Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5296. meronka82
2010. júl. 23. 15:12

Sziasztok! Renibaba: neked miert csinaltak a 6. es a 8. heten is? Kellene? avagy kellett volna nalam is?

Ma megijedtem, es meg most is parazok.

Ma egesz jol indult a nap, emelyges nelkul, energiaval tele, jokedvvel, de aztan 11 korul ereztem egy egeto, bizsergo, szuro erzest a jobb oldalon. Nagyon megijedtem. Ritkan szoktam erezni kisebb nyomast, pici fajast, de ez mas volt. Nehany masodpercig tartott csak, azota neha erzek hasonlot mindket oldalon, de sokkal enyhebb. Most félek, h baj van. Hazajottem, es pihizek a fozes elott. Nem akarok arra gondolni, h veteles, annak gondolom jobban kene fajnia es vereznie. Remelem, csak a mehem no, es ez normalis. :S

5295. hnora
2010. júl. 23. 14:29

Helló mindenki!


Szerintem is 4 nagy UH szokott lenni, a 12-14. és a 18-20. héten a genetikai rendellenességeket szűrő, a 28-30.-on és a 36-38.-on pedig ellenőrző. Az úgynevezett 0. az az, amikor megállapítják a terhességet. Ezeket általában - a 0. kivételével - nem a szülész-nógyógyász csinálja (kivéve ha egyben szonográfus is), hanem beutal vagy elküld valahova (általában kórház), ahol erre szakosodott szakember nézi az értékeket. Ezekről kapsz nyomtatott leletet is, úgy mint a vérvételről... A 38. hét után már csak indokolt esetben van UH, helyette viszont hetente, majd 3 naponta kell járni NST-re (magzati szívhangvizsgálat), meg van valamikor flowmetria, hogy mennyire érett a méhlepény, és meddig tudja táplálni a babát.


Emellett a dokid, főleg akkor ha magándoki minden találkozásotokkor bekukkanthat a pocakodba, de az nem számít "vizsgálat"nak, mert csak ellenőrzi, hogy minden ok-e a babával, a korának megfelelően fejlődik-e.


Nálam egy vizsgálat, amióta fogadott dokim van, úgy néz ki, hogy bemegyünk, megnézi a leleteket, kielemzi őket, kikérdez az állapotomról (vizesedés, stb), feltehetem a kérdéseimet, majd elmondja, hogy a következő 1 hónapban milyen vizsgálatokra kell mennem. Ezután megnézi kézzel a méhszájat, majd UH-n a babát. Közben Andris végig bent van :)


Levendula, örülök, hogy jól vagytok! Lassan a 3. trimeszterbe érsz... Vannak már nyűgök, vagy még mindig szuper? Vizesedés?

2010. júl. 23. 14:10

engem amagándokim minden alkalommal uh-z és nem piszkálgat az asztalon... csak legelőször vizsgált asztalon is meg, most meg mondta is, hogy mostantól pláne nem fog nyúlkálni, mélyen fekvő méhlepén miatt

ugyhogy én, 6, 8, 12, 16, 18 héten is uh-va voltam megközelebb négy hét mulva kell megint menjek

2010. júl. 23. 14:05
nálunk volt a 12 , 18 meg 32 hetes lesz ,az elejét még magánorvosnál csinaltattam,elvileg az első is ingyenes 8-9 hét körül
5292. bettiletti (válaszként erre: 5289. - Levendula 30)
2010. júl. 23. 13:58
elvileg 4 uh kötelező (első, amikor megállapítják, 12. és 18. hetes, 40 hetes), a többi kórházfüggő, nálunk van a 28. hét körül is.
5291. renibaba25 (válaszként erre: 5290. - Levendula 30)
2010. júl. 23. 13:52

sajnálom hogy most nem jött össze rendesen a mozizás, de azér tjó is hogy legalább hamarosan megint láthatjátok Csengét:)

milyen nagy már a kishölgyed

2010. júl. 23. 13:16

Sziasztok,

hát ez a 4 d nem jött össze , a mi kicsi lányunk kézzel lábbal tiltakozott, az elején lehetett látni ,hogy szopja az ujját,de utána a hátát mutatta,meg mindkét keze a buksija előtt volt,később a lábát is felhuzta,szóval nem sikerült a felvétel, hát ilyen az én lányom, egy hét mulva visszamegyünk hátha akkor sikerül, így csak 2500 huf ot kértek el a 12 ezer helyett hál isten.

26+3 vagyok,27 hetesnek felel meg 7 cm a buksija, 1 kg körül van, minden okés,csak szégyenlős, ja és tisztán lehetett látni,hogy lány, most már 5 x mondtak lányt (fiuk sose) és 4 különböző doki,szóval Csenge lesz ...

2010. júl. 22. 19:04

Voltam védőnőnél,

minden oké, most tartok ott súlyban,mint amikor kezdtem a terhességet, fogytam 4 kgot és ez mostanra jött vissza (26.hét) nagyon örülök, a védőnő rögtön megtalálta a szivhangot, nagyon jó hallgatni:)

holnap meg végre 4d ben látom Csengét..

nagyon várom már ,majd holnap du. rakok fel képet róla, a dvd felvétel mellé jár 2 kép is , így 12 ezer huf

nekem a kötelező uh csak a 32 héten lesz , az előző a 18 hetes volt, szerintem kihagytak egyet nem ? nincs kötelező 28 hetes uh ? nekem úgy rémlik ? Nóri nem tudod?

5288. meronka82 (válaszként erre: 5283. - Hnora)
2010. júl. 22. 16:45

igen, nori jol emlekszel.

Sot en abban a honapban rendszeresen neztem a pe-t a mikoroszkoppal, s mivel mindig negativ volt(csak 1delutan nem), biztos voltam benne, h nem is volt. Aztan meg lestem, h hogy lehet pozitiv a teszt. Ha a parom nem erolteti, max a jelek miatt neztem volna meg. Remelem, minden oke a picivel. Igazabol akkor fogom en elhinni, ha vegre latom.:)

2010. júl. 22. 14:31
Köszönöm a tapasztalatokat:)
5286. hnora
2010. júl. 22. 14:12

Lányok!


Azon gondolkodom, mi lehet bobbanccsal, gombóccal és levendulával... Jelentkezzetek!

Bobbancs, neked nem mostanában kellene nem megjönnie???

2010. júl. 22. 14:07

Sziasztok,

nekem is úgy voplt,hogy semmit sem éreztem, abszolut nem gondoltam,hogy terhes vagyok, alig akartam hinni a szememnek:))

a szex meg tényleg nem megy úgy mint azelőtt , az elején volt, pedig állítólag nem ajánlott az első 12 hétben, azóta meg ritkán

tegnap végre igen ( sokszor nincs kedvem hozzá) és nagyon jó volt.

holnap 4d uh meg ha sikerül elkapok egy dokit a terhestanácsadáson.

5284. t.heny (válaszként erre: 5279. - De7b885b74)
2010. júl. 22. 13:56
Én nem éreztem meg annak idején, sőt még csodálkoztam is, hogyan lehet pozitív a tesztem, mikor görcsölget a hasam és nekem meg fog jönni...aztán mégsem jött, csak 9 hónap múlva a kislányom. :D
5283. hnora
2010. júl. 22. 13:51

Reni, még nekem se kifejezetten kismamás a pocim, bár általában már lejön az embereknek, hogy babát várok :) A méhem most érheti el lassan a köldök vonalát (holnap töltöm a 24. hetet), és ez kívülről úgy látszik, hogy az alhasamból középen kiemelkedik egy labda. A bordáim alatti rész már kezd hozzá gömbölyödni, de még mindig ott a derékvonal a köldöknél. Kisnyuff most épp haránt fekszik bennem, a feje a jobb oldalamon, a lábai a bal oldalamon vannak: ezt onnan tudom, hogy szinte kizárólag a jobb oldalon rugdos, ott viszont fent és lent egyaránt :)

Szóval ha megyünk dokihoz, ami jövő hét kedden lesz, akkor már reménykedhetek, hogy lehet látni valamit... Ha mégse, akkor 4 hét és jön a 3. genetikai UH :) Azt még nem döntöttük el, hogy akkor legyen 4d, vagy külön menjünk el valamikor augusztusban...

Meron, egyébként örülök, hogy jól vagy, és nagyon várom a beszámolót... :)

Kriszti, sajna én is csak azt tudom mondani, amit Reni: nemhogy nem éreztem, de egészen biztos voltam benne, hogy nem jött össze abban a hónapban... És így járt Meronka is, ha jól emlékszem :) Azok sejtették, hogy talán lakik bennük valaki, akik mérték a hőjüket - abból ugyanis lehetett következtetni...

2010. júl. 22. 13:47
kimaradt hogy a peteérés környékén nem voltam túl jól:)
5281. de7b885b74 (válaszként erre: 5280. - Renibaba25)
2010. júl. 22. 13:47
Asszem holnap tesztelek hátha okosabb leszek:)Különben a peteérés környékén pont nem voltam túl és gondoltam ez a hónap is ugrott.Aztán mondom a fenét, nincs negatív csak pozitív:)Hiszem ogy a gondolatainkkal teremtünk, de abban is hogy a pici akkor jön amikor ő akar:)
5280. renibaba25 (válaszként erre: 5279. - De7b885b74)
2010. júl. 22. 13:31
kriszti én személy szerint nem éreztem meg és itt többen is ugy álltunk neki a sikeres hónapunknak, hogy most bizti nem jött össz, szóval...
5279. de7b885b74 (válaszként erre: 5275. - Meronka82)
2010. júl. 22. 12:22

Na igen, akkor biztosabb, de nehéz ám megállni:)Viszont mégis várakozó állásponton vagyok.

Kedves Mindenki!megérzi a nő ha babás??mert ezt állítják sokan és most én is ezt állítom magamról.

2010. júl. 22. 12:17

Nóri én már nagyon iriglem a nagyobb pocakot... nekem még mindig nem kismamásodott be:)

amúgy te mikor is mész dokihoz, én már nagyon kiváncsi vagyok a babád tuti nemére:)

2010. júl. 22. 12:16
Meronka örülök hogy már nem vagy rosszul, a puffadás meg tényleg nagyon jellemző az első 12 hétben, és nekem akkor rendszeres gyomorégésem is volt, mostmár szerencsére az nem olyan gyakori
2010. júl. 22. 12:14

köszi csajok..

amúgy a szex olyan másabb volt, mióta baba van a pocimban... az első pperódusban nem voltam alegjobb formámban, emiatt nem vol ttul gyakori... azóta összejött párszor, de az az iagzság hoyg látom a páromon hogy nem meri elengedni magát, nagyon aggódik hogy nehogy bajunk legyen, szóval.. nem volt tolyanmint előtte...

az viszont furi agyjáték, hogy mióta adoki mondta nem lehet csak azon jár a fejem:)

5275. meronka82 (válaszként erre: 5273. - De7b885b74)
2010. júl. 22. 11:37
Az nem baj, ha varsz. Annal biztosabb lesz az eredmeny. En az 50.napon teszteltem, bar ez nalam nem sokat szamit. :)
5274. meronka82 (válaszként erre: 5272. - Hnora)
2010. júl. 22. 11:36

szia Nori!Szerencsere rosszul mar nem nagyon vagyok, bar lehet, csak azert mert az utobbi par napban delutanra megyek, es nem kell koran kelnem. Viszont a labaim nagyon nehezek, es semmi energiam. Estere a hasam ala kell kotni a kotenyt, mert ugy erzem, nyom es fel vagyok puffadva. Ettol eltekintve jol vagyok. Ma 1kor kezdek, de almos vagyok a hulye szomszedok reggeli trecselese miatt. Meg holnap egy reggeli muszak, aztan 2 nap szabad. :)

Te hogy vagy?

5273. de7b885b74 (válaszként erre: 5271. - Meronka82)
2010. júl. 22. 10:42
Köszi Meronka:)Feltankolok, de olyan vicces hogy más rohan tesztért, én meg várok..
5272. hnora (válaszként erre: 5269. - Renibaba25)
2010. júl. 22. 10:36

Helló!


Én is vagyok, tegnap családlátogatás volt :) Ne aggódj a lenti méhlepény miatt, simán feljebb csúszhat, ahogy nő a pocakod. Ha meg ott marad, az se nagy tragédia...


Hát a szex... na az nálunk is érdekes kérdés. Mi ugye vártunk a 12. hétig, hogy tuti ne nyomjuk a babát. Elvileg lehet akkor is, de mi nagyon óvatosak voltunk... Addig vártunk, hogy most már lassan a hasam kezdi megakadályozni a dolgokat - nem beszélve magáról Kisnyuffról, akit ugye nem akarunk ébrenlétében megzavarni, tehát mindig megvárjuk, hogy már ne mozgolódjon... Tehát azt tudom mondani, hogy az idő előrehaladtával egyre problémásabb ez a kérdés...

A barátnőmék a 36. hétig szexeltek, elvileg tehát semmi se lehetetlen...


Meron, mindenképp számolj be az ultrahangról, nagyon kíváncsi vagyok :))) Rosszul vagy még?

5271. meronka82
2010. júl. 22. 10:22

Sziasztok! Renibaba: orulok, h minden oke, bar ez a szextilalom kemenynek hangzik. :( Azert jo, h ezt is latjak elore.

Nalunk nem tom, h lesz. Egyszer probalkoztunk, de mindketten annyira koncentraltunk, h biztos ne nyomjunk semmit, stb, h azota inkabb no szex. Szombaton az ultrahangon majd meglatjuk vegre, h vagyunk. :)

Monna: Szombaton ultrahang, szerdan midwife-i megbeszeles. Tegnap 4szer kerestek a korhazbol, es nem hallottam. Visszahivtam a szamot, de csak gepi hang van, es meg uzenetet sem lehet hagyni. Remelem, csak az idopontot akarjak megerositeni, es nem valtoztattak. Elotte mindig racsorognek a paciensre, h el ne felejtse.

Krisztinax: Szerintem barmelyiket veheted. Nem hiszem, h van olyan, amire ra van irva, es nem megbizhato. Vegyel korai, erzekenyet, legalabb kettot, mert ugysem fogod elhinni az eredmenyt, barmi is legyen az, es masnap ujra akarsz majd tesztelni. :) Drukkolunk :)

5270. de7b885b74 (válaszként erre: 5269. - Renibaba25)
2010. júl. 22. 10:16
Szia Reni!Drukkolok, hogy minden rendben legyen:)
5269. renibaba25 (válaszként erre: 5266. - Meronka82)
2010. júl. 22. 09:50

szia Meronka

én vagyogatok...

tegnap dokinál voltam azért voltam eltünve...

most is kislánynak tűnt a pocaklakóm:)

minden rendben van vele, csak óvatosabb kell legyek... lent van aléhlepény a mészjhoz közel:( emiatt a szexet is megtiltotta

2010. júl. 21. 18:18

Sziasztok!

Tudnátok segíteni mely terhességi tesztek a megbízhatóak?Előre is köszi!

5267. Monna02 (válaszként erre: 5266. - Meronka82)
2010. júl. 21. 17:42

Szia, én vagyok, ill. be-be kukkantok, olvasgatok..

Mi zujs, mikor mész dokihoz?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook