Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezni, várni fórum

Babát tervezni, várni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babát tervezni, várni

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2008. jún. 4. 16:54

Sziasztok!


Hát bevallom töredelmesen, hogy én már régen voltam nőgyógyásznál. Mikor a kislányom 3 hónapos volt, akkor voltam. Másfél éve kb.

De nem volt igazából semmi bajom, mindig pontos a menzeszem(kivéve mióta próbélkozunk)

Szóval ha ebben a hónapban is megbetegszem, akkor utána elmegyek.

Remélem nem fogok! pusy

416. b46d5f3a55 (válaszként erre: 414. - Monoka25)
2008. jún. 4. 16:10

Szia! Csak ajánlani tudom, hogy vizsgáltasd ki Magad, ha most sem jön össze! Hugom tegnap volt dokinál, és kiderült, h azért nem jött még össze nekik (február óta), mert még van egy kis teje, az pedig gátolhatja a peteérést. Most kapott bogyót, amitől elapad majd. Szóval sosem árt egy vizsgálat! Mikor voltál utoljára?

Köszi kérdésed, jól vagyok, ma van a 28. napom, (mostanában 35-re jön meg) de már érzem,h meg fog jönni, fájok :( A barna csík még nekem is ott van,de a doki szerint ez lehet pigmentáció is. Szóval nem tudom..

415. b46d5f3a55 (válaszként erre: 411. - Henyke)
2008. jún. 4. 16:04
Szia! Ezek tényleg nem jó hírek, de legalább már tudjátok, mi a probléma, és lehet kezelni! SZóval fel a fejjel! Puszi
2008. jún. 4. 14:24

Sziasztok!


Ne keseredj el Henyke. A barátnőmnek is egy csomó ilyen tünete volt, és volt hogy 4 hónapig is kimaradt a menzesze, és van 3 gyermeke!

Ez a gyógyszer amit kaptál, ez elősegíti a peteérést?

Nekem 10 nap múlva lenne a menzeszem következő időpontja, de hát ugye már 3 hónapja összevissza van, késik 1-2 hetet, hát most nem tudom...

Szerintetek lehetséges, vagy halucinálok... a köldököm alatt van egy barna csík, de a kislányomnál ilyenkor csak a 4 hónapban volt...

Lehet tényleg hormonzavar?

Azt hiszem ideje lenne nekem is kivizsgáltatni magam.

ritus16 te hogy vagy?

És a többiek?

Henyke jövő héten mész ultrahangra, a dokid csinálja? pusy

413. Henyke (válaszként erre: 412. - Monoka25)
2008. jún. 3. 20:26

PCO: A PCOS egy szindróma, amelynek csak egy tünete a peteérészavar, a rendszertelen ciklus és terméketlenség. Valójában ennek hátterében egy igen összetett anyagcsere-zavar áll.

A PCO tünetei:

Jó tudni, hogy a tünetek változatosak, és nem mindenkinél állnak fent!


Rendszertelen vagy hiányzó menzesz

Rendszertelen vagy hiányzó peteérés

Sok kis ciszta a petefészekben (8-10mm), de nem mindenkinél

Magas vérnyomás

Aknés, pattanásos bőr

Emelkedett inzulinszint a vérben, inzulinrezisztencia vagy látens diabétesz

Terméketlenség

Megnövekedett szőrzet az arcon és a testen

Hajhullás, esetleg kopaszosodás

Súlyproblémák, elhízás


Nos nekem a hajam zsírosodik, hullik is, nem vagyok egy modell alkat, nehezem meg a fogyás, a vércukorszint ingadozik, és ugye össze-vissza jön meg a mensim.

2008. jún. 3. 20:20

Szia Henyke!


Nagyon sajnálom hogy szomorú vagy. Nagyon tudatlan vagyok... mi az a PCOS?

Ha ebben a hónapban sem jön össze nekünk, a baba, akkor én is elmegyek kivizsgáltatom magam.

Szia Dincsi! :) Üdv itt köztünk! Örülök neked!

pusy

411. Henyke (válaszként erre: 409. - Monoka25)
2008. jún. 3. 20:06
Sziasztok! Nem jó hírekkel térek vissza...PCOS vagyok.:-(( Kaptam Clostyl tablettát, 5 napig szedem. Tegnap pont betudtam venni, mert a ciklusom 3. napjánál tartottam. Jövő szerdán megyek újabb ultrahangra, és megnézi, van-e peteérésem. Elég szomorú vagyok. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Puszi :-((
2008. jún. 3. 19:24
Sziasztok!Én új vagyok itt, most találtam rátok. A párommal most kezdjük a baba projektet! Már nagyon szeretnénk mind a ketten babát. Remélem jókat fogunk dumcsizni együtt!Mindenkinek szorítok!
2008. jún. 3. 18:54

Sziasztok!


Nem tudom hogy még mit lehet kérdezni... szerintem talán a terhesvitamint.

Én sem cigizek, alkoholt sem iszom, és kávézni sem kávézok. De nem is baj legalább nem kell lemondanom róla. :)

Henyke jól vagy? Nagyon eltűntél.

Pusy

408. Ritus79
2008. jún. 3. 11:41

Sziasztok!

Ma beszéltem a leendő dokimmal, két hét múlva szerdán tudok menni hozzá, és akkor mindent megbeszélek vele. Szerintetek gyerektervezésnél mi az amit, mindenképpen megkérdezzek? Nem dohányzom, alkoholt ritkán iszom hétvégén, viszont kávézom. Napi 1-2-t, arról lehet le kéne szoknom.... A magzatvédóvitaminokról ki szeretném kérni a véleményét.

2008. jún. 2. 17:28

Sziasztok ismét! :)


Igazából valami gépírás, gyerekvigyázás, konkrétan nem tudom. Középfokú szoftverüzemeltetői végzettségem van, de igazából minőségügyi technikusként vagyok a munkahelyemen. Vagyis hogy voltam mielőtt kismama lettem.

Tehát lényegében mindegy, csak a borítékolási, és internetes munkák nem érdekelnek, mert azzal már egyszer ráfaragtam.

Nekem is vannak hasonló tüneteim, bár én már annak tudom be hogy biztosan képzelődöm. A kislányomnál semmi tünetem nem volt, csak a pozitív terhességi teszt jelezte hogy terhes vagyok.

De azt mondják hogy minden terhesség más.

Én egy hete érzem úgy mintha mocorogna valami a hasamban alul...? :)

Olyan érzés mint amikor a kislányom elkezdett rugdalózni a pocakomban...

De hát ez biztos hogy lehetetlen, úgy hogy valószínű csak az idegek rángatóznak... :))

De hát még csak március óta próbálkozunk... az elvileg még nem hosszú idő.

De én már akkor is szeretnék már még egy picurit! :)

Majd írjon ám mindenki mi újság van.

pusy :)

406. b46d5f3a55 (válaszként erre: 405. - Monoka25)
2008. jún. 2. 16:06

Sziasztok,


helyes, Monoka, mindent bele! :) :) Hátha most! Szorítok nektek!!! Lehet, hogy az is sokat segít majd, hogy párodnak nem kell hétvégén is dolgoznia, és nem lesz annyira stresszes!

Nálam pont fordítva volt,a Gravidát nem bírta a gyomrom, az Elevitet meg igen :) Igen, várj még a dokival! Milyen munkát keresel?


Henyke, valami hír, fejlemény?


Hogy velem mi újság? Elvileg szerdától megjöhet bármikor, ill. remélem nem fog :) Múlt héten végig émelyegtem, 2x hánytam reggel, és iszonyat fáradt voltam.. Most már jobb émelygés szempontjából, a cicijeim fájnak, de azok nagyon. Plusz, halványan ott van az a barna csík a köldökig, de az lehet hormonzavar is.. Nem merek reménykedni, annyiszor csalódtam már.. És ilyen korán nem isjelentkeznének a tünetek, vagy?

2008. jún. 2. 14:44

Sziasztok Lányok!


Üdv mindenkinek aki új itt! :)

Henyke ha nem vagy kismama jobb is így hogy megbetegedtél, így nagyobb valószínűséggel fogsz tudni ovulációs időt számolni!

Nekem most úgy néz ki bejött. 2 héttel a menzesz után úgy néz ki tart az ovulációm! Apával rajta vagyunk a témán, rajtunk mostmár nem múlik. :)

Hétvégére elmentünk a kislányommal ketten anyukámékhoz, kicsit pihenni. A drágám dolgozott a hétvégén!

Mától nyugisabb munkahelye van, és nem kell ezentúl hétvégente sem dolgoznia.

Rebekám már jól van, még néha köhécsel, de most már 3 napja nincs láza.

5 napja elkezdtem szedni a Gravidát, és úgy néz ki ezt bírom szedni. Az elevittől állandóan hányingerem volt.

Ennél maradok.

Orvoshoz most nem mertem elmenni, mert ha alakulóban van esetleg egy pötty a pocakomban, akkor nem szeretném ha esetleg most megnyomkodna vagy ilyenek! Ha ebben a hónapban sem jön össze, a babóc, akkor közvetlen a menzeszem végén elmegyek hozzá.

Most valami mellék állást keresek itthonra egy kis gyes kiegészítőnek, mert ez nudli, de eddig nem jártam sikerrel.

ritus16 veled mi újság?

Henyke tudsz már valamit?

Na pusyka nektek! Majd még jövök! :)

2008. jún. 1. 21:11

én is drukkolok nektek, remélem szerencsések leszünk!!!

én ma találtam egy 4 levelű lóherét, hát imádkozom...!!! :)

pussz

403. Henyke
2008. jún. 1. 19:12
Sziasztok! Tegnap megjött a mensim az 59-ik napra. Pénteken felhívtam a rendelőt, és mondták, hogy készen van a leletem (hormon). Holnapra be is jelentkeztem. A recepciós annyit mondott a leletről, hogy két érték magasabb, de a többit beszéljem meg a dokimmal. Hát kiváncsi leszek.
402. f848559bc2 (válaszként erre: 399. - Ritus79)
2008. jún. 1. 16:41

Az jó:)Tanulni soha nincs késő sztem..több szakma több munka lehetőség:)

Most lassan kezdesz tanulgatni ne mondd h nem hiszen a baba projekt egy nagyon érdekes és különleges téma,tele lesz meglepetésekkel:)))Ugyhogy hajrá!!

401. Ritus79 (válaszként erre: 400. - Roncsika)
2008. jún. 1. 12:53
Szia! Rákszűrésre én is évente járok, eddig mindig minden oké volt. Akkor elkezdek nyomozni doki ügyben, mert akihez szoktam járni, ő nem szülész, csak nőgyógyász. Pár ismerősöm nemrég szült, őket akarom kikérdezni, és eldönteni, hogy melyik orvoshoz menjek.
400. roncsika (válaszként erre: 395. - Ritus79)
2008. jún. 1. 11:34
Szerintem a rákszűrést ne csak a baba kedvéért csináltasd meg, hanem magadért. Én évente, sőt néha fél évente elmegyek. Ugyanis egy betegség akár fél év alatt is kialakulhat. 2 dokim van, általában mindegyiket fél évente meglátogatom, így szó nélkül megcsinálják a rákszűrést. A baba előtt pedig minél előbb menj el, akár már holnap. Ha minden oké, akkor jó, ha viszont nem, akkor több hónapig is járhatsz kezelésekre, így akár el is tolódhat a baba projekt. Sok sikert.
399. Ritus79 (válaszként erre: 398. - F848559bc2)
2008. jún. 1. 10:40
Ha minden jól megy, akkor közgazdász. :) Van már pár szakmám, de 4 éve jutottam el oda, hogy bevállaljak egy fősulit. De nem bántam meg! Mondjuk mostmár jó darabig nem fogok tanulni, elég volt. :) Maximum még nyelveket.
398. f848559bc2 (válaszként erre: 397. - Ritus79)
2008. máj. 31. 21:46

Igazán nincs mit:))

Bármi kérdésed van csak bátran amiben tudok segítek:)

Akkor még van egy kis időd h felkészüljetek 100°ra a babóca projektre!

Az államvizsgádhoz pedig előre is sok sikert!Mi leszel ha nagy leszel??

397. Ritus79 (válaszként erre: 396. - F848559bc2)
2008. máj. 31. 18:17
Köszi a kedves fogadtatást! :) Még vár rám egy államvizsga (1 hónap múlva), utána fel szeretnénk újítani a lakást. Ha minden oké, és kész, akkor belevágunk. :)
396. f848559bc2 (válaszként erre: 395. - Ritus79)
2008. máj. 31. 16:53

Szióka!

Üdv a csapatban:)És sok sikert a babócához:)Sztem amikor ugy érzed h készen vagytok rá menj orvoshoz és végeztess el minden olyan általános vizsgálatot amit te jónak látsz és utánna a többi rajtataok áll ha minden rendben lesz.A vitaminok meg mindig jól jönnek a szervezet számára ugyhogy nyugodtan elkezdhetsz szedni majd amilyet az orvos tanácsol vagy esetleg itt a lányok is tudnak ebben segítnei már h melyik a legjobban bevállt:)

Sok sikert!És várjuk majd a fejleményeket:)

395. Ritus79
2008. máj. 31. 14:21
Sziasztok! Mi ősztől szeretnénk próbálkozni a "babaprojekttel". Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyivel előtte menjek el orvoshoz? Szeretnék egy kivizsgálást, rákszűrést, hogy minden rendben van-e. és szeretném azt is megbeszélni majd a nőgyógyászommal, hogy elkezdjek-e valamilyen vitamint szedni. Addig meg olvasgatlak benneteket! ;)
394. b46d5f3a55 (válaszként erre: 392. - Henyke)
2008. máj. 30. 20:14
Szia Henyke! Van már eredmény?
2008. máj. 30. 06:32

sziasztok! Andikám, semmi baj

voltam! nem egyelőre nem, majd 1 év mulva kb. de ha lesz az se gond...

barátcserjét én majd teaba iszom nyirfavessző és cickafark társaságában

azt mondják csodát tesz;)

pussz

392. Henyke (válaszként erre: 390. - Monoka25)
2008. máj. 29. 20:25
Szia Monoka!(Megtaláltalak!:)) Nekem még MINDIG semmi. Már soha nem fog megjönni?:-)) Holnap hívom a rendelőt, készen van-e a leletem. Hétvégén nem leszek, a nyaralónkba leszünk. Pihenjetek sokat, a kicsinek jobbulást!!! Szépek vagytok! Pusy
2008. máj. 29. 12:21

Sziasztok csajszik!

Valaki szedte közületek a barátcserje kapszulát??ha igen mit tudtok róla mondani??mert az elmúlt időbe ntöbben ajánlották nekem és többnek be is vállt!

Ritti20 ne hari h írtam az üzit privibe miután elküldtem leesett h te vag yaz olyan ismerős a név bocsika..hogy hogy ujra neki vágtok a baba dolognak??voltál orvosnál??

2008. máj. 29. 11:30

Sziasztok Lányok!


Végre tudok írni! Tegnap el kellett vinnünk a picikénket orvoshoz, mert 39 fok fölötti lázzal kelt fel. Azt mondta a doki, hogy nem lát nála semmi különöset, valószínű hogy valami gyors lefolyású vírus.

Ma már jobban van, de még este is 38,5 volt a hője!

Hát én már nem futkosok állandóan pisilni, viszont épp az előbb dobtam ki a taccsot (soha nem szoktam hányni...bocsi)

Tegnap elkezdtem szedni a Gravidát, de nem tudom hogy attól volt-e. De a hányingeren kívül nincs más bajom.

Még 2 hét van a következő menzeszemig, így még ha terhes lennék is, akkor sem hinném hogy ilyen korán éreznék ilyeneket!

Ti hogy vagytok? Henyke még semmi?

További szép napot mindenkinek! monoka

2008. máj. 29. 07:24
igen, de legkésőbb 2 éven belül...
388. 874eb11dfd (válaszként erre: 387. - Af01f3d6bd)
2008. máj. 28. 23:15
ilyen fiatalon szeretnél gyereket?:)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook