Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves kislányom nem eszik zöldséget, gyümölcsöt! fórum

3, 5 éves kislányom nem eszik zöldséget, gyümölcsöt! (beszélgetős fórum)


1 2
42. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Nkriszti)
2010. jún. 1. 13:48

A lányom a spanyolból egyszer evett, mert nagyon kívánta. Asszem 3-4 szemet. Anyóséknál is éreget már, azt viszont tömi. :) Csakhát messze van. Majd' 200 kilóméter. :(


Jó nektek, hogy van epretek! :)

41. Nkriszti (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2010. jún. 1. 13:34
Nekünk már most van saját eprünk, nem kell vennünk. Egyébként kb. 2 hete vettünk először, mert amiket eddig árultak, azoknak semmi íze nem volt még, azért meg pénzt nem adok ki.
40. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Nkriszti)
2010. jún. 1. 10:01

Én megeszem, de én hülye vagyok. :DDD

Egy gyerektől nem várható el, hogy valamit megegyen savanyúan, ami olyan szép piros, tehát feltételezhetően édesnek is kéne lennie...


Eperből amúgy mostmár csakis hazait vegyetek!!! Egyrészt sokkal finomabb, mint a spanyol, másrészt tizedannyi szutyok (permetszer, műtrágya) sincs benne. Idén szar idő van, így nehezebben érik, tehát kicsit drágább, de alig kell vegyszerezni.

És egy tipp: valszeg át akarnak verni, ha ugyan rá van írva, hogy magyar, de a száránál (már ha így hívják) zöld az eper... A magyar egyenletesen piros a szárig, mert nem zölden szedik le, mint a spanyolt. És épp ezért sokszor az egyik oldala világosabb kicsit, nem a szárnál lévő rész. ;)

39. Nkriszti (válaszként erre: 33. - Reguska1)
2010. jún. 1. 00:01
Az én lánykám is úgy hajlandó megenni, ha kap rá egy kis tejszínt vagy cukrot. Egyébként ha savanyú én se eszem meg ezek nélkül :-).
38. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Reguska1)
2010. máj. 31. 23:20

:D

Ez így szokott lenni. ;)

De remélem, nem a bolti "híjuk tejszínhabnak, pedig köze sincs hozzá, mert növényi szutyokból van" című mutatvánnyal kínáltad neki. :) Mert az sajna nem egészséges, egyáltalán. :(

37. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - Reguska1)
2010. máj. 31. 21:08
Ez jó hír! A tejszín meg nem baj szerintem!
36. reguska1 (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2010. máj. 31. 19:53
Köszi!!!! Jó, hogy indítottam ezt a fórumot, már kezd megoldódni!!!!! :)
35. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Reguska1)
2010. máj. 31. 19:44
Azért ez haladás! Tök jó!!!
34. 2cb29de033 (válaszként erre: 33. - Reguska1)
2010. máj. 31. 17:03
:)))
2010. máj. 31. 16:42
Ma megette a lányom az epret :) Azt mondtuk neki ez csak anyáé és apáé nem ehet belőle. Kitettük és eszegettünk, erre neki is kellett..... :) persze pici tejszínt nyomtunk rá mert nem volt elég édes, nem örülök a tejszínnek, de csak egy pici volt rajta...
32. 2cb29de033 (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. máj. 31. 12:19

Jó, hát nem minden napot így kell elképzelni, meg úgy, hogy fenyegettük... :S

Amúgy a másik módszert is bevetettük, hogy ha megeszi az ebédet, akkor kap finomságot, és eleinte lereszeltük az almát neki, és így szoktattuk hozzá. Nem terrorizáltuk!

31. Nkriszti (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 23:12
Hát remélem, hogy majd ha a többitől látja, akkor megeszi. Habár a mamájánál a szomszédban van egy kislány, u.ennyi idős, és ha ott van, sokat vannak együtt. Ez a kislány jó étvággyal megeszik mindent, az én lányom látja, de pl. a múltkor is a levesből kb. 3 kanállal evett meg, semmi mást, pedig együtt vacsiztak. Ha minden jól megy, akkor szept-től bölcsis lesz, talán majd ott, vagy nem...
2010. máj. 29. 22:44
Az én lányom sem volt hajlandó megenni a gyümölcsöt, zöldséget. Nálunk az első lépés a kókuszgolyó volt. Darált keksz, reszelt alma, méz, kicsi kakaópor, narancslé. Nem látta mi van benne és megette. Azután már könnyebb volt rábeszélni. A zöldségeket meg az egyik barátnőmnél kezdte el enni. Átment hozzűjuk, és borsófőzelék volt. Náluk megette, otthon addig nem. Aztán csak annyit kellett mondanom legközelebb, hogy ez is olyan, mint a Marikáé, és ette.
2010. máj. 29. 22:30

Hamburger? Nalunk nagyon szeretik, szoktam fasirtbol csinalni "hamburger hust" es jol megpakoljak maguknak salival, paradicsommal, sajttal.

Szoktam piskota alapot is kesziteni, tetejen jo sok gyumolccsel, es leontom zselevel. V. csak siman gyumolcsoket egy talba es leontom puddinggal.

Szendvics melle is szoktam nekik rakni mindig egy kis szolot, epret, ami eppen van.

Es koretnek mindig csinalok parolt zoldsegeket, repat, zoldbabot, kukoricat, brokkolit, karfiolt. Az enyemek inkabb a hust nem eszik meg, a zoldsegeket meg a gyumolcsoket szeretik.

28. c95c921ae7 (válaszként erre: 26. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 22:16

Ja..bocs, még csak két éves. Legkésőbb az oviba megeszi majd. Egymástól látják és olyanokat megesznek, amit sose hitt volna a szülő.


Mondjuk a fiam az édes ételeket utálja, meg a pépes dolgokat. (ami nem lenne baj, de az oviban sokszor van tejberizs, aranygaluska, tejbegríz, dióstészta stb-na..már néha belekóstol)

27. reguska1 (válaszként erre: 24. - Drnéni)
2010. máj. 29. 22:14
Ez tényleg jó ötlet!!! Ki is fogom próbálni!!!! Köszi!!!
26. c95c921ae7 (válaszként erre: 25. - Nkriszti)
2010. máj. 29. 22:12

Ha ennyire mereven elutasítja, pár hétig jegeld a témát. Ti eszitek , látja, de neki ne akarj adni. Kb egy hónap múlva próbáld újra.

Az oviban sem eszik? Vagy nem ovis?

25. Nkriszti (válaszként erre: 23. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 22:09
Nekem ez a nem evés dolog azért furcsa, mert előzőleg nagyon jó evő volt, nálunk nem volt olyan, hogy ezt vagy azt nem ette meg. Na, azért most sincs összeszakadva, meg rengeteget nőtt egy fél év alatt. Igazából csak az idegesít, hogy semmilyen formában nem eszi meg a zöldségeket, még rakottasan, meg pizzán, stb. sem.
2010. máj. 29. 22:05

Nyári gyümölcstrükk: idénygyümölcsöt leturmixolni, pár csepp tejszín vagy joghurt bele. 6 db-os kisjoghurt poharába betölteni, mindegyikbe egy-egy fapálcika, szívószáldarab vagy akármi, pár óra fagyasztás után egészséges jégkrém!


Fagyit is lehet, ebben az esetben a fagyasztott gyümit kell leturmixolni. Kanállal vagy tölcsérrel is lehet enni.

23. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - Nkriszti)
2010. máj. 29. 22:03
Nem baj, ha nincs nagy étvágya a gyerkőcnek. Én -hallgatva egy tapasztalt anyukára-az étvágyuk miatt sosem aggódtam. Ha vmelyik azt mondta nem éhes, akkor nem evett. Ha nem ízlett nem evett. Mindig szívesen ülne3k asztalhoz(4 és 7 évesek), mert tudják, semmi sem kötelező. Az összes zöldséget és a körte kivételével az összes gyümölcsöt megeszik. Persze nem lisztes-rántásos főzelékként, hanem rakottan, sütve, grillezve, de mindegy csak egyék. A legrosszabb evő gyerekek mindig azok lesznek, akikért folyton aggódnak, hogy jaj, de rossz étvágya van. Nem baj, nem fog éhen halni, ha kaja van előtte. Ha nem foglaalkozol vele, de mindig megkapja a lehetőséget a finom, változatos, egészséges étel elfogyasztására, és két étkezés közt akkor sincs nasi, ha tiszta ideg vagy, hogy szegény gyerek éhen fog halni, akkor előbb utóbb önszántából kóstolgatni kezd, megjön az étvágy.
2010. máj. 29. 22:01
Ha a gyerek baba korától hozzászokott az édességevéshez és a pépes kejához, általában nehezen eszi meg azt, ami nem olyan erős ízű, ráadásul meg kell dolgozni vele. Édesség az édesített joghurt, a krémtúró, a túrórudi, tejpép, stb. is. Én is mindig azt látom a szintén 3,5 éves nagylányomon, hogy ha nem figyelünk oda, és kekszezés, krémtúrózás, stb. van, nem eszik nyers zöldséget, gyümölcsöt. Pedig nemcsak a vitamin, hanem az egyéb antioxidáns és rosttartalom miatt is elengedhetetlen. Vond meg tőle a cukrot, és pár nap múlva megeszi a gyümölcsöt (lehetőleg ne banánt adj). Nem jók a 100%-os gyümölcslevek sem, mert a fogakat marják, erős ízűek, édesek, de dolgozni velük nem kell, rosttartalmuk kevés.
2010. máj. 29. 21:56

Még szoktam olyant csinálni,hogy édes palacsinta tésztát keverek,jó sűrűre,kis fahéjat teszek bele,belefordítom a gyümölcsöt,és bő olajban gyorsan kisütöm(nem kell nagyon megsütni)

Uzsira tízóraira nagyszerű.

20. Nkriszti (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 21:54
Az enyém rögtön megérzi, hogy zöldség, és köpi kifele, hogy fúj! Pedig ezt sosem látta senkitől! Az a fura az egészben, hogy magától kóstol bele az ételbe, pl. ma is a sárgaborsófőzelékbe, és már rázta is a fejét, hogy nem, nem! Vagy pl. elvett egy szem epret, savanyúnak találta, úgy nem kellett, egy pici cukorral már hajlandó volt megenni, de azt is csak egy keveset. Én azt vettem észre, hogy az étvágya is sokkal kisebb lett. Most vettem Béres cseppet, majd azt akarom adni neki, hátha attól jobban enne.
2010. máj. 29. 21:52
Az én lányaim is nagyon nehezen eszik meg a gyümölcsöt.A zöldségekkel azért nem ennyire rossz a helyzet.A gyümivel azt csinálom,hogy felkockázom,és neki állunk minden enni.Ha nem esznek belőle,beleteszem a turmixba,összepürésítem.Néha így szívesebben megeszik.Egy tálba teszem,és akkor versenyeznek érte.Viszont a tasakos gyümölcspürét(nem tudom ismeritek-e,van körtés meg epres)azt szeretik.Ha kifogytam az ötletekből,akkor azok tasakjába teszem az általam pépesítettet,úgy már jó.Próbálom játékosan,így több sikert érek el.De így is előfordul,hogy nem esznek minden nap gyümit.Védőnő szerint nem baj,ha minden másnap megeszik az már oké.A zöldségeket meg amit lehet kirántok,úgy szívesebben eszik mint levesbe vagy főzelékbe.Szeretik a tészta féléket,szoktam pl rakottan csinálni úgy,hogy teszek közé spenótot,de sok mindenbe bele lehet csenni amit szeretnek.
18. struki
2010. máj. 29. 21:51

Ne kényszerítsd rá, az a legrosszabb. Főleg ha öklendezik, hány. Valamivel persze ajánlott pótolni a vitaminhiányt, amit már elég sokféleképpen lehet. Talán majd idővel megszereti.

Esetleg, amivel lehet próbálkozni, ha szereti a joghurtot, akkor olyant adj neki, amibe te teszed a gyümölcsöt. Ha szereti a sütiket, olyant süss, amibe van gyümölcs. Gyümölcslevest lehet úgy is készíteni, hogy összeturmixolod benne a gyümit, és akkor nem látja, hgy van benne, talán úgy megeszi. Esetleg ha a műzlit megeszi, tegyél bele friss gyümit.

Barátnőm kisfia már 11 éves, és a mai napig írtózik a gyümölcstől és a zöldségtől, de annyira, hogy ha a tányérján van, már megrázkódik. Ők is egyszer próbálkoztak, hogy kapsz valamit, ha megeszed. Bekapta, és úgy elkezdett öklendezni, hogy rájöttek, nem erőltetik. Azóta már megeszi a sárgarépát a levesbe, és a paprikát.

17. reguska1 (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 21:51
igen a 100% gyümölcs levet adom én is neki és végül is a főzelékeket, padlizsánkrémet, gyümölcsös sütiket megeszi, csak natúran nem eszik ilyeneket és mint tudjuk sütés főzésnél veszítenek a vitaminokból ásványi anyagokból a gyümik, zöldségek. ezért szeretném, hogy egye így is.... mi előtte esszük és nem erőltetjük. azért jók az ötletek, köszönöm! nem jó hír, de engem kicsit megnyugtat, hogy más is küzd hasonlóval.
2010. máj. 29. 21:49

Ez a nem eszik a gyerek zöldséget gyümit érdekes jelenség :) Unokaöcsém 5 éves és az almán kívül semmit. Az is valami de nagyon rossz evő lett. Pedig régen evett mindent

Mitől van ez, hogy a gyerekek nagy része egy idő után nem eszik, majd jó pár év múlva megint ?? Az én fiam még csak 13 hónapos, de már előre félek amikor jön ez az időszak. Eröltetni biztos nem jó, de akkor hogyan is??

2010. máj. 29. 21:48

Az én lányom 2 éves múlt. Kb. másfél éves koráig mindent megevett, saját magától, nem kellett tömnöm. Egyszer csak nem kellett neki ez, nem kellett neki az, most ott tartunk, hogy ha bármilyen zöldség a szájába kerül, egyből ki is fordul. Ő gyümölcsöt, pl. almát, narancsot és banánt azért eszik, nem sokat, kb. egy felet, meg most egy kis epret, cseresznyét. A húsfélék csúsznak le nála, a szalámi, kolbász, szalonna, körözöttes, májkrémes kenyér, virsli, bundáskenyér, de pl. a rántottát már nem eszi meg. Na meg hát az édesség menne, ilyen olyan csoki, sütemény, stb., de azt meg próbálok vagy nem adni, vagy csak egy kicsit.

Úgyhogy valami jó ötletet én is elfogadnék!

2010. máj. 29. 21:45

Nem jó az a hozzáállás, hogy ha nem eszel almát, nincs nasi. Mert ez mit sugall a gyereknek? Azt, hogy túl kell esni vmi rosszon és aztán jöhet a jó. Ez jobb lett volna úgy, hogy aki megeszi az ebédet, az kap egy finomságot: almát. Persze már mindegy. Ha végképp nem eszik semmit, én 100 %-os gyümölcslét adnék neki, kb fél litert egy nap. Közben pedig megpróbálnám megtalálni, mi az a mód, ahogy megeszi. Ezen kívül nem csak tőle kell elvárni, hogy egye, hanem lássa, hogy mindenki szívesen, örömmel eszi a gyümölcsöt a családban.


Nem probléma ha pl. főzeléket nem eszik, de lehet, hogy megeszi a zöldségkrém levest, a muszakát(padlizsánnal) vagy a grillezett zöldséget. A fiam pl a szedret azért szereti, mert a bokorról szedve eheti mamánál. A kedvenc meséjében meg az állatok az almán veszekednek, ilyenkor mindig kér is egy almát. Mindkét gyerekem imádja a hagymalevest pl, az is egészséges. Nem szabad feladni. Még a pizzára szórt brokkoli, paradicsom, hagyma is több a semminél.:)

2010. máj. 29. 21:42
Vagy esetleg egyétek Ti a férjeddel, vagy a család többi tagjával, hogy látványosan csak a gyereknek ne adjatok. Hátha így majd kéri, mivel gy érzi majd, hogy ő nem kaphat belőle... sztem egy próbát megér...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook