Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt indul!!! fórum

Babaprojekt indul!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5056. Pumbika81 (válaszként erre: 5054. - Hnora)
2010. júl. 8. 16:07

Tyűűűha, szupi!!! Gratula neki, és sok boldogságot és egészséget kívánok a kicsihez!!!!!!!!!!! :-)

Akkor jó erőben van a kisnyufff :-) helyes :-)

És köszi a jótanácsot, én azt olvastam neten, hogy a prolaktint csökkenti, és hogy a progit meg növeli... de a lényeg, hogy ártani nem ártok velem, max nem csinál semmit, vagy ha van egy kis gond, akkor meg segít helyrerakni, azt olvastam, hogy mivel ez nem hormon, a hogy is hívják mirigy működését állítja be, így állnak be a hormonok a mirigy helyes működése által... hát akkor ma már be is szedem.. és akkor ha sikerül akkor abba kell hagyni???? mikor??? előtte még?

5055. hnora
2010. júl. 8. 15:58
mármint miután elkezdtem szedni, megjött (az ominózus 52 napos ciklus), de ugye pár nap szedés után még nem volt semmi hatása. A következő mensi meg már kimaradt...
5054. hnora
2010. júl. 8. 15:57

helló!


Pumbi, én abszolút a ciklus végén kezdtem el szedni, azt hiszem teljesen mindegy, mikor kezded. Asszem napi egy vagy két szem kell, ez a dobozán rajta van :) Elvileg ártani nem árthatsz vele, ha mást nem, a PMS-t csökkenti kicsit (na ezt én nem éreztem, mert rögtön nem jött meg). Elvileg nem a progeszteronra, hanem a prolaktinra hat, az a tejtermelésért felelős hormon, és szerintem sokaknak azzal van problémája a gyógyszer után.

Szóval a lényeg: ártani nem ártasz vele, nyugodtan kezdd el :)

A másik, amit nekem ajánlottak, a méhpempő. Állítólag nagyon sok értékes nyomelem van benne, én márciusban kezdtem volna a szedését :)


Nálam tegnap irtó nagy élet volt, a barátnőmnél jártam, és szinte végig ment a ficánkolás és belülről kaparászás. Ma csak néhány erősebb mozdulatra futotta, megpihent a maraton után :) Ami érdekes, hogy miután hazamentem, a barátnőmnél megindultak a fájások, és ma reggel megszületett a kisfia :))) Nagyon ügyes volt, az ötperces fájásokig kihúzta otthon, 4-re értek be a kórházba, és fél 8-ra már kint is volt a baba! Olyan, de olyan boldog volt a hangja a telefonban:))) Holnap be is megyünk meglátogatni :)

5053. Pumbika81 (válaszként erre: 5052. - Renibaba25)
2010. júl. 8. 15:30

Jól tettétek, ha mindkettőtöknek mindkettő tetszik ne is keresgéljetek... :-)

Nekem amúgy azok a nevek tetszenek, amiket lehet babázni... mert a hosszú neveket nem lehet, a rövideket igen :-) és ami rímel is.. hát nálam az a csúcs :-) Úgyhogy Hanna-baba jó választás :)

5052. renibaba25 (válaszként erre: 5048. - Pumbika81)
2010. júl. 8. 14:59
amúgy a Hanna az én nagy kedvencem a Bencére meg a párom kattant rá.. szerencsére mindkettőnknek tetszett a másik nagy kedvence igy nem is igazán keresgéltünk nevek után
2010. júl. 8. 14:57

:)

miután kijöttünk adokitól én is Hanna- babáztam:)


és igen telik az idő.... főleg ha Nórira meg Levendulára gondolok, még most kezdtünk el bezuélgetni.. és ők már visszafelé számolnak...

mostmár a tied is jönni fog... csak olyan kis hagyománytisztelő baba vár rátok :) és házasság nélkül, nem akart csatlakozni hozzátok:)

5050. Pumbika81
2010. júl. 8. 14:42
hát nem megy a gépelés ma :Đ
5049. Pumbika81
2010. júl. 8. 14:41
Rosszul írtam szóval csak 1 Hanna babb van :D
5048. Pumbika81 (válaszként erre: 5047. - Renibaba25)
2010. júl. 8. 14:41

Tyűű az nagyon szép név :)

Nekem voltak kedvenc neveim, de a párom azt mondta ha lányunk lesz Nóra lesz, és sikerült meggyőznie, egyébként nekem a Viven, Evelin tetszettek nagyon :-) a mi környezetünkben csak Hanna-baba van :-)

Viszont van egy Zsófi Luca, és jön egy Luca Zsófia, most itt ezek a slágernevek :-)

én azt mondom, ha tetszik a Hanna, ne változtass rajta! :)

16+1 nem semmi :-) még csak most lett pozi a teszted, de szalad az idő :-)

5047. renibaba25 (válaszként erre: 5041. - Pumbika81)
2010. júl. 8. 14:24

szia Pumbi

16+1 hetesek vagyunk... és ha marad a punci akkor Hanna lesz....igaz még ezen filózunk egy kört... mert bár évek óta ez a kedvenc lánynevem mostanávan elég gyakori és emiatt még lehet keresgélek

5046. Pumbika81 (válaszként erre: 5045. - Levendula 30)
2010. júl. 8. 13:44
Igazad van, de barátnőm is azt mondja, hogy bánja, hogy nem ezzel kezdte, mert akkor rögtön tudták volna mizu... és Nóri is ajánlotta már, hogy még mielőtt próbálkzna az ember nézesse meg.... és most hogy már többen mondták, bogarat tettek a fülembe :D
2010. júl. 8. 13:35
1 évig nem kell aggódni szerintem, nehéz eltalálni a megfelelő időpontot :)
5044. Pumbika81 (válaszként erre: 5043. - Levendula 30)
2010. júl. 8. 12:52

Szia Levendula!

Uhh, hát nem irigyellek a teáért :S de hát akkor nem volt azért annyira vészes :)

Még ne kiabáld el, lehet egyszer csa elkezd mozogni, aztán majd meg sem áll :D

Én sem azt mondom, hogy gondom van, csak azt, hogy végülis ha van, akkor derüljön ki, már korábban kellett volna... ha meg nincs, akkor meg nyugodt az ember, és vár....

2010. júl. 8. 12:46

sziasztok,

ma voltam cukorterhelésen ,hétfőn lesz eredmény

szrintem tuti jó lesz :) remélem

meginni se volt egyszerű a cukros teát ,de utána egy óráig marha szar volt a gyomrom.. liftezett kicsit

túlélhető azért,de a kicsi is mozgott utána,hogy mi a fenét küldtem le ,normális vagyok?:)

egyébként nagyon nyugodt baba,nem az a rúgdosós fajta

most kezdtem a 25 . hetet a 24-28 ig mozognak a legtöbbet,hát majd meglátjuk... az enyém nem olyan fürge,pedig lány ,a lányok állítólag többet mozognak..

Én is 11 évig szedtem fogigátlót, és 10 hónap után lettem terhes,de én inkább a stresszes állapotomnak tudom be,hogy nem jött össze rögtön.

5042. Pumbika81 (válaszként erre: 5039. - Renibaba25)
2010. júl. 8. 11:24
és egyébként hogy vagy? most hányadik hétben vagy?
5041. Pumbika81 (válaszként erre: 5039. - Renibaba25)
2010. júl. 8. 11:22

Szia Renikém!!!

Jaj de jóóóó!!!! Picilánka :-) és milyen neve lesz, ha nem lesz belőle fiúcska?

2010. júl. 8. 11:16
Pumbi én személy szerint nem használtam de szerintem ártani nem ártassz vele ha elkezded, többen is esküsznek rá
2010. júl. 8. 11:12

sziasztok

nagy valószinüséggel kiscsaj van apocimban, legalábbis a lába között most nem volt semmi:)

5038. Pumbika81
2010. júl. 8. 09:46

Nóri, visszaolvastalak :) jól emlékeztem, hogy már egyszer ajánlottad nekem :)

Veszek, esetleg el tudnád mondani, hogy hogy szedted? És nálad már az első hónapban segített... Én most vagyok a ciklus 6. napján, elkezdhetem most is? Ugye gyógyszertárban is megkapom? Túl sok a kérdés?? :D

5037. Pumbika81
2010. júl. 8. 09:42

Látom, ma nem nagyon van senki :-(

Azért elmondom...kicsit hosszú lesz...

Tegnap voltam vizsgáztatni, és az egyik vizsgázó régen barátnőm volt... Most 24hetes terhes, elmesélte,hogy nővére is az, és hogy a sógórnője is :) és hogy neki, és nővérének is hormonnal sikerült, ugyanis mikor már egy jó ideje próbálkoztak (mindkettőjüknél szabályos ciklus, pé, tehát látszólag minden rendben) szóval úgy döntött fél és után, hogy hormonszintmérés (tudom, Nóri, hogy már mondtad)... kiderült, hogy egyiküjüknél sem stimmel... azt mondta a doki, hogy ez nem is annyira ritka, mert hogy a mai nők sokáig szednek gyógyszert (ők is kb 10évig) hát ez nálam is így van, én 15éves koromtól szedtem 27ig, akárhogy számolom az 12év... és azt mondta a doki, hogy nagyon gyakori, hogy bár minden rendben van, épp csak a gyógyszer miatt általában a progreszteron szint nem megfelelő.Azt mondta a csajszi, hogy ha babát akarok kezdjem ezzel... kicsit utánaolvastam... barátcserje kapszula... úgy döntöttem veszek, és kipróbálom először, aztán összel elmegyek hormonszintvizsgátra (addig nem nagyon érek rá, viszont addig is tenni akarok valamit)

Kérdés: tud valamelyőtök valamit a barátcserjéről? ha rendben van a hormonszintem akkor hibázhatok vele?

5036. Pumbika81
2010. júl. 8. 07:48

Sziasztok csajok!

Hát én megint lemaradtam... bocsika, igyekeztam fel-fel nézni, de még mindig nem értem utól magam.

Gombi Jó nyaralást!

Merlonka, mégegyszer Gratula! :-)Vigyázz magatokra, de biztosan minden rendben lesz!!!

Magicmag, örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!

Kismamák: Reni, Levendula, Nóri, Monna vigyázatok magatokra, szupi, hogy mindegyikőtöknél rendben van minden! Renikém, ne aggódj a súlyod miatt, most nem ez a legfontosabb, aztán majd szülés után lemegy szépen :-) Barátnőm 24kgot hízott, most kb 5kg van rajta, és szuperül néz ki (áprilisban szült) és nem fogyózik!!! Monna, segített a MB6?

Bobbancs, Hangucita, Gombi, mi még vissza vagyunk!!!Hajrááá!!!

5035. hnora (válaszként erre: 5034. - Meronka82)
2010. júl. 7. 21:41

Helló!


A barátcserjével egyetértek, nálam is az jött be :)

Ha nagyon erős a csík, akkor 5-6 hét környékén járhatsz, nekem is az első pillanatban és nagyon egyértelműen mutatta...

A PCOS miatt szerintem ne aggódj, nekem is van ismerősöm, aki simán szült úgy minden komplikáció nélkül. Viszont amennyire leszarják Angliában a terheseket (ha jól tudom viszonylag kevés vizsgálat, szűrés van) lehet érdemes lenne megmutatnod magad itthon egy jó dokinak, aki tud segíteni ebben a PCOS kérdésben. Nem tudom pontosan, kint milyen a terhesgondozás, de ha futja rá, esetleg végigcsinálhatnád az itthoni protokoll-vizsgálatokat, végülis nincs olyan nagyon sok, 4 ultrahang és 3 vérvétel (vagy mondjuk az első 2 UH-t legalább, azok szűrik a durva rendellenességeket). Ha mást nem, amikor jöttök nyáron haza, az elején mindenképp érdemes elmenni egy itthoni dokihoz :)

5034. meronka82 (válaszként erre: 5032. - Renibaba25)
2010. júl. 7. 19:53

ma 51. napja nem jott meg, es kb 1.5, 2 hete fajdogalnak a cickok. Holnap kerek idopontot a dokinal. Szerintem, nem 1-2 napos tortenet mar ez, mert HCG-m van boven, ha este is ugyanolyan gyorsan es erosen kijott a csik. Semmi kulonbseg nem volt a reggeli es az esti kozott.

A parazas mar elkezdodott, mert egyfolytaban a pcos-ok magas vetelesi aranya jar a fejemben, es felek, nem is kicsit. :S

5033. renibaba25 (válaszként erre: 5031. - Magicmag25)
2010. júl. 7. 18:00

:)

van ez igy


jó bulizást a hétvégére

5032. renibaba25 (válaszként erre: 5028. - Meronka82)
2010. júl. 7. 17:59

:)

mostmár akkor tényleg el lehet ám hinni... kb mennyi idős lehetsz, mert ahosszu ciklusod miatt gondolom nem tudodo biztosan... mikortól fáj a melled? az is lehet kiindulás,

mikor mész dokihoz?

5031. magicmag25 (válaszként erre: 5020. - Renibaba25)
2010. júl. 7. 17:23
Ha hiszed, ha nem Reni, tesomeknal ugyanez volt a feallas...vegul Bence lett, mert futyije lett a draga keresztfiamnak, de en a Hannat se bantam volna(marmint,ha kislany lett volna).
5030. magicmag25 (válaszként erre: 5028. - Meronka82)
2010. júl. 7. 17:22
Gratulalok Meronka!:)
5029. magicmag25 (válaszként erre: 5027. - Renibaba25)
2010. júl. 7. 17:21

Szia Reni, koszi a nyaralas szuper volt,csak rovid, Barcelonaban voltam egy hetet es isteni ido volt!Persze meg mindig szomoru vagyok, es azon gondolkozom, hogy miert is tortenik ez pont most velem!Na,de majd lesz ez jobb is!Visszajottem Irorszagba,ahol 10 fokos kulonbseg volt homersekletben,tegnap ugy faztam,mint a kutya,de ma mar jobb volt!

Persze a kisbaba utani vagyam meg midnig nagyon eros,nem lehet ezt csak ugy elfelejteni...:S Csak most egyelore a legnagyobb gondom nem ez, hanem az,hogy sikeruljon egy teljes munkat talalnom,mert reszmunkaidoben dolgozni nagyon sporolos!Na,de csak pozitivan,hetvegen megyek bulizni a csajokkal,es mar ki is szemeltem, hogy mit veszek fel...:)

5028. meronka82
2010. júl. 7. 17:06

Sziasztok! 3 pozitiv teszt utan mar csak-csak elmerem hinni :) Pedig az egyiket tegnap este csinaltam, es nagyon hamar megjelent a ket eros csik, pedig alig tudtam telepisilni az edenyket. Ma reggel masik fajtat teszteltem. +!!!

Ma kaptunk egy ellenorzest es bolondok haza volt. Igy mikor fel akartam hivni a dokit, eszembe jutott, h ma csak delig rendelt. Amugy visszamondtak az idopontomat a nogyogyasznal, mert tovabbitottak a pcos/s panaszomat a fertility klinikara. Nem tom, azzal mi lesz. Remelem, megmarad a babo, es elfelejthetem a meddosegi klinikat. Amugy azon tunodtem, h hol fer el a pici a cisztak mellett. Valoszinuleg hulyeseg az egesz, mert mas is szult mar pcos-an, es miert is ne lehetne nekem is egeszseges babom? :)

A mikroszkoprol csak annyit, h nekem egyszer volt palmas, de csak 1 napig. Elmeletileg tobb napig kene mutatnia, es terhesen meg vegig palmas kene, h legyen, de nekem azutan sem volt az, es mostis csak pottyos.

A baratcserjet azonnal abahagytam (3-4 szem maradt a 200bol). Van valami ebben a baratcserjedologban...

5027. renibaba25 (válaszként erre: 5026. - Magicmag25)
2010. júl. 7. 14:46

szia Magicmag, mesélj milyen volt a nyaralás?

ja és bizti találsz valami új melót, de gondolom ez aperiódus most sehol nem kedvez a munkakeresőknek

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook