Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baj, ha nincs állandó bejelentett lakcím? fórum

Baj, ha nincs állandó bejelentett lakcím? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 7. 10:05

Sziasztok volt már más is ilyen helyzetben Szeretnék segítséget tanácsot kérni ,mert kilátástalan helyzetbe kerültem.Másfél éve ugyanott albérletben lakom,ott is élek életvitelszerűen a rezsit számlákat fizetem adott időben viszont a tulajdonos nem hajlandó bejelenteni sem ideiglenesen sem állandóra.Ezelőtt volt bejelentett lakcímem de mivel édesanyám banki kölcsönt vett fel majd elhunyt ami halála után 7 millió lett volna lemondtunk a lakásról a bank javára.Természetesen ki jelentkeztünk az adott címről ,személyesen mentünk be az okmányirodába elmondani már nem lakunk ott .Kiállították rögtön a település szintű lakcímkártyámat amivel teljesen padlóra kerültem ,és úgy kezelnek azóta mint egy hajléktalant.. Idén május 15 megszűnt a munkaviszonyom ,ekkor kezdődött minden ..elmentem bejelentkezni a Miskolci Munkaügyi központba ,kitöltöttem minden iratot majd az ügyintéző közölte van egy kis gond nem fogok segélyt kapni sem munkát nem tudnak közvetíteni részemre mert lakcím nélküli vagyok.Ezen felül nem leszek jogosult a TB-re 45 nap után,sőt tanfolyamra sem mehettek .A munkáltatók sem tudnak alkalmazni pedig hat állásra is elmentem .Mindenhol eljutottunk az adatok-ig ahol sajnos ismét akadály hogy nem szerepel cím a lakcímkártyán.Nem kapok segélyt,nem kapok munkát és tanfolyamra sem mehettek +albérletben élek de a jövő hónapban már nem lesz miből ki fizetnem az albérletet sem így ebbe idegileg kikészültem.Poklot járom meg.Miközben volt több évig állásom leinformálható vagyok erkölcsi rendben életvitelszerűen lakom ott ahova nem jelent be a tulaj.Testvérem külföldön dolgozik egy hotelban,rokonok nincsenek mert idősek voltak a szülők,így esélyem sincs hogy találjak egy rokont aki bejelenthet .Az idegen emberek meg érthetően félnek másokat bejelenteni + ne felejtsük el ha olyan lakcímet adok meg ahol nem is élek tartózkodom azzal törvényt sértek.

Kérdéseim: érdekelne hogy milyen hátrányokkal jár ha nincs bejelentett lakcímem, pl. kaphatok érte valami büntetést ha pl. igazoltatnak? Nem tudok mást tenni mert ha nem tudok hova bejelentkezni akkor nem tudok, nem tehetek róla .A tulajdonos nem jogtalanul akadályoz meg abban hogy bejelentsen hiszen ebből nekem károm van nem is kevés..1:nem kapok segélyt

2:TB-re sem leszek jogosult ,így ha történne bármi miből fizetném az orvosi költségeket3:Nem kapok munkát mert Lakcím nélküli vagyok

4:tanfolyamra sem mehettek

5:miből fizettem az albérletet miből veszek élelmiszert vagy megyek másik albérletbe?

26. geridina (válaszként erre: 25. - Hobbiby)
2012. nov. 7. 13:11
Persze hogy nem követelhetik. Bizonyítani tudja hogy megvásárolta.
25. hobbiby (válaszként erre: 24. - Geridina)
2012. nov. 7. 13:03
Köszönöm, talán talál majd valakit, aki állandóra bejelenti,-vagy nem. Ezekszerint a lakás tulajdonosától, az ő házában nem foglalhatnak le semmit, és nem követelhetik rajta az adósságot? Mert ha mégis?-akkor nagy a baj.
24. geridina (válaszként erre: 22. - Hobbiby)
2012. nov. 7. 12:29

Úgy van ahogy mondod. SEhol máshol nem jelenik meg csak az országos népességnyilvántartásban.

Olyan eset van, hoyg valakinek a lakcímét hivatalos ügyhöz kéri a végrehajtó, a bíróság, az államkincstár vagy egyéb szervek. Ilyenkor kiadok egy igazolást, hogy x.y. ezen a címen volt bejelentkezve, de a lakcíme fiktívként van nyilvántartva. Ennyi.

2012. nov. 7. 12:20
sziasztok,hasonló cipőben járokén is.Van állandó bejelentet lakcímem,ahonnan nem tudok kijelentkezni,mert a főbérlő nem engedi meg,hogy ide bejelentkezzünk.Én például most rohangálok a gyermekvédelmi támogatás miatt,mert okt 31 ei lejárt,az állandó lakcim szerinti gyámügyön beadtam az új igénylést,már egy hónapja,és még csak nem is válaszoltak.És a guta ut meg,mert nem tudom hogy ilyenkor mit lehet tenni.
22. hobbiby (válaszként erre: 21. - Geridina)
2012. nov. 7. 12:20
Akkor nyugodtan élheti az életét tovább,semmi hatással nincs? Úgy tudom, hogy külünböző kölcsönei miatt, a lakástulajdonost zaklatják a bankok, végrehajtást helyeztek kilátásba, ezért van a kényszerkijelentés. Semmilyen felelősséget nem vállal, nem is rokona, csak "szivességi" lakáshasználó volt, a volt élettársa szüleinek lakásába. Minden szó nélkül, egy másik férfivel költözött albérletbe, nem tudják, hogy milyen címre, csak a munkahelyét, ahol ma is dolgozik. Az új pasival vettek fel különböző kölcsönöket, amiért most a tulajdonost zaklatják a bankok. Mi lehet a megoldás? Sajnáljuk is szegényt, meg nem is. De megoldást kellene találni.
21. geridina (válaszként erre: 19. - Hobbiby)
2012. nov. 7. 11:52
A lakcímkártyája nem érvényes a kényszerkijelentés miatt, ez igaz. De ha nem viszi be, nem tudják vevonni. A népességnyilvántartásban már fiktívként szerepel, viszont bárhol elvileg fel tudja használni, mert semmilyen más nyilvántartásban nem látszik. Sajnos ezért nem ér sokat ez az egész kényszerkijelentéses dolog. Ha jön egy ügyfél és ezt szeretné, mindig elmagyarázom ezt neki, és megkérem, hogy inkább próbálja meg a kijelentendő személyt rábeszélni, hogy jelentkezzen be máshol és meg van oldva a dolog.
20. geridina (válaszként erre: 17. - Kis Cidri)
2012. nov. 7. 11:50

Neeeem...

hidd el, én ezt csinálom napi 8 órában!

19. hobbiby (válaszként erre: 17. - Kis Cidri)
2012. nov. 7. 11:41
Hogy van lakcímkártyája, ha nincs címe? Személyi kártyája van, de a lakcíme nem érvényes a kényszerkijelentés miatt!-és paff, 22-es csapdája.
2012. nov. 7. 11:37
Nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz, de azt tudom, hogy a főbérlő, nem engedi meg a bejelentkezést/pedig ténylegesen ott lakik/ még tartózkodási címnek sem akarja bejelenteni.
17. Kis Cidri (válaszként erre: 15. - Geridina)
2012. nov. 7. 11:23
Szerintem, ha van lakcímkártyája(ha címe nincs is) akkor nyilván is van tartva. Neeeem???
16. geridina (válaszként erre: 11. - Hobbiby)
2012. nov. 7. 11:13
Akkor van kifüggesztve a hirdetmény, ha nem tudják értesíteni az ügyfelet. A kihirdetés 15 nap, utána jogerőssé válik a fiktiválás.
15. geridina (válaszként erre: 8. - Mamma2)
2012. nov. 7. 11:12

Pontosan így van. Kényszerkijelentéssel megszüntették és be kell valahova jelentkeznie. Ha nincs bejelentkezve, akkor nem lesz benne a magyarországi népességnyilvántartásban sem.

Minél előbb be kellene valahova jelentkeznie

2012. nov. 7. 11:11

Azoknak akiknek nincs lakcímük, azoknak olyan lakcímkártyát adnak, amin az alábbi felirat van:


Lakcím nélküli!


De mégis van kártyája.

13. katie_rose (válaszként erre: 8. - Mamma2)
2012. nov. 7. 11:05
Akkor vagy az albérletbe kell bejelentkeznie (ezt a főbérlő általában nem hagyja) vagy keresnie kell valami rokont, barátot vagy bárkit akinél lakhat "papíron".
12. julianusyze (válaszként erre: 8. - Mamma2)
2012. nov. 7. 11:04
De ahol épp most lakik miért nem lehet állandóra bejelentkeznie?
11. hobbiby (válaszként erre: 8. - Mamma2)
2012. nov. 7. 11:04
Na, látom már ketten is próbálgatjuk egyengetni" a dolgot:DDD Úgy tudom lakcímkártyája van, de az nem érvényes, mert onnét kijelentették. Legalább is az okmányiroda erről kapott értesítést, meg a munkahely is. Úgy tudom az önkormányzatnál jelentették ki, 3000.-Ft illetékkel. Állítólag az önkormányzatnál ki is függesztik 1 hónapra. Patthelyzet, ilyenkor mit lehet tenni???
2012. nov. 7. 10:59
olyan nincs hogy nincs vaélakinek állandó bejelentett lakcime.
2012. nov. 7. 10:56
Akkor lakcímkártyád sincs?
2012. nov. 7. 10:54
Nem a saját problémám, szerencsére, de megkértek, hogy valami megoldásnak nézzek utána, mert eddig volt állandója az illetőnek, de onnét 3-éve albérletbe költözött, és az ottaniaknak a címét sem hagyta meg.....hosszú.....a munkahelyi címét azonban tudták....most értesült róla, hogy "kényszerkijelentéssel" megszüntették az állandó lakcímét, értesítették a munkahelyét, és az okmányiroda felszólította, hogy lakcímkártyája érvénytelen, csináltasson újat!-de nincs hova bejelentkezni állandóra. Ilyenkor mit lehet tenni???
7. katie_rose (válaszként erre: 5. - Geridina)
2012. nov. 7. 10:53
Értem. Nekem van állandó meg tartózkodási is. Ezért nem értettem a kérdést.
2012. nov. 7. 10:51
Mindenkinek kell hogy legyen állandó,különben mitől lenne ideiglenes az ideiglenes?
5. geridina (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2012. nov. 7. 10:50
A régi rendszerben lehetett CSAK tartózkodási hely, de már nincs ilyen
2012. nov. 7. 10:48
persze...!
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Hobbiby)
2012. nov. 7. 10:42

Valami lakcímed csak van,nem?

Maximum nem ott laksz :)

2012. nov. 7. 10:36

Szia

Bizony baj. Ilyen már nem is létezik, sorban keresik meg az ilyen embereket, hogy jelentkezzen be valahova. Tavalyi évben ezzel dolgoztam én is sokat:)

2012. nov. 7. 10:33
Baj, ha nincs állandó bejelentett lakcím?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook