Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandó bejelentett lakcím / élettársi kapcsolat fórum

Állandó bejelentett lakcím / élettársi kapcsolat (beszélgetős fórum)


23. Zamila (válaszként erre: 20. - Pearl 1985)
2013. júl. 10. 17:36
Na,látod-látod:) Akkor csak rajta :)
22. Pearl 1985 (válaszként erre: 21. - Tavirózsa :))
2013. júl. 10. 12:08

Én már tavaly karácsonykor felajánlottam, hogy a mamát gondozom. 2 agyvérzése volt és nem mindent tud megcsinálni egyedül. Utólag kiderült, hogy az ajánlatomat csak hárman tudjuk, mert a kedves nagybácsi a családjában nem mesélt erről. Inkább berakta a saját anyját egy helyre.. a Pesti úton lévő elfekvőbe. A mama panaszkodott, hogy nem érzi jól magát mert ugye a szobák 2 ágyasok és eléggé brutális a helyzet. Mondtam a család többi tagjának, hogy ismét ápolnám csak hozzák haza.. no így tudták meg, hogy én már 1 felajánlottam. Ez nem szól másról, csak a pénzről. Ráadásul a nagybácsi felesége eléggé..hogy is mondjam.. sárkány ! :) És a nagybátyó egy nagy papucs.

Ha gondozás alatt állna akkor gondolom nem elfekvőbe lenne berakva.. vagy nem ?

21. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Pearl 1985)
2013. júl. 10. 11:47

Csak a nagymami rakhat ki, hisz ő a tulajdonos. Esetleg, ha gondozás alatt áll, akkor van gubanc.

Miért nem jelentkeztél be oda?

20. Pearl 1985 (válaszként erre: 18. - Zamila)
2013. júl. 10. 11:13

No most sikerült beszélnem az ügyvédemmel :)

Ééés zárat is cserélhetünk és a nagybácsi és senki más nem jöhet be előre egyeztetés nélkül. Éés lakhatok a lakásban mint élettárs..

Éés ha babát várnánk főleg nem rakhat ki! erre a párom tegnap este : gyere kicsim dolgozzunk csak ezen :)))

19. Zamila (válaszként erre: 16. - Pearl 1985)
2013. júl. 10. 08:18
Ha beakarnál jelentkezni,abban sincs semmi helytelen,hisz az albérletbe is bejelentkeznek emberek,pedig semmi közük a házhoz,azon kívül,hogy benne laknak.Szerintem élhet ott a párjával az ember,ha a tulajdonos beleegyezik.
18. Zamila
2013. júl. 10. 08:14
A nagybácsinak egyenlőre semmi köze hozzá,hogy ki lakik a házban,a ház a mamáé.Ha a mama már nem lesz ,és a nagybácsi megörökli a fél lakást,akkor pattoghat.Most még nem örökölt semmit.Ha a mamának nincs vele gondja,hogy Te ott laksz,akkor a nagybácsi(aki még nem tulajdonos) nem rendezkedhet ez ügyben.
17. sanyinak (válaszként erre: 15. - Pearl 1985)
2013. júl. 10. 07:41
És a nagymamával nem tudtok beszélni?
16. Pearl 1985 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 10. 07:24
Nem akarok bejelentkezni a lakásba és nem is várom el. Nem is írtam ilyet! Csak per pillanat élni, lakni szeretnék a párommal aki viszont be van jelentkezve. Ezért kérdeztem, hogy aki oda van bejelentve és örökös is egyben.. élhet a párjával ott egy fedél alatt?
15. Pearl 1985 (válaszként erre: 11. - 9bbecc13db)
2013. júl. 10. 07:20
Ez a baj.. a tulaj elfekvőben.. a fiának van kulcsa.. ezt mondom.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 9bbecc13db)
2013. júl. 9. 23:59

A tulajdonos kérheti indokkal, de nagyon macerás. Azt is igazolni kell, hogy nem maradt ott már semmije a lakásban az illetőnek

.

13. 9bbecc13db (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 9. 23:52

Mit tudsz a kényszerkijelentésről?

Az egyik ismerősöm most rakta így ki a párját(állandó lakcímmel),igaz kisebb hercehurca árán.

Jól tudod,én is úgy jelentkezhettem be a férjem lakásába,hogy ott kellett lennie az okmányirodában,s kellett vagy tulajdoni lap vagy adás-vételi.Korábban ez nem így volt.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Pearl 1985)
2013. júl. 9. 23:43

Így ismeretlenül jogviszony ismerete nélkül, dőreség lenne tőlem, ha bármit is mondanék.

Az biztos aki oda van bejelentve, azt nem lehet csak úgy kitenni, a lakást sem lehet, csak lakottan eladni így. Az, hogy Te bejelentkezhetsz, vagy sem, hát ez olyan furcsa dolog, hogy elvárni odajelentsenek be amihez igazából semmi közöd, és ezt nem bántásként írom.

Az új törvények alapján én úgy tudom, csak úgy jelentkezhetsz be, ha a tulajdonos is jelen van, mert nagyon sok visszaélés volt. Ha nem tud ott lenni, akkor közjegyzői meghatalmazás kell.

11. 9bbecc13db (válaszként erre: 9. - Pearl 1985)
2013. júl. 9. 23:40
A tulajdonosnak jó ha van kulcsa,de ne használja!
2013. júl. 9. 23:39

Az ismeretségi körömben 2 ilyen eset volt.

Az egyikben a mama haláláig nem tudták eladni a gyerekei a házat,a mama nem volt hajlandó semmit aláírni.

A másik esetben hasonló dolog történt,mint nálatok.Ott otthonba rakta az örökös a mamát,és árulta a lakást.A szerződéskötéskor a tulajdoni lapból kiderült,hogy a mama a tulajdonos.Nagyon csúnyán alakult a dolog,a dokit lefizette,és valami mondvacsinált orvosi okkal aláíratták a nénivel az ügyvéd által megírt papírt.Így sikerült eladni a lakást a néni életében.Ezzel az örökös dicsekedett az eladás után :(

Amíg él a mama,az írásbeli beleegyezése nélkül nem lehet eladni.

2013. júl. 9. 23:31
Mi ketten a párommal bementünk a mamához és kértük, hogy csináljunk egy albérleti szerződést.. Ő még bele is ment volna. csak a kedves nagybátyónak nem tetszett.. Csak nem tudom mi köze van hozzá.. mert nem is haszonélvező... De ugye az sem normális, hogy van a családtagoknak kulcsuk?
2013. júl. 9. 23:27
A mama elfekvőbe való berakása után.. hetekig a koszban és piszokban volt a lakás.. Senki nem takarította ki nem volt idejük 2 hónap alatt.. Miután odamentünk Mi ketten csináltuk meg..és hipphopp már jött is az ingatlanközvetítő-- Mókás nem ?
7. Pearl 1985 (válaszként erre: 5. - 9bbecc13db)
2013. júl. 9. 23:25
Tudomásom szerint, a nagyival szóbeli megállapodás van. Hivatalos papírról nem tudok, de az egy dolog. A mama 2 fia az örökös. Ebből 50 % a nagybácsié a fennmaradó 50 % eloszlik a párom és a mostoha testvére közt, mivel az Ő apukájuk már nem él. Ez is tiszta sor. Páromnak van egy kisfia...elvileg neki is járna belőle ha a mama úgy dönt..
2013. júl. 9. 23:16

Ki árulja a lakást és milyen jogcímen?

Esetleg a nagybácsi a közvetlen örökös, vagy ráíratta a néni a lakást?

2013. júl. 9. 23:13

A nagymama beleegyezett az eladásba?

Vagy kihasználva a kiszolgáltatottságát a nagybácsi kierőszakolt egy meghatalmazást az eladásról vagy esetleg magára íratta a lakást?!

A tulajdonosnak joga van kényszerkijelenteni a párodat az önkormányzatnál.Neked pedig nem bejelentett címed.

2013. júl. 9. 23:11
Papíron nem vagyunk élettársak.. de úgy tudom egy bizonyos idő kell, hogy okmányok nélkül is azok legyünk. Vagy nem jól tudom?
3. kszb (válaszként erre: 1. - Pearl 1985)
2013. júl. 9. 22:59
sztem nem rakhat ki... párod be van jelentve, te meg az élettársa vagy. Ennyi. Hivatalosan éltek ott.
2013. júl. 9. 22:54

Ami lemaradt.. hangfelvételem van arról, hogy engem megfenyegetett, és a felesége is rágalmaz.

A hangfelvételekről van tudomásuk.

2013. júl. 9. 22:47

Sziasztok !

Előre is bocsánat, kissé zavaros de próbálom rövidre fogni. Párommal közel 2 éve együtt vagyunk ebből már fél éve élettársak is.Albérlet után a párom nagymamájának a lakásában(ahová párom be van jelentve állandóra már több mint 25 éve)lakunk a mama és a párom nagybátyja szóbeli engedélyével.Ennek már 2. hónapja Zárat nem cserélhetünk..ergó van a családtagoknak kulcsuk, és volt rá példa hogy bizony megjelentek hívatlanul. Nagybátyó kitalálta, hogy záros határidőn belül mennünk kell. Főleg nekem, mert jogtalanul lakok ott szerinte. Kérdésem. Valóban bejöhet hivatlanul a lakásba? Hiszen Mi lakunk ott és a számlát is fizetnénk, ha odaadná, de csak az óraállásokat mondjuk meg neki . A nagymama a tulajdonos, de berakta 1 elfekvőbe és a lakás eladás alatt.Ezzel nincs is gond. Ilyenkor számít az élettársi kapcsolat? Vagy valóban csak úgy kirakhat?? Megjegyzem a lakásba csak a mama és a párom vannak bejelentve és a mama a tulajdonos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook