Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. júl. 18. 17:28
Sziasztok!Olvasom itt a kilókkal kapcsolatos félelmeiteket, hallottam olyat is hogy valaki vékony és nem hajlamos hízásra aztán a szülés után ez ellenkezőjére fordul, vagy pont azt hogy valaki a terhessége után lesz vékonyabb alkat.Én az elsőbe tartozom:)Másik kérdés, amikor a mell elkezd feszülni egy terhes nőnél az nem pont olyan mint mikor elkezdett nőni a melle?:)Tudom ez vicces de én konkrétan ezt érzem.
5235. meronka82 (válaszként erre: 5226. - Hnora)
2010. júl. 18. 17:00

Sziasztok!

Nori: a leirt dietadrol annyit, h en kb ezeken elek, pedig nem is akarok fogyni. Lehet, eppen ezert mennek le rolam is a kilok? ;)

Mivel en az edessegektol es a feherkenyertol hizok, es ezeket abba kellett hagynom, kivancsi vagyok, ram mennyi jon fel a vegen. azt hiszem 10-12 kiloval kiegyeznek.

A dietas teakat meg duci koromban sem birtam, mert borzaszto izuk van. fujjj..

Lanyok! Remelem, az idegesseg nem rontja a babam eselyeit. Ma total kiakadtam, mikor meglattam, h mennyi penzt fogok kapni "gyes-gyed"-re. A 12 het teljesfizut attol teszik fuggove, h az utolso 3 honapban hany orat melozok. Ha nagy hassal beteget jelentek, vagy nem birom az allast, alig fogok vmit kapni. aztana a 39.hetig havi 435font, ami vicc, mert itt egy studio flat havi 8-900+rezsinel kezdodik. aztan kerhetek 12 het fizetetlen szabit, majd itt kell hagynom a babat 52 het utan, mert vissza kell mennem. Ja, es aug, 1tol leveszik a 40 oramat 35re, mert csoro a ceg, pedig 10 boltot nyit meg az iden. szoval para van.

Jaj, de van jo hir is, h ne csak mindig nyavalyogjak.. elorehoztak az ultrahangot, es mar most szombaton lathatom a picurt. Raadsul a parom sem melozik, es velem tud jonni. Eddig nem verzett, nem is fajt, ugyhogy szerintem, minden rendben lesz.Kaptam konyvecsket is, h milyen vizsgalatok lesznek. Holnap leszek 9 hetes, aztan lassacskan 12 es nem lesz semmi gond. :)

2010. júl. 18. 14:54

hát azok a fránya kilók:(

én is parázok hogy mennyi jön fel, mert nekem is mindig súlyprolémáim voltak, ha nem figyletem pikk pakk felszaladt rám pár kiló..

Nóri te majd előttem jársz a fogyókurás módszereket is megbeszéljük majd:)

Megic csak ügyesen a fogyival, hamarosan valami pasi is akadni fog, aki érétkel

5233. hnora (válaszként erre: 5232. - Magicmag25)
2010. júl. 18. 12:51
Hát 13 az ideális, de azért 20 körül van a reális. Körülöttem a legtöbben ennyit híztak, szerintem én sem úszom meg ennél kevesebbel. Már csak azért sem, mert eleve hízékony vagyok, és nagyon sokat változott az étkezésem a terhesség alatt (azért az előtte lévő években nagyon vigyáztam, most meg nem tudok:(). Szerintem már a nagyja feljött rám az elején, most már igyekszem az előírásoknak megfelelően hízni :) A kilók leadása úgyis csak akaraterő kérdése...
5232. magicmag25 (válaszként erre: 5231. - Hnora)
2010. júl. 18. 12:42

:)Ohhhh,te szegeny...par kilo szerintem meg nem veszes, ha felkuszik,de azert ne harminc...:S A barinom is beleesett ebbe a hibaba,vagy 30kilot hizott es most kinlodik,magas lett a vernyomasa es nem bir leadni egy dekat sem...

A gyumolcsnappal vigyaznom kell,sajnos,de majd probalok vmit kieszkozolni,jovoheten kell mennem ujra a cukorklinikara,majd ott kerek vmi tanacsot.

5231. hnora (válaszként erre: 5230. - Magicmag25)
2010. júl. 18. 12:10

Azok a szemét kilók :) Ezt én is tapasztaltam már, hogy egy idő után megáll a fogyás - mondjuk egy gyümölcsnap (ha tarthatsz ilyet a cukroddal) sokat tud segíteni rajta :) Fél év alatt 10 kiló az teljesen reális és teljesíthető - és még a leendő babavárásnak is jót tesz...

Én már most tervezgetem a szülés/szoptatás utáni diétámat, mert egészen biztos vagyok abban, hogy nem úszom meg Kisnyuffot jónéhány pluszkiló nélkül... Persze vigyáznék, de ki a fene tud úgy vigyázni, hogy ha lerúgják a veséjét, ha hajnal 4-kor méltóztatik üres gyomorral aludni! :)))

5230. magicmag25 (válaszként erre: 5226. - Hnora)
2010. júl. 18. 12:01

Szia Nora,nagyon koszi a tanacsokat,probalom en tartani magam, valami ilyesmit csinalok pont en is.A dokim fel evet adott,hogy meg legalabb 10kilot fogyjak le.Mert ha nem megfenyegetett,.hogy akkor bizony gyogyszeres vercukor rendezes lesz...:S nagyon ingadozik,az a baj.Pedig napi 6szor eszem, keveset,a cukorbeteg klinikan kapott etrendet kovetve, neha felcserelve benne persze dolgokat,amiket mondjuk nem szeretek...Fogyni nem fogytam tovabb,meg mindig a -7kilot tartom,de sajnos nem mozdul tovabb.:S

Igen,en is igy irnam le,melankolia,erre meg ratesz, hogy a gyonyoru ket honap napsuteses nyar utan visszatert Irorszag igazi idojarasa,es egesz honapra esot mondanak...:S Szoval kisse nyomaszto.De majd a koltozes,suli es egyebek hatha kirantanak ebbol a melankoliabol...koszi a biztatast,draga vagy!

2010. júl. 18. 10:38
hellóka!!!:D
2010. júl. 18. 10:36

halhó eg kicsit benézek

ki vgyok ütve... két nspig tsrtott mig rendbe tetük a lakást, minden porciká sajog, van egy kis izomlázam...


veletek mi újság?

Kriszti ah eddig nem mérted a hődet nem lehet mérvadó,hiszen az alaphődhöz viszonyitva esik le vagy emelkedik... esetleg akövetkező napokban is mérjed de ugyannakor, és ébredés után egyből...

szoritok neked

2010. júl. 18. 07:09
Jó reggelt!Kérdésem lenne, én ezt a hőérőzős módszert nem csináltam, viszont kíváncsiságból megmértem ma a testhőmet és 36,4 volt, ettől még hogy nincs magasan lehetek terhes?Mert nagyon az az érzésem és minden bebeszélés nélkül.
5226. hnora (válaszként erre: 5225. - Magicmag25)
2010. júl. 17. 18:26

Fel a fejjel Magic, ez csak a "szokásos" szakítás utáni melankólia :) Hamarosan túl leszel rajta, hidd el! A mozgás biztosan sokat segít:)

Az étvágycsökkentőkről csak annyit, hogy vigyázz velük, ki tudja melyikben mi van... Én még régebben ittam egy "szigorúan" gyógynövényekből összeállított teát. Persze nem 1 hónapos kúrát csináltam, hanem addig iszogattam, amíg úgy éreztem, van rajtam felesleg. Akkoriban nagyon drasztikus diétát csináltam, szerintem inkább annak tudható be az eredmény, mint a teának. Amikor abbahagytam, szó szerint elvonási tüneteim voltak, többször is előfordult pl. hogy reggel ébredés, kávé és reggeli után úgy megszédültem, hogy majd' elájultam... És csak gyógynövények voltak ebben a teában!

A farkasétvágy ismerős, azért van, mert nem szűkült össze még a gyomrod (a régebbi mennyiséghez szokott). Ez rutinos diétázóknál pár nap, kevésbé jártasoknál pár hét alatt megszűnik. A legjobb, amit tehetsz, hogy sokszor eszel keveset, így a gyomrod sose lesz teljesen üres, a vércukrod pedig nem esik le. Nekem egy olyan diéta vált be, amiben a reggeli zabpehely vagy teljes kiőrlésű pelyhek aszalt gyümölccsel, tízórai és uzsonna gyümölcs, ebéd lehetőleg zöldség vagy roston hús salátával, vacsora pedig valami könnyű, vagy saláta valamivel (akár virslivel is), vagy megint gyümölcs, de mondjuk joghurttal vagy túróval elkeverve, esetleg egy jó kis turmix (ez lehet a reggeli is!).Ez egészséges is és hatékony is, a lényeg az, hogy nem kell teljesen kizárni a szénhidrátokat, mert arra is szüksége van a szervezetednek. Csak épp nem sült krumpli vagy fehér kenyér formájában :) Nálam pl simán belefér egy kis durumtészta zöldségekkel és salátával ebédnek (mondjuk max heti 1szer)...

5225. magicmag25 (válaszként erre: 5223. - Meronka82)
2010. júl. 17. 18:06

Nah,akkor nem is egy iranyban...:) Igen,mondta barinom,hogyeleg lepukkant az akornyek,egyszer volt ott nezni lakast,de gyorsan elmenekult...:D

Most akarok valami etvagycsokkento teat szerezni vagyvmi kapszulat,mert neha ugy ramtor a falasroham es olyan nehez megallni...Ma meg ossze kellene szednem magam es elindulni a gymbe...de nincs nagy kedvem,kisse letort vagyok...ugy erzem,nem kellek senkinek se...:S Na,de te remelem jol vagy, meg a tobbi kismamik is!Vigyazzatok magatokra!

5224. de7b885b74 (válaszként erre: 5222. - Meronka82)
2010. júl. 16. 21:00
Köszönöm, szerintem javában zajlanak a folyamatok odabent, a hasam csúcsosan kerek lent:)
5223. meronka82 (válaszként erre: 5220. - Magicmag25)
2010. júl. 16. 20:41

hajra, hajra!!! :) mar biztosan nem sok hianyzik ;)

Egyebkent en tottenham-i vagyok (Tottenham Hale Station, Eszak-kelet).Szoval ellenkezo irany Wimbledontol. Es amilyen tiszta es biztonsagos Wimbledon, olyan lepukkant Tottenham, de lakni megfelelo ;)

5222. meronka82 (válaszként erre: 5221. - De7b885b74)
2010. júl. 16. 20:37
ugy legyen :)
2010. júl. 16. 18:54

Sziasztok Lányok!

Mindenkinek jó kedvet és kitartást, a meleg már nem tart soká:)a babázás viszont igen ;)Én szentül hiszem hogy babás vagyok:))De majd jöv héten kiderül!

5220. magicmag25 (válaszként erre: 5217. - Meronka82)
2010. júl. 16. 18:41
Ja,nagy oromomben elfelejtettem irni,hogy a munaktarsaknak jo,hogy elmondtad,legalabb azoknak,akik veled egy szinten vannak...es Istenkem,ahogy olvastam ,hogy megmerted magad...szerintem en eletemben kislanykoromban voltam annyi utoljara,amennyi te most vagy...:S Nah,de dolgozok az ugyon!
5219. magicmag25 (válaszként erre: 5218. - Meronka82)
2010. júl. 16. 18:37

Na, orulok ennek!Igaza van Krisztinanak,mindig van valamin bosszakodni!Jah,ha lenne egy valamire valo kapcsolatom es egy baba az uton,akkor nyithatnank egyutt egy baba-mam klubot ezen a tajekon is...:D

Keszulok Londonba egyebkent,meglatogatni a baratnomet,Wimbledonban lakik...Ti merre vagytok?

Votlam uszni,szaunaztam,es kimondottan orulok,mert vegre talaltam e gy hazat,amiben a legnagyobb szobat fogom kivenni,ha minden igaz augusztustol.Egy angol single mother lakik meg bennea ket kislanyaval,en leszek a harmadik.Erdeke slesz, visoznt olcsobb igy,mint fenntartani egy egesz apartmant egyedul.Szoval sporolas lesz.Meg a suli is...meg midnig nem talaltam megfelelo gyakorlati helyet.:S Mar elegge szorit az ido pedig!

5218. meronka82
2010. júl. 16. 16:36

Elmondtam a hirt a masik ket, velem egyszinten levo munkatarsamnak. Ugy ertve velem egyszinten, h egy feladatkorunk van, es amig masoktol siman megtagadhatom a pakolast, vagy szamomra veszelyes dolgot, ha arra kernek vagy tovabbadhatom masnak a munkat, ennek a 2 kollegamnak illik elmagyarazni, h miert mondok ellent. Nagyon aranyosan reagaltak, orultek, stb. Ma pont veluk dolgoztam, es egy rossz szot sem szoltak, mikor leultem egy kicsit az irodaban.

Kis reklamalasra, de megkaptam vegul a szabadnapot a hazassagi evfordulonkra is, es ugy latom, igyekeznek konnyebb muszakba osztani. Szoval, most happy vagyok, nem volt ma hanyingerem sem, es holnap off-os vagyok- Mindjart ledolok a kanapera es olvasni fogok, mert foznom sem kell ma. szoval minden szuper. :)))

5217. meronka82 (válaszként erre: 5216. - Magicmag25)
2010. júl. 16. 16:27

Szia Magic es Lanyok! Tuljdonkeppen en szeretek dolgozni, emberek kozt lenni, megha neha idegesitoek is. Ha jon a baba, biztos talalok majd egy kozeli baba-mamaklubbot ahova eljarhatok. Majd atugrom hozzad Dublinba ;)

A nyariszunetet sem szerettem soha, mert az 1. ket het szuper, de azutan feleslegesnek erzem magam. Nekem mennem kell, csinalnom kell valamit. Ki a szabadba, kell valami uj recept, egy kis lakasatrendezes, ha lesz uj alberletunk, stb, mert kulonben haszontalannak erzem magam.

Ahogy Krisztinax irta, mindig van miert bosszankodni. Ha melozni kell, azert, ha nem kell, azert. Vegulis minden ugy jo, ahogy van. :)

5216. magicmag25 (válaszként erre: 5210. - Meronka82)
2010. júl. 16. 15:25
Szia Meronka,tarts ki, majd csak kialakul minden es hidd el utana majd, ha mar nem fogsz dolgozni a baba miatt,tok jo lesz!Gondolj erre!Nem kell a dilis munkatarsnoddel sem torodni!Csak tarts ki!Hamar eltelik az ido 28ig!Udv Dublinbol!
5215. magicmag25 (válaszként erre: 5204. - Renibaba25)
2010. júl. 16. 15:24
Remelem megjavult a fejfajasod....:D
5214. Pumbika81 (válaszként erre: 5213. - Renibaba25)
2010. júl. 16. 08:59

Hlai

Átküldtem megint, és magamnak is :) úgy néz ki nálam jó... nélad?

Amúgy elég jól még bírom, én ilyenkor érzem jól magam... bár néha nekem is sok :) de én 30 fokon vagyok üzemi hőmérsékleten :d

2010. júl. 16. 08:07

halihó


hogy viselitek a hőséget?

én egyre kegyetlenebbnek érzem, ráadásul nagytakaritanom kell, hogy védre a helyére kerülhessen jópár dolog.

5212. de7b885b74 (válaszként erre: 5211. - Meronka82)
2010. júl. 15. 18:15
Köszönöm:)Neked pedig kitartás és nyugi a legszebb dolog vár rád, sőt már el is kezdődött:)Persze bosszankodni mindig van miért:)
5211. meronka82
2010. júl. 15. 18:04
Udv koztunk Krisztinax! Megy neked a drukk! :)
5210. meronka82
2010. júl. 15. 18:03

Sziasztok! Nem talalok ra szavakat, h mennyire, de mennyire utalom ma a munkamat...

Nem tortent semmi, csak borzasztoan almos vagyok, raadasul az egyik kassza is bedoglott. Nem tudom, h fogom lezarni... Holnap meg johetek vissza fel 7re, a beosztasom meg nagy kaka jovohetre, mert elfelejtette a fonokom, h 25-re szabit kertem a hazassagi evfordulonk miatt. Erre johetek nyitni. Na midegy, egyszer csak vege lesz.. De soka lesz meg 28-a. Ugy szeretnem mar tudni, h minden rendben a kicsivel...

5209. de7b885b74 (válaszként erre: 5208. - Renibaba25)
2010. júl. 15. 18:02
Nagy esély van rá, hogy ne lásd egy ideig:)Szívből gratulálok hozzá:)Én áprilisban hagytam abba a gyógyszert, azt gondoltam, hogy egyből nem leszek terhes, nem is baj, hogy eltelt egy kis idő, viszont már idejét érzem:)
5208. renibaba25 (válaszként erre: 5207. - De7b885b74)
2010. júl. 15. 17:20

ja szerintem is a meleg...

és igen babás vagyok.. betöltöttük a 17 hetünket:)

én januárban hagytam abba a bogyót és márciusban összejött manókám, aki ha minden igaz kiscsaj:)

nálam az első bogyómentes hónapban nem volt normális mensim, a februári és a márciusi ok-s volt már nekem is... és utánna szerencsére semmi és remélem az idén már nem is látom:)

5207. de7b885b74 (válaszként erre: 5204. - Renibaba25)
2010. júl. 15. 16:53
Biztosan a melegre fáj a fejed.te babás vagy?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook