Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bábakoktélról hallottatok már? fórum

Bábakoktélról hallottatok már? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 20. 18:45
Köszönöm szépen!!! :) Kitartás van! :) És igyekszem azon lenni, hogy minél nyugodtabb, és jobb kedvű legyek, de a rémálmok azok szerintem a "vajon jól fogom csinálni" kérdésből adódhatnak :)
2011. aug. 20. 18:35
Citromfű teát lehet, én is ittam:)
9. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 5. - KisVerus77)
2011. aug. 20. 18:26
hidd el, mindannyian ismerjük ezt a türelmetlenséget... az utolsó napok a legnehezebbek ebből a szempontból. De ha van rá esély, hogy a baba döntsön (nem kell orvosilag amúgy is megindítani), és még van 10 napod, akkor szerintem bízd rá... Én mindig morfondírozom, hogy na jó, október 10-én született a lányom, de vajon mikor született volna? Szóval szerintem hagyd meg a misztikumot:) A kis görcsök már jó jelek! És azt mondják, inkább a lányokat hordják túl... szóval kitartás!!! És ne sírj éjjel, azt érzi a kicsi is!!! Vedd körül magad nyugtató dolgokkal éjjelre (nem tudom, citromfű teát lehet-e inni, szerintem igen), halk zene, alvás előtt egy vidám film, viccolvasás, illóolajok - szúrj ki a rémálmokkal meg a felébredésekkel... Már nem sok van hátra! (Utána már más miatt nem alszol:) Jópár évig:)).
2011. aug. 20. 18:00

Nem is beszélve arról,h. a babának az a legjobb,ha magától indul el.:)


Nem tudom hol fogsz szülni, ott mi a protokoll, de sok kórházban terminus után majdnem két hetet is várnak az indítással, szóval számolj a túlhordással is, bár remélhetőleg ez nem következik be!:)


Kitartás!!!!:)

2011. aug. 20. 17:53

De a türelmetlenkedés a legrosszabb amit magaddal tehetsz. Bár neked még nehezebb, főleg a leírt dolgok miatt, a meleg is rátesz még.


Nekem a fiam terminus előtt 6 nappal, a lányom 6 nappal utána született. Türelemre tanított. :)

2011. aug. 20. 17:48

Valószínűleg a koktél nélkül is megindult volna mindkét túlhordás esetén 1-2 napon belül vagy még hamarabb.

De terminus előtt nem érdemes kísérletezni vele. Azért jó kis hasgörcsöt tud okozni.

5. KisVerus77 (válaszként erre: 4. - B3dbbde2e9)
2011. aug. 20. 17:23

Én Aug. 31.-re vagyok kiírva...

A védőnő mondta, hogy kitartás mert ez a legnehezebb idő, főleg a a nagyfiú még kényelmes is ... és erre mondta ő, hogy ha minden kötél szakad, még ez a leghumánusabb...


Mindenem fel van dagadva, egész nap a "megfog jönni" görcsöcskéim vannak. Az éjszakáim rémálmokkal telnek, és 2* kelek fel arra hogy sírok ...

Első babánk lesz, és a férjem 1000km-re van. Már csak azért is szeretném, ha nem lustizna a kicsikénk, hogy minél hamarabb együtt legyen az újdonsült CSALÁD! :)

2011. aug. 20. 17:04
én is a segítségével szültem... de már túlhordás volt, mindennap burokrepesztésre készültünk, gondoltam, inkább így... erős, nagyon erős hasmenéses rohangálás (legalább nem kellett beöntés:)). Aztán már kezdődött is... utólag megbántam, mert nem a kicsi döntött az indulásról. Mondjuk, a dokik úgyis döntöttek volna..
2011. aug. 20. 16:51
Nekem még nincs itt az idő, és én nem merném ... De azért jól hangzott mikor a Kolléganőm közölte, hogy neki ez a kis csodaital hozta végre meg a 4 napos túlhordás után a kicsi fiát :)
2011. aug. 20. 16:35

Azért ez nem ilyen egyszerű!


A ricinus hashajtó, a hasmenés szülésindító lehet, de csak terminustúllépés esetén vagy ha tudod,h. másnap indítanának akkor megihatod.Császáros előzménnyel sem ajánlott.


És ez is olyan, mint a legtöbb praktika: nagy eséllyel csak akkor indíthat, ha már érett a méhszáj és közel a szülés ideje.

2011. aug. 20. 16:30

Bábakoktél:

2cl ricinusolaj, 2cl pálinka, 2dl narancslé


Állítólag 12 órával később a babát már a karjaiban tarthatja az ember leánya.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook