Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
5116. renibaba25 (válaszként erre: 5107. - 559195994b)
2010. júl. 12. 17:11

szia


üdv, hogy állsz a babaprojektel, már összehoztátok?


egyébként nagyon köszi a receptet, elraktározta...most egy kis túrós tejfölös tészta lett, nasinak pedig saját talámány eg ypici túró, reszelt citromhély, egy citromos joghurt, pici cukor és kv 2 db barac belevágva... tök jó lett az ize, még hűtök rajta egy kört

5115. levendula 30 (válaszként erre: 5112. - Pumbika81)
2010. júl. 12. 17:09

Szia Pumbi, nekem nincs meg

megírod?:)

köszi

amugy minden oké, giling-galang (Csenge) sokat forgolódik

a meleget már nem nagyon bírom

5114. meronka82
2010. júl. 12. 16:28

sziasztok Lányok! Orulok, h orultok nekem :)))

Koszonom a tanacsokat, es en is remelem, h nem lesz semmi gond.

Most megyunk a Gp-hez a parommal. Ez most az o regisztraciojahoz kell, majd holnap lesz az en latogatasom. Elotte bank, aztan valoszinuleg egy kinai kaja meg belefer az inzulinszintembe...

Megvagyok, csak msotanaban reggel 5re megyek, es igazi kinszenvedes eljutni a boltba a busszal. Reggel alapbol emelygek, ami enyhul egy falat kajatol, de a buszon mozdulni sem merek, csak a huzatot keresem, mert kirazza a belem. Hanyni meg nem hanytam, viszont sokat faj a fejem, es rettenetesen faradt vagyok napok ota, es a labaim is nagyon elfaradnak. Penteken megmondtam a fonokomnek, mert ertenie kellett, h miert ulok ki neha a levegore, es allok meg tobbszor is. Nem megy nekem, h 8-9 orat szaladgaljak leules nelkul, es kajahoz is csak 2 utan a metron jussak hazafele. azt mondta, h szoljak, es barmikor megoldja nekem a plusz szabadnapot, vagy elmehetek hamarabb, ha nem jol vagyok. Nagyon rendes volt. Igy mar harman tudjuk a babadolgot..

5113. Pumbika81 (válaszként erre: 5111. - Hnora)
2010. júl. 12. 16:16
Hogy megy a meló?
5112. Pumbika81 (válaszként erre: 5111. - Hnora)
2010. júl. 12. 16:16
nincs mit, gondoltam megosztom, ha már megkaptam :)
5111. hnora (válaszként erre: 5110. - Pumbika81)
2010. júl. 12. 16:11
nekem megvan :) de azért köszi :))
5110. Pumbika81
2010. júl. 12. 16:09

CSAJOK!!!

FELHÍVÁS:-)

KAPTAM EGYIK BARÁTNŐMTŐL MAILBEN:

NAGY BABASZAKÁCSKÖNYV

SOK ÉRDEKES, ÉS HASZNOS DOLOG VAN BENNE!!!

AKIT ÉRDEKEL, ÍRJA MEG PRIVIBEN AZ EMAILCÍMÉT, ÉS SZÍVESEN ELKÜLDÖM NEKI!!! :-D

Pussz :-)

5109. Gröti (válaszként erre: 5107. - 559195994b)
2010. júl. 12. 16:01
Szia, ez nekem is tetszik, kipróbálom! Köszi.
5108. hnora (válaszként erre: 5107. - 559195994b)
2010. júl. 12. 15:53
hű, ez jól hangzik! Meg is kívántam! :) Köszi a recetet :) Neked is sok sikert a babaprojekthez, és bátran írj, ha van kedved :)))
5107. 559195994b (válaszként erre: 5100. - Renibaba25)
2010. júl. 12. 15:08

Szia!

Meg nem "ismerjuk" egymast, szoktalak benneteket olvasni, de leginkabb a "2011-re babat szeretnenk" forumhoz tartozok.

A turohoz van egy nagyon fini otletem.

A kiflit kibelezed, feldarabolod, ha kicsi kifli akkor kette,megontozod langyon mezes tejcsivel, megtoltod mazsolas, vaniliacukros turoval, es beteszed a sutobe sulni, mig szep barna, ropogos nem lesz. Isteni!

Jo etvagyat hozza, persze, ha tetszik az otlet!

Jo babasodast mindenkinek!:-))

5106. hnora
2010. júl. 12. 15:00

Nagyon finom :)

És a ház is szépen alakul:)

5105. Pumbika81 (válaszként erre: 5103. - Hnora)
2010. júl. 12. 14:12
Glugy-glugy-glugy-glugy-glugy... nah milyen?
5104. Pumbika81 (válaszként erre: 5102. - Hnora)
2010. júl. 12. 14:10

Először is gyümilevit küldök neked :D

Másodszor pedig, biztos nagyon szépek lesztek, ha elkészül a festés!

5103. hnora
2010. júl. 12. 13:53
ja, és gyümilevest azt nagyon ennék!
5102. hnora
2010. júl. 12. 13:52

Túrógombóc?

Szerintem én valamikor a hét végén csinálok :) Ma nem én főztem, hanem anyum és a húgom, húsleves volt, tökfőzelék és pöri, nekem meg zöldbab (mert tök nem maradt :)

Most a főzelék-korszak köszöntött be hozzám, csak azt kívánom, húst csak módjával, feltétként.

Most meg megyünk át a házunkhoz, a festők nemsokára végeznek a lakószobákkal, és meg szeretnénk nézni, hogy milyen lett :) A munka szépen halad, bár még sokminden hátra van, a festők prognózisa szerint (mert ők még egyszer visszajönnek hibákat javítani), még 2 hónap... :( De legalább nagyon szép lesz! :)

5101. Pumbika81 (válaszként erre: 5100. - Renibaba25)
2010. júl. 12. 13:38

Szuper, hogy minden oks :)

Túró, nyámi... én egyszerűen megoldanám túróstésztaként, és ennék hozzá epret, málnát....uhh, vagy ezekből lekvárt rá :-) nah mindjárt futok még egy kis gyümileviért :D

2010. júl. 12. 13:34

köszi Nóri.. közben én is tanulmányoztam itt a neten kersgélve okosodtam, nekem is ok-nak tűnik, amúgy az NTD az vellőcsőzáródási rendellenesség...


ja én még nem tudom mit főzzek... valami nyalánkságot akarnék túróval.. ötlet valakinek?

5099. Pumbika81 (válaszként erre: 5097. - Hnora)
2010. júl. 12. 13:26

Főztél ma valami jót?

Nem még van egy csomó gyümilevesem... meg hozott kolleganőm grillhusit salival, azt ettünk :) bár a gyümilevest szerintem még eszem egy pár napig, jó sok lett :)

5098. Pumbika81 (válaszként erre: 5097. - Hnora)
2010. júl. 12. 13:25
Már ő is tudja, hogy a jó buli mindig este van, így ő is este bulizik :)
5097. hnora (válaszként erre: 5094. - Renibaba25)
2010. júl. 12. 13:20

Helló!


Az AFP-d teljesen jó, nekem is ennyi lett, a down-rizikó is alacsony, tehát szerintem ezek teljesen jó értékek.

Ezt az NTD nem tudom, hogy mi lehet. Szerintem lehet, hogy az, hogy NemTuDom.

Ezt az utóbbi mondatot az időközben megérkezett férjem gépelte be orvul :)

Az alatta lévő angol szöveg meg azt jelenti, hogy ha BPD-t tudtak mérni (fejátmérő), akkor a fejnélküliség kizárható, és ez az arány a nyitott gerincre vonatkozik - amit egyébként az AFP is mutatna, ha lenne.

Tehát összességében véve ezek nagyon jó eredmények, ne aggódj :)))


Kisnyuffot legközelebb két hét múlva látjuk a dokinál, valszeg a 28. heti genetikai (augusztus közepén) 4D-s lesz, akkor már szépen lehet majd látni az arcocskáját :) Most már túl nagy ahhoz, hogy egy képre beférjen, de még kicsit ufófejű, úgyhogy inkább várunk még egy picit :) Egyébként nagyon cuki, itt mozog nekem egész nap (de az igazi buli azért mindig este van...)

5096. Pumbika81 (válaszként erre: 5095. - Renibaba25)
2010. júl. 12. 12:53

Szia Reni!

Akkor pihizz, ha az esik jól :-)

Az eredményeid nekem nem sokat mondanak, de majd a többiek segítenek biztosan.

Igen sűrű a program, de legalább nem unatkozunk :-) és ez jó így :D jah és kösz a drukkot!

2010. júl. 12. 12:27

hogy megy ameló Nóri...

nekem ma nem nagyon, elégg nyilalgat a hasam.. egy kicsit lepihentem igy már jobb...

tényleg ti mentek 4d-re, ha jól tudom a24 hét környékén ajénlott?

Pumbi drukk neked, amőgy jó kis programjaid vannak... igaz nekem is lesz a következő egy hónaobanhasonló, egyik hétvégén barátnőim jönnek jobbróll, balról.. másik hétévgén lánybúcsú, utánna lagzi..

ja és közben még jópár más dolog is:)

2010. júl. 12. 12:23

sziasztok

ma voltam a laborban eredményemért


segitsetek kérlekértelmezni, jók e az adataim:


AFP: 37, 00 UI/ml, . . . 1, 40 MoM

uE3level: 3, 11ng/mL. . . 1, 18MoM

Total HCG:31123miu/ml. . . 1, 17 Mom


screen negative

risk of Down"s 1in 40. 000

risk of NTD 1in 5. 000


since a BPD was recorded, anencephaly has been exluded and the risk of NTD given is for spina bifida alone

5093. Pumbika81 (válaszként erre: 5092. - Hnora)
2010. júl. 12. 11:26

Halihó :-)

Köszi, jól :-) dolgozgatok, most van egy kis szussz nálunk, kicsit lazább :-) nem bánom...

Vettem barátcserjét, és napi 2X1-t szedek :-) aztán majd meglátjuk... Megyünk majd aug elején Balcsira barátaimmal, már nagyon várom :-) Addig is két lánybúcsú, két esküvő, és egy pisiltató-babalátogató buli a program... nehéz is beosztani :-) de majd megloldjuk :-)

Szupi, hogy otthonról tudsz dolgozni, és ha érzed hogy elfáradsz, akkor tudsz pihizni egy kicsit :-)

Kisnyuff, hogy van? Még mindig szégyenlős?

5092. hnora
2010. júl. 12. 10:18

Helló!


Én vagyok, illetve leszek, ma már dolgozom itthonról :)

Hogy vagy, Pumbi?

5091. Pumbika81
2010. júl. 12. 10:06

Halihó .-)

Látom ma nem nagyon vagytok... mindenkinek szép napot kívánok!

5090. Pumbika81
2010. júl. 11. 19:56

Sziasztok csajok! Most sincs időm, de azért kicsit belétek olvastam :D ... aztán rohanok tovább...

Örülök, hogy mindenkinél minde oks nagyjából.

Köszi a gratokat, stb... jó érzés feleségnek lenni,csak még a nevem nem szoktam meg... és nem is változott semmi, talán kicsit lelkileg közelebb vagyunk, de lehet hülyeség... :)

Renikém, hát akkor már kicsit érzed a pinyikédet, de jóóóó! Én is minden kismama barátnőmet többesszámba kezelem :) édes párodtól nagyon :)

Nóri, nem semmi, akkor hullámzik a poci, mi?! Szupi :)

Merlonka, remélem minden rendben lesz, sőt biztos vagyok benne!!!!! Vigyázz magatokra, gyorsan eltelik az a 12 hét, aztán indul a pocinövesztés :-)

Monna, klasz, hogy minden rendben!!! Kiváncsi leszek, mikor érzed először a picit?! :)

Többiek pusszancs, holnap elvileg vagyok :-) remélem ti is :)

5089. hnora
2010. júl. 11. 19:46

Helló!


Meronka, kaptam választ a másik fórumon: 1. az égvilágon semmit nem kell tenned, csak örülnöd, az ottani kismamák sem szednek semmilyen plusz gyógyszert. Sőt, állítólag a terhesség átrendezi az egész szervezetet, így megoldhatja a PCOS-t is :)


Viszont a rendszertelen mensid és a PCOS miatt szerintem simán kérhetsz 0. ultrahangot, már csak azért, mert ha valójában fiatalabb a baba, mint ahogy a menstruációd alapján számolnák, akkor később kell menned bizonyos vizsgálatokra. Egy barátnőm így van, neki vagy 2 héttel később fogant meg a baba, mint a "számolás" alapján, és pl. a 12. heti UH-ra is a 14. héten ment...


A méhet egyébként kívülről is ki lehet tapogatni, nekem a háziorvos mutatta meg, hogyan :) Mi egyébként nem szexeltünk a 12. hétig, bár elvileg problémamentes terhességnél simán lehet...


Monna, gratula a jó eredményekhez, most már fellélegezhetsz. Kisnyuff nálunk először a 16. hét környékén jelentkezett be: apukája simogatta a pocimat, és egyszercsak valami belülről megérintett :) Utána egy hétig semmi, majd lassan, fokozatosan néha-néha egy kis bugyborékolás. Soha nem tudtam (és nem is fogom megtudni), hogy mikor éreztem őt, és mikor a gyomrom... Tegnap töltöttem be a 22. hetet, és igatzából a múlt héten éreztem először, hogy tutira ő mozgolódik bennem. Angliában még nagyon csendes volt, de amikor hazajöttünk, annál virgoncabb lett :) Tegnap figyeltük meg először, hogy már látni is lehet a rúgásokat, de érezni még mindig csak nagyon finoman lehet őket :) (kivéve egyes erősebb akciókat). Nagyjából valamiféle időbeli rendszer is van benne, de ami a legdurvább: akkor tuti elkezd mozogni, amikor az apja beszél mellettem, bármennyi is legyen az idő :)))

5088. renibaba25 (válaszként erre: 5087. - Monna02)
2010. júl. 11. 19:02

halihó...

talán mostmár őt érzem... de nem biztos, mintha néha egy-egy kis lüktetést éreznék odabentről...most vagyok 16+4,

5087. Monna02
2010. júl. 11. 18:18

Szisztok! Pumbi a képeket én is láttam, tényleg nagyon csini voltál!!

Meronka, nekem is a 6.héten készült az első UH. Pénteken megérkezett a 12.hetes szűrés eredménye, és mindent rendben találtak. :-)

Kismamik, ki mikor kezdte érezni a bébit odabent?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook