Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babázás helyett rémálom! fórum

Babázás helyett rémálom! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babázás helyett rémálom!

1 2
2012. jún. 13. 09:17

Hát igen, elég figyelmetlenek voltak azok a gyerekdokik!! Főleg a véres székletnél kellett volna felkapni a fejüket! Nekem anyukám védőnő és volt már ilyen esete, az segített, hogy az anya TELJESEN tejmentes diétát folytatott és így tudott szopizni! Ami elég nehéz, hiszen mi rengeteget főzünk tejszármazékokkal. Amúgy a boltban kapható péksütiket, kekszeket, más okokból is érdemes kerülni...

De nagyon sajnálom, hogy ilyen kínkeserves volt az első évetek...

2010. jún. 24. 17:34
SZIA! GRATULÁLOK!! ÉN 3 GYERMEKES ANYUKA VAGYOK.MÉG ILYENRŐL NEM IGEN HALLOTTAM.DE A TÜRELMED SZERETETED ÉS KITARTÁSOD SZERINTEM PÁRATLAN!! NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT A CSEMETÉHEZ,ÉS NE AGGÓDJ! SZORÍTOK,HOGY NAGY (KAJÁS LEGYEN MIRE 3 ÉVES LESZ!MINDEN JÓT VIKI
2010. jún. 22. 17:39

Számomra főleg azért szomorú a történeted, mert az újszülöttkori allergiák között ELSŐ HELYEN szerepel a tejintolerancia..! Elképesztő, hogy ez senkinek nem jutott eszébe, még akkor is, ha nem a tipikus tüneteket produkáljátok! :(((((

De én is gratulálok nektek a kitartásotokért! Le a kalappal!

2010. jún. 21. 21:45
ínagyon jó,hogy ezt leírtad,el kéne olvasnia minden védőnőnek és gyerekorvosnak is!Most döbbentem rá,milyen szerencsém van,mert az én babám rendkívül jó evő,kimondottan falánk,megenne mindent,amit csak elér.És még egy megerősítést kaptam a cikked alapján arról,hogy a szoptatás sem 100%-ig biztos megoldás mindenre.Kitartást a továbbiakhoz,és kívánom,hízzon és gyarapodjon az a pici lány!Jó egészséget mindkettőtöknek!
40. anya76
2010. márc. 1. 12:55
A cikkedet olvasván ,az én gyomrom is görcsbe rándúlt.Hát elismerésem a kitartásotokért,babának-mamának-családnak.Nagyon jó egészséget és szép gyermekkort kíván Betti
39. maya80
2010. jan. 12. 12:06

Ezt még elolvasni is szörnyű volt, hát még végig csinálni...!!! Minden elismerésem a kitartásodért. Nekem is van egy kislányom, 27 hónapos múlt, és most érzem igazán, milyen szerencsés vagyok amiért ő jó evő. A szopizásról is csak most kezdtem leszoktatni, mert önszántából soha nem hagyná abba; amúgy meg mindenevő. A tejtermékekkel nekünk is vigyáznunk kell ekcéma miatt, meg a gyerekorvos a lisztet és a sót sem javasolja 3 éves korig, de ez semmi ahhoz képest, amin ti átmentetek.

Jó egészséget kívánok nektek!

2009. dec. 15. 13:46

Bocsi,tényleg félre olvastam!

Egyébként átmeneti étvágytalanság nálunk is mindig volt.Bár én is mindig aggódom,de aztán rá kell jönnöm,hogy ha egyik nap nem eszik,másnap bepótolja.

Azért a folyadék fontos! Gyümölcsökkel,levesekkel is pótolhatod.

De ha jókedélyű,vidám akkor ne aggódj!

37. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 36. - Macsusz77)
2009. dec. 15. 13:32
Bocsi,de épp azt írtam,hogy nincs semmi ilyesmink!Se hasmenés,se hányás,se bukás."Csak" nem eszik és iszik.
36. macsusz77 (válaszként erre: 35. - Cb6e54c3d9)
2009. dec. 15. 13:30

Azért a folyékony széklet is jelenthet ételallergiát!Azt hiszem pl. a laktózérzékenységnek is van hasonló tünete.Persze ezt mindenféleképp egy gasztroenerológussal kelle megnézetni.

Azt gondolom erre oda kell figyelni,nekünk így kezdődtek a problémák...

Nem akarlak el ijjeszteni,valószínű nincs semmi komoly,de én nem hagynám annyiban.

2009. dec. 15. 13:20
Szia!Kiváncsi lennék,hogy ha nem ivott a kislányod akkor hogyan vetted rá ,hogy mégis igyon.Nekem 9 hónapos a lányom és nem iszik,csak eröltetve eszik valamennyit és mától a mellet is elutasítja teljesen.A súlya a legutóbbi mérés szerint nem csökkent ,de nem is nőtt sokat.de hát nő,meg hát le is mozogja.Ma például azt vettem észre ,hogy kezd sovány lenni.Sajnos nincs mérlegem,így nem tudom lemérni,hogy mennyi a súlya,de ma még nem ivott,csak reggel tudtam egy kis tejbegrízre rávenni.Nekünk kb 3 hónaposan kezdőttek a gondok és azt hiszem ma tetőzött teljesen.Olyan még nem volt,hogy ne szopizzon legalább 1szer fél percig egész mióta tegnap leraktam.Egyszerűen mindegy mit adok a kezébe kanalat,poharat,cumit(nagyobb gyűjteményem van mint bárkinek szerintem)Nincs bukás,nincs hányás,nem folyékony a kaki,semmi olyasmi amire mondaná a védőnő ,doki,hogy baj.Nem tudom ,csak nem eszik nem iszik és már nem is szopik. Szóval szeretném megkérdezni,te hogy veszed-vetted rá a lányod az ivásra?
2009. dec. 15. 00:33

Szia!

Előljáróban annyit, hogy gyerekszakápolói végzettséggel évekig gyerek háziorvos mellett dolgoztam, most a 3. kisfiammal vagyok GYEDen. A mi körzetünkben is volt egy kisfiú, aki szinte semmit nem volt hajlandó megenni, róla szerencsére gyorsan kiderült, hogy többféle allergiája van. A kicsi gyerekek szervezete "nagyon okos", tudja, hogy mire van szüksége és mi az ami nem tesz jót neki.(ugyanez előjön felnőttnél is, hasmenős- hányós vírust benyalva nem kíván az ember töltött káposztát meg csülkös bablevest) Egyszóval anyukák figyeljünk a gyerkőcök jelzéseire!

Ha még mindíg fennáll az elégtelen tápanyagbevitel réme, vagyis nem fejlődik kielégítően a pici érdemes lenne esetleg megpróbálni a FANTOMALT nevű port. Nem igazán tápszer, inkább gyógyászati célra, roborálásra (súlyos műtétek után, táplálkozási zavarok esetén) használatos "energiabomba". Előnye, hogy teljesen íztelen, színtelen, szagtalan csak az elkészített ételt kell vele dúsítani és így ugyan annak az ételnek több lesz a kalóriatartalma. A gyerekorvos jelentős támogatással írhatja fel, de előtte javaslat kell rá egy gasztroenterológustól. Az elején említett kisfiú 4 éves koráig szinte csak ezen élt, aztán fokozatosan leállították és már 3 éve nincs rá szüksége. Nem lesz könnyű, de kitartást, erőt és jó egészséget kívánok Nektek.

33. kerena
2009. dec. 14. 12:47
Most olvastam a cikket! Az orvosokra nincs mit mondani! Látod mégiscsak magadnak kellet rájönni, hogy mi lehet a baj a picurkádnak. Ez sajnálatos dolog, de örülök, hogy most már "minden rendben" van!!!
32. orsi26. (válaszként erre: 30. - Ice kuszi)
2009. dec. 13. 10:45
jó,így is néha napján csak pár kanál epres (de csak egyfajta) joghurtot eszik..amin meglátja,hogy fehér és tej illatú,nem kéri.Nem is lehet becsapni,csak a tejes kávéban issza meg a tejet,de azt meg ugye nem ihat..remélem majd változik,ha nem,akkor meg ilyen.
31. ice kuszi (válaszként erre: 29. - Fildus)
2009. dec. 13. 07:19

Már folyamatban van a váltás!

Remélem jól van a kislányod!

30. ice kuszi (válaszként erre: 28. - Orsi26.)
2009. dec. 13. 07:17
Szia! Ne bándd, hogy nem eszi a tejterméket. Én mostanában annyi rosszat olvastam a tejről, hogy nem fogom neki erőltetni akkor sem, ha kinövi az allergiát. Esetleg egy kicsi sajt, joghurt, kefir!
29. fildus
2009. dec. 12. 23:43

Én lehet gyerekorvost is váltanék. Ezek után nem biztos, hogy meg tudnék bízni benne.


Én kevesebbért váltottam. Kórházban volt a kislányom a zárójelentésre azt irták lássa neurológus. Nem kaptam beutalót. Elmentem egy másik gyerekorvoshoz, aki vállalt minket, rögtön megkaptam a beutalót...

28. orsi26. (válaszként erre: 25. - Ice kuszi)
2009. dec. 12. 22:05

Szia!

Nagyon sajnálom,hogy a kislányod és te is,min mentetek keresztül..de nagyon szép és nagy kislányod van:)

Megmondom őszintén,én igazából ilyenről még nem hallottam,amit írtál..mert nem érintett?nem tudom.Én a terhesség alatt napi 1,5-2 l tejet ittam meg(ha nem ihattam volna..) meg egy halom tejterméket (bár 0-kisgyerekkoromig egy csepp tejet sem ittam meg,csak utána).Aztán szoptatás alatt szintén,ész nélkül,mert ilyenről nem tudtam..A kisfiam nagyon nehezen kezdett szopizni,le volt nőve a nyelve,és így az elejétől már tápszerrel kezdte.Vegyesen evett szopi+tápszer.Neki csak annyi "baja" van,hogy nagyon gyorsan emészt,amit megeszik,rá 2 órára kikakilja:)Ezért picinek (és most is)mindig evett volna..5-10 hós koráig kapott joghurtot,krémtúró stb.,nem is volt baja,hanem egyszerűen elhagyta,és azóta a mai napig nem eszi-issza meg a tejes dolgokat (úgy mint én gyerekként),de minden mást igen.És én ezt egy kicsit "nehezen viselem",de majdcsak megszereti..

27. winny
2009. dec. 12. 16:43

Álomszép a kislányod-:)

Szegénykéim nagyon sokat szenvedtetek,ne legyen ilyen többé az életben menjen simán minden:-)

26. bb2f4e28dd (válaszként erre: 25. - Ice kuszi)
2009. dec. 12. 15:37

A szoptatási tanácadók nem csak kifejezetten a szoptatással, hanem a szoptatási problémák széles körével is foglalkoznak. Sőt, a hozzátáplálással is.


Nem akarom a te döntésedet kétségbe vonni, vagy ilyesmi, ne értsd félre. Csak látom, hányan kihagyják ezt a teljesen kézenfekvő lépést a kisbabájukkal, holott sok időt, idegeskedést megspórolnának.


Hogy nincs a városotokban... nekünk sincs itt falun :) de lehet velük személyesen találkozni, van, aki házhoz is megy. És elég szétszórtan találhatók az országban, mint a korábban általam belinkelt oldalon is olvashatod.

25. ice kuszi (válaszként erre: 15. - Bb2f4e28dd)
2009. dec. 12. 15:31
Sajnos a mi városunkban nincs szoptatási tanácsadó akivel lehetett volna személyesen konzultálni, legalábbis a neten nem találtam, és a védőnő sem tudott róla. Egyébként nem hiszem, hogy tudott volna segíteni, hiszen nem a szoptatással volt gond, de akkor ezt még én sem tudtam. Nehéz volt eldönteni, hogy a szopizással van-e gondja, vagy étvágytalan. A kanalazás azért sem volt jó, mert sok levegőt nyelt közben, nem tudott egyszerre sokat enni, gyakran bukott, hányt. Így még mindig kétségek közt voltam, hogy emiatt eszik-e keveset, vagy azért mert nincs étvágya! Ha ezt meg tudtam volna állapítani, lehet hogy könnyebben rájöttem volna, hogy mi a gond!
24. ice kuszi (válaszként erre: 14. - Ee50b7c391)
2009. dec. 12. 15:26

Szia! Elgondolkodtató, amit írsz! Én csak erre az okra tudtam gondolni, mert nálunk nincs a családban allergiás.

Mentem volna én gasztrós dokihoz, de oda is beutaló kell, és a házi gyerekorvos egy szóval sem mondta, hogy ott lenne a helyünk. Allergológushoz is csak a legvégén küldött el, mikor már magamtól is rájöttem, hogy allergiás!

2009. dec. 12. 15:20
Köszönöm mindenkinek a bíztatást!!! Most már jól vagyunk, eszünk, hol többet, hol kevesebbet, és hízogatunk! Remélem így is marad! Szép napot mindenkinek!
2009. dec. 12. 14:50

ez így igaz, a tej és tejtermékek nagyon allergizáló hatásúak, ami ha az anyán nem is jön ki, de babán sokkal könnyebben.

amióta ezt megtudtam, teljesen elhagytam a tejet, tejtermékeket és persze a sajtokat is a gombás erjesztésűeken kívül (joghurt, kefír, camambert...)


egyáltalán nem olyan egészséges, mint ahogy azt az emberek gondolják!

van erről könyv is, amit ajánlok mindenkinek

A tejről őszintén (Frank A. Oski, M.D.)

2009. dec. 12. 14:33

Tökéletesen megértelek amin átmentél!Mindkét gyermekem tejallergiás volt 3éves korukig.Még a gasztron sem mutatta ki,viszont,a teljes tejmegvonás egyértelműen megszüntette a tüneteket.

Itt az interneten le lehet tölteni egy listát azokról az élelmiszerekről,amelyek biztosan nem tartalmaznak semmilyen tejszármazékot.NAgy segítség lehet.Nkem hónapokba tellet mire felfedeztem ezeket magamtól!

Mi egészen rászoktunk a szója,és a rizstejre!

Még van mikor most is azzal főzünk.

Nem könnyű,de minden elkészíthető tejtermék nélkül is.Isteni sütiket sütöttem!

Amire még érdemes figyelni,hogy nálunk voltak élelmiszerek amik kersztallergiát okoztak.De ezt ki kell tapasztalni.Nálam mindkét gyereknél ilyen volt a banán.

Egyébként mindkét gyermekem kinőtte 3éves korára!

De még most is előfordul,hogy kiekcámásodnak.

Kitartást!Jó egészséget!!!

2009. dec. 12. 14:26

Szia!

Én ismerem a történetet..Nellyke remélem kinövi az allergiáját.

Most már mind kettőtökre ráfér a boldog babázás-mamázás:)

Ill a felhőtlen..mert boldogok vagytok..

Pusza

19. ee50b7c391 (válaszként erre: 17. - Eri74)
2009. dec. 12. 14:13

senki nem mondta, hogy baj csak azért irtam le hogy azonnal gasztro, hogy ha más is igy jár ne kelljen dokiról dokira menni mire kiderül.

Nagyon harapós vagy.nyugi van

2009. dec. 12. 13:45

Szomorú hogy az orvosok ennyire lesz@rják a babákat...nem hisznek az Anyukáknak....ez a 21.század! Nekem is okozott kellemetlenséget a gyermekorvos...

Remélem a továbbiakban már nem kell átélned ilyen napokat,mint amilyenekben részed volt!

Erőt, Egészséget és Kitartást!!

17. Eri74
2009. dec. 12. 12:58
Most nehogy mar az legyen a baj, hogy gyerekorvoshoz fordult a kismama. :( En is hozza mentem volna elsonek. Azt hiszem az orvosnak kellett volna tudnia, hogy hova kuldje tovabb kivizsgalasra a babat es nem kiserletezni vele!!
2009. dec. 12. 12:46

Sajnálom, hogy ennyire nem vettek komolyan a védőnők, orvosok stb.-k, ez szinte hihetetlen. Jól magadra maradtál az elején ezzel a problémával, pedig nem hiszem, hogy ne találkoztak volna ezek a "szakemberek" hasonló tünetekkel. A lényeg az, hogy kiderült mi okozta az étkezési problémákat, gyönyörű a kislányod!!

Én a parlagfűre vagyok allergiás, persze ennek mások a tünetei, de nagyon rosszul szoktam lenni...:(

15. bb2f4e28dd (válaszként erre: 12. - Melissam)
2009. dec. 12. 12:44

most figylemesebben elolvastam: ,,felhívtam szoptatási tanácsadókat" -ez szerintem nem egyenértékű azzal, hogy konzultálok eggyel személyesen. Az orvost sem telefonon hívjuk fel, nem távgyógyítást kérünk, nem igaz?


Negyon komoly szakmai felkészültségű tanácsadók vannak, többezer órás gyakorlattal, bárkinek hasonló gondja van, érdemes hozzájuk fordulni:

[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook