Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Www.gas.hu-gázárcsökkentési lehetőség. Hallottatok már erről az új lehetőségről? Tapasztalatok? Vélemények. fórum

Www.gas.hu-gázárcsökkentési lehetőség. Hallottatok már erről az új lehetőségről? Tapasztalatok? Vélemények. (tudásbázis kérdés)

1 2
60. tingi
2011. márc. 28. 12:07

REMÉLEM LESZ ÚJRA EMFESZ MERT SEMMI PROBLÉMÁM NEM VOLT VELÜK!!!

A TÖBB SZÁZEZER FORINTOS KIKÜLDÖTT SZÁMLÁK VÉGETT PEDIG A TIGÁZ A HUNYÓ SZRINTEM MIVEL DUPLA ÓRA ÁLLÁST JELENTETTEK LE AZ EMFESZ ILLETVE A FŐGÁZ FELE ÉS AMIKOR TELEFONÁLTAM MÉG NEKIK ÁLL FELJEBB.MINDIG AZ KIABÁL AKINEK A HÁZA ÉG!!!!

2011. febr. 26. 15:57
be is bukták :D
2011. febr. 26. 15:28
Na, akkor ennyit a liberalizáció előnyeiről... az csak annyit jelent, hogyan lehet azt elérni, hogy nálunk drágább legyen egy köbméter gáz mint egy francia, német vagy holland háztartásban. Hát így.
57. gyöngyi (válaszként erre: 55. - Gálos Ildikó)
2011. febr. 24. 15:55
Nem volt mese...tényleg olcsóbb volt.
56. Gy.Ibi
2011. febr. 23. 23:37
Megkaptuk mi is a szerződést.Vissza kell küldeni aláírva?Nem sietjük el,úgy hallottam újra lesz EMFESZ.Meg voltunk velük elégedve,és nem vagyok a saját pénzem ellensége.
2011. febr. 23. 23:28
Nem sikerült átlépnem hozzájuk, de jobb is hiszen becsődölt a cég. Egyébként csak mese az olcsóbb gázár.
54. a14deb9047 (válaszként erre: 52. - Bama12ko)
2011. febr. 23. 19:16
Nekem most 133,-Ft egy m3 gáz (volt Dégáz :(, ahová újra visszakerültem)
53. Bama12ko (válaszként erre: 52. - Bama12ko)
2011. febr. 23. 18:48
Az összegeket nettó írtam, tehát erre rájön még az ÁFA. És erre hiresztelte magáról a Tigáz, hogy még olcsóbb lesz, mint az EMFESZ volt eddig? Ez szerintem disznóság.
52. Bama12ko (válaszként erre: 51. - 480b578442)
2011. febr. 23. 18:45

Miért jó a TIGÁZ? Másfél éve kerültem az EMFESZ-hez. Az utolsó számla szerint 89 Ft-ot fizettem egy köbméter gázért. Most, hogy kinyírták az EMFESZ-t, átkerültem a TIGÁZ-hoz.


Ma jött meg az első számlájuk, 107 Ft-ot fizetek ugyanazért az egy köbméter gázért. Miért is volt jó neked korábban ezeknél maradni?

2011. jan. 6. 17:56

Na a korábban megírt sejtésem elég hamar beigazolódott. Kb 5 napja csődbement a gas.

Ó de jó, hogy az utolsó pillanatban mégis maradtunk a Tigáznál!

50. Szénaboglya (válaszként erre: 49. - Nyumilka)
2010. dec. 19. 10:17
Társasházaknál ez másképpen működik, sajnos ezt a KKV-s kollégák tudják megmondani (teljesen külön számítást kell alkalmazni), most pedig januárig szünetelnek mind a szerződéskötések mind az irodák működése az ünnepek miatt. Január első napjaiban remélhetőleg már meg tudom mondani!
49. Nyumilka (válaszként erre: 47. - Szénaboglya)
2010. dec. 7. 13:48

Szia Szénaboglya!


Tudnál segíteni abban hogy társasház esetében hogy történik az átlépés?Nálunk most került szóba a lehetőség,de nekem fenntartásaim vannak,és igazából a hozzászólások között nem találtam ez ügyben semmit.

Köszi

Nyumilka

2010. nov. 27. 21:35
Úgy tudom, a karbantartás, meghibásodás stb. marad a régi szolgáltató reszortja. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Pl. gázóracserénél ki jár el, ill. ha a régi szolgáltató intézi, akkor nem "szívóznak-e"?
2010. nov. 14. 17:42
A párom üzletkötő a gas.hu-nál, apósom már átlépett, mi most fogunk. samu60 hozzászólásához csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy a tipikus 60 éves, senkiben sem bízó kisnyugdíjas. Amúgy csak 8% a különbség, területtől függ a pontos köbméterenkénti ár ill. az előző éves átlagos fűtőérték alapján számolják ki. Bármikor vissza is lehet állni az előző szolgáltatóhoz, ha nem tetszik a szolgáltatás. És mégvalami: az átlépéshez (mivel 2 hónapot vesz igénybe)szükséges hogy az előző szolgáltató előre megbecsülje az erre a 2 hónapra eső fogyasztást. Ezt az egyetemes szolgáltatók durván felülkalkulálják a reálishoz mérten, hogy ne tudd kifizetni a szánmlát, mert ha tartozásod van feléjük akkor nem kell hogy kiengedjenek a szerződésből. Apósomnál még genyóbbak voltak (Főgáz): Kiállították a számlát 10. hó 02-án hogy 10.12-ig fizesse be, különben nem engedik át, majd 10.10-én adták fel postára hogy határidőre életlenül se lehessen befizetni, hiszen a posta is 4-5 napot "ül a pénzen".
2010. nov. 11. 12:58

Köszönöm a válaszokat.


Megnéztem a weblapjukat és 112 Ft/m3 árat hozott ki. Ami nekem gondot jelentett, hogy az e-onnál kb. 140 Ft/m3 árat fizettem eddig. Ehhez képest a gas.hu nem 8%-kal olcsóbb, hanem 20%-al. Ez pedig nem kevés. Ha ez így van akkor azonnal átmegyek hozzájuk.


Egy tény és való, hogy nyugaton már nagyon jól megy az internetes ügyintézés, de nálunk még nagyon gyerekcipőben jár, de hát ezt is tanulnunk kell.

2010. nov. 10. 16:07
senkinek nem ajánlom a gas.hu-t mi egy kisebb családi házban lakunk idén még nagy hidegek sem voltak és kiszámláztam majdnem 300 000 ft-os számlát egy hónapra ami majdnem 3000 köbméternyi gázt jelent..hát annyit két évben sem fogyasztunk el nem hogy egy hónap alatt...az egész egy nagy átvágás..
44. SF (válaszként erre: 40. - Sünsanyi)
2010. nov. 8. 09:39
Még mindig azt mondom, hogy megérte. Nekem az a 8% nagyon sokat számít.
43. judy43 (válaszként erre: 42. - Zolduborka)
2010. nov. 8. 09:03

Szia!

Ha belépsz a gas.hu oldalára, a lakossági fogyasztói oldalon van egy díjszámítási kalkulátor, ott ha megadod a kért adatokat, rögtön kiszámolja neked és láthatod hogy mennyibe kerül 1 m3. Ugyanis minden területen más az árszámítás, tekintettel arra, hogy fűtőérték alapján állapítják meg azt. Bp-en pl. 88.82 ft nettó.

2010. nov. 2. 08:26

Egy-két fontos információra lenne szükségem ahoz, hogy dönteni tudjak érdemes-e váltani!

Meg tudná mondani valaki, hogy most mennyi a gas.hu 1 m3 gáz ára, mert erről semilyen infót nem tudtam szerezni!

Esetleg, ha van valakinek "tapasztalata" arról, hogy ha lejár a számla fizetési határideje, akkor hogyan viselkedik a gas.hu, mert az E-on-nál már pontosan tudom!


Előre is köszönöm, ha tudtok tényleges infoval szolgálni!


Üdv. Sanyi.

41. Gy.Ibi
2010. okt. 19. 01:43
Eddig meg vagyok elégedve,havonta kétezerrel kevesebbet fizetek.Ebben a hónapban jött a leolvasó,gázóra,villanyóra lefényképezve,várom az elszámoló számlát.Majd megírom a végeredményt.
2010. okt. 18. 20:36

Üdvözlöm a fórum olvasóit! Olvastam sokféle kommentet a szolgáltatóváltással kapcsolatban. az utolsó bejegyzés óta több hónap is eltelt, így talán aktuális az a kérdésem, hogy hogy is álltok kedves váltók??

Bejött a számításotok, érdemes volt váltani?


Köszönöm, ha írtok!!

2010. aug. 12. 00:12

Én nem hiszem,h analfabéta az az ember aki próbál elővigyázatos lenni.Ha megnézzük a többi szolgáltatót VÍZMŰVEK,TIGÁT,EON,ÉMÁSZ,vagy akár a mobilszolgáltatók PANNON,VODAFON,T-MOBIL vagy kábeltv DIGI,TELEFILM stb még a legpitibb szolgáltatóknál is van ügyfélszolgálati iroda ahol bármi problémád van utána tudsz járni.ITT NINCS!!

ADDIG NINCS BAJ,AMIG NINCS BAJ!!

Számomra ez a komolytalanság feléjük nézve.Ha én működtetek egy ekkora országos horderejű céget ez a minimum,addig én komolyan se veszem őket.

És nem komoly ez az embercsalogató házalós módszerük sem.Nálunk napi szinten jár egy GASos kocsi ami jön zenélve és valami szöveget is mond közben.Ha ennyi pénzt,energiát (mert ugye az üzletkötőket folyamatosan veszik fel)belefektetnek legalább egy ügyfélszolg.irodájuk legyen.Nekem volt már problémám a gázszolgáltatóval és kíváncsi lennék a gas,h bonyolította volna le ha pld fél évre szüneteltetni szeretném a szolgáltatást?Hányszor kellett volna hozzá végighallgatnom a kellemes zenéjüket mire valaki felveszi?

38. SF
2010. aug. 11. 17:38

Honnan a csudából vettétek ezt a rengeteg sületlenséget? Én a TIGÁZ-tól léptem át tavaly novemberben. Életem legjobb döntése volt. Végre értem a számlát, a szerződés minden pontját maradéktalanul betartják, ha kérdésem van, azonnal tisztességesen válaszolnak (telefonon). És igen, valóban 8 %-kal kevesebb azóta a végösszeg!

A kötbérről még nem is hallottam, és az 50-es, 60-as évekkel összehasonlítani egy 21-dik századi céget elég nevetséges. Igen, GASPROM. És?


A TIGÁZ nagyon nehezen engedi el a fogyasztókat, eszméletlen összegeket számláz ki. Nekünk decemberben visszautaltak egy jó nagy összeget, tehát nem mondhatom, hogy a végén kár ért, de azért amikor megkaptam a számlát, sokalltam.

A gas.hu-n havonta diktálom az óraállást, eszerint is számláznak. A teljesítési határidő betartható, az összegek korrektek, és bármikor ellenőrizhetők egyszerű józan paraszti ésszel is.

Szóval nem értem, miért baj, hogy vannak, akik megbíznak bennük?

2010. aug. 11. 17:16
Olvasd el a szerződést, és nem fogsz ennyi sületlenséget összeirkálni! Működik az ügyfélszolgálat, igaz, hogy csak telefonos, de bármit el lehet intézni! Ezt a kötbéres eszetlenséget nem tudom, hogy hol olvastad, de nevetséges! Tavaly május óta tőlük veszem a gázt, és annyi változott, hogy kevesebbet fizetek, és minden hónapban normális, teljesen áttekinthető gázszámlát kapok, ahol köbméterben van megadva a fogyasztás. Szeptemberben cserélték az órámat, semmit nem kellett fizetnem, még a gázóra leolvasó is ugyanaz maradt! Telefonon kerestek meg, kijött hozzám egy üzletkötő, és minden kérdésemre választ tudott adni, mielőtt átléptem. Az a nagy probléma, hogy sokan hiába olvasnak el egy szerződést, ha funkcionális analfabéta az illető, akkor ilyen hozzászólások születnek mint az előző!!!
36. samu60 (válaszként erre: 21. - 480b578442)
2010. jún. 14. 15:26
Olvasd el a szerződést, vállalják, hogy nem működtetnek ügyfélszolgálatot, nem kezelik a panaszokat, bejelentéseket, hanem helyette fizetnek alkalmanként 2500 Ft. önként vállalt kötbért. Ez igen!-tuti cég, ma amikor verseny van a vevőkért, szinte minden komolyabb cég biztosítja a valóban folyamatos elérhetőséget, és a beszélgetés végén a szolgáltatásuk színvonaláról kérnek értékelést.Én nem is tudom őket értékelni.Ez a hogyis hívják cégtől még senki sem nézett be a Vaterára,ott talán tanulhatnának valamit az üzleti tisztességről.
35. samu60 (válaszként erre: 34. - Csorbanegizus)
2010. jún. 14. 15:14

Felháborítóan aljas cég.Amerikában az 50-es, 60-as években az ilyen cég ügynökeit a résnyire kinyitott ajtón át rendre orrba verték, fejére csukták az ajtót.Sok filmben lehetett látni bekötött fejű, kezű embereket, és gézzel bebugyolál dagadt orrúakat.Mindenki tudta róluk, gátlástalanul tolakodó cégek ügynökei.Egy ideig verték az ilyen ügynököket, majd törvényt hoztak a tisztességtelen cégekre, megszüntették a szerződéseket, és a fogyasztóvédelem nem csak a céget, hanem az abban tevékenykedő vezetőket, akár örökre eltiltották az engedélyköteles tevékenységtől.

Apám 91 éves, beteges és nem ért az ilyen dolgokhoz.

Felmutatták az igazolvány, és kérték nyissa ki a kaput, a gázmérőt akarják leolvasni.Mit tehetett, beengedte őket. Nem tudta miről van szó, valamit dumáltak, meg hogy ezután olcsóbb lesz a gáz, és szegény papámmal aláíratták a szerződést.Mikor később nekem megmutatta, nézzem már meg mi ez?

Tájékoztattam a dolgokról(cég előélete,beígért olcsóság garancia nélkül, csupán arra hivatkozva, hogy az árakat nem garantálhatják, előbb egy rövid ideig van a beetető ár, később 8%-al lesznek olcsóbbak a TIGÁZ-nál, erre ugyan nem adnak garanciát, de igyekezni fognak, ez az érdekük, mert mondván, különben elmennek az ügyfelek--ezeket saját tapasztalatom volt, nálam is próbálkoztak, míg mi beszélgettünk, a feleségem utánuk nézett a neten, aztán nem is vette észre szegény, hogy néhány elemi nyomozati keresztkérdéssel pillanatok alatt elárulta mi ebben a zsákbamacska, majd kitanácsoltam, mondván, vigye a táskáját is mert nagyon büdös.Remélem az itt beirkáló gaz.hu-sok elolvassák, és még mielőtt a hatósági szervek elzavarják, maguk mondják fel a szemtelen, mocskos, aljas módszerekkel megkötött szerződéseket. Bár én nem teszek feljelentést, az apám kisebb rosszulléttel túlélte,de bízok benne, hogy az ilyen, főleg idős, piaci dolgokhoz nem értő embertömeggel ma ilyen pilótajátékot lehessen űzni, azon a címen, hogy szabad a piac.

Persze, az igazi a szabad piac, de az nem válhat a szélhámosok pilótajátékává.Talán a ma illetékes politikusok is ránéznek a földgömbjükre, hogy a világ melyik részén is élünk, és átgondolják a szabad piac értelmezését.Ja, és valakik itt egy kis tévedésben vannak: ők nem a GASPROM.

2010. jan. 23. 09:20
Én biztos nem kötnék szerződést olyan szolgáltatóval,akinek a vezérigazgatójánál házkutatást végeznek. Úgy tudja "bepalizni" az embereket,hogy becsapja Őket. pl.:Megszünt a Tigáz ezért új szerződést kell kötni,vagy közlikaz idős emberekkel,hogy Ön jogosult a gázkedvezményre csak írja alá a szerződést. Régen rossz annak a szolgáltatónak,amelynek így kell ügyfeleket szerezni. A Tigáznál meg kipurcannak a dolgozók a sok visszalépő ügyféllel kapcsolatos munka miatt...
33. mákocska (válaszként erre: 28. - Berzsi)
2010. jan. 21. 09:28
Szolgáltató váltásnál csak egyedül a TIGÁZ viselkedik ilyen „szemét” módon kihasználva a törvényi hiányosságokat. Ezért mindenkinek azt javasolja az Emfesz, hogy akivel így járnak el tegyen panaszos levelet a Fogyasztó Védelemnél és az Energia Hivatalnál. Minél többen küldenek panasz levelet annál hamarabb lesz lépés ez ügyben.
32. Icus43
2010. jan. 12. 17:12

Sziasztok!

A Gas.hu-val kapcsolatban semmi probléma nincs. De a TIGÁZ már másnapra tartozik. A leválás tudomásulvétele után azonnal az előző számla után 6 nappal kiküldött egy 500 m3-es számlát (43000 Ft) azzal, hogy "ha kifizeted, leválhatsz!" Magyarul: Mindent megtesz, hogy nehogy leválhass, még a tisztességtelen piaci magatartás, a semmiképp nem felhasználóbarát, monopol helyzettel visszaélő magatartás is belefér. A tudomásulvétel időpontjától megakadályozta, a mérőállás bejelentését ("nem jogosult a bejelentésre") és januárban pofátlanul kiküldi a tartozásról a felszólítást. Bár saját maguk bevallották a nagy összegű számla előremutató számla volt, amit ha maradunk eltörölnek.

31. Hmkati
2010. jan. 3. 11:26

Telefonon mi sem értük el, állítólag azért nincs ügyfélszolgálat mert ezzel tudja biztosítani az olcsóságot, hogy spórol az irodán és az itt dolgozók bérén. Ezt valahol olvastam.

Keresztapám, és a szomszédja írtak a levelezési címre, de visszajött.

Egy másik az általam látott szerződésben volt egy pont: ha nem diktálja be időben úgy mulasztási bírság terheli. De lehet, hogy félre értettünk valamit.

Beteszem azt is amit a naplómba jegyeztem erről:

Gázos!

Ha valaki nincs pénzügyileg eleresztve /ki van/ örül, ha kedvező /utólag -nek tűnő/ ajánlatot kap. Mi is.

Megkeresett egy ügynök, s kisebb gázszámlát ígért. Megfeledkeztünk az alapvető óvatosságról. Látod itt is jelentkezik a probléma centrikus gondolkodás: kimászni a gondokból bármi áron.

Néhány kérdés tisztázása után a szolgáltató váltás mellett döntöttünk. Utólag merültek fel kérdések: Miért csak kevesebbre szól a kedvezményes szerződés, mint az éves tényleges fogyasztásunk? Nekünk 4/5-e, keresztapuéknak kb ¼-1/3-a.

Válasz: A mi bemondásunk alapján határozták meg! Valójában a számla megtekintése után az ügynők határozta meg. Az efeletti mennyiségre azt válaszolták, annyit fizetünk amennyi energiát fogyasztunk. Én viszont ennek árára lettem volna kíváncsi.

Így az eredeti állapot helyre állítására levelezünk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook