Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baj, ha sok gyümölcsöt és zöldséget eszek? fórum

Baj, ha sok gyümölcsöt és zöldséget eszek? (tudásbázis kérdés)

26. syria (válaszként erre: 22. - Bb281cff18)
2016. aug. 6. 11:14
Nyugodtan vigyed túlzásba a zöldség és gyümölcsevést! :)
25. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Bb281cff18)
2016. aug. 4. 12:31

Hát azt nem írtad, hogy összesen mennyi szénhidrát volt bennük. Egyébként azt sem írtad, hogy ebből a majdnem 2 kilóból mennyi volt a gyümölcs és mennyi a zöldség, a zöldségben nincs cukor úgyhogy ha bele is számoljuk a szénhidrátkeretünkbe, azért nem ugyanaz mint a gyümölcs.


Nyáron mindenkinek jobban csúszik a gyümölcs, ebben nem látok semmi rosszat, de összességében kell nézned, szóval ha már úgyis sok a gyümölcs, akkor miért fejeled még meg zabpehellyel? Miért eszünk zabpelyhet?-> szénhidrát+rost (plusz egyebek, de az első két oka ez).


Ha már egész nap zöldséget, gyümölcsöt eszel, abban már van szénhidrát is meg rost is.


Viszont ebben az egészben kevés a fehérje így megtoldanám hüvelyesekkel (így nyáron saláta formájában), mert van benne fehérje és ásványi anyagok (és rost) és olajos magokkal, mert azokban pedig vannak jófajta zsírok és fehérje is, ellenben szénhidrát kevés (de ugye azt már fedezted a gyümölcsökkel)


És napközben meg leöblíteném az egészet sok-sok vízzel;)))

24. barátnő. (válaszként erre: 1. - Bb281cff18)
2016. aug. 3. 20:52
nem baj,inkább jó egészséges maradsz :)
2016. aug. 3. 19:06

szőlőt, banánt ne egyél, abban sok a cukor, de pl. a kiwi, alma azok nagyon hatásosak.

zöldség meg szerintem nem káros, nagyon jót tesz az egészségnek.

+ egy kis halat is ehetnél hozzá (ha szereted!)

2016. aug. 3. 12:31
Szóval ne értsen félre senki! Régóta eszem sok gyümölcsöt, csak egyre több helyen olvasni, hogy nem kell túlzásba vinni. Megkérdeztem a véleményeteket, köszönöm az értelmes válaszokat!
21. bb281cff18 (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2016. aug. 3. 12:29
Köszönöm szépen, erre voltam kíváncsi. :)
2016. aug. 3. 09:56

Jajj ez a fogyózás miatti pánikbetegség mánia, hogy lassan már a csapvizet is károsnak, hizlalónak titulálják. Igen, van cukor a gyümölcsben, de az nem ugyanaz, mint ami a csokoládékban, nyalókákban, süteményekben van. Én még olyan embert nem láttam, aki attól hízott volna el, hogy túl sok almát, szőlőt, barackot evett. Én 2011 óta 20 kilótól szabadultam meg, mikor elkezdtem a diétát 5 évvel ezelőtt folyamatosan almát, szőlőt, barackot ettem, mégis lefogytam. Ugyanígy a zöldség. Én imádom a karalábét magában. Imádom a karfiol torzsáját megenni, vagy csak úgy magában édes sárgarépát rágcsálni. Inkább azt rágom, mint valami édességet, hogyha rámjön a nasizhatnék.


Syriának igaza van. Évről-évre egyre nagyobb hülyeségeket találnak ki, itt van most például ez a sózás elleni propaganda, mikor a só igenis egészséges, szüksége van rá a szervezetnek, ha nem eszünk sót megbetegszünk. Ott van a híres-neves magyar népmese, ami a sóról szól, ajánlom mindenkinek. Nem véletlenül nyalatnak az állatokkal is sót könyörgöm. Ha az állatoknak szüksége van rá, akkor az embereknek miért nincs? A sóhiány tönkreteszi a veséket, a szívet és az érrendszert. Lehet rangsorolni, hogy mi a fontosabb. Bedőlni minden éppen divatos szépség- és egészségtrendnek, vagy ráérezni arra, hogy Neked éppen mire van szükséged, hogy a szervezeted mit kíván éppen. Volt egy időszak amikor a vajat átkozták a messzibe, mondták együnk margarint. Erre most káros a margarin, együnk vajat. Sőt, már megjelentek a polcokon a vajízű margarinok is. Hát a nevetség netovábbja. Tízévente váltakozva jönnek a konyhaguruk azzal, hogy zsírral főzzünk, ne olajjal. Aztán, hogy olajjal főzzünk, ne zsírral. Követni sem lehet a sok hülyeséget már.


Kicsit elkalandoztam, de a lényeg, amit mondani akarok, hogy sem a gyümölcsből, sem a zöldségből nem tudsz annyit enni, ami káros lenne a szervezetre. Sőt, ebben a melegben azon csodálkoznék, ha valaki napi szinten rákívánkozna a csülkös pacalra.

19. syria (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2016. aug. 3. 09:27
Attól, hogy közellenségnek kiáltanak ki időnként legváltozatosabb dolgokat (pl. tojás, zsír, szénhidrát, teflon, mikrosütő, stb.), nem kell mindent elhinni. Gondolkodni kell és ÖSSZESSÉGÉBEN vizsgálódni, ahogy pl. példát hoztál a cukorra, nem pedig egyetlen tulajdonságot kiragadva bármit kijelenteni.
18. loch ness (válaszként erre: 15. - Syria)
2016. aug. 2. 22:42
Nem az agyával van baj, mostanában azzal van inkább baj, hogy elkezdték ellenségnek kikiáltani a gyümölcsöt a benne lévő cukor miatt. Pedig az a cukor nem ugyanaz, mint a finomított kristálycukor, erre szüksége van a szervezetnek. Én is fogyózom, gyümölcs két pofára, és fogyok. De ha lassítaná a fogyást, az sem érdekelne, mert annyira tele van értékes anyagokkal, vitaminokkal, amik szükségesek az egészséghez, és én a fogyással is elsősorban az egészségemet szeretném biztosítani. Persze azt sem bánom, ha végre csinos leszek, de az első az egészség. És még nem vettem észre, hogy a gyümölcs akadályozná a fogyást, sőt, segíti, és még jobban is érzem magam tőle. Úgyhogy csak hajrá!
2016. aug. 2. 21:21

Baj!

Nekem nem marad elég!

2016. aug. 2. 21:13
Azért kérdezem, mert fogyózom. Hogy nem túl sok-e így a cukor... Mert más szénhidrátot a zabpelyhen kívül nem tervezek enni. Ezért mérem le, igen, hogy tudjam mennyi kalória és szénhidrát van benne. Köszönöm mindenkinek! :)
15. syria (válaszként erre: 1. - Bb281cff18)
2016. aug. 2. 21:12
Ha ezt komolyan kérdezed, akkor az agyaddal van baj.
14. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Bb281cff18)
2016. aug. 2. 21:07

Ez hol sok? Több kg dinnyét is képes vagyok megenni egy nap.


De lemérted ezeket?:O

13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2016. aug. 2. 20:59

Köszönöm szépen.

De nézd már; Globus rátapintott, megérezte a lényeget!:))) Én meg itt elnagyolom.

Na, ilyen, mikor a jó tanuló felel. D

12. ILI.
2016. aug. 2. 20:55
Micsoda kérdés ez? Mért lenne már baj? Nem értem... Maximum, vagy egyik másiktól székrekedésed lesz vagy ellenkezőleg, hasmenésed. De nem hinném, hogy komolyabb bajod lenne ebből.
2016. aug. 2. 20:55
Epekővel nem tudtam enni...amúgy szerintem nagyon jók! Minél többet ennék, csak legyen rá fedezet. A saját bio kert az álmom.
10. globus (válaszként erre: 2. - Bb281cff18)
2016. aug. 2. 20:54
Baj abban van, hogy egészséges ételeket is grammban mérsz.
9. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2016. aug. 2. 20:50
Meg hát!:)
2016. aug. 2. 20:48

Én olyat tudok, hogy jó a sok gyümi és zöldsi, csak nem mindegy mikor. Déli népeket nem kell utánoznunk, hogy már reggel gyümölcs, és gyümölcslé, a mi szervezetünk /nagy általánosságban persze/ ezt nem igényli.

És olyantat is hallottam, hogy étkezés után kb. 1 óra, mikor jó a szervezetnek a gyümölcs.

Én speciel 11 óra körül, majd 16 körül kívánok gyümölcsöt enni.

De banánt pl. nem, sose.

Négyes megvan?

7. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Bb281cff18)
2016. aug. 2. 20:28

Naná, hogy baj! Káros az egészségre - úgyhogy minél kevesebbet eszel, annál jobb. Az igazi pedig az, ha nem is iszol, csak naponta pár kortyot! :DDD


Szóval nem hinném, hogy ezt a kérdést komolyan tetted fel!

6. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2016. aug. 2. 20:19
Aha!:)
2016. aug. 2. 20:15
Ha jól esik, akkor mért lenne baj?Egészségedre!
2016. aug. 2. 19:56
Béres Alexandra teszteli a Hoxa népét? DD
2016. aug. 2. 19:48
Miért lenne?
2016. aug. 2. 19:48
Tegnap 1800 grammot ettem... barackot, sárgadinnyét, görögdinnyét, szilvát, banánt, hagymát, paradicsomot, paprikát...
2016. aug. 2. 19:47
Baj, ha sok gyümölcsöt és zöldséget eszek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook