Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babázás helyett rémálom! fórum

Babázás helyett rémálom! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babázás helyett rémálom!

1 2
2009. dec. 12. 12:21

Szia!

Annyi javitást ha megengedsz tennék a cikked végén szereplő részre, hogy semmi köze ennek az egésznek ahozz, hogy terhesség vagy szopi alatt a kismama menniy tekterméket fogyaszt. Én utálom az összes tejterméket, tejfölt akkor eszem ha a főzeléket csinálok és kb enniy. Ja néha egy turorudi. És az én lányom is táplálékintoleranciás volt, tejcukor és tejfehérjére.

Ugyan ez volt mint nálad, fürödtem a tejben a fagyó 2 hónap alatt dugig volt, vagy 25 liter tejet tettem el és 2 hósan nem akart szopni, eltertott ez 4 hós koráig, kapta pohárból cumisüvegből, mindenhogy , csak gyorsan legyen tele a hasa és ne kelljen a cicin csöngni sokáig, mint utóbb kiderült, azért mert fájdalmat okozott neki ha bármi került a gyomrába, és azért nem szopott mert amint egy csepp bármi a gyomrába került, azonnak fájt neki és ezért nem volt hajlandó enni. Na mindegy nme irom le amit te mert ugyan az volt nálunk is , anniy különbséggel, hogy 4hósan ment a hozzátáplálás és 5 hósan már mindent evett, mert szilárdat hajlandó volt megenni csak folyékolyat nem!!

Ja és még anniy hogy gasztroenterológushoz kellett volna inkább vinni,nem alleriadokihoz :)

Amugy fel a fejjel tuti kinövi, mi hálistennek sulyt nem vesztettünk sose és mindig annyi kg volt amennyi normális az adott korban, de most 17 hós és épp most nyomott le egy nagy adag krumplifőzit tülitojival és desszertnek turorudit evett.

Ide is eljutottunk végre, hosszu volt az ut de amint rendes mederbe kerültök, hidd el elhalványulnak a rossz emlékek.

Sok sikert

13. bb2f4e28dd (válaszként erre: 12. - Melissam)
2009. dec. 12. 12:12
elkerülte a figyelmemet
12. melissam (válaszként erre: 10. - Bb2f4e28dd)
2009. dec. 12. 12:07
de a cikk elején írta a szoptatási tanácsadót és hogy az sem segített.
2009. dec. 12. 12:07

Szia!

Hát, én bőgtem, ahogy olvastam a történeteteket. Nem semmi, mi mindenen mentetek keresztül!

Az én lányomnak sose volt baja semmi étellel, semmire se allergiás. És még így is kihívás egy gyereket mefelelően táplálni.

Az egyik multinál most van egy olyan termékcsalád, ami laktóz- és gluténmentes. Ha még nem találtál rá, írj privátban és elküldöm, bár szerintem tudod, melyikről van szó, mert erre vagy kihegyezve...

2009. dec. 12. 11:42
Azt nem tudom, hogy miért nem egy szoptatási tanácsadó jutott AZONNAL az eszedbe, miért gyerekorvoshoz, pláne allergológushoz vitted, ha szopni nem akart... szerintem nagyon sok időt megspórolhattál volna egy igazi szoptatási szakember felkeresésével. Nekem egyáltalán nem szimpatikus, hogy a gyerekorvos tápszert írt fel.
2009. dec. 12. 11:33
Jaj te szegény, nem lehetett valami jó átélni ezeket. Az orvosok meg megvárták, hogy valami komolyabb baja lesz a picinek??
2009. dec. 12. 10:51

SZia!


Csodás a Babóca, az viszont elkeserítő, hogy ennyi orvos csak a levegőbe beszélt. :( Remélem minden rendbe jön és jól fog enni! Kitartás Nektek! Jó egészséget!

2009. dec. 12. 10:40

Szia!


Remélem a Jó ISten ad neked erőt és a kislányodnak egészséget most már. Nehéz időszakok ezek egy Anya életében. Az a leg elkeserítőbb az egészben, hogy amíg Te szenvedsz és látod, hogy valami nincs rendben addig az orvosok szinte hülyének néznek. "Tisztelet a kivételnek" sajnos kevés van. Neked kell szó szerint megoldanod a problémád és utána már könnyen okosak.


Az én fiam ekcémásan született. Az a rengeteg orvos aki minket látott krémek hada és allergiás gyógyik. Eszméletlen, találgattak, hogy ilyen meg olyan az ekcémája az oviba meg úgy járt mint egy múmia, mert a keze a lába mindig bevolt kötve, hogy szegény ne vakarja magát agyon. Mire volt már atópiás és vagy 4 féle ekcémára kezelve. Mellette étel és egyéb allergia. Nekem kellett rájönnöm mire 5 éves lett, hogy stress okozza neki, mert ilyenkor az immunja erősebben reagál. Elég egy dolgozat egy vers tanulás bármi ami nehezebben megy. Másnapra mint a rósa olyan lesz a keze.


Hát ez van kitartást nekünk anyukák!!!!

2009. dec. 12. 10:38
Szia!!Először is gyönyörű a kislányod!!Nem semmi amin átmentetek.....kívánok nektek minden jót....és a babának meg egészséget!!
2009. dec. 12. 10:33

Jó, hogy leírtad a történetet. Talán másoknak segíthet. Elképesztő, hogy mennyi helyre vitted és ilyen nehezen derült ki. Az én orvosom mondjuk azt javasolta ne is igyak tejet , ha nem muszáj. Az egyéb termékekben úgyis benne van minden.


Gratulálok a babádhoz, minden jót kívánok nektek.

2009. dec. 12. 10:31

Szia!

Sajnálom,hogy csak ilyen hosszadalmas idő után derült fény a kislányod étvágytalanságának okára.

Hasonló cipőben jártunk mi is,mikor a mostmár nagylányom 8 hónapos korától kezdve étvágytalan,hányós és a súlya alig mozdult felfelé.Ő 8 hónapig szopizott,majd lassan vezettem be nála a tejtermékeket.Onanntól mire kiderült,hogy miért nem fejlődik rendesen és miért ilyen étvágytalan eltelt majdnem fél év mire minden vizsgálat után is az eredmények nálunk is vérszegénységet állapítottak meg és minden eredménye negatív lett.Innen nálunk is szígorú tejfehérje mentes diéta 3 éves korig.Azt mondták,hogy utána kinövi és ugyanúgy ehet majd mindent mind akárki más.Tényleg ahogy elkezdtük a diétát napról-napra jobban evett,elmaradtak a hányások és szépen elkezdett hízni,fejlődni.Három éves lett és fokozatosan adhattam neki tejtermékeket és semmi baja nem lett ezután.Ahogy írtad,nem egyszerű tejfehérje mentes ételeket találni,mert szinte minden élelmiszerben jelen van,legyen az bármi,akinek nem kell néznie az összetevőket nem is gondolni mennyi mindenben van.Mostmár elmúlt 14 éves a lányom és szépen megnőtt,egészséges és ehet bármit.Kívánom,hogy ti is minnél elöbb "meggyógyuljatok"!Jó egészséget és sok-sok örömet kívánok!Üdv.Helga

2009. dec. 12. 10:31

hát nem semmi amit itt olvastam.Nekem gyógyszre allergiám van.De a kicsiknél még rosszabb bárminemű allergiamert még elmondani sem tudja mi is a pontos baj.

De tényleg em látszik a picurkán, hogy bármi baja is lenne.

Nagyon kis tündérke.Igazi kis hölgyike a szoknyában.

Hát további jó egyészséget kívánok nektek.

2009. dec. 12. 10:18

Szia!


Gyönyörű a kislányod. Az allergia tényleg egy rémálom sajnos én is tapasztalatból tudom. Én mondjuk a tejre nem vagyok allergiás, de sok más ételre viszont igen sajnos. Remélem most már minden rendben lesz :-)

2009. dec. 12. 10:03
Szeretném megosztani veletek a mi, több mint egy éve futó történetünket arról, hogy lett a várva-várt babázós időszakom életem egyik legszörnyűbb időszaka!
Kislányom 2007 augusztusának utolsó napjaiban fogant, nagyon vártuk, hogy megérkezzen közénk. Szerencsére nem kellett sokat várnunk, próbálkozásunk harmadik hónapjában kétcsíkos lett a tesztem! Csodálatos terhesség után 2008. május 13-án megszületett Nelli, a mi gyönyörűségünk, makkegészségesen, úgy, ahogy az a nagykönyvben meg van írva! Szorgalmasan szopizott, gyönyörűen hízott az én Egyetlenem, rengeteg tejem volt, azt hittem innen már minden rendben lesz. Tévedtem…

Ugrás a teljes írásra: Babázás helyett rémálom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook