Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5176. hnora (válaszként erre: 5174. - Meronka82)
2010. júl. 13. 20:07

Ez szuperjó, akkorra már fogtok is látni valamit :) A kis szívét biztosan :)

Én titokban örültem volna egy ikerpárnak, bár tudom nagyobb a komplikáció esélye és nehezebb is a nevelésük - de sokáig egykeként mindig is egy ikertesóra vágytam:)

5175. renibaba25 (válaszként erre: 5174. - Meronka82)
2010. júl. 13. 19:45

:)

örülök hogy minden rendben, és ne parázz ha kettő van mostanra megirva akkor azzal is elboldogultok mjad:)

5174. meronka82 (válaszként erre: 5172. - Levendula 30)
2010. júl. 13. 19:41
Kaptam idopontot ultrahangra 28-ra, es terhesvitamint is irt fel. Nagyon rendes volt. Mondtam, h volt 2 iker is a csaladban. Egyik nagymamam, masik nagyapam reszerol. Raadasul anyai oldalrol.Nagymamamek nyolcan voltak testverek, es unoka leszarmazottaknak mar szuletettek ikrei errol az agrol, igy ez elegge megnoveli az eselyeimet. Ettol egy kicsit parazok, mert nekem senki sem fog segiteni, egyedul leszek a babaval vagy babaval, mert a paromnak muszaj dolgoznia. Nincs itt se szulo, se barat, csak egymasra szamithatunk. Mindegy...2 baba jobb, mint egy sem, es ugyis lesz, ahigy lennie kell, csak egeszseges legyen, vagy ha ugy kell lennie, lehet tobb is egyszerre, majd megoldjuk valahogy. :)
2010. júl. 13. 19:23

Nóri, az én kicsim se bírja,ha éhes vagyok, akkor rúgdos, muszaly enni olyankor,mert nem hagyja abba :)

a kis dirigálósok.:)

2010. júl. 13. 19:22

Meron, ne aggódj,aki normális megérti, ez egy más állapot, nálam 8.het után jött az émelygés, fáradtság,egyfolytában aludtam, fáradt voltam, 9.hétttől 4 hetig itthon voltam,mert nem birtam az egész nap ülést,fájt a poci tőle, szóval az se jó.

itthon fekvőset kellett játszani,de muszaly volt,mert tényleg szarl voltam.

várjuk a hireket:)

5171. levendula 30 (válaszként erre: 5161. - Renibaba25)
2010. júl. 13. 19:18

Szia Reni,

fini lett, kicsit szétfőztem a rizst,sok lett a víz,de azért jót ettünk belőle ,jó szaftos lett...

holnap nem főzök, a kánikula +főzés borzasztó, vizes törölközővel hűsítettem magam, 2 zuhany között

a baba is jelezte,hogy ez a meleg már sok...:)

most a hüvösebb szobában vagyok,itt ki lehet birni

5170. hnora (válaszként erre: 5169. - Meronka82)
2010. júl. 13. 18:32

abszolút megértelek, az ember az átlag teljesítménye és tűrőképessége 80 százalékát veszíti el ilyenkor :)

Egyelőre még tartom, hogy az eleje volt a legnehezebb. Most már azért könnyebb, bár ez a nagy meleg azért kikészít :(

5169. meronka82
2010. júl. 13. 17:57
mindenkeppen megkerdezem az orvost, es megnezem mit ir a torvany. Elmeletileg fizetniuk kene azt a napot is,amikor dokihoz megyek, de engem off-ra osztanak akkor, es a fonokom felajanlotta a kevesebb orat, de fizetetlenul. Ha jogom van penzre, nem akaorok plusz szabadnapokat, es kevesebb fizut. Amugy en 8-9 oraban allok, szunet nelkul. Igazad van. Aki nem volt meg terhes, az nem ertheti.. nem latszik semmi, es nem tudjak elkepzelni, h hogy lehet ennyire elfaradni vmitol, amit elotte siman birtam, es meg utana itthon megfoztem a vacsit is. Ez nekem mar most nem megy, es meg csak kb 6-8 hetes vagyok...Na szep...
5168. hnora
2010. júl. 13. 17:15
amikor látszólag semmi bajod - mert ugye aki soha nem volt terhes, főleg pasi, hajlamos azt hinni, hogy ez csak nagy pocakkal igazán gáz (tehát 7-8 hónaptól). Fogalmuk sincs, hogy az eleje a leghúzósabb! (legalábbis nekem eddig az volt a leggázabb)
5167. hnora (válaszként erre: 5165. - Meronka82)
2010. júl. 13. 17:13

emelgetned szerintem egyáltalán nem szabad, nekem egy negyed görögdinnyét nem lehet cipelnem...

viszont lélekben készülj arra is, hogy az állva végzett munka sem fog sokáig menni...

Az itthoni munka törvénykönyve szerint a munkáltató köteles ugyanazért a bérért a terhességet nem vevszélyeztető munkakörbe helyezni, avagy rövidebb munkaidőt bizotsítani, és annyi szabadnapot, amennyi az orvosi vizsgálatokhoz szükséges (tehát nem kell kivenned szabadságot, ha vérvételre mész)...

Nézz utána, hogy milyen jogaid vannak, nekem se mondták :)))

Egyébként a munkatársak furák, egy ideig persze mindenki nagyon lelkes meg minden aztán szép lassan azért húzzák a szájukat, hogy te miért kapsz engedményeket...

5166. meronka82 (válaszként erre: 5164. - Renibaba25)
2010. júl. 13. 16:02
:) remelem, elkuld ultrahangra. Ez csak a haziorvos.
5165. meronka82
2010. júl. 13. 16:02
szerintem, meg kellesz mondanom a babat egy kollegamnak. Szegeny, biztos szid, es nem erti, h miert hagytam magara 15 kilonyi fagyasztott aruval, es leptem le pakolas nelkul. A fonokom azt mondta, elmehetek, es majd a srac bepakolja az egyenkent tobb, mint 10 kilot nyomo dobozokat, amiket raadasul egy mellemig ero kosarbol kell(ett volna) kiemelgetni, es felrakni a polcokra a -20 fokos fagyasztoszobaban. A sracnak nem mertem szolni, mert legutobbis leszidott, h miert megyek el hamarabb, mikor szendvicseket kellene meg csinalni, a konyha koszos, es mas is tulorazik, stb. Majd osszeestem, de maradtam. Most viszont, bar az en melom lett volna, es maskor (baba nelkul) mindig bepakoltam, de nem voltam hajlando rakodni. Biztos merges ram, es legkozelebb valoszinuleg megmondom neki az igazat, es biztosan megerti, mert rendes srac. En is merges lennek a helyeben, hiszen nem tudja, h vigyaznom kell a kicsire. Csak annyira lelkiismeretfurdallasom van, h megint o sziv miattam...
5164. renibaba25 (válaszként erre: 5163. - Meronka82)
2010. júl. 13. 15:59
minden rendben lesz :) ha szerencséd van már akár a szivhangját is hallhatod
5163. meronka82
2010. júl. 13. 15:49
5re megyek dokihoz, h megerositse a terhesseget. naggggggyon izzzzzgulok. ;S teszteltem most megegyet. Termeszetesen +! :))))
5162. meronka82
2010. júl. 13. 15:48

sziasztok! na szep, mikor olvasgattam a termest, meg tudtam, h kinek mit irjak, most meg total elfelejtettem... ;)

Udv az ujaknak! Az ov. tesztet nem probaltam, de mikroszkopom van. Az annyira nem akart palmas, termekenynapos lenni, h szidtam is. Egyetlen egyszer volt az, egy napig. Akkor belehuztunk, es egy nappal elotte is, es osszejott. Hogy ez most a palma miatt, vagy az csak kajatol volt, azt mar sosem tudjuk meg.

Magic: szerintem, nem art ha elmesz a dokihoz. Most deruljon ki, ha van vmi gond, mert mire aktyualis lesz a babadolog, orvosi tanaccsal lehet, h mar reg tul is leszel minden akadalyozo tenyezon. Egyebkent a tabletta utani elso nehany honapban szerintem nem annyira rendellenes, ha ossze-vissza jon meg. Ido kell neki. de azert jobb felni,mmint megijedni. Egyebkent nekem sem volt PCOS-s tunetem. Pattanasok vannak, de ez a tabletta utan szokvanyos. Nem hiztam, szoros sem vagyok, sot a bogyo abbahagyasa utan 5 honapig meg is jott, aztan megadta magat. 47 nap, 60 nap, aztan mar azem volt gyanus, h a baba miatt nem jon meg. Ajanlom a baratcserjet, lehet tenyleg csodakat tesz. :)(angus cactus)

2010. júl. 13. 15:26

Levendula most készül ategnapi javaslatod a rizses husi... nagyon jók az illatok, már nagyon megéheztem...

a tied milyen lett?

2010. júl. 13. 13:37
Monna vagány helyre mentek...Makaskat én is nagyon élveztem pár éve... és onnan már Dubrovnyik sincs messze...
5159. t.heny (válaszként erre: 5158. - Hnora)
2010. júl. 13. 13:23
Köszi, nem aggódom.Én legkisebb gyerek vagyok a családban, a legidőseb nővérem és köztem 13 év van, a legfiatalabb nővéremmel pedig 9 év.Nekünk kicsit nehéz volt.Kb. 17 éves koromra értünk össze.Most már teljesen megértjük egymást, akár miről is legyen szó, már nem számít a korkülönbség.Nem lesz baj, ha több idő lesz a gyerekek között, de szeretném mihamarabb, mert nagyon rákészültem most lelkileg is, és testileg is próbálok (vitaminok).Lesz, ami lesz, előbb-utóbb úgyis sikerül! :)))
5158. hnora
2010. júl. 13. 11:29

Helló lányok!


Hajnali kálváriám egy-két elégedett rúgással végetért a reggeli után:) Nemrég keltem, most még nyugi van odabent... :)

Monna, a nyaralást teljesen jól időzítettétek, már nem kell mindenért aggódni, de még nem nehéz az élet a pocival :) Arra számíts, hogy "idegen" helyen kevésbé aktívak - nem tudom miért, valahogy érzik ők is, hogy nem vagy otthon - de miután hazajöttök, már biztosan érezni fogod őt :) (nálam is Anglia után erősödtek be a dolgok). Tényleg, hol van a méhlepényed? Mert az is számít a mozgás érzékelésében! Nekem mellső fali, így később éreztem meg mindent, mint mások (hiszen a lepény a baba és a külvilág között van...)


Magic, ez az 50 nap nem tűnik bíztatónak, de ha hajszálpontosan annyi, akkor akár jó is lehet (hiszen ciklusosság van benne...). Én a helyedben egy ideig kúrálgatnám magam ilyen természetes eszközökkel (cickafark-palástfű, barátcserje) - ezek nemcsak a babásodást segítik, de a mensit is beállítják!


Heny, üdv köztünk! Ne aggódj, hogy túl nagy lesz a korkülönbség a két gyerek között, négy év még egyáltalán nem gáz, de öt sem! A húgom és köztem 8 év van, és hidd el, ennek is megvannak az előnyei! Például soha nem volt testvéri féltékenység, mert én már elég nagy voltam ahhoz, hogy megértsem, miért körülötte forog a világ. Ezen kívül az első nyolc évben csak az enyém volt az anyukám és az apukám, utána meg, amikor én már kezdtem elszakadni, csak az övé :) Ami viszont pedagógiailag jó a testvérségben, hogy az ember megtanul alkalmazkodni, lemondani, a másikra figyelni, az megvan. ÉS az összetartás is :) Annak ellenére mondom ezt, hogy köztünk a mai napig sok konfliktus van, de nem a korkülönbség miatt (ma már egy korosztály vagyunk, a húgom és a férjem például szokott eljárni együtt bulizni), hanem a teljesen különböző személyiségünk miatt, amiről meg nem tehetünk!


Gombi, üdv itthon, jó neked, hogy kipihenhetted magad! Pumbi, neked meg jó munkát!

5157. magicmag25 (válaszként erre: 5079. - Renibaba25)
2010. júl. 13. 10:39
Kepzeld,Reni,lemondta a srac a randit,mert eppen meccset kellett neznie,tudtam egyebkent,hogy lefogja, nem is erdekel mar a srac...Ha egy pasi akar vmit tolem, akkor nem meccset nez, igy dontottem!Amugy en is megneztem legalabb a bronz meccset...haha,meg persze a finalet is!Focibuzi vagyok, nah!
2010. júl. 13. 10:34

Jo reggel leanyok, asszonyok...kismamik...MAr nem is tudom,kit hogyan kell koszontsek...!

Ti olyan okosak vagytok itt mensi teren...abbahagytam a fogi gatlot...azota nagyon gazul jon meg a mensim...:S aprilis 1.ota osszesen ketszer, mindket alkalommal 50 napra,mint az oramu...Menjek dokihoz vagy ne?A fogi gatlo miatt van, tudom,de be fog valaha allni, ujra, vagy sem?Vagy nekem is vmi cisztam van?Habar semmi tunetem nincs...


Nah,bocsi,hogy igy beirtam a sok orombe,de hatha volt vkinek kozuletek ilyen tapasztalata!

Kepzeljetek van egy ferfi aki nagyon erdeklodik a munkahelyemen utanam,csak mivel reszmunkaidos vagyok en is,meg o is, alig talalkozunk...haha...De ki tudja meg!:)

5155. Monna02 (válaszként erre: 5154. - T.heny)
2010. júl. 13. 10:06
Köszönöm! Nállunk mindkét oldalról voltak rizikó tényezők, így csoda is volt hogy a 4. próbálkozós hónapban összejött a kis Édes. De annál nagyobb volt az öröm:-) Vannak még Csodák. Mielőbbi babaásodás kívánok Neked, és a még nem babás fórumtagoknak is!
5154. t.heny (válaszként erre: 5153. - Monna02)
2010. júl. 13. 09:57
Köszönöm. :) A lányomnál 17 hetesen éreztem először a mocorgását, de az olyan volt, mintha belülről kaparászna valami, gondolom te is hamarosan megérzed már őt! :) Egyébként nála semmilyen segédeszközt nem alkalmaztunk, csak együtt voltunk apával, amikor kedvünk tartotta.Most kicsit görcsösebben akarjuk a dolgot, mert ,ha elsőre össze is jön, akkor is 4 év lesz a két gyerek között....kicsit elhúzódott!Kellemes időtöltést kívánok a nyaraláshoz!
5153. Monna02
2010. júl. 13. 09:48

Sziasztok Lányok, és üdv. az újaknak is!

Nóri, köszi a részletes választ! Már nagyon várom, mikor érzem majd Őt:-)

Mi aug elején megyünk nyaralni HRbe, Makarskara. akkor leszek a 16-17 hétben.Ma reggel voltam a dokimnál, vittem neki a 12.heti eredményeket, és szerinte elég 1hónap múlva mennem köv. UH-ra-az pont a tenger után lesz. Mindent rendben talált.

Pumbi, a babareceptes könyv engem is érdekelne, elküldenéd privibe? Köszi!

Theny, én elsősorban az ébredési hőgörbémre hagyatkoztam, e mellett mikroszkópoztam, és nyálkát "lestem". Volt, hogy LH tesztet is néztem, de csak 1-2 alkalommal. Sok sikert!

5152. t.heny (válaszként erre: 5150. - Renibaba25)
2010. júl. 13. 09:02
Nagyon köszönöm válaszodat, rákeresek, bár már annyi félét összeolvastam, hogy regényt lehetne szerkeszteni belőle, de ahány oldal.....ezért döntöttem úgy, hogy mensi utáni 11. naptól ovuteszt, aztán közben figyelem a testem jelzéseid, úgy, ahogy te is írtad a váladék stimmel...aztán bizakodom, ennél többet nem tehetek.Már így is késésben vagyok a tesóval.....
5151. renibaba25 (válaszként erre: 5149. - 85fe94f896)
2010. júl. 13. 09:00

szia Gombi, már hiányoltalak:)

örülök hogy jól szórakoztál, velem minden ok, ha minden igaz kiscsajom lesz, és jó lett a laborom is down kozkázat 1:40,000 és az afp is jó


neked mikor van pé-ed?

5150. renibaba25 (válaszként erre: 5148. - T.heny)
2010. júl. 13. 08:57

szia üdv köztünk... mihamarabbi babásodást kivánok

amúgy én nem ovuteszteztem viszont nézegettem a hüvelyváladékot... azt mondják amikor olyan tojásfehérjés nyúlós akkor ok...de ha rákeresel a neten talász részlete sleirást ezzel kapcsolatban...

2010. júl. 13. 08:54

Sziasztok csajok!

Megérkeztem a Balcsiról még vasárnap este de eddig nem sikerült visszaállnom!:))) Jaj de jó volt csajok a napozás a fürdés a bulizás!:))

De kibírnám ha egész hónapba ezt kéne csinálnom!

Nagyon sokat írtatok úgyhogy egyszerűsítek ne kelljen visszaolvasni ennyit!:))

Hogy vagytok?Mi történt mostanság felétek?Kismamik hogy bírjátok ezt a hőséget?

5148. t.heny
2010. júl. 13. 08:53
Sziasztok lányok!Szép jó reggelt mindenkinek!Mi is ebben a hónapban tervezzük apával a kistesóval való próbálkozást, kicsit félek ugyan, hogy nem jön össze, de remélem erről szó sem lesz.Nekünk már van egy 3 éves kislányunk.1 hónapja szedek vitamint, és megpróbálkozum az ovu teszttel is?Valakinek pozitív vagy negatív tapasztalata ezzel kapcsolatban!?Előre is köszi a segítséget, és sok sikert a babásodáshoz, akinek pedig már van pocaklakója, sok kitartást ebben a nagy hőségben! :)
5147. renibaba25 (válaszként erre: 5141. - 559195994b)
2010. júl. 13. 08:41

szia

remélem sikerrel jártok még a doki előtt,

látom mennyi idős vagy... igy már valószinű komolyabban veszik a gyerekigényedet, mert pl. Meronkának eléggé sok idejébe tellett mig egyáltalán lépni tudott valamerre, de szerencsére neki sem kell már doki a babához:)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook