósági határozat, de még nem volt bírói végzés sem. Ennek ürügyén el akarta vinni a fiamat. De nem engedtem aznap iskolába és lementem a gyerekorvoshoz, hogy írjon igazolást. Ekkor a volt párom megjelent a gyerekorvosi rendelőbe és követelte a gyereket, már akkor hívtam a rendőrségi 107-et, de azt mondták nem tudnak így kijönni. A volt párom azt mondta felmegy a gyerekért az édesanyámhoz, menjek utána és ha ott a háznál cirkuszol akkor hívjam őket.

Miután végeztem a gyerekorvosnál elindultam haza, de szemben megláttam a parkoló autóját, ezért bementem a szomszédos családsegítőkhöz. Ott beszélgettünk és mikor kinéztünk az utcára üresnek találtuk messziről a kocsit, mivel a hátsó ablakai sötétítettek. Azt gondoltuk a családsegítővel talán felment a volt párom a gyerekorvoshoz, így elindultam anyukámhoz. Két háznyit mentem mikor kiszállt az ikertestvérével az autóból. Nem is ő, az ikertestvére állt elém és azt mondta vége a hazugságaimnak és pofon ütött. Bemenekültem az ott lévő ház udvarába, mivel nem volt kerítése. Erre még fényképezőgépet is elővettek, hogy fotózzanak mert birtokot háborítok. emellett kiabáltak rám, hogy pszichiátriai eset vagyok és a pszichiátriára van bérletem (idegösszeroppanást kaptam a bankkártyás dolog után). Az udvarból hívtam a 107-et, ki is érkeztek a rendőrök. Az egyik velem beszélgetett, a másik a volt páromékkal. Miután velem elbeszélgetett az egyik bekísért a családgondozói hivatalba, Majd jött a másik is és lebeszéltek a feljelentésről, és a látleletről

hogy nincs értelme, mert hiába pirosabb az egyik arcom, de mivel sírtam nincs mit látleletezni. Meg ők elbeszélgettek velük és helyre rakták őket. Másik nap mégis úgy gondoltam, nem hagyom ennyiben és megtettem a feljelentést, de nem náluk hanem abba a városba ahol az ügyvédem él.

Közben itt a jó idő és az összes nyári ruhám a közös házban maradt. Azon a hétvégén volt a fiam otthon láthatáson az apjánál láthatáson és azt mondta egy zsákba vannak a ruháim és azt mondta az apja bármikor elvihetem őket. Ezért telefonáltam neki, hogy szeretnék átmenni értük. De ő közölte, hogy ott ugyan semmim nincs már.

Gondoltam bemegyek a rendőrségre tanácsot kérni, hogy ilyenkor van-e még reményem a ruháimra vagy a sok egyéb veszteségem mellett lemondhatok ezekről is. Erre a rendőr aki amúgy az egyik intézkedő volt a pofonnál és ő volt az aki a volt páromékkal beszélt csúnyán lehordott. Azt mondta ő nem ad nekem tanácsot, mert úgy se fogadom meg. Mellém videókamera kell, mert össze-vissza beszélek, egyik nap, így- másik nap úgy. Hogy előtte azt mondtam nem teszek feljelentést, majd másik nap mégis. Hogy őt leszidták Tamásiba, mert nem jól végzi a dolgát. Egész elkeseredtem és elmentem a családgondozókhoz ahol sírva fakadtam ás elpanaszoltam mi történt. Utána munkába mentem, de nem sokra rá megjelent a rendőr és a polgármester irodájába hívatott, ahol szintén előadta rólam, hogy mellém videó kell.

Nem elég, hogy mennyi megaláztatást szenvedtem el a rossz kapcsolatomba, h a volt párom ellenem nevelte e gyerekem, aki sokszor megütött, meghúzta a hajam és a bántalmazásoknál azt mondta, ha én nem lennék bunkó az apja nem bántana. Hogy az volt az elhanyagolás, hogy munkába jártam és a munkámhoz szükséges mérlegképes tanfolyamra, hogy az egész bírósági tárgyalás abból állt, hogy én alkalmatlan vagyok anyának, pszichés zavaraim vannak, hogy a nyílt utcán simán pofon ütnek akkor még a rendőr is így viselkedik velem akihez tanácsért fordulok.

A NANE nem elérhető, A Patent Egyesület szintén.

Kérdem én, hova fordulhat ilyen esetben az ember?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook